|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
18.3.2011 18:46:46   
Lu
Uh draga Diabla, sad sam se prisjetila pedijatrije gdje sam lezala sa R., isto tako, samo sam se molila da mi djetetu padne bilirubin i da izadjem normalnog psihičkog stanja iz tog uzasa.user posted image
Nek je David dobro, ne ponovilo se, ljubim vasuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
18.3.2011 18:56:49   
Olga75
Diabla , bice sve ok , kad budete isli na kontrolu sigurna sam da ce i EEG biti uredan user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
18.3.2011 22:44:23   
Anoniman
Uf Diabla. user posted image

Ako želiš kopiraj svoj post ovde: Iskustva iz dečijih bolnica KLIK

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
18.3.2011 22:45:07   
choopa choops
Nadam se da se nikad vise nece ponoviti user posted image Nije lako, mogu da zamislim kako vam je kad padne nocuser posted image . Drzi se user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
19.3.2011 11:10:45   
Anoniman
O boze , koje iskustvo katastrofa user posted image
Zelim ti da se oporavis brzo i da tvom detetu vise nikad ne bude lose user posted image


(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
19.3.2011 19:20:22   
LillyT
user posted image za D&D

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
19.3.2011 20:53:20   
Diabla
Jos jednm, hvala svima puno!user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
19.3.2011 22:11:52   
Verus
user posted image user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
19.3.2011 22:23:36   
Maya21
draga ljubim vas!user posted image user posted image user posted image bitno da ste dosli kuci svojoj... ne ponovilo se! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 11:35:47   
Vask
Pozdrav svima ! JA sam Marko i imam 16 godina...imam malog brata Nemanju koji ima 2.5 godine...kada smo se probudili ujutro poceo je otezano da dise i da koluta ocima...i pena mu je izlazila na usta...bio sam jako uplasen...moja mama mu je drzala vilicu sa kasikom da ne pregrize jezik..medjutim posle 1 minuta prestao je da se trese i dosao je sebi i odmah zaspao...kada se probudio bio je normalan igrao se i smejao....sada se trenutno nalazi na institutu za majku i dete....pa da vas pitam da li je to epilepsija ? i moze li se ona ilzeciti ili kontrolisati ???

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 11:42:57   
Diabla
Ne mora da znaci da je epilepsija. Napadi mogu biti prouzrokovani od strane vise faktora. Kao npr temperatura, pad secera, zedj... I dobro je da su na institutu, tamo ce se najbolje znati sta je. I da je epilespija ne treba od toga praviti bauk, jer je u nasoj zemlji  epilepsija tabu tema. Epilepticari su normalni ljudi, koji normalno zive, samo treba redovno da uzimaju ljekove.

Ja se iskreno nadam da tvom bratu nije nista, nego da je isto kao sto je bilo sa mojim djecakom- doslo-proslo. A milion slucajeva sam srela, cija su djeca makar jenom imala napad i nikada se nije ponovio.

Puno pozdrava!


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Vask)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 11:43:18   
Anoniman
Lekari će najbolje kroz ispitivanja utvrditi da li je zaista epilepsija ili samo neko neurološko "pražnjenje". Pročitaj malo unazad (ako već nisi) ovu temu, ima raznih iskustava i nije uvek sve dijagnostikovano kao epilepsija. I da jeste, na kraju krajeva, postoje lekovi, terapija uz pomoć koje se to sve može srediti. Nemoj da te more teške misli dok god lekari ne kažu šta je i kako je, kažem, sve se da lečiti i dovesti u red. Pozdravčić, i javljaj šta se dešava sa batom user posted image .

(odgovor članu Vask)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 11:44:05   
Olga75
Vask , verovatno je tvoj brat imao epi napad , taj napad vise nikada ne mora da se ponovi ali moze i da se ponovi. Ako se postavi dijagnoza epilepisje , uz primerenu terapiju ona moze da se drzi pod kontrolom


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vask)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 12:06:01   
Vask
Hvala svima puno ! :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 12:54:27   
Vask
I da zaboravio sam da napomenem da niko ni sa mamine ni sa tatine strane nije imao epilepsiju niti napade !

