|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krpelji u proleće
30.5.2013 12:04:13   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Trco, iz kose, sa odece, ako joj nisi sve skinula kad ste dosli kuci onda se oni zalepe za odecu pa ih ima i ujutru jer predju sa odwce na kozu.


Jedino iz kose, mada kažem, bila je komplet pokrivena i isprskana. Kosu joj nisam tresla (tada). Sa odeće nije mogao jer je još bila u pižami.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Krpelji u proleće
10.6.2013 10:36:30   
lanajelena
Juce smo bili u prirodi vecina dece je pokupila krpelje tako da se cuvate

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 12:31:04   
sanji
Ljudi, zna li neko za neku preventivu protiv krpelja. Ja bih najrađe da se uopšte ne zakače.
Ovde kod mojih i nema ali će verovatno ići kod sveki u skorije vreme a ona mi se baš žali da ih kod njih ima puno. Ona je skinula već 5-6 sa sebe za par nedelja. Ne znnam čime da ih namažem kad krenu? user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 12:38:00   
lanajelena
Mi kad smo bili pre neki dan u prirodi jedna mama je spominjala da se pomesa sirce i voda i da deluje,nisam probala,ne znam

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 12:39:15   
lesica
Sanji, reci sveki da ošiša travu, i ukoliko može neka sve to oprska nečim protiv krpelja. A lepotice probaj da mažeš autanom ( nama nije delovalo) ili nečim od koprive, jači čaj, ili ako nadješ kapi... Uglavnom namažeš im one izložene delove tela ( to nama za sad radi posao)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 12:43:38   
sanji
Baš mi je frka. Kose oni redovno ali ih opet ima. Padaju i sa drveća. Ne znam kako da proverim da li nešto od toga deluje?

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 12:49:32   
Trcosava
Sanji znaš da se mi prskamo autanom, nekad pomaže - nekad ne. Ovde navodno govore da neće kad je velika vrućina, kao krpelji su samo kad je vlažno vreme i ne previše vruće

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 12:57:28   
Lu
Ja sma kupila u DM za prije i poslije, protiv komaraca, obada i krpelja.
user posted image
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 13:21:45   
sanji
Znači da ih šaljem kad upeče! user posted image
Pa nadam se da otopli od sledeće nedelje, neće oni pre toga!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2013 13:55:28   
sanji
Hvala Lu! Probaću da uposlim sestrića da mi nađe u Bg-u. Ovde kod mojih nema DM.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 22:48:10   
milicicak
T je danas zakacila krpelja. Bio je bas mali a u kuci nemam ostru pincetu pa smo odlucili da nam to neko strucno lice odradi...
Elem, odemo prvo u Hitnu, cekamo 45min da doktorka dodje i kad je dosla samo je rekla Mi to ne radimo, idite na Institut za tropske i infektivne bolesti. Ok, okrenemo se i odemo.
Na institutu nas na salteru doceka jako ljubazna teta i kaze Mi bi vas primili ali ona je bas mala a mi nemamo male pincete idite na Institut za dermatovenerologiju. Onda nas vrati sa izlaza i kaze da obavezno dodjemo ako se bilo gde na telu pojavi prstenoliki pecat, karakteristican po tome sto je obod tamniji od unutrasnjosti i da za jedno mesec ipo dana dodjemo da nam urade analizu krvi. Naglasila je da nam i za jedno i za drugo treba uput lekara opste prakse. Zahvalimo se i odemo.
Trebalo nam je dobrih pola sata da nadjemo Institut za dermatovenerologiju i jos 10-ak min da nadjemo nekog od osoblja. Veoma ljubazna teta nas primi i kaze Dajte da vas resimo tog krpelja. Izvadila ga je za manje od minut uz minimalnu dreku od strane mog deteta. Rekla je da je krpelj probio kozu ali da jos nije poceo da sisa krv i da cak i da je krpelj bio zarazen malo verovatno da ce se Lajmska bolest ispoljiti. I ona nam je ponovila da ako se pojavi taj karakteristican pecat odmah odemo na Institut za tropske i infektivne bolesti i da za 6 nedelja svakako izvadimo krv.
Sad nam ostaje samo da cekamo...

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:07:46   
Ivanka 75
Al ste se nasetali! Kod nas to rade u hitnoj bez problema. Moj sestric zakacio maleckog krpelja za praznike, odveli ga u UE u bolnicu na urgentno, dr ga izvadio cas posla, a krpelj maliiii ne moz manji biti.i ukapirali da je krpelj jer to nije bilo tu prethodno vece za vreme tusiranja. I jos bio odusevljen sto a gazicu na stomaku user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:08:25   
lesica
Milicicak, nisu vam dali krpelja u vati natopljenoj fiziološkim?

Pitam jer su nama svih 5 komada koje je L svojevremeno zakačila, u Tiršovoj spakovali i dali nam da ih odnesemo na VMA na analizu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:12:54   
lesica
A kada smo kod krpelja, evo nečeg interesantnog što će konačno početi da se primenjuje a tiče se analize krpelja KLIK

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:18:25   
milicicak

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Milicicak, nisu vam dali krpelja u vati natopljenoj fiziološkim?



