|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 9:01:53   
Peace*
Јуче сам звала у круг по неким школама страних језика за које знам, и свашта нешто сам сазнала.
Па хајдемо редом, а ви који се разумете у све то, унапред се захваљујем на мишљењу. user posted image

Прво сам звалa школицу "B". Писћу само почетна слова, како не бих рекламирала.
Елем, нуде:
за целу школску годину 68 часова, и за целу годину кошта 360 еур (на 10 рата).
Нема тестирања, сви полазници узраста 7 год иду по истом програму без обзира на ниво знања (не свиђа ми се то).
Такође ми се није допало што сам поменула име вртића у ком је учио енглески (просто је школица стр језика и вртић близу, па сам мислила да знају на ком нивоу су та деца), на шта ми је жена попљувала тренутну наставницу како не зна са децом (типичне НС форе), и то ме додатно одбило.

Онда сам звала школицу "L".
за целу школску годину 68 часова, кошта 312еур (на 8 рата).
Тестирање (што мислим да је ок), мада се курсеви не разликују много јер су и даље наравно неписмени.

Онда сам звала школицу "HOE".
Тамо је 25 еур месечно.
Њихов принцип је да гарантују да ће деца после годину дана знати да се споразумевају. (важи, то ми се допада)

И на крају сам чула за школицу "ЈВ"
Они раде по неком новом принципу, у свету надалеко прихваћеном.
Наиме, колико сам разумела, почетна тачка је описмењавање кроз мултисензорну методу. У ту групу се уписују сви полазници, од 4-7 год. Они уписани са 4 год похађају овај део 2 године, а ови са 7 година га похађају годину дана. Након тог курса су спремни да полажу Cambridge YLE Starters. Више овде: КЛИК
Дакле, они уче слова (питала сам тету каква су искуства, мешају ли онда ћирилицу и латиницу с обзиром на то да сада крећу у школу, и она тврди да се то није дешавало), њихов изговор, + имају 5 (или 7, нисам запамтила) књигица којима се шири вокабулар, тематски су одрађене, нпр "у продавници". Цео рад са децом је мултисензоран, дакле, те књигице су нешто рађене тако да деца реагују и на додир (жена објашњава да погодује и деци која просто немају слуха за језике, те на тај начин лакше савладају).
У принципу кошта исто као и прве две наведене: 40 еур у 9 рата (дакле опет 360еур за школску годину), с тим да код њих има 70 часова. Али се у старту купују и те књигице које коштају 25 еур.

Мени се свиђа ова четврта школица, а додатни плус је што ми је буквално на 5мин од куће.
Уствари се ломим између треће и четврте школице.

< Poruku je uredio Peace* -- 27.8.2013 9:07:48 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 9:30:14   
Ivanka 75
Peace, ti najbolje znaš svoje dete, savetujem te da doneseš odluku prema njegovom karakteru, ličnosti, šta voli, način na koji nešto voli (nadam se da me razumeš) i način na koji najbolje uči i usvaja nove stvari.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 10:22:07   
Peace*
У принципу, он заиста лепо говори (с обзиром на узраст), брзо усваја и са ТВ, тиме хтедох рећи да има слуха. user posted image С друге стране, воли све што је другачије, и пали се на писање слова.
Оно што не воли је да хода, тако да додатни плус добија најближа школица. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 10:25:07   
Peace*
Рецимо, учитељица енглеског у вртићу је тип особе да нема теорије да из ње извучеш реч српског. Дешавало ми се да ја причам српски, она одговара енглески. И нема шансе да је зезнеш. user posted image

