|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:04:46   
mali_mis
Ja sam koristila te beluga. Super su. Pelena je toliko debela da fino zameni jednokratnu pelenu+tetra+svedske gace. A ne pomera se sa bebe. Malo je nezgodno leti, ali i sa obicnom varijantom je bebama toplo.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:07:29   
branki*
ja,wiv,ove pelene prvi put vidim...
inace,mi nismo koristili siroki povoj,vise sticajem okolnosti,nego sto je to sad bila neka moja odluka.boza i ja smo ziveli prva 3 meseca u institutu za majku i dete.prvih mesec dana je bio na neonatologiji i tamo zaista paze na hranjenje beba,majki,kupanje,merenje,higijeni,jako vode racuna,nisam ono videla ni u jednom odeljenju i tamo su misljenja da siroki povoj se ne stavlja bebama,cak su to i govorili majkama koje su insistirale na sirokom povoju.druga dva meseca,prebaceni na intenzivnu i hirurgiju,a tamo tek niko nema ni vremena,ni smisla da misli o sirokom povoju kad su u pitanju zivoti bebauser posted image
tako da smo i na prvi uz kukova dosta kasno otisli,tek sa 4 meseca,sve je bilo u najboljem redu.ne znam kako cu sa drugom bebom,ali mislim da ni njoj necu siroki povoj.

< Poruku je uredio branki RR -- 2.9.2014 13:23:03 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:16:45   
Klarita
wiv, i ja prvi put vidim beluga pelenuuser posted image

Ja sam Klari stavljala siroki povoj. Tako me savetovali, jos prvo dete, mi sami, zbunjeni pomalo, svi stavljaju, pa kao ajde i mi cemo. U bolnici je totalna konfuzija. Oni sami ne stavljaju bebama i protiv su, a onda ti sestra na otpustu da savet kako da povijas bebu sirokim povojemuser posted image i jos sve to pise na otpusnoj listi "dat savet siroki povoj"user posted image
Sa K smo i imali cimanja, te labav desni kuk, te jedan rekao jeste, drugi tvrde nije, za svaki slucaj joj kupimo neke tregere, vise se i ne secam kako se zovu, ali znam da smo ih jedva nasli i da je bilo kategorija toga A, B, C, ona je bila B. Krajnji slucaj je bio oni kaisevi Pavlxxxx zaista se trudim da sve ruzno iz svog zivota izbrisem, pa tako i to. Elem, nosila je sve to do punih 5 meseci, kada je stala na nogice sa svim tim cudima i ortoped sa Banjice koji je pratio rekao da skinemo sveuser posted image ...Nikolaju smo stavljali, vise sto je bilo hladno i da nam bilo lakse da ga nosamo, drzimo, uzimamo, ali je jedno vece preplakao i mm mu skinuo siroki povoj, kako skinuo, tako N zaspao...imao je cini mi se dve nedelje. Od tada nijednom mu nismo stavili. na prvoj i jedinoj kontroli nam rekli da je sve u redu i da nastavimo siroki povoj user posted image nisam nista rekla, sem da mi ne nosimo a dr (opet isti dr koji je i K pratio) nam rekao da ne moramo ali eto kao sta nama fali sto smo nosili, ne bi bilo lose da mu stavljamo...ipak nismo. Sledeca kontrola je u oktobru...videcu da li sam nesto pogresila.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:17:17   
17 joka
Branki, sta znam ja sam ipak da se bebi stavlja siroki povoj bar nekoliko meseci

nije to nista strasno i tesko,a svakako mislim da je bolje za user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:23:08   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Klarita