(odgovor članu Vask)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
24.5.2011 12:58:13   
Olga75
nova istrazivanja pokazuju da epilepsija nije nasledna
sigurna sam da su bratu uradili EEG i daa je zbrinut
nemoj da se brines previse , epilepsija nije sramota i ja je imam pa sam zavrsila fakultet , rodila dete , radim i drzim je pod kontrolom , u stvari vec 12 godina nisam imala ni jedan epi napad i trenutno ne pijem nikakve lekove ali redovno idem na kontrole kod neurologa


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vask)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
29.9.2011 18:37:57   
cicirica
Uf Diabla...potsetila si me na moje detinjstvo i moje iskustvo iz bolnica. Bolujem od epilepsije od svoje 10-te godine. Sada imam 28 i svasta sam prezivela...do svoje 26-te nije bilo dana da nisam imala napad, tj. noci.....znaci trajalo je 16 godina bez prestanka. Bolnicka iskustva su ista, nehigijena, nagledala sam se svega i svacega, da o tome ne pisem. Potsetila si me i na moje roditelje koji su isto tako bili uz mene kada je to bilo najpotrebnije. Bila sam i u fazi kada sam imala napade na svakih pet minuta, padala, udarala glavu u jedno isto mesto, gde je prestla da mi raste kosa.Prestala sam da idem u skolu, bilo me je sramota, a imala sam strah kako ce me okolina prihvatiti. Dugo sam se borila s tim ,tri godine nisam isla u skolu, jednu godinu sam polagala, a onda shvativsi da gubim pravo na skolovanje, nekako sam se pokrenula i nastavila sa zivotom uz male promene.  Rezultati su uvek bili uredni, vracali su me kuci kao zdravo dete, govorili kako mi roditelji ne daju terapiju, kako ja izbegavam da je popijem i odustajali od mog lecenja. Setala sam po raznim ustanovama i kad kazem da sam se svega nagledala verujte da je tako. Sluzila sam im kao zamorce, menjali su mi terapiju, isprobavali lekove na meni............taj uzas je trajao do skoro, dok nisam pronasla coveka svog zivota, imam podrsku svoga muza, veliku,i uz njegovu pomoc, uz pracenje i korigovanje terapije, uvodjenja redovne i zdrave ishrane, bilo je mucno ali smanjili smo broj napada, retko kad ih imam, doveli smo zivot u normalu, naravno odavno zavrsila skolu, nastavljala dalje ali mi nije islo, ulenjila sam se, polozila voznju, zaljubljivala se i odljubljivala i onda upoznavsi muza skroz zivnula.............TRUDNI smouser posted image i cekamo bebca. Za sada je sve u savrsenom redu, prosli smo vise od pola trudnoce uz debelu pripremu, i trebalo bi da sve bude u najboljem redu!!!!!!!
Podrska za sve koji prolaze kroz ovo ili slicno stanje....sve to polako dodje na svoje!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
29.9.2011 19:18:36   
JMPM
Cicirica, dobrodosla i svaka ti cast user posted image  user posted image !

(odgovor članu cicirica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.1.2013 22:23:56   
srecica_80
Evo i nas. Treba nam deciji neurolog u Zemunu ili Beogradu. Ako moze neko da mi objasni proceduru, da li se pregledi zakazuju i koliko se ceka. U pitanju je kriza svesti.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:03:26   
jabudic
Nikako da nadjem vremena ni snage da pišem na ovoj temi...
Naime, prije tačno dvije nedelje, imali smo sasvim običan dan. Uveče smo legli djecu, J naravno sidje bar još 3-4 puta sa sprata da nas poljubi, da piški, da pije vode, itd. te večeri je regularno obavio sve te šetnje i legao napokon. Kako je počeo baš čudno i jako da kašlje, nekako iz grla, sipala sam mu kapi u nos ( da dodam da smo prethodnu nedelju bili na inhalacijama), i on je zaspao. Ja i mm smo popili čaj, i ostali nekih 20ak minuta nakon toga. Popeli smo se na sprat, svratila sam do njihove sobe, da ih provjerim i pokrijem, što srećom radim svake noći. N je spavao mirno, J mi je izgledao malo čudno, bolje sam se zagledala, on je bio okrenut na bok i ritmično je pomjerao desni lakat gore- dolje. Pomislila sam da sanja, okrenula ga na drugu stranu da se razbudi, medjutim bio je potpuno mlitav. Podigla sam ga pokušavajući da ga razbudi, otvorio je oči, ali je bio otsutan, i gledao kroz mene. U tom trenu je ušao i mm, pokušali smo da ga razbudimo, umivali ga, on je budan, gleda nas, ali en progovara, i vidim da nije svjestan.
Odmah smo probudili N, obojicu strpali u auto i u hitnu, u kojoj smo bili ekspresno. U autu smo držali otvorene prozore, jer sam imala osjećaj da se guši, stavljala sam mu prst u usta, jezik mu nije bio zavrnut, ali mu se grlo jako stezalo. Pred bolnicom sau počeli i zubi da mu se stežu, io jako me ugrizao.
Dr koja nas prima odmah daje diazepam, čepić, pa zatim i intravenozno, posle nekih 10ak minuta dolazi sebi, budi se, počinje da plače. Odmah smo primljeni na dječije, on je tu noć mirno prespavao od terapije. Dr na prijemu postavlja dijagnozu generalizovani epi napad- ja u šoku. Ujutro se probudilo normalno dijete, krećemo sa ispitivanjima, očno dno u redu, upala pluća otkivena, ostajemo da se liječimo i pratimo da se to eventualno ne ponovi. Posle 5 dana u bolnici, dr mu ponavlja nalaze, da bi nas otpustila, i uočava u nalazu nešto njoj interesantno.
Svi parametri ok, sem taj koji pokazuje prisustvo parazita u organizmu. Pita ona mene boli li ga stomak- boli, svrbi li ga guza, ja razmislim-svrbi u zadnje vrijeme, itd, složi ona kockice da bi mogao da bude parazit askarius koji pravi haos u plućima, a može da izazove i konvulzije.

