|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:28:22   
gagana83
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: bebironcic

Ma,ok,razumem sve ja to,nisam bas toliko glupava...ali mislim da je malo bzv kada neko u porodici ima primanja 40-50000 din. i vise a,kuka kako se nema,skupa struja,voda,meso,prasak...jedva se izlazi na kraj do sledece plate....to je ono sto me jako nervira...jer sta bi onda trebao da radi neko sa duplo manjim mesecnim prihodima....user posted image ...da se ubije?!




Pa pogledaj koje olakšice imaju devojke koje su na ili u blizini sela ili negde u unutrašnjisti : svaka od njih je navela da uopšte ne mora da kupuje meso , mesne prerađevine ili povrće , a mi na to dadosmo gomilu novca . Drugo , nigde u unutrašnjosti nećeš plaćati Infostan stavku koja je minimum 5000 din za 37 kvm stana . Moj otac živi u unutrašnjosti i on mnogo bolje rasplaže i prođe sa svojih 23 000 nego ja u gradu sa skoro duplo novca . On ne plaća gas - može da se greje na drva i ugalj . Sir kupuje od komšinice , tako i jaja , meso ... Jeste teže sve u unutrašnjosti , ali ima i mnooogo olakšica po pitanju jeftinijih a kvalitetnijih namirnica , kao i dažbina .



Tako je Bubo, htedoh malopre i to da napišem + ono što sam ja napisala da su namirnice jeftinije = Beograd nije povoljniji za život od ostalih gradova, teško se živi svuda u Srbiji.


Donekle je tacno,ali samo donekle.
Ne znam kakva je situacija u ostalim gradovima u unutrasnjosti,ali Krusevac nema velikih marketa tipa Rodic gde je sve jevtinije.
Ja uglavnom kupujem u Maxi-ju u kom su cene mozda neznatno nize nego u Maxi-ju u Bg-u ali su zato skuplje nego npr u Rodicu.
Sto se tice manjih prodavnica i pijace Krusevac jeste jevtiniji.

A plate nema smisla uporedjivati,moja drugarica radi u prodavnici i ima platu 10000user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:31:02   
Anoniman
Eeee, Nejti, Nejti, to nam je stvarno sto nam je... lepo si rekla, ali kako bi se mi maldi uopste osamostalili nego ubacivanjem u silne kredite, i ti kad samo na rate od kredita das pare sta ti ostane... cvonjak!
ja se razmisljam sa mm da nadjemo negde neku basticu i zasadimo voca i povrca... pa da gajimo... ne mozemo drugacije... evo moja sestra od strica lepo sa svojim muzem napravila tako 400 tegli kompota od borovnica i sad preko cele godine ne kupuju nikakav sok, jer imaju kompota i jos je zdravije!

Ma svuda su sada plate iste, ne mozemo ih ni porediti... neko se snadje pa radi i vise poslova ili se nadogradjuje, pa dirinci kao konj, ne bi li stekao veca primanja i tako sve u krug!


< Poruku je uredio Trinny -- 6.7.2010 11:32:27 >

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:32:11   
Anoniman
Možda će ti sad zvučati bzvz , ali ja te potpuno razumem i znam kako to teško zna da bude . Negde sam već pisala o tome - i nama je isto ranije bilo jaaaaako teško . MM je ostao bez posla , živeli smo od jedne plate koja je 30 000 i od toga plaćali stan 16 000 i račune  oko 10 000 , pa ti računaj ... Ostane nam 4 000 do sledeće plate ... A treba jesti . Tako da - znam sve ... Ali sve to prođe , mm je petljao i radio sve i svašta , i naravno niko nam nije pomagao (a nije da nije imao ko) . Desiće se nešto , neka promena , da li ona sama naišla ili je vi napravili - nešto se mora desiti , ne može stalno biti bedak , majku mu ... 

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:35:19   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ma svuda su sada plate iste, ne mozemo ih ni porediti...


Ne slazem se.....ali dobro,tvoje misljenje.


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:36:37   
gagana83
IZVORNA PORUKA: bebironcic

IZVORNA PORUKA: Trinny

Ma svuda su sada plate iste, ne mozemo ih ni porediti...


