|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
4.4.2011 23:37:00   
dacica
uff Tsho da je samo crvenilo..ova moja iskrivila facu od urlanja i temp.drugo dete...dali smo joj para.i sad dusa spava..uff pokidali smo se::((user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
1.6.2011 7:10:33   
New Mom
Koliko je ubedljivo da 8 dana po primanju MMR vakcine dobije T.? Sinoć je bila 40 stepeni, ne mogu da utvrdim razlog još.
Do tada ništa, nikakvo reagovanje, samo prvi dan jedna tačkica gde je primila na ruci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
1.6.2011 7:27:07   
zoća
MMR vakcina može da da reakciju i posle petnaest dana od primanja.Prati kako jede ako odbija hranu onda kod lekara može da se desi da je upala ždrela koja nema veze sa vakcinom zato što vlada angina
IZVORNA PORUKA: New Mom

Koliko je ubedljivo da 8 dana po primanju MMR vakcine dobije T.? Sinoć je bila 40 stepeni, ne mogu da utvrdim razlog još.
Do tada ništa, nikakvo reagovanje, samo prvi dan jedna tačkica gde je primila na ruci.


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.8.2011 11:37:38   
New Mom
IZVORNA PORUKA: dejana007

Zdravo svima, mi smo prvu vakcinu primili 14. Jula, kad je imao puna 3 meseca i 2 dana, a drugu dozu juce tj. 15. 08, a sledecu cemo 19. 09. Medjutim, posle prve vakcinacije nije bilo nikakvih nus pojava, ali posle ove druge je mnogo, mnogo nervozan, placljiv, ali nema temperaturu. S tim sto mu se ubod malo ucrveneo. malopre mu stavljala oblogu (malo leda u peleni pa na mesto uboda) ali ne znam koliko puta to da ponovim? kad ce mu proci ova nervoza?

P.s
mada planirala da otvorim posebnu temu, jer je poceo tokom noci da se budi, sto nikad nije, plus je poceo da place i vristi u sbu i da se od 05,30h budi na pola sata. mnogo, mnogo lose spava... Ko zna mozda poceli da ga muce zubici. ne znam.

Inece primili smo Infanrix



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.8.2011 11:40:41   
New Mom
Svaka beba reaguje drugačije. Dušica...user posted image Proći će, ne brini.
Stavljaj mu hladne obloge (da stavljam gaze natopljene hladnom vodom) i drži tako, Menjaj nekoliko puta, dok ne vidiš da se smirilo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.8.2011 11:48:45   
dejana007
Stavljaj mu hladne obloge (da stavljam gaze natopljene hladnom vodom) i drži tako, Menjaj nekoliko puta, dok ne vidiš da se smirilo.


Hvala :) jedino sto me tesi je to da su bebe i malaksale i bezvoljne, on jeste manje jeo nego uobicajno ali je raspolozen tj smeska se i mrda nogicama i rukicama :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.8.2011 20:45:09   
Irence
Mi sutra idemo na trecu vakcinu Polio,DiTePer i Hib.Primamo drzavnu vakcinu.Prva i druga prosle bas bez bilo kakve reakcijeuser posted image Nadam se da ce i sutrasnjauser posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.8.2011 0:14:05   
Anoniman
Mi smo danas primili prvu dozu Pentaxim-a itaman kad sam mislila da je sve prošlo super, došli kući a oko uboda se pojavio crveni krug od jedno 5cm u prečniku a Nevena počela da vrišti i ne prestaje, nije posustala čak ni kad je postala sasvim bordo u licu i izgubila glas... Sve sam pokušavala ne bih li je smirila, stavljali smo led na otok i crvenilo dok se nisu povukli. Negde kod šestog sata sam ja posustala i počela da plačem zajedno sa njom. A oko osmog sata smo se obe smirile, otok i crvenilo su se povukli. To mesto je još uvek osetljivo na dodir i prilično nemirno spava ali spava. I da, mnogo je manje jela danas nego inače...

Imali neko sličnog iskustva? Da li ovako loša reakcija na prvu dozu znači da nas isto čeka i sledeći put?

(odgovor članu Irence)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.8.2011 14:34:29   
Irence
Treca doza je prosla sa nervozom od sat vremenauser posted image Temperature nije bilouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.8.2011 14:36:45   
New Mom
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.8.2011 10:39:31   
IVA 11
Mi cemo morati opet da primimo bsg jer se nije primila, nema oziljka...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
7.9.2011 23:48:35   
dejana007

IZVORNA PORUKA: Irence

Treca doza je prosla sa nervozom od sat vremenauser posted image Temperature nije bilouser posted image



a kako je bilo prva dva puta?

moj sin na prvu nije imao nikakvu reakciju, na drugu nervoza, blaga temperatura, slabo je jeo, bio je placljiv, pojavila se crvena tackica...

