|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 5:02:13   
dunja RR
Drage mame i tate, potrebna mi je mala pomoć od vas :)

Razmišljamo o jednoj kampanji na Ringeraji (sponzor bi delio vaučer za školicu engleskog - Helen Doron), pa me interesuje, koliko vas bi upisalo decu na ovakav kurs (kako bih procenila da li ova kampanja ima smisla)?

Unapred hvala na pomoći! :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 8:15:00   
Anoniman
Da je u NS i da je odgovarajuća stasrosna grupa, ne bih ni razmišljalauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 13:30:06   
dunja RR
Hvala draga:)

Još neko?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 13:38:36   
Maya21
ja bih, za obojicu user posted image kopiracu seku moju, bez razmisljanja user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 14:10:53   
Sanjica26 RR
Gledala sam neku emisiju o tome i bas mi se svidela ta skolica. Sigurno da bih je tamo poslala da ima u nasem gradu.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 14:19:11   
minna
Ja sam nasla da ima skolice i u BG i u NS, SU, ZR, PA i Beceju. Od 3 meseca do 14 godina, za decu do 4 godine mora i roditelj da bude prisutan. A ima i Helen Doron Teen od 12 do 18 god.
Ja bih upisala da ima dovoljno god.(da ide sam), jedino sto ja imam neku logiku da prvo treba da nauci neki drugi (tezi) jezik pa onda engleski, ali u svakom slucaju jednog dana bih ga upisalauser posted image

< Poruku je uredio minna -- 21.3.2012 14:20:02 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 16:12:26   
dunja RR
Hvala vam devojke na odgovorima!

Javljajte se još, treba mi vaše mišljenje:)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 16:18:06   
Anoniman
Mi smo baš baš mali, ali bismo išli da su nam bolje finasije trenutno.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 16:22:20   
vukosava
Ja se nadam da mom detetu Srpski nece biti strani jezik. Kad bi imala neka onlajn skolica za Sprski to bi gastosi posecivali. Eto ideje za preduzetnistvo ako ima koja nezaposlena sa faksom za Srpski/Crnski/Gorski/Bosanski/Hrvatski jezik.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 16:30:35   
lanajelena
Meni se cini da je pravo vreme da Lanu sad upisem na neki jezik,planirali smo u vrticu ali niko ko je isao nije nesto odusevljen

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Strani jezici, kada?
21.3.2012 21:20:34   
Anoniman
vukosava, nema online skolica, ali ima onaj sajt za ucenje raznih jezika - livemocha

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Strani jezici, kada?
11.6.2013 9:27:05   
Anck Su Nmaun
Neznam kad pocinje u vrticu mozda vec sledece godine , ali ja je upisujem odmah, ako moze sutra user posted image Danas bez engleskog nemas pojma.... vredi vise od svog maternjeg skoro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Strani jezici, kada?
11.6.2013 10:58:58   
gagana83
Mi planiramo ove godine da krenemo sa engleskim

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Strani jezici, kada?
4.7.2013 8:32:17   
lutkamala
mi cemo isto ove godine na engleski, izabrala sam kurs u toku raspusta, moja mila ima sada 12 godina i upisala sam je u britanicca skolu.To je neki skraceni kurs i to mi je trazila jer nece da joj mnogo oduzme od raspusta. Hoce na selo kod babe i dede. Bila je na dva casa i super je zadovoljna. A i ja sam !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:08:11   
Peace*
Лука је имао енглески у вртићу, и заиста сам задовољна колико зна. Сада креће у школу, и сматрам да му енглески у школи неће бити довољан. Звала сам школице страних језика, и мислим да ћу већ данас отићи да га упишем у једну, најближу нашој кући, за коју кажу да је одлична. Кошта 360 еур, у 10 рата за целу школску годину, а имаће часове 2 пута недељно по сат времена. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:16:46   
minnica
Super! To je dobra cena, a drugačije je u privatnim školicama. Tu ima manje dece i može se svakome posvetiti pažnja. Kad sam ja radila u privatnoj školi, imala sam grupice do 10 maksimum i bilo je super za rad. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:21:20   
Didy
Iskreno, mislim da je bolje dete poslati u privatnu školicu negde u višim razredima oš ili još bolje tek kad krenu u srednju ako dobro savladaju gradivo u školi.
Engleski u vrtiću, predškolskom i u prvom i drugom oš su sve isto, samo se vrti u krug, pomalo nadograđuje. Nemaju oni tu šta posebno da uče.
Govorim iz ličnog iskustva, ja sam išla na engleski privatno od 3. osnovne (u školi se tad dobijalo tek u 5.) i u 2. srednje sam već dostigla CAE nivo. Problem je bio taj što ti visoki nivoi engleskog podrazumevaju tekstove za koje ti je potrebno veliko životno iskustvo. Prostije rečeno, bilo je tema koje ni na srpskom ne bih najbolje razumela (zagađivanje životne sredine, političke teme, obredi i rituali, homeopatija (za koju tad nikad nisam čula), ne mogu sad ni da se setim tačno svega). I to sam shvatila tek kad sam sa svojih 30 godina odlučila da položim taj CAE koji sam slušala 15 godina ranije, pa otišla ponovo na taj kurs. Sve sam totalno drugačije doživela. Ne kažem da Luka treba da čeka 30 godina za te visoke kurseve, ali makar nekih 17-18 godina da ima kad dospe dotle. AKo ga sad upišeš, doći će do 7. razreda do tema koje neće razumeti.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:30:19   
minnica
To je zato što ranije nije bio toliko širok asortiman udžbenika, ili nam bar nisu bili dostupni. Strani udžbenici se bave tim političko korektnim temama jer se koriste svuda u svetu, pa da se neko ne nađe uvređen. Sad postoje udžbenici svih nivoa učenjai za decu/tinejdžere i za odrasle.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:32:53   
minnica
Ja, recimo, uopšte nisam išla privatno na časove jezika do posle srednje, pa sam na kraju ipak završila kao profesor jezika, ali ću svoju decu svakako upisati, naročito ako mi se ne svidi način rada u školi.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:33:33   
Didy
Onda se Tašo dobro raspitaj u školicama engleskog jer ovde pouzdano znam da i dalje svi uče iz istih udžbenika. Znam jer je moja sestričina bila 8. razred kad je došla do FCE nivoa i išla je u grupu sa ljudima od 40 godina i žalila se da joj je dosadno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:39:34   
Didy