Ne slazem se.....ali dobro,tvoje misljenje.


Definitivno nisu iste!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:36:54   
Anoniman
ali nisi stavila celu recenicu u posto, sto je jako bitno! Mislis da u bg-u nema plata ispod 15.000?

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:40:10   
gagana83
Trinny,ja imam rodbinu u Bg-u.Pre par godina sam radila u kiosku ovde,a u isto vreme moja sestra je radila u kiosku u Bg-u.
Secam se da je mislila da se zezam kad sam joj rekla kolika mi je plata,ne secam se koje su cifre bile u pitanju ali znam da je ona imala mnooogo vecu platu!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:41:50   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Trinny

ali nisi stavila celu recenicu u posto, sto je jako bitno! Mislis da u bg-u nema plata ispod 15.000?

Nisam rekla da ne mislim...ali uglavnom su plate vece i to za koliko,sto to ovde nije slucaj?!!!!!!!!Ovde je vise onih koji imaju bedne plate a manje onih koji imaju visoke....


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:43:53   
bebironcic
Moja rodjaka je u Bg radila na buvljaku i pre 6-7 godina imala platu 20000din!Sto je to za Nis ili Krusevac u to vreme bila misaona imenica!
Po 100-ti put kazem da ne zelim da se raspravljam ili ubedjujem,ali imam utisak da se ljutite kada se napise nesto sto jeste tako!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 11:53:03   
Anoniman
Ja ti verujem da jeste tako ... I nema razloga za ljutnju ... Mene samo zanima kako se snalaze ti ljudi ?? user posted image user posted image

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 12:00:40   
bebironcic
Tesko,jako tesko....ne placaju se racuni u roku,uvek nesto fali....kupuje se ono najbitnije...tj.ono sto je neophodno,nema letovanja,zimovanja....!E,tako rade svi ljudi koji nemaju plate po 40-50000din!


< Poruku je uredio bebironcic -- 6.7.2010 12:04:03 >


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 12:09:53   
Anoniman
uopste se niko ne ljuti, Bebi, jer niko nigde ne zivi dobro, bez obzira sto su vece plate u bg-u, ali to nista ne naci jer je standard mnooogooo veci u bg-u, nego negde drugde... gde god da krenes po bg-u ne mozes nigde bez prevoza, da li busa da li auta, na isto ti dodje, jer prevesti se do bilo koje tacke strasno skupo! samo to... a gde je sve ostalo? zato su plate ipak malo vece ovde nego negde drugde, ali kad saberes svi smo na istom!

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 12:45:05   
Ana RR
Dok smo imali manje plate, bolje smo raspolagali parama, i na kraju meseca uvek nam ostane..

Sada se redovno desi da 10 dana pre plate ostanemo samo sa par hiljada..

Što se tiče visine primanja, reći ću vam samo da moja kuma radi u telekomu već 4 godine, plata joj je 18 hiljada, i to ako uspe da nahvata šefa da joj piše dodatne sate, inače bude i manja plata.
Nema plaćeno bolovanje i odmor, ako ne radi - plata je još manja..





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 12:51:03   
Anoniman
Joj, Anci, da znas da si potpuno u pravu, ali meni je problem sto 10 poslednjih dana nemam nekoliko dinara, ne hiljada... evo sramota me uhvati sto sam jutros u prodavnici morala da izbunarim metalce da bih platila 3 sargarepe i 3 krompira! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 12:59:29   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Tesko,jako tesko....ne placaju se racuni u roku,uvek nesto fali....kupuje se ono najbitnije...tj.ono sto je neophodno,nema letovanja,zimovanja....!E,tako rade svi ljudi koji nemaju plate po 40-50000din!



Ma kojih 40-50 ... pa znate i same koliko je ljudi ostalo bez posla pa rade i za par hiljada... mislim da je glupo govoriti o platama  da su svuda iste, to nikako, Npr.  moj  rodni grad je nekad bio industrijska zona...sad je sve pozatvarano Unisteno i gde sad svi ti ljudi da traze posao??? U Bg ili vecim gradovima bar imas neki izbor da nadjes bilo sta!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:07:58   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dok smo imali manje plate, bolje smo raspolagali parama



Ziva istina. Vise para, manje kalkulacije.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:08:49   
Ana RR
Slažem se da je Beograd veći grad i samim tim pruža više mogućnosti.. ali verujte mi, čak ni ovde više nije lako naći "bilo šta"!



