|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:18:00   
Anoniman
S obzirom na to da je Marko sada u fazi obožavanja mog dede i čestog odlaska kod njega na igranje, mislim da je Luki proradila ljubomora (Luka se pre satima igrao sa mojim dedom, onda je kao odrastao i deda više nije bio zanimljiv, i već dugo ne ide tamo). Uglavnom, Luka se par dana intenzivno igra sa dedom, a deda gluv. Primetila sam da je od tada opet (kao pre) glasniji, i opominjala sam ga za to.
Uglavnom, u nadi da nije od bolesti nego od urlanja, šta sada da radim? da ga krkam medom, a preventivno da špricam Tantum verde? Opet je ebeni petak, zašto se meni uvek ovakve stvari dešavaju petkom? user posted image Da je radni dan, sutra bih ga odvela pedijatru. Mogu ga i sutra odvesti privatnom pedijatru, ali sam besna na nju, nisam ni Marka odvela na kontrolu zbog krive dijagnoze, i sada mi bzvz da je zovem u subotu. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:20:05   
New Mom
Tantum verde može da pomogne. Ali možda važnije inhaliranje.user posted image Vlažan vazduh može da pomogne najviše.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:30:31   
Anoniman
Fiziološki i pantenol? Ili da pičnem jednom dnevno i sa efedrinom, ako je laringitis da preventiram? user posted image UF, kako ću Marku objasniti da ovaj put njega nećemo inhalirati? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Promuklost
25.2.2012 22:42:49   
Anoniman
Ništa nisam radila sem što sam mu uveče špricnula Tantum verde, i stišala sam ga (nije vikao danas) i već jutros je bio bolji, a sada je još bolji, glas se skoro skroz vratio.
Izgleda je samo galamio. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Promuklost
25.2.2012 22:50:20   
New Mom
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Promuklost
21.10.2012 17:34:17   
cockic
evo mene na ovoj temi meni peki povremeno promukne inace sam povezala sa grozdjem kako ga pojede on promukne,jer to moguce ili sam ja utripovala jer vise nisam pametna.kaslje ali ne kao laringitis vec ga je imao pre 3 nedelje ako se nevaram.tako da znam kako zvuk laringitisa izgleda sto neko rece kasljao je bukvalno bez prestanka.a sad par puta u toku dana.kao domace grozdje nek jede a neprija mu mozda nema veze sto to nije prskano ako je alergican na njega onda mu nikako neprija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Promuklost
21.10.2012 17:43:47   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: cockic

evo mene na ovoj temi meni peki povremeno promukne inace sam povezala sa grozdjem kako ga pojede on promukne,jer to moguce ili sam ja utripovala jer vise nisam pametna.kaslje ali ne kao laringitis vec ga je imao pre 3 nedelje ako se nevaram.tako da znam kako zvuk laringitisa izgleda sto neko rece kasljao je bukvalno bez prestanka.a sad par puta u toku dana.kao domace grozdje nek jede a neprija mu mozda nema veze sto to nije prskano ako je alergican na njega onda mu nikako neprija.



Uvek ostavi grožđe da odstoji barem nekoliko sati u vodi da se isvuče nešto (ne znam tačno šta) iz njega. ja sam pre nekoliko god išla kod dr zbog toga i ona reče da grožđe ima nešto u kožici što utiče na grlo, bez obzira da li je domaće ili ne, prskano ili neprskano. Od tada ga držim u vodi po nekoliko sati i nema više problema.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Promuklost
21.10.2012 17:48:17   
cockic
ivanka hvala i ja mislim da je od njega.ali reko dete bi trebalo da ga rucka znaci da stoji neko vreme u vodi bas cu i tako probati da mu dam a taman da znam i za cerku kad joj sledece godine user posted image hvala jos jednom user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Promuklost
5.9.2014 22:14:42   
Dada81
Nadjoh temu! Iscitala sam prethodne postove,moze se lepo informisati,mada ja nisam opet sigurna sta je Marku.

Bas je promukao,ne kaslje,malko sam oset_ila nosic da smrcka,ali tako se desavalo Davidu ,kada rastu zubi,uvek je slinio.

Sutra krecemo na put,pa na more,malko sam zabrinuta,nemam sta dati bebi od 8 meseci,da bar sme med,da oblozi glasnice user posted image
Nadam se da je samo bio glasan juce.Jako se smejao sa dedom i bratom ,kontam da je od toga.

< Poruku je uredio Dada81 -- 5.9.2014 22:15:12 >


_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Promuklost
21.11.2014 11:17:50   
mila83
Moje iskustvo sa promukloscu kod cerke, a da nema druge simptome. javljalo joj se u toku godine u prolece, pa onda malo miruje, apkraj leta, jesen...dr mislila alergija, medjutim nije.a onda smo uradili asto test, to je test na antitela protic streptokoka,iako ih nije imala u brisu grla i nosa, imala je povecan broj antitela.Dobila jednu zastitnu vakcinu i proslo,vise nam se ne vraca.A islo je do te mere da sam joj vec zaboravila prirodnu boju glasa!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Promuklo mi dete!
11.5.2017 23:16:34   
dunja RR

Stiglo nam je pitanje jedne mame na mail:


"Da li je neka od vas imala problem sa promuklim detetom... Bez ikakvih drugih komplikacija? Nema kaslja samo naprasno promukne? Molim vas za pomoc. Dete ima 9 godina.. Hvala vam unapred.."

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Promuklo mi dete!
13.5.2017 14:49:29   
vocicana
Draga mama, verovatno je u pitanju ili virusna infekcija grla, stitna zlezda tesko, kod hippotireoze se desava ali se to iskljucuje, treca opcija je stres, meni se od deteta desava da od nekog stresa, straha i sl promuknem, ili neka polipoza glasnih zica. Najpre msm da je prva stvar, virusna infekcija glasnih zica, resava se tabletama kalcijuma, sumeci oblik, moze pola doze sa Chimoral forte tabletama, uz saglasnost lekara.
Nadam se da sam eto pomogla nekako.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here