Uradimo stolicu na parazite, nadjemo ga. Otpuste nas, daju nam terapiju.
On sve vrijeme normalan, konvulzije se nisu ponavljale, EEg nam je zakazan za 10/10.

Sad me brine sledeće, dijete je savršeno preko dana. Čim legne uveče počinje da kašlje iz grla neklako čudno, kao te večeri kad je imao to stanje. Da ne kažem da ne spavamo danima. Počinje da guta nešto, kao da mu se sliva nešto u glo, ili da ima previše pljuvačke. A čim sklopi oči, počinje da mrda rukicom, jednom ili drugom. Ne komstantno, ali kao blago mrdne ramenom, ili laktom. Ne moram reći koliko smo uplašeni kad to uradi.

Ne znam kako ću da preživim do petka, ni šta da više raim. Imam podočnjake do poda. Samo da bude dobro. Sva ova njegova priča mi ne zvuči na epi napad, oni kažu može biti od parazita, može biti skupilo mu se sve, ogromni krajnici, zapušen nos, upala pluća, da je nešto trenutno,a li ta rukica koja se trza me ubija.

Eto, nikad ne znaš šta može biti ni u narednih 5 minuta... Toliko smo jadni i nepredvidljivi...

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:07:47   
vonavoj
U bre jabudic,bas sreca da si usla u sobu!
Sta kaze dr za to gutanje,pomeranje rucice?
Covek nikad ne moze da bude miran!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:09:58   
Peace*
Jabudic user posted image

Šta je do kraja ustvari? Jel epilepsija ili dr misli da je sve zbog parazita? Ili ustvari ne znaju pre EEG?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:28:26   
jabudic
Dr ne zna šta da misli.
Kaže da je olakšavajuća okolnost što mu se skupilo puno toga odjednom: upala pluća, ogromni krajnici, zapušen nos + paraziti.
Kaže da može biti od parazita, u smislu da su mu iskrpili hranljive materije iz organizma, minerale itd, pa da se zbog toga trese. Jer da su mu stigli do mozga, ne daj Bože, odmah bi se vidjelo, imao bi T, meningitis, i sl, a on je sasvim normalan.

Samo se nadam da će nekim čudom sve biti OK u petak, jer ovako više ne možemo, ne spavamo, samo gledamo u njega, ako se čudno pomjeri, ako se okrene, ako ne mrda opet ne valja, mrtav je-užas! Ne želim ni jednom roditelju to da doživi!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:33:03   
vonavoj
jabudic,mora da bude sve ok!user posted image
a mogu misliti koliki je stres!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
6.10.2014 13:33:22   
Klarita
Jabudicuser posted image
Drzi se, draga, moras sacekati analize, a sta ces majka si, neka ih podocnjaci, neka sve, samo da njemu bude dobro. ne mogu ni da zamislim kako se osecasuser posted image A, dusa mala, dace Bog da se zavrsi na tomeuser posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here