Имали су завршну приредбу, Лука је у свом делу имао чак и фору са акцентом, видиш да је са њим рађено да то буде изговорено на одређен начин. Изазвало је прилично одушевљење и смех у публици. Овим се не хвалим, него хоћу да кажем да заиста има слуха и уме да интерпретира на тражен начин. И уосталом, када не би волео, не би ни могао тако да изговара. Просто се по њему видело да ужива у томе. Можда и смислим начин да вам поставим тај видео да видите.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 14:37:06   
Didy
Meni 4. najbolje deluje, ali možda je ne bih izabrala jer Luka kreće u 1. razred i mislim da će biti mešanja slova. Da je makar 2. razred, da je ćirilicu već usvojio potpuno i da paralelno u školi treba da radi latinicu, onda bi mi to bilo i dodatni plus. Ovako, nisam sigurna. Na kraju krajeva, ako si se baš zagrejala i ako ti se najviše sviđa, uvek možeš da ga ispišeš ako primetiš da vam ne odgovara zbog nečega.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 14:51:16   
Peace*
Да, и мене је уплашило мешање слова. Али жена каже да се то не дешава, каже, не зна како, ваљда клинци имају неку фиоку за енглески, и као не мешају.
Лука већ зна ћирилична слова, и чита (сриче user posted image ), а због компа зна и латинична. Меша типа И и N, али то сам и ја мешала. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 14:53:32   
Didy
Ona će ti reći da deca ne mešaju jer joj je u interesu to da kaže, ja joj, iskreno, ne verujem baš mnogo.
Ali ako on već fino barata obema azbukama, onda probaj. Ko što rekoh, uvek možete da se ispišete ako se ispostavi da ne odgovra.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Strani jezici, kada?
27.8.2013 14:56:43   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Strani jezici, kada?
10.9.2013 13:47:14   
big mum
Moja djevojčica ima 5.5 god i odnedavno ide na časove engleskog.
Dobro joj ide,sva su djeca njenog uzrasta,gradivo prilagođeno njima.Učenje kroz pjesmice,slikovnice i sl.Ide već 2 mj i već su dosta toga naučili.
Mm kaže "zna više od mene"user posted image

Što su manji bolje savladavaju jezike kao i sve ostalo.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Strani jezici, kada?
10.9.2013 14:21:52   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

И на крају сам чула за школицу "ЈВ"
Они раде по неком новом принципу, у свету надалеко прихваћеном.
Наиме, колико сам разумела, почетна тачка је описмењавање кроз мултисензорну методу. У ту групу се уписују сви полазници, од 4-7 год. Они уписани са 4 год похађају овај део 2 године, а ови са 7 година га похађају годину дана. Након тог курса су спремни да полажу Cambridge YLE Starters. Више овде: КЛИК
Дакле, они уче слова (питала сам тету каква су искуства, мешају ли онда ћирилицу и латиницу с обзиром на то да сада крећу у школу, и она тврди да се то није дешавало), њихов изговор, + имају 5 (или 7, нисам запамтила) књигица којима се шири вокабулар, тематски су одрађене, нпр "у продавници". Цео рад са децом је мултисензоран, дакле, те књигице су нешто рађене тако да деца реагују и на додир (жена објашњава да погодује и деци која просто немају слуха за језике, те на тај начин лакше савладају).
У принципу кошта исто као и прве две наведене: 40 еур у 9 рата (дакле опет 360еур за школску годину), с тим да код њих има 70 часова. Али се у старту купују и те књигице које коштају 25 еур.




Tu sam ga upisala. user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Strani jezici, kada?
10.9.2013 23:20:13   
Bebilina
Mi idemo na francuski, jednom nedeljno, posle casova u nasu skolu dolaze predavaci iz privatne skole jezika.
Ono sto je meni bitno je da su grupe male i da se od starta uci primenljivo gradivo. Uce za sad kroz pesmice, igru, grade vokabular. Pisanje nije problem, latinica nam je prvo pismo, izgovor isto, mala je vec bilingvalna i svaki novi izgovara s lakocom, ne mora da uci, nekako im to tako malima ide iz prve.
Ja sam proslog leta pocela pomalo da je ucim jer me je zapitkivala sta sam to rekla. I ovog leta isto, samouvereno je odgovarala na francuskom sa: dobar dan, zdravo, dovidjenja, hvala, dobro, brojanje do 20 itd.
Od sledece godine im krecu obvezni casovi jezika i u skoli.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Strani jezici, kada?
10.9.2013 23:26:32   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Didy

Ona će ti reći da deca ne mešaju jer joj je u interesu to da kaže, ja joj, iskreno, ne verujem baš mnogo.
Ali ako on već fino barata obema azbukama, onda probaj. Ko što rekoh, uvek možete da se ispišete ako se ispostavi da ne odgovra.

Ovo sam i ja htela reci.
Ja sam malu pocela uciti cirilici tek kada je dobro savladala azbuku i citanje na latinici. Poslednje je doslo ne-mesanje d i b i otad smo krenuli pomalo sa bukvarom. Mesanja ima, to kazu svi sa kojima sam razgovarala na tu temu, a isto su kretali.
Peace radi sa njim na tome sto ga zbunjuje, ima pristupa za razgranicavanje. Recimo na engleskom je za razlikovanje d od b rec "bed" i to i je najbrza postapalica kad zaborave. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Strani jezici, kada?
11.9.2013 10:51:17   
Didy
Bravo, Tasho, nadam se da ćete biti zadovoljni!user posted image
Kod Stefana u vrtiću kreće od oktobra. Juče je tražio da igramo onu igricu na engleskom, dugo nismo. Baš sam iznenađena koliko pojmova je zapamtio... Mislim da životinje zna u pola noći da ga probudiš, pošto me pita ispituje nazive životinja već dve godine unazad.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Strani jezici, kada?
11.9.2013 11:02:12   
Trcosava
Uf negde sam pisala valjda na ovoj temi.