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:10:47   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

U Bg ili vecim gradovima bar imas neki izbor da nadjes bilo sta!



Bilo sta za male pare. Ne moze se porediti 15000 u Bg i u Zr-u. Drugaciji su troskovi zivota. Moji imaju stan od 80 kvadrata i placamo skoro isto infostan (ja imam od 45).


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:11:32   
Anoniman
ma nije ni poenta o "lakom nalazenju"... poenta je sto je racunica na kraju ista!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:12:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

U Bg ili vecim gradovima bar imas neki izbor da nadjes bilo sta!



Bilo sta za male pare. Ne moze se porediti 15000 u Bg i u Zr-u. Drugaciji su troskovi zivota. Moji imaju stan od 80 kvadrata i placamo skoro isto infostan (ja imam od 45).



pa ja o tome pricam sve vreme!

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:13:02   
Ana RR
Upravo tako!

Sa svojom platom bi negde u Pirotu živela kao car, ovde to ne mogu..

Nigde nije lako..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:20:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Trinny

ma nije ni poenta o "lakom nalazenju"... poenta je sto je racunica na kraju ista!


upravo tako

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:20:54   
bebironcic
Ok,slazem se da je u Bg-u skuplji prevoz i jako neophodan,velik grad....stanovi su takodje skupi,ali ostalo sve isto.Sta mislite,da li neko moze i sta moze sa platom od 15-20000 din?!Da li moze da izdrzava porodicu,placa racune,kupuje namirnice....i jos ko ima i decu...pelene,mleko ili skola,knjige.....o tome ja pricam,nije bitno ko je odakle.U globalu jeste teska finansijska situacija i kucni budzet uveliko srozan svuda,ali svuda.....Ali isto tako je cinjenica da je ipak Bg malo bolji....ne kazem ja da u drugim gradovima ljudi nemaju velike plate,moji poznanici rade u Telekomu(Nis),njih dvoje imaju mesecna primanja  zajedno preko 100 000 din,a zato neko radi u nekoj prodavnicici za platu od 10 000,a to su velike razlikeuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:23:49   
snješka
Uh, kad vidjeh ovu temu naježih se odmah,...Ja imam platu 600 eura i nikako nam ne može biti do kraja mjeseca, tj. do sljedeće plate nego potrošim i skoro cijeli limit u banci koji iznosi 400 eura, a uopšte ne rasipamo novac nego uzimamo ono najbitnije. Ali brate, zakla kredit. Tačno pola plate dajem na kredit, a mm odrađuje pripravnički koji im ne plaćaju ni jednu marku user posted image ,...ostatak na račune i hranu, pelene i baš mi nije jasno kako ne mogu da kupim ni majicu od 10 eura, npr. Samo,ponekad odvojim za neki komad odjeće ili obuće, i to od limita. Pih, valjda će i ovo proći.

< Poruku je uredio snješka -- 6.7.2010 13:25:37 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kucni budzet
6.7.2010 13:26:48   
Anoniman
pa Bebi, ali toga ima svuda... i u bg-u su ti tolike razlike... i jeste, imas vise mogucnosti za posao, ali se i mnogo vise trazi za sve to!
Evo dacu jedan primer: imam rodbinu na jugu, tacnije moja sestra od strica, koja je udata ima malu bebu... radi u jednoj fabrici, za nekih 15.000-ak hiljada, a pre nego sto se udala, dok je zivela sa svojima, koje je inace ona finansirala, opremila je citavu kucu sa svojom platom i pritom je uspela da ustedii i to jako mnogo... sada su uspeli i to bez problema i stiskanja da opreme svoj dom i da imaju sta god ima dusa iste, a pritom nisu ni malo iz bogate familije... grcali su citav zivot... Ajde kako je to moguce?

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here