wiv, i ja prvi put vidim beluga pelenuuser posted image

Ja sam Klari stavljala siroki povoj. Tako me savetovali, jos prvo dete, mi sami, zbunjeni pomalo, svi stavljaju, pa kao ajde i mi cemo. U bolnici je totalna konfuzija. Oni sami ne stavljaju bebama i protiv su, a onda ti sestra na otpustu da savet kako da povijas bebu sirokim povojemuser posted image i jos sve to pise na otpusnoj listi "dat savet siroki povoj"user posted image
Sa K smo i imali cimanja, te labav desni kuk, te jedan rekao jeste, drugi tvrde nije, za svaki slucaj joj kupimo neke tregere, vise se i ne secam kako se zovu, ali znam da smo ih jedva nasli i da je bilo kategorija toga A, B, C, ona je bila B. Krajnji slucaj je bio oni kaisevi Pavlxxxx zaista se trudim da sve ruzno iz svog zivota izbrisem, pa tako i to. Elem, nosila je sve to do punih 5 meseci, kada je stala na nogice sa svim tim cudima i ortoped sa Banjice koji je pratio rekao da skinemo sveuser posted image ...Nikolaju smo stavljali, vise sto je bilo hladno i da nam bilo lakse da ga nosamo, drzimo, uzimamo, ali je jedno vece preplakao i mm mu skinuo siroki povoj, kako skinuo, tako N zaspao...imao je cini mi se dve nedelje. Od tada nijednom mu nismo stavili. na prvoj i jedinoj kontroli nam rekli da je sve u redu i da nastavimo siroki povoj user posted image nisam nista rekla, sem da mi ne nosimo a dr (opet isti dr koji je i K pratio) nam rekao da ne moramo ali eto kao sta nama fali sto smo nosili, ne bi bilo lose da mu stavljamo...ipak nismo. Sledeca kontrola je u oktobru...videcu da li sam nesto pogresila.


Klari, pa mi to nosimooo, što ne reče, da podelim muku sa nekim user posted image Znači i vi ste nosili Pavlika?
Pitaću te u temi Pavlik neke stvari. I nama je dijagnoza desni kuk nezreo, po UZ (klinički, spolja kukovi odlični). Jel si nosila karlično? Nosili ste punih 5 meseci ukupno ili do 5. meseca?

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.9.2014 13:26:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:24:15   
Modessty
Meni su u porodilištu na otpustu sa Danilom rekli da široki povoj nije neophodan ali ako će nama biti lakše i sigurnije onda da ga tako i povijamo. I stavljala sam mu široki povoj preko pampersa jedno možda mesec dva, možda ni toliko. Onda nam je naša pedijatrica rekla ovako:"hvala bogu da su nam deca zdrava i da se lepo razvijaju. Da je nešto loše nikakav široki povoj ne bi pomogao." Ja skinula i više mu nisam stavljala. Sa kukovima sve uredu. išli dva puta na snimanje kukova.
Nikoli sam stavila samo švedsku preko pampersa i to tri puta kad su nam dolazili neki gosti za koje sam znala da će hteti da ga nosaju, a nisu baš oličenje sigurnosti. Na snimanje bili samo jednom i to je to. Dete počelo da sedi bez problema sa pet meseci. Puzi ko munja već par meseci, a sve sigurnije i hoda i stoji sam.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:30:12   
pari
Mi isto ne nosimo široki povoj...videćemo šta će biti na uz ali sam mišljenja da široki povoj ne možw da pomogne ako nešti nije u redu...


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:43:53   
wivern
Ma i ja sam istog misljenja, za siroki povoj, ali kao sto vec napisah na pogresnom mestu user posted image stavljacu mu prvih mesec dana tj do prve kontrole, zbog baba, tetki strina i ostalih jer nemam zivaca da se ubedjujem ni sada a tek tada necu imati. Pa da ne budem zla maceha nek ide zivot. Nama su u skolici rekli kako treba stavljati siroki mesec dana bas do te prve kontrole?!?! a posle ne mora. I glavni argument im je mi smo skloni tome. Skloni cemu? Pa ako smo skloni dajte neku analizu nesto konkretno da ja vidim. No, ja sam teska kad nesto zacrtam u svojoj glavi uzas. Tako da je moja odluka beluga prvih mesec dana, jer mi se cini najlaksom varijantom u svakom smislu, pogotovo mom psihickom user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:53:37   
mali_mis
wivern ako babama, tetkama, strinama budes popustala oko sirokog, popustaces oko bilo cega user posted image A one su pune nekih svojih prica.
Nama su u porodilistu rekli da ne treba siroki. Pedijatar nam je rekla da ne treba ali i da mozemo, makar do prvog uz kukova. Na prvom uz sa nekih mesec i po, su rekli da ne treba. I to je bio kraj price sto se tice sirokog povoja kod nas. A i nismo ga stavljali svo vreme, udarile neke ludacke vrucine, pa mi bilo zao da mucim dete.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Široki povoj
2.9.2014 13:53:58   
17 joka
E bas to do prve kontrole, nista drugo ako je bas sve dobro nemora se nositi nema svrhu