Anči sada priča na dva jezika, a na putu iz vrtića sa njom polako krećem i engleski. Krećemo od boja, životinjica.... pita me kako se šta kaže i dosta toga je zapamtila. Ponosna sam na nju user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Strani jezici, kada?
11.9.2013 11:05:18   
Didy
Ma da, bitno je samo ne forsirati ih. Ja se nekad zezam, pa pričam sa Stefanom na engleskom 5-10 minuta. On pita na srpskom, ja odgovaram na engleskom i onda se smejemo beskrajno dugo.user posted image Njemu bude baš zanimljivo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Strani jezici, kada?
25.9.2013 13:13:38   
Peace*
Luka oduševljen engleskim! Ne može da dočeka! user posted image

Prvi čas su učili pesmice neke, koje je bez problema zapamtio, posle slovo S, pa prošli čas slovo A (objasnio mi je da se izgovara kao E).

Marko uči u vrtiću, žao mi što je bolestan pa izostaje jer je za svega dve nedelje naučio da broji do 4. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 25.9.2013 13:16:05 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Strani jezici, kada?
25.9.2013 23:02:08   
Bebilina
Tasho user posted image za momke. user posted image

Mi cemo izgleda od sutra na spanski umesto francuskog user posted image Nazalost je profesorica zbog zdravstvenih razloga odsutna do daljnjeg, a momak koji je menja nema iskustva i nije dovoljno entuzijastican da decu tog uzrasta zainteresuje... Tako da cu sutra da svratim za vreme oba casa, pa da vidim koji je bolji. Mala je sama trazila da ide i na spanski, ali oba odjednom necemo sigurno da pocinjemo.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Strani jezici, kada?
27.9.2013 0:14:20   
Bebilina
Ostali pri francuskom, gospodja koja drzi skolu je uskocila i ona ce im drzati casove. user posted image Danas su pored obnove starog ucili boje i dobili radne listove da vezbaju. Casovi su po 1h.
Inace sam platila unapred za sva tri tromesecja, tako se ustedi nekih 20%. Cera me onda pitala jel moze i sledece godine da ide. Mogla sam da pitam da uplatim do kraja osnovne, ko zna koliko bi tad ustedeli user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Strani jezici, kada?
16.11.2013 20:09:42   
soni
Luna uci srpski i norveski zajedno...U vrticu je 8 sati i tamo slusa norveski , kuci samo maternji...Jos nije propricala a ima 16 meseci...vaspitacica nam je rekal da iz njenog iskustva takva deca propricaju oko 2,5 ili 3 god...Jel ima neko iskustva???

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Strani jezici, kada?
16.11.2013 22:37:19   
Anoniman
soni, imas temu i o bilingvalnoj deci. moja M je jako rano propricala oba jezika, rano i tecno, sa bogatim recnikom, a evo tek ce sad 2 godine. bitno je samo da joj sto vise vi pricate, imenujete stvari, ispitujete...

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Strani jezici, kada?
17.11.2013 0:58:17   
Bebilina
Da, mislim da smo mi mame bilingvalne dece puno pisale u toj temi, pa bolje tamo da predjemo user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Strani jezici, kada?
17.11.2013 1:02:41   
Bebilina
Mene izvestaji o dosadasnjem napretku na casovima francuskog cekaju online, na web stranici. Stigne mi mail da su spremni i ulogujem se. Ali to mi je za sad manje bitno od njenog znanja. Prvo je kad je pitam bilo ne znam, ne secam se, a sad mi totalno spontano na francuskom odgovara i ubacuje reci kad joj padne na pamet. user posted image
Trenutno spremaju priredbu za Bozic i uce pesmice. Bice za par nedelja user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Strani jezici, kada?
18.11.2013 15:01:29   
soni
hvala...super za decicu...sada cu da nadjem temu


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Strani jezici, kada?
18.11.2013 15:11:54   
soni
treba mi pomoc..ne mogu temu da nadjem..

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Strani jezici, kada?
18.11.2013 19:08:00   
Modessty
Bilingvizam ili dvojezičnost kod dece

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here