|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Badnjak
5.1.2012 22:48:37   
dunja RR
nina opet nađoh nešto slučajno, a baš za tebe. Piše ko nije u mogućnosti da prisustvuje može OVDE pratiti paljenje Badnjaka.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Badnjak
5.1.2012 22:52:09   
Anoniman
U samom centru, ali na saobraćajnoj raskrsnici, malo dvorište... Kad bi došlo onoliko ljudi koliko je na snimku ne bi mogao iglu da spustiš, a sigurno bi bilo i pogaženih user posted image

E to me zaista nervira-preko godine, o svece, ili bilo koji drugi dan, sve nekako pusto, uglavnom standardna postava u crkvi... Ja sa Mihajlom bila 1. januara do crkve-bili smo jedini! A za Božić i Vaskrs nabudži se raja iz dimnjaka da ispadne, gura se, tiska, svi da uđu, svi da se pričeste... Ja sa Mihajlom nisam bila ni jednom jer bi mi pokidali dete user posted image a pre mi je to bilo nezaobilazno... Pomodarstvo!

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Badnjak
6.1.2012 21:50:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: dunja RR







Pitanje: zar se Badnjak ne pali uveče? Kako onda (i zašto) da ga uzmem uveče? I kako sa dvoje male dece da odem u Crkvu uveče? I tačno kada mm da nađe vremena da seče badnjak po šumi (mm radi sutra)?



Zato što se Badnjak unosi u kuću na Božić, a pali se u crkvi na Badnje veče, ne znam šta je tu čudno (Badnje veče prethodi Božiću, prirodan tok događaja)? Može se uzeti u crkvi i preko dana ako neko ne može prisustvovati paljenju Badnjaka uveče.
U kući se Badnjak pali NA Božićno jutro a ne na Badnji dan, tako da se u šumi saseče NA Božićno jutro pre paljenja, kada uglavnom niko ne radi:)


Aha, nisam znala da je tako. Kod nas se badnjak pali na badnje veče (lično ga nisam nikada palila, ali pali se po kvartovima), te sam ja shvatila da ga onda više nema za Božić (meni stoji na stolu još dugo, dok se ne setim da ga bacim). To nije bilo jasno. Ustvari, i dalje mi nije jasno. Ako se zapali uveče, šta ujutru unesem (ili, ujutru zapalim a uveče unesem, zanemarimo sada razliku u običajima)?

I da, ja ne volim badnjak u vidu nekultivisane grane, znam da je to tako izvorno, tradicionalno, i da bi tako trebalo, ali meni je to gadno. Valjda je i to jedan od razloga zašto kupujem kod "uličara".

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Badnjak
7.1.2012 21:21:02   
Anoniman
Ozbiljno me zanima, DUNJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Šta unosim  kuću ako badnjak prethodno zapalim? Ja ne znam običaje, i sad me baš zanima. Jel se pali prošlogodišnji badnjak, a novi unosim na Božić i čuvam do sledećeg badnjeg dana / Božića?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Badnjak
7.1.2012 21:55:28   
dunja RR
Evo me:))

Kod nas u crkvi, kasno uveče palimo zajednički badnjak koji crkva pripremi, a pored toga sa strane se dele grane (ima i onih sa kesima kukuruza i bez) i to nosimo kući.

Bilo je dovoljno za sve, stvarno, čak je dosta ostalo, a jutros sam bila na liturgiji i još su i jutros delili badnjak, i jutros su ljudi dolazili i nosili kući. I onda sa tim badnjakom (grančicom, ne celim, jer smo u crkvi dobili ogroman badnjak) polaznik korinđa i poželi sve najbolje ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2012 21:57:55 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Badnjak
7.1.2012 22:01:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Tash

I da, ja ne volim badnjak u vidu nekultivisane grane, znam da je to tako izvorno, tradicionalno, i da bi tako trebalo, ali meni je to gadno. Valjda je i to jedan od razloga zašto kupujem kod "uličara".



Kod nas su delili baš lepo vezan a bilo je sa onim kesicama, sa nekim aranžmanom. Ja recimo volim bez toga, a nema ništa protiv i te "nekultivisane grane":) što kažeš, kada smo u Bosni za Božić, mm takvu donese ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Badnjak
8.1.2012 0:04:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dunja RR

I onda sa tim badnjakom (grančicom, ne celim, jer smo u crkvi dobili ogroman badnjak) polaznik korinđa i poželi sve najbolje ...

Sramota me dalje i da postavljam pitanja. :)


(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Badnjak
8.1.2012 0:12:46   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tash


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I onda sa tim badnjakom (grančicom, ne celim, jer smo u crkvi dobili ogroman badnjak) polaznik korinđa i poželi sve najbolje ...