samo sam dosta beba videla sa raznim problemima dok sam islla na prakus pa posle kao pripravnik samo zato dok se neproveri da li je sve dobro

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Široki povoj
2.9.2014 15:32:24   
Mala Elena
Mi smo sa 2 meseca bili na prvoj kontroli i rekli su da je sve A+, oba kuka i da joj stavljam povoj samo nocu dok spava ali ja sam ipak nastavila, otkud znam -i mi smo nosili i nista nam nije falilo . Drugar svojim decacima nije uopste nosio povoj i sve je u redu.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Široki povoj
2.9.2014 15:42:14   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: wivern

... zbog baba, tetki strina i ostalih jer nemam zivaca da se ubedjujem ni sada a tek tada necu imati. Pa da ne budem zla maceha nek ide zivot.U ovome sam pronasla sebe. .zapravo svekrva je rekla ni slucajno da povoj ne skidam ali da ne bih to prekrsila , kaze:’Ma ja, Boga ti, nek drugi skidaju, tebi lakse da je nosis sa povojem , onako je mlitava .’ user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Široki povoj
2.9.2014 16:59:07   
wivern

IZVORNA PORUKA: mali_mis

wivern ako babama, tetkama, strinama budes popustala oko sirokog, popustaces oko bilo cega user posted image A one su pune nekih svojih prica.


Nista mi ne govori, moja majka je pocela sa pricama 2 para carapicai to debelih uvek da nosi..bezmalo skafander i na kupanje, sveki se zalila zaovi zasto smo odmah montirali krevetac zaova i mm odlepili user posted image ..
e pa sam iz tog razloga odlucila da olaksam sebi i pokusam da tih prvih mesec dana ne poludim skroz. Ovo mi je najbezbolnija varijanta, mnogo lakse nego sa 1 000 pelena i podpelena i svedskih i ko zna kojih jos.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:23:10   
Trcosava
Ajde sad za nove trudnjače i momy to be for the first time - objašnjenje koje sam ja dobila ovde kada sam pomenula široki povoj je - zbog podneblja i sklonosti ka ne znam čemu (valjda krivim kukovima) - sve u svemu ja mom detetu nisam stavljala niti ću drugom. Stavljala sam samo švedsku pelenu preko i to više zbog zime. Moji su bili od rođenja ovde i nisu pravili problem.

Wiki, tetke i strine teraj u pm - oni su svoje odgajili, ti tvoje dete nosiš, ti ćeš da ga rodiš i ti ćeš da ga odgajaš.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:30:24   
wivern

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Wiki, tetke i strine teraj u pm - oni su svoje odgajili, ti tvoje dete nosiš, ti ćeš da ga rodiš i ti ćeš da ga odgajaš.