IZVORNA PORUKA: minnica

ali ću svoju decu svakako upisati, naročito ako mi se ne svidi način rada u školi.


Stefan je od prošle godine u vrtiću mogao da ide na engleski (izborno je) i ja ga nisam upisala da bi on sam negde u februaru tražito da ide, pa smo ga naknadno upisali. On se sam zanima za engleski još od malena. Stalno me ispituje kako se šta kaže na engleskom, imamo neku igricu za učenje engleskog i to stalno traži da se igramo... Ako sam bude hteo, upisaću ga ranije na engleski. Ako ne bude, možda tek tamo u 7. ili 8. osnovne da krene. Sve što mu u školi bude problem, moći ćemo d apropratimo zajedno
mislim da će to biti sasvim dovoljno. Ja bih ga radije upisala na neki drugi strani jezik (nemački, francuski, španski ili npr. ruski), jer engleski će svakako morati da zna. Uvek se setim naših prof. s fakulteta kad smo birali koji ćemo jezik učiti - Engleski se podrazumeva da znaš, više ga niko ni ne računa kao strani jezik. Učite ostale svetske jezike, nemojte ostati tako jednostrani.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 15:49:20   
minnica
slažem se. ja sam učila i ruski, italijanski i španski osim engleskog. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Strani jezici, kada?
26.8.2013 23:41:17   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Didy

Onda se Tašo dobro raspitaj u školicama engleskog jer ovde pouzdano znam da i dalje svi uče iz istih udžbenika. Znam jer je moja sestričina bila 8. razred kad je došla do FCE nivoa i išla je u grupu sa ljudima od 40 godina i žalila se da joj je dosadno.


Ne mogu da veruje mda je u 8 razredu već stigla do FCE! da je III godina srednje onda da, ali u 8 razredu... Naravno da joj je bilo dosadno kad to nisu teme primerene za njen uzrast. U 8 razredu najviše što može da bude je Intermediate...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 4:17:06   
Modessty
Ja uveliko razmišljam da Danila ispišem iz vrtića i upišem ga u školicu engleskog i to ona varijanta svaki dan po 4 sata. Imaju i engleski ivaspitače koji rade sa njima ostale stvari koje se inače rade po vrtićima. Od kad je počeo da priča sluša engleski oko sebe i kroz igru i crtaće već je naučio da recimo broji do 10, naučio boje i slično. Pesmice pevamo odavno. Mislim da će mu biti interesantnije nego u vrtiću. I onako u ovom klasičnom vrtiću imamo problem sa hranom, pa mi je to glavni motiv da ga ispišem. A s druge strane svesna sam da mu trebaju i deca i neka aktivnost van kuće, tako da kad se kockice slože, najverovatnije od 15, septembra krećemo u školicu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 7:46:42   
cockic
ja jesam za stani jezik,jer sam ja ostala uskracenja i u osnovnoj i u srednjoj.profesori engleskog se menjali non stop.ja sam imala ukupno 20etak za osnovno i srednje obrazovanje.pa engleski ne znam da beknem.kako je sad po skolama ne znam,ali tad je bio uzas.samo sto dodje,ma ni 10dana neostane ista.a koliko sam razumela za predavaca engleskog po skolama ne treba fakultet.jer mi je kuma zavrsila poslovni engleski,i znam da posle svih tih stepenika ucenja engleskog,moze raditi u skoli.mada ona je godinu tog engleskog skupo placala kao neki faks.

decu bi upisala na engleski,ali tek u predskolskom uzrastu.znaci oko 5-6 godine.ranije nesto nisam pristalica.pogotovo sto ni srpski ne znaju kako treba,a kamoli i engleski.ali naravno sve je stvar izbora i zelje roditelja.

meni je ne nezgodno sto ga ne znam.ali vidim da dosta omladine i ne zna.barem iz mog okruzenja gde radim.znaci za moju generaiju roditelji kurseve nisu placali,ocekivali da u skoli koliko toliko nauci.a od toga nije bilo nista.mozda ko je imao placao je.ja imam 27 godina. u osnovnu skolu sam posla 93 godine.bas u najgore vreme,ko je mogao da misli o upisu na kurs engleskog.tad se islo po hleb,ulje i mleko da se ceka po redovima.kakav engleski nikom nije palo na pamet.a nije se ni imalo.barem moji roditelji.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here