|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Probiotici
14.6.2016 22:53:34   
choopa choops
Znači gadan je? user posted image

Nešto me privuklo jer piše da je na bljnoj bazi, kao da to ima neke veze, nego nisam znala šta ću user posted image Bio je u ponudi još Multilac. Nego prijateljica mi reče da ima neki i u ampulama i da je baš dobar jer je skoro kao voda, bez ukusa, ali ne može da se sjeti naziva. Tako mi nešto treba.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Probiotici
14.6.2016 22:55:57   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ne ne choopo samo jednom ide probiotik. Mozes i Linex baby. On nema jak miris kao bulardi

Dobro te pročitah uputstvo i pitah ovdje, inače bih joj ja dala tri puta dnevno user posted image Da se predozira probioticima user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Probiotici
14.6.2016 22:59:56   
lesica
Chupo, bulardi je specifican probiotik - nije bakterija vec kvasac, zato ima takav ukus.
Elem, za uz terapiju antibioticima, ali i inace se pokazao kao najbolji jer moze zajedno sa ab da se pije- na njega ab ne deluju. Sama celija je mnogo veca od celija drugih probiotika pa ajd da kazem da je "jaci" i delotvorniji.
Ja D dajem pred spavanje tako sto ga u malo mleka, ono 30-50ml, smuckam, pa prvo to popije, pa dospem ostatak mleka.
Ili ako nece - u malo vode, soka razmutis pa u spric pa u usta.
I da pije se jedan dnevno. Jedino kod teskih proliva se povecava doza, ali to vec dr savetuje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Probiotici
14.6.2016 23:06:00   
choopa choops
Aha, super onda! Ma probaću onda prvo sa njim kad sam ga već uzela, pa ako bude odbijala, potražiću taj misteriozni "bez mirisa i ukusa" user posted image

Možda joj se i dopadne Bulardi. Znam kad su LiM bili manji pa bih im davala Flonivin kapsule rastvorene, da nikad nisu htjeli, tj osjetili bi ga bukvalno u svemu. A on isto ima neki jak miris. Probaću, pa ću da vidim, hvala :-)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Probiotici
14.6.2016 23:08:13   
lesica
Ma ovo je kvasac kvasac, nema greske. Krajnje karakteristican user posted image

U svakom slucaju, soj bulardi ma koji proizvodjac i bez brige ;)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Probiotici
14.6.2016 23:17:29   
serpica
I mi koristimo Bulardi,sad razmisljam da li i njega da spakujem za more jer sam vec uzela za decu neki drugi,ovaj za nas,zlu netrebalo,ne znam....


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Probiotici
15.6.2016 22:46:18   
choopa choops
Razmutih joj jutros sa jednom kašikom jogurta i pojela je bez problema. E sad je li početnička sreća, ili joj se stvarno dopalo, nemam pojma Vidjećemo.

Jako mi liče one kuglice na neki koji sam davala djeci, ali ne znam na koji. Možda Ivančić i sinovi? user posted image

A inače, prija se sjtila i taj "bez jakog mirisa i ukusa" se zove Enterogermina.

Edit: Šerpi obavezno ga spakuj. Da sam na vašem mjestu počela bih da pijem i prije odlaska na more...

< Poruku je uredio choopa choops -- 15.6.2016 22:47:44 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Probiotici
15.6.2016 23:24:12   
serpica

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Razmutih joj jutros sa jednom kašikom jogurta i pojela je bez problema. E sad je li početnička sreća, ili joj se stvarno dopalo, nemam pojma Vidjećemo.

Jako mi liče one kuglice na neki koji sam davala djeci, ali ne znam na koji. Možda Ivančić i sinovi? user posted image

A inače, prija se sjtila i taj "bez jakog mirisa i ukusa" se zove Enterogermina.

Edit: Šerpi obavezno ga spakuj. Da sam na vašem mjestu počela bih da pijem i prije odlaska na more...