A niko ne ume da objasni koja je fora sa podnebljem i sklonoscu. Pa pogledajmo neke druge nacije kako su izdeformisane pa nikom nista...
Trco racunam na pakao prvih mesec dana, ja sam jako eksplozivna i da ne bih i sebe i druge dovodila u neprijatne situacije, barem taj neki period dok se na uhodam, resih da ipak sebe postedim user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:48:19   
Torbica
Sa cerkom sam do prve kontrole sa 6 nedelja, a sa decacima ni toliko. Najmladji je najbolje prosao, mislim prvih par dana jer su bile uyasne vrucine, pocetak jula. Hvala Bogu sve je bilo ok sa svima, ali ne robujem zastarelim stavovima.. Sto kazu - problem niti resava niti leci...
Wiv, ja sam se postavila tako da kao majka najbolje znam sta je za moje cedo najbolje, pa cak ni mm nije imao pravo glasa, doduse, nije ni pokusao, verovao mi je oko svega, hvala mu. Babe sam ucutkala da su svoje odradile i da mogu da posmatraju i da se smeskaju. A da pametovanje ostave za kafe sa komsijama...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:53:27   
wivern
Torbi ja imam mnogo gadnu narav kada sam u haosu, plasi me da li cu moci normalno da se postavim i odreagujem a ne bih volela da preteram kao sto umem user posted image
Tako je isto i moja sestra sa sva tri sestrica, sa prvim su je napale babe odavde da mora a u rusiji joj nisu rekli da stavlja.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:55:22   
serpica
Sa pvom cerkom nosili smo siroki povoj do drugog snimanja kukova znaci negde oko 4.meseca smo skinuli,sa ostalo dvoje su mi jos u porodilistu rekli da je dovoljan samo pampers,tako sam i radila.I hvala bogu sve je ok.Ne znam samo zasto svake godine menjaju,ili se misljenja pedijatra razlikuju.Siroki povoj je samo jedna od stavki koja se promenila.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:56:57   
ivaMark
Evo i ja nisam J stavljalja siroki povoj ni dana, sve tri kontrole su prosle dobro uy dr komentar: nastavite sa sirokom user posted image

Drugoj bebi isto ne planiram siroki povoj...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Široki povoj
2.9.2014 17:59:28   
Torbica
Wiv, nisam ni ja bolja! user posted image Ali ne dozvoljavam uplitanje, nikakvo. Moj brak, moja deca, moj zivot. Kome se ne svidja, dovidjenja u sirokom luku. U mojoj kuci vladaju moja pravila... Da li cu stavljati siroki povoj ili bilo sta drugo, nema ko da procenjuje i komentarise....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Široki povoj
2.9.2014 18:07:05   
Mala Elena
Najbolje da sacekas drugog bebca i ako , dace Bog , bude sve u redu, onda nemoj povijati.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Široki povoj
2.9.2014 18:07:14   
milicicak

IZVORNA PORUKA: wivern

A niko ne ume da objasni koja je fora sa podnebljem i sklonoscu. Pa pogledajmo neke druge nacije kako su izdeformisane pa nikom nista...


Wiv, ja sam pokusala da pronadjem studije koje povezuju siroki povoj i deformitet kukova i nisam uspela... a nisam nasla ni neke ozbiljne podatke koje dovode u vezu podneblje i deformitet kukova...
ali T jesam stavljala siroki povoj, do prvih vrucina doduse, i to samo zato sto je bila jako sitna a sa sirokim povojem mi je bila laksa za baratanje :)

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Široki povoj
2.9.2014 18:08:08   
Trcosava
Ono je bila moja preporuka, nikako ubeđivanje. Ti znaš kako je tebi najbolje. Daleko bilo da ikoga teram da radi kako ja kažem.

Ipak ti bolje poznaješ sebe user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Široki povoj
2.9.2014 18:10:26   
Mala Elena
Zanima me jos, da li je neko koristio gacice pamucne- Daj Daj proizvodjac? Imam jedne do 7 kg, a one su malo onako deblje i dodju kao siroki povoj a pampers nije potreban. Mogu zameniti povoj eto ideje! user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Široki povoj
2.9.2014 18:11:52   
Olga75
ta fora sa podnebljem je predpostavljam ono kad su decu uvijali u povojnice , znaci nogu do noge bez da ispostuju ta cetiri prsta , verovale ili ne kad je zver bila beba doneli su jednu bebicu na uz u toj povojnici , one nozice sirote onako nasilno ispravljene , juju
eto , nekad je mozda bolje reci obavezno stavite

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here