Sramota me dalje i da postavljam pitanja. :)




U BIH polaznik kada dođe, grančicom kroz otvor na peći na drva korinđa, džara, raspaljuje vatru uz želje-(Деца "џарају" ватру односно гранчицама распаљују и чачкају ватру изазивајући прегршти варница и искри говорећи колико искрица толико парица, пилића, кошница ... набрајајући сву стоку и живеж чије се благостање прижељкује.)

Moji prijatelji su mi jutros javili da su zapalili malo badnjaka u kadionici (jer nemaju peć na drva), svako se snađe prema mogućnostima:)



< Poruku je uredio dunja RR -- 8.1.2012 0:13:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Badnjak
6.1.2013 15:08:03   
dunja RR
Srećan Badnji dan! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Badnjak
6.1.2013 15:11:32   
Lu
Sretan vam i blagoslovljen Badnji dan, drage moje ringerajkeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Badnjak
23.1.2013 20:28:09   
NadaR
Kod nas mm ide po badnjak rano ,oko 4 ujutru ! Donese ogromno drvo user posted image . Zapuca se i popije vruca kuvana rakija .
Kada ga donese pred kucu zalijem ga rakijom ,zaspem zitom i nakacim neku novcanicu da godina bude rodna i bericetna.

Kroz selo voze organizovano badnjak koji se navece pali pred mjesnom crkvom poslije pijukanja.
user posted image




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Badnjak
6.1.2014 19:00:05   
dunja RR
Srećno Badnje veče drage drugarice user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Badnjak
6.1.2014 19:11:24   
dijana1*
Srecno Badnje veceuser posted image sve najlepse vam zelimuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Badnjak
6.1.2014 20:10:40   
nina26
Srecno Badnje vece svimauser posted image

Nado,kod vas je bas veselouser posted image

sta bih mogla da unesem u kucu umesto Badnjakauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Badnjak
6.1.2014 20:13:04   
nina26
Dunjci, tek sad videh tvoju poruku od prosle godineuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Badnjak
6.1.2014 20:20:09   
nina26

IZVORNA PORUKA: dunja RR
Ako Bog da meni dete, nikada nećemo propustiti paljenje Badnjaka, da smo živi i zdravi.


i ispunila ti se zelja, a sledece godine ces postaviti sliku vas troje kako palite Badnjak user posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Badnjak
6.1.2014 21:26:05   
Sanchy
Srecno Badnje vece svimauser posted image ...slazem se sa postom od Anoniman od 05.01.2012,da sad ne citiram,,za najvece praznike ne idemo u crkvu jer je haos pri tom petarde i vatrometi na sve strane,dok svakodnevno u crkvi nema pa gotovo nikoga,nemam dalji komentar...Nina,mozes kukuruz,slamu,orahe pa to stavi u neki cosak ,sta znam,predpostavljam da pitas jer tu gde si nisi nasla Badnjak?

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Badnjak
7.1.2014 15:43:27   
nina26

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Nina,mozes kukuruz,slamu,orahe pa to stavi u neki cosak ,sta znam,predpostavljam da pitas jer tu gde si nisi nasla Badnjak?


pa da Sanchyuser posted image a sto se orasi stavljaju u cosak, to sam procitala jos negde, ali ne znam zastouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Badnjak
7.1.2014 15:44:55   
dunja RR
Daj Bože user posted image

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: dunja RR
Ako Bog da meni dete, nikada nećemo propustiti paljenje Badnjaka, da smo živi i zdravi.


i ispunila ti se zelja, a sledece godine ces postaviti sliku vas troje kako palite Badnjak user posted image user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Badnjak
6.1.2016 9:32:24   
dijana1*
Drage moje srecan vam Badnji danuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Badnjak
6.1.2016 10:19:02   
jess021
Srecan Badnji dan!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Badnjak
6.1.2016 10:26:38   
Anck Su Nmaun
Sretan badnji dan !
Muzic jutros doneo badnjak, kod nas se obicno uvece pali badnjak.
Mi smo do sad svake god. to radili kod bake i deke (mojih ) uvece paljenje ispred kamina ( ognjiste) , ove god smo kuci i nekako bih htela sama al gde u stanu da palim ...neznam zapalicemo se user posted image salim se naravno.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.1.2016 10:36:14 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Badnjak
6.1.2016 20:32:19   
mimahana
Srecan Badnji dan!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Badnjak
6.1.2017 23:39:07   
dijana1*
Srecno vam Badnje vece!
Veceras sam decu vodila kod drugarice na pijukanje. Al' su se odusevili. Pre dve godine sam donela slamu u stan i 6 meseci posle toga kad god cistim naletim na slamu, tako da se vise nisam usudila.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mimahana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Badnjak
6.1.2018 9:44:26   
IvanaSK RR
Srecan Badnji dan, devojke moje.
Mi cemo veceras u crkvu pa cemo uzeti Badnjak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here