Chopa nikada do sad nismo pili pre puta ni deca ni mi i nismo imali problema,deca nikada hvala bogu,a mm i ja jedne godine ko da nikad videli nismo ni hranu ni pice pa navalili probali od 100 jela i pica i naravno da nam se slosilo pa kom gde izaslo dva dana ni zivi ni mrtvi,a deca super,znaju oni sta jedu i koliko..tako da cu sad da ponesem i za njih i za nas,valjda nam nece trebati.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Probiotici
20.6.2016 23:03:35   
choopa choops
Danas nije htjela da popije Bulardi, valjda je provalila šta je user posted image I ja, kad sam već zamutila, dam jednu kašičicu M i jednu L. Kakve su im face bile, odmah su se nalili vodom poslije user posted image
Rekla sam MMu da mi kupi ove Enterogermina ampule, je li glupo da joj sutra dam to? Smijem li tako preć s jednog probitika odmah na drugi?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Probiotici
21.6.2016 7:28:47   
vocicana
Smes ako dete ne prihvata ono sto si davala do sada. Meni je tako zao sto nema vise Erce flora Duo probiotika, najbolji je sa 4 probiotske kulture, tako mi je zao, cak i caju imao je tako dobar ukus, deca su htela tako da ga piju. Sada kada bi se trebala odluciti, ne znam koji bi uzela.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Probiotici
21.6.2016 14:34:07   
branki*
Jao i boza moj nije hteo bulardi,a nije hteo ni duobitik.multilak baby pije bez problema,kao i od firme now 2 billion.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Probiotici
21.6.2016 22:13:26   
choopa choops
Da kažem da je ovaj Enterogermina ekstra što se tiče toga kako će ga popit! Ona ga je sama uzela, ja joj otvorila ampulicu i ona ga sama popila bez ikakvih problema! Pojma nemam kakav je ukus, nisam probala. A ne znam ni da li će da djeluje.

Što se tiče Bulardija, drao nam je stolicu normalnom ovih par dana koliko ga je pila zbog antibiotika. Znači da je dobar! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Probiotici
7.7.2016 20:50:08   
Mariya
Mame, da li dajete dečici probiotike pre polaska na more?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Probiotici
7.7.2016 23:25:45   
choopa choops
Taman sam htjela da pitam u ovoj temi...Da li je OK ako im budem davala probiotik (taj Enterogermina) recimo svaki 3-4 dan u toku ljeta? user posted image Ili ipak bolje ne?

Mariya ja bih davala obavezno prije putovanja i nastavila tamo. Znajući kako smo mi odrasli jedom prošli u Egiptu jer jedini iz grupe nismo znali da treba da pijemo prije dolaska user posted image Ne ponovilo se.

< Poruku je uredio choopa choops -- 7.7.2016 23:27:17 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Probiotici
8.7.2016 8:55:25   
Khaleesi
Jeste obavezno, i mi veliki treba da pijemo... Pre dve god mm nije pio, sta ce njemu, i muke posle 5 dana na moru nije izasao iz sobe ni da se brcne malo...user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Probiotici
8.7.2016 9:57:57   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Mariya

Mame, da li dajete dečici probiotike pre polaska na more?

Ja nikad nisam davala ali na moru svi uvek pijemo flasiranu vodu i nikad nismo imali problema.
Choopo, ja nisam za te fore po 3-4 dana pijenja bilo cega preventivno... Ako se ipak odlucis onda menjaj probiotike s vremena na vreme.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Probiotici
8.7.2016 12:52:51   
Rosita
Milicice, ja pijem multilac vec skoro godinu dana, obavezan mi je probiotik, da li to znaci da i ja treba da menjam?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Probiotici
8.7.2016 13:06:54   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

Milicice, ja pijem multilac vec skoro godinu dana, obavezan mi je probiotik, da li to znaci da i ja treba da menjam?

Rosi, posavetuj se sa dr ali bi trebalo mesati probiotske kulture, svaki probiotik ih ima nekoliko pa je dobro promesati razlicite

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Probiotici
8.7.2016 14:55:35   
choopa choops
milicicak nisam mislila da dajem 3-4dana, nego recimo svaki treći dan.Mi živimo na moru jelte user posted image , pa idemo svaki dan na plažu, nagutaju se vode tu i tamo, nekad idemo po baš jakom suncu i td. pa sam mislila možda eto čisto reda radi da im dam ponekad.user posted image Nego ne znam da li bi uopšte imalo ikakvu funkciju?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Probiotici
9.8.2016 12:12:16   
Khaleesi
Ja sam mojima davala Bulardi, sada sam kupila Strong nature, nisam Bulardi za decu nasla... Koji je jos dobar, spremamo se za more....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Probiotici
9.8.2016 12:21:40   
Sanjalicaaa
Po meni je Linex najbolji.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Probiotici
9.8.2016 12:24:20   
IvanaSK RR
Linex ili Smecta (ali se ona razmuti pa pije)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Probiotici
9.8.2016 12:32:03   
Khaleesi
Linex mogu i decica?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Probiotici
10.8.2016 9:41:35   
Sanjalicaaa
Mislim da ima i Linex baby, ali i kapsule su za odrasle, decu i odojcad. Ja za decu koristim kapsule.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Probiotici
10.8.2016 11:04:50   
Khaleesi
Potrazicu taj za bebe...user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here