|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Probiotici
26.5.2011 15:59:31   
Ivanka 75
Cici, nama je dr savetovala da bebi dajemo Pro+kid (imala je visoku temp i povracala pre 2 nedelje) i to najmanje 15 dana, kaze, nece joj skoditi a sredice joj crevnu floru.
A i kad se rodila (nakon 5 dana) davali smo joj probiotik zbog retke stolice.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Probiotici
26.5.2011 16:08:34   
cici78
Ja se nesto razmisljam da mu dam probiotik bar par dana, sto ti kazes-nece mu skoditi...danas cu otici da mu kupim a od ishrane cu forsirati bananu i pirinac pa cemo videti. Inace svi se ovih dana nesto zale na stomak pa da nije negde pokupio virus, plasim se. Bolje da pocnem sa probiotikom da preduhitrim bolest ako mogu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Probiotici
26.2.2012 15:25:27   
viking
Mrzim da postavljam glupa pitanja ali ajde, nemam kud...


Kupila sam Prolife suspenziju i u uputstvu piše da treba 1. odvrnuti poklopac na desno, 2. promućkati i 3. odvrnuti poklopac na levo i popiti.
Ja sam naravno 1. promućkala, 2. odvrnula poklopac na desno i 3. odvrnula poklopac na levo.
Sad nešto razmišljam da se tim koracima sigurno nešto aktivira, sigurno se ne mućka džabe tek pošto se vazduh pusti unutra. A ko za baksuz, pije se samo jedna flašica dnevno. Razmišljam da li to što sam pobrkala korake znači da lek sada nema nikakveog efekta? Ili će doći do predoziranja ako se u toku istogg dana popiju dve flašice?


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Probiotici
26.2.2012 15:52:50   
nenja22
nije stvar sta je prvo, nego sto u tom poklopcicu je praskasta supstanca, pa se tim odvrtanjem folija na poklopcu probusi, sadrzaj ode dole, promickas i tako kosristis...nesto kao ona cedevita go, ako znas princip...tako da, ako nisi sigurna da se cep probusio (sto na zalost ume da se desi) a bacila si, pa ne mozes da proveris, upotrebi jos jednu slobodno, probiotik se i tako ne moze predozirati user posted image

a sto me nerviraju kolege mi drage koje mrzi da malo rade svoj posao, pa ne daj boze objasne ljudima kad nesto treba...skoro mi je bas bila zenica, koja se sokirala kad sam ovo krenula da joj pricam, kaze niko joj nikad nije na to skrenuo paznju, nesrecna u fazonu kako je pila slatku vodicu i deci je davala, godinama...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Probiotici
26.2.2012 16:00:28   
viking
Ti si farmaceut? Hvala ti puno, iskopala sam iz kante, nije se probušio, prah je tu, tako da ću ponoviti. Hvala do neba!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Probiotici
26.2.2012 16:16:03   
nenja22
nema na cemu user posted image (i jesam, da :)

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Probiotici
26.2.2012 20:31:58   
viking
Super, neka zanimanja su baš deficitarna ovde na forumu user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Probiotici
10.5.2012 15:44:17   
miva
Mamike da li ste koristele probiotik kapi Bio Gaia? Kako se doziraju? U uputstvu pise da se daje 5  kapi dnevno, da li 5 kapi odjednom ili se 5 kapi rasporede preko celig dana?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Probiotici
10.5.2012 15:45:21   
Verus
miva: das 5 kapi odjednom, mom sinu su bas puno pomogle, a imao je puno problema sa crevima. Odlicne su za decu sa alergijama kao sto je on, tako da nemaju nista vestacko i lose u sebiuser posted image

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Probiotici
10.5.2012 22:54:19   
miva
Imam jos jedno pitanje. Nisam kapi drzala u frizideru, doticna farmaceutkinja koja mi ih je prodala nije mi naglasila da se kapi drze u frizideru i ja sam ih tek veceras stavila. Skoro ceo dan su mi bile u sobi na polici. Nisam ih jos otvorila, planiram sutra da ih dam mojoj Masi ili da kupim druge?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Probiotici
11.5.2012 9:51:19   
Anoniman
Bio Gaia kapi su probiotske kapi na bazi majčinog mleka. 5 kapi odjednom.
Mislim da slobodno možeš da daš, samo kad ih otvoriš, drži u frižideru.

(odgovor članu miva)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Probiotici
11.5.2012 14:34:58   
miva
Hvala, puno ste mi pomogle! Jako sam se iznervirala kada sam procitala da se kapi drze u frizideru. Kada sam kupovala kapi, u apoteci je radila klima i bilo je uzasno hladno, nisam mogla predpostaviti da se kapi drze u frizideru. Sinoc kada mi je Masa zaspala uzela sam upudstvo da ga detaljno izcitam i onda vidim da se drze u frizideru i odlepim totalno!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Probiotici
7.6.2012 10:18:56   
cani
Idemo na letovanje u Tursku sa bebom od godinu dana,pa koj probiotik najbolje da ponesem ?

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Probiotici
7.6.2012 10:48:16   
Snelle
Možeš onaj koji proizvodi Ivančić i sinovi. Ja sam ga davala svom detetu još dok je bila beba, doduše iz nekih drugih razloga.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Probiotici
7.6.2012 11:02:22   
New Mom
Da, to je ProimunoKid. A ima da se nađe i Linex Baby.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Probiotici
8.6.2012 10:12:03   
cani
Hvala vam,uzela sam Linex baby user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Probiotici
2.9.2012 20:31:08   
Yula
Meni ovde niko nikada nije ni spomenuo te probiotike, niti meni, niti za moju bebu. Kada je bebac imao grceve u jednoj apoteci nam dali njih, niko nije ni rekao sta je to zapravo. Ja dala jednom-dva puta, mislila sam da je to neka glupost pa sam prekinula sa tim.