Nisu, a ja se nisam setila da trazim...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:20:43   
lesica
E da, i u pet shop- ovima ima da se kupe specijalne pincete za uklanjanje krpelja, izgledaju kao mali pajseri, ima ih po dve u pakovanju sa različitim promerom tako da se mogu skloniti krpelji svih veličina bez da se oštete.
Izgledaju ovako
user posted image

p.s. Ne pitajte me ništa, posle traume sa L i krpeljima sve sam proučila

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:22:47   
lesica
Samo prati malenu, ako se pojavi bilo kakvo crvenilo ili promena oko mesta ujeda, temperatura... javite se lekaru da dobije antibiotik.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Krpelji u proleće
15.6.2013 23:25:50   
milicicak
Ovo moram da kupim user posted image ja imam traume od krpelja, posle svakog odlaska u prirodu se detaljno ispregledam i nadjem ih makar tri puta godisnje, bas ce mi dobro doci. Hvala lesice user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 13:29:10   
mejlo
mislim da je jedina preventiva vakcina protiv bolesti koju prenose..cak ni redovno kosenje trave i prskanje dvorista sredstvima koja ih ubijaju,ne moze da spreci da krpelj padne sa drveta. savetujem da uvek strucno lice izvadi krpelja,nikako ga ne treba premazivati i natapati alkoholom,uljem,benzinom,jer u toj situaciji krpelj moze da povrati u domacina i samim tim ga zarazi..
mom dvogodisnjem detetu su u domu zdravlja izvadili krpelja,ali mi niko nije naglasio da treba da bude ziv do analize..posto je bio petak i to 10 uvece,krpelja sam stavila u kutijicu i sutra ujutro odnela u institut za veterinu u rumenackoj (novi sad),i tamo je docekao ponedeljak..krpelj je pripadao grupi koja prenosi bolesti ALI: bio je toliko mali i nije proveo duze od 5 sati na detetu,pa su sanse da je zarazeno minimalne..gospodja koja radi analize je rekla da je rizik od infekcije minimalan ukoliko krpelj provede ispod 24h na domacinu,ali da obavezno za mesec i po dana uradimo analizu krvi,a pre toga je besmisleno raditi,jer se antitela prave tek posle mesec dana..
u domu zdravlja mi je receno da zaboravim na crvene krugove oko uboda,jer moze da dodje saaamo do zadebljanja koze na tom mestu,ili da izadju fleke po telu,uvecane limfne zlezde i jos mnogo razlicitih simptoma..sve u svemu,za 3 nedelje vadimo krv,pa cemo videti..

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 13:38:45   
lanajelena
Koliko sam ja razumela prati se mesto uboda i ako se u roku od mesec dana pojavi crvenilo na tom mestu treba se javiti dr


Milicicak ja bih digla opstu frku da su mene tako set_ali user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 25.6.2013 13:40:46 >

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:03:03   
mejlo
nevezano za mesto uboda,reakcija moze biti biiilo gde na telu (dr mi rekla) user posted image ako za ove 3 nedelje ne dozivim nervni slom-bice dobro..te modrice i fleke po nogama,te alergija na sunce ili reakcija na znoj..pa znaj onda sta je mozda od krpelja....

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:08:27   
Janncica
Sinoc sam skinula opet krpelja sa J. Bio je velicine tackice koja se napravi olovkom... user posted image Doktorka mi rekla da je pratim opet... Tj...ako bude crvenila oko uboda da se javim. Ali posto je tako mali misli da nece doci do infekcije,sve i da je zarazen.

< Poruku je uredio Janncica -- 25.6.2013 14:09:03 >

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:22:10   
mejlo
ako je bio kao tackica-znaci da nije dugo bio na detetu i da se nije napio krvi. verujem gospodji sari iz zavoda za veterinu i po njenoj prici,mali krpelj,ispod 24h na telu-iiizuzetno male sanse za infekciju!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:27:34   
lesica
A ja vam ponavljam opet, ko je iz BG-a može da uradi analizu krpelja na VMA. Cena je 650 dinara po krpelju. Kada ga skinu, tražite da vam ga vrate u gazi natopljenoj fiziološkim rastvorom i odmah ili sutradan na VMA. I nakon mesec i po dva dana test na antitela.

( To što su šanse minimalne da zaraze ukuliko su manje od 24 h zakačeni, iako svesna toga, meni ne predstavlja neku utehu kada su naše male mrve u pitanju )

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:34:58   
mejlo
..ni meni to nije uteha,sem tog veterinarskog zavoda, ne znam da jos neko radi analize u novom sadu..mozda decija bolnica..da je dr znala,da krpelj mora da ostane ziv,ili da sam jaaa imala tu informaciju na vreme-mogao je da prezivi na natopljenoj vati obicnom vodom 3 dana(rekla gospodja sara). u svakom slucaju-jos 3 nedelje do vadjenja krvi user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here