dal treci put mogu ocekivati jos goru reakciju?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
2.10.2011 22:10:35   
Ana RR
Gae, kad primate sledeću dozu? Nadam se da neće biti takve reakcije..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
2.10.2011 22:39:54   
Anoniman
U sredu primamo drugu dozu. I ja se nadam da će biti lakše, prošli put sam na kraju i ja plakala zajedno sa njom. A i imamo otvaranje izlozbe taj dan ako bude vrištala nema nam ništa od izložbe.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
3.10.2011 0:02:20   
Joj@
ja prosto ne znam sta cu. Vlada je imao losu reakciju i na onu prvu van porodilista, za koju kazu da je najblaza. On je posle nje imao dva dana temperaturu, proliv i povracanje...iskreno da vam kazem, Torlakove vakcine su davno prevazidjene i izbegavaju ih neki medicinari, privatno. Misljenja su podeljena. Mene su na faksu (medicinu studiram) savetovali profesori i za i protiv. Za drzavne su bili mahom stariji jer, navodno, koktel vakcina (tipa Pentaxin) ima u sebi gotova antitela, sto ne valja jer bacbe treba sam da ih stvori. Ipak vecina profana bila je za koktel...ne samo zbog bolje reakcije vec je cini mi se dodata i jos jedna vakcina koju inace po drzavnom protokolu nebi dobili

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
12.11.2011 22:38:48   
New Mom
KL je sinoć primila 4.dozu Pentaxima. Do sada je na sve doze reakcija bila mala crvena tačkica i to jako kratko. Ništa drugo.
I sinoć je tako delovalo.
Ali večeras (prošlo je više od 24 sata) na tom mestu na ruci se stvorio otok, tvrd, crveno-ljubičast, prečnika oko 15cm, topao, ali čini se da nije bolan na dodir.
Nije mi jasno zašto odložena reakcija (ako je to reakcija)?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
12.11.2011 23:14:18   
Olga75
NM , svaka naredna vakcinacija nosi jacu reakciju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
13.11.2011 0:02:46   
dejana007
da, kazu da je ta revakcinacija najjaca. user posted image ja vec sad strahujem a zakazano nam za maj sledece godine.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
13.11.2011 8:04:18   
nenja22
na ove do sada, a to su tri pentaxima i dva hepatita, nije imao reakcije...dok ga bockaju zaplace se, ali odmah se smiri kad ga uzmem u ruke posle...ako nesto,cak vise spava taj dan, pa se muz i ja zezamo da bismo i cesce taj metod mogli da primenjujemo...e, a i ovde ih daju u butkice, a ne u rukicu, mislim da je to i zgodnije za njih, ipak ima vise mesa za bocnuti, a i uhvatiti da se stisne, pa nekako verujem da manje osete, mada za reakciju posle verovatno nema mnogo razlike...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
13.11.2011 21:56:20   
New Mom
Otok je danas možda više crven nego ljubičast, ali tvrdoća ne prolazi, a i sad se nekako do lakta spustilo.
Mada ne izgleda da je boli.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.11.2011 23:04:52   
madre
IZVORNA PORUKA: New Mom

KL je sinoć primila 4.dozu Pentaxima. Do sada je na sve doze reakcija bila mala crvena tačkica i to jako kratko. Ništa drugo.
I sinoć je tako delovalo.
Ali večeras (prošlo je više od 24 sata) na tom mestu na ruci se stvorio otok, tvrd, crveno-ljubičast, prečnika oko 15cm, topao, ali čini se da nije bolan na dodir.
Nije mi jasno zašto odložena reakcija (ako je to reakcija)?user posted image

identicna situacija je bila kod nas! bas sam pisala u temi pentaxim!


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.11.2011 15:37:41   
Joj@
Mrzi me sad da listam da vidim dal sam vec napisala ali VEROVALE ILI NE Vlad je podneo torlakovu vakcinu (dva boc boca i jedno gutanje) bez ijednog piska. Najopustenije...to dete neprestaje da me sokira iz dana u dan. Jedino kad on zaplace jeste kada hoce u ruke, da ga neko nosa...al sam zato ja proplakala vakcinaciju umesto njega...jbt kad sam videla krv svog deteta...pukla sam skroz. Al ako...to je za njegovo dobro

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
10.12.2011 20:09:15   
Malecka074
Kao sto samvec pisala u" temperaturi" L je ovaj put imala reakciu na Pentaxim. :( Njanjava je stalno, ima temperaturu i malo je i povracala i slabije jede. :( Do kada traje ovakva reakcija?Bas sam tuzna...Nisam navikla da je takva. Uglavnom je uvek vesela i razigrana.


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
10.12.2011 20:12:31   
Olga75
pa koliko vec traje ? 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
10.12.2011 20:29:15   
Malecka074
Pa, primila je u cetvrtak poslepodne vakcinu. A uvece se javila temperatura. Trenutno je nema. Ali tako je i jutros nije bilo, pa  onda opet skocila na 38,6. :( Dajem joj paracetamol, tusiram...



_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here