Zanima me da li sada sa 15m. L. moze da pije probiotike, kada i koje mi savetujete? Dolazi mi sveki uskoro pa bih je zamolila da nam kupi.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Probiotici
2.9.2012 20:59:48   
nenja22
yula, nema potrebe da daješ probiotike, eto tek tako. za male bebe se sve više preporučuju u tom nekom uzrastu sazrevanja crevnog trakta i naseljavanja creva korisnim bakterijama (prvih par meseci) prosto da bi ubrzali taj proces i samim tim ublažili muke sa grčevima, recimo. e onda kada se taj period preraste, opet se preporučuju u uzrastu kada beba/dete kreće u kolektiv, pa je recimo često na antibioticima i tome slično. isto, pred put, promena klime kao okidač, vode i hrane koja se koristi, pa da se oranizam, tj. crevni trakt na neki način pripremi (mada to nema previše smisla za decu/bebe koja su još uvek na flaširanoj vodi i kontrolisanoj, bebećoj ishrani)

ako ne spadate, a koliko sam shvatila ne, u neku od ovih grupa, mislim da nema nikakve potrebe za njima user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Probiotici
2.9.2012 21:17:11   
Yula
Hvala ti Njenjo! Srce si.

Da, ne spadamo ni u jednu od tih grupa, ali mozda ne bi bilo lose da imamo jednu kutiju sada pred dolazak zime, virusa?

Da sam samo znala da su tako dobre te kapi, moje dete je kao beba bas imalo problema sa nezreloscu creva user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Probiotici
18.10.2014 3:14:25   
dunja RR
Snele, da li si davala preventivno ili je imala neki problem?
Da li treba davati probiotike bebama preventivno?

Ja lično pojma nemam da li je Sava imao grčeve. Ne znam to da prepoznam. Plače, nekada manje, nekada više. Svi me pitaju jel se grči, nisam primetila, a posebno ne mogu da primetim od kako nosi Pavlika. Ponekada mu dam Enterokind, i jednom smo koristili medu termofor, to je sve.

Vidim da neki preporučuju probiotike zbog grčeva, u tom periodu dok je beba baš mala, pa zatim kasnije kada kreće u kolektiv.
Šta vi mislite?

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja sam L davala probiotik kada je imala 4,5 meseci po preporuci gastroneterologa. Možeš da ga pomešaš sa svojim mlekom, čajem, sokićem....u vodi već mislim da bi oset__io.



< Poruku je uredio dunja RR -- 18.10.2014 3:20:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Probiotici
18.10.2014 9:45:09   
Maslacak15
Po mom misljenju u pitanju je medicinska moda koja nije zasnovana na proverenim cinjenicama. Tacno, moglo bi da ima nekog pozitivnog efekta teoretski, komensalne tj nepatogene bakterije jesu bitne ali to jos uvek ne znaci da su sojevi koji se kupuju i prodaju blagotvorni. Isto kao sto nigde nije zapravo pokazano da kolik kod novorodjenceta ima veze sa gastrointestinalnim tegobama i grcevima iako milioni majki veruju u tu jos manje ima nauke na trzistu probiotika. Ja svom detetu nikad nisam dala ni jedan, prosto imam odbojnost da detetu dajem preciscene bakterijske sojeve kako god ih upakovali.Malo je grubo poredjenje ali to je meni kao prica o margarinu i puteru, ako se secate, mozda starije medju vama puter je pre 20 ak godina proglasen za tesko zlo i svi su se otimali za margarin koji je bog zna kolko zdraviji da bi se ispostavilo da je obrnuto i da trans nezasicene masti iz margarina predstavljaju ogroman rizik za zdravlje. Sad su zabranjene. Tako da ja licno dok ne vidim neke dokazane koristi od probiotika, nastavljam sa regulisanjem crevne flore uobicajenim izvoristima bakterija tipa jogurtomuser posted image . Bebi koja samo sisa sigurno nisu potrebni probiotici. To je moje skromno misljenjeuser posted image kao infektivnog biologa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Probiotici
18.10.2014 10:14:10   
milicicak
Slazem se sa Maslacak. Probiotici su, sto ona rece, medicinska moda koja nema utemeljenje u naucnim cinjenicama.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Probiotici
18.10.2014 11:27:33   
dunja RR
Hvala puno na odgovoru! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Probiotici
18.10.2014 21:09:12   
New Mom
Ako pitas da li trebaju bebi, odgovor je ne. Faktor za rast tih bakterija u crevima se nalazi u majcinom mleku, stoga sve sto bebinom stomaku treba ono dobija sisanjem.
Sto se tice samih grceva, jes' da nije tema, postoji teorija i da su povezani sa neadekvatnim polozajem bebe i samim tim neadekvatnim sisanjem. Tu onda opet nema mesta za dodatne probiotike (a btw Dunja, moji drugo i trece nisu uopste imali, neka deca su jednostavno takva).

Sto se tice davanja kasnije, moja dr je stava da na svakih par meseci da se odradi 10 dana kura sa probioticima. Tipa jedan sirup za imunitet, pa recimo drugi, pa probiotici, pa treci itd. Smatra da se i tako dize imunitet. Sta znam? Nismo ih primenjivali sem kad su bolesni. Tad im stvarno treba (sta god da je uvek reaguju i stomakom).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Probiotici
23.10.2014 17:43:07   
ishler
Da li neko zna da li bebi od mesec dana moze da se da probiokid imuno i koliko,da li cela kesica dnevno?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here