|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 14:09:25   
Anoniman
Jeco, a je l'' čisto izgovara š, č i ž? Neša je prošlog leta naučio da kaže "r", neko vreme je malo zapinjao kod nekih težih reči, ali ni to nije dugo trajalo. Ubrzo nakon toga je naučio i ostale glasove da izgovori, ali u poslednje vreme mu se desi, kad brzo priča, ili je uzbuđen, izgovori s umesto š, z umesto ž i c umesto č. Ja mu onda kažem da uspori i ponovi, nekad kaže lepo, a nekad kao da ne može da izgovori. Ne znam u čemu je fora.

< Poruku je uredio Nedja RR -- 14.8.2012 14:10:16 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 14:13:49   
NadaR
Miloš je savladao R davno ali nam je problematično Š .
Još uvijek je MiloS , ne MiloŠ .
Ne forsiram ga , samo se trudim da baš svaki put kažem pravilno neku riječ koja njemu zapne . user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 15:22:19   
Anoniman
Mihajlo dosta šuška, valjda što su mu zubići razmaknuti, ali ne kontam kako dok se igra jasno kaže: bRRRRm, brrrrm, a kad treba da kaže u rečima ne izgovara... Primetim tu i tamo da mu se omakne i pravilno izgovorena reč, i odmah ga pohvalim, ali čim on pokuša da ponovi to više nije to. I voli da priča brzalicu:riba ribi grize rep, ali retko uspe i dva R da ubaci... Ne forsiram, ali uvek pohvalim kad uspe i naglasim gde je razlika u izgovoru.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 15:24:17   
Olga75
Marija jos uvek ne zna R i kako stvari stoje nikad nece ni znati user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 15:25:36   
Anoniman
Olgić moje drugarice ćerka je L i R prelomila tek u šestoj godini user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 15:36:21   
Olga75
Bas je tako ko sto kazes N i n a , izmedju L i R u stvari je L


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
31.8.2012 22:06:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Marija jos uvek ne zna R i kako stvari stoje nikad nece ni znati user posted image

Hoćeuser posted image
Ako ne nauči sama tu je logoped, ja sam pozitivno iznenađena sa logopedicom kod koje je Roko išao a i ostala djeca iz vrtića.
Sa 6 terapija (jel se tako kažeuser posted image ) je ispravio "francusko" R.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
1.9.2012 0:49:31   
liliana
Ja Tinine greške u govoru ne ispravljam. Smatram da je isuviše mala za to. Neka prvo "nauči" da govori, pa ćemo lako ispravljati , ukoliko bude bilo potrebe za tim. Ja joj ne govorim "bebećim" jezikom, već joj se obraćam normalno, kao što razgovaram sa svakom drugom osobom. Takođe, nikome ne dozvoljavam da "tepa" dok joj se obraća i dok razgovara sa njom.
U rečima koje sadrže slova "L" i "R" ona ih ne zamenjuje drugim slovima (tipa "J" i sl.), već ih , jednostavno, izostavlja iz reči.
E, sad, ukoliko bude potrebe, kada poraste, konsultovaću i logopeda iz prostog razloga što ja ne umem da izgovorim slovo "NJ" i slovo "LJ" i to mi je uvek jako smetalo, posebno zato što imam 2 slova "LJ" u imenu ( a nisu me vodili logopedu).

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
8.9.2012 15:54:38   
LillyT
Ja Lari uglavnom ispravljam greške, ali mislim da ćemo uskoro kod logopeda, jer kada slušam, drugu decu sličnog uzrasta, čini mi se da ne priča zadovoljavajuće. Svoje ime još uvek ne zna da izgovori, prvo je bilo Jaja (a i mi joj nadenuli ime sa L i R), pa sada odbija da kaže Lara, nego kaže da se zove Ana. Š izgovara čudno (uz neko šuštanje), K nema pojma, kaze T. Ma bolje da nabrojim šta zna, nego šta ne zna.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
8.9.2012 19:58:45   
sneza24
Ja isto ne ispravlja jer je počeo da priša pre 9 meseci tako da još uvek nezna sva slova.Ali mu se obraćam normalno kao odraslom.I vidim da svakim danom sve bolje priča.Recimo patike je u početku izgovarao pakio a sad su već patike.I još gomila drugih primera.Za sad još ne planiram logopeda jer mislim da je rano za njega.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
9.9.2012 8:45:30   
red3lilu
Razmišljam se ovih dana da skoknem sa Nidžom do logopeda. Slova ž,š,č i dž su mu boljka od kad je progovorio. Pokušala sam sa vežbicama i pesmicama sa neta ali koliko sam primetila on nepravilno postavlja jezik prilikom izgovora a to već ne znam da ga naučim...a plaši me da ako sačekam naviknuće se kako ne treba, pa će nam svima biti teže
Malo se nećkam jer mi je na prvoj kontroli rekla da do 5te godine treba to samostalno da savlada, a ako to sad ispravi ode mi dete iz kuće ostaće mi odrastao čovek u telu dečkićauser posted image ... koji sisa prstuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
3.10.2012 19:59:01   
Anoniman
Mihajlo je pre dve nedelje potpuno prelomio R... I jako voli da govori reči sa tim slovom, kao da stalno vežba user posted image Evo večera sardinu i sve vreme viče Riba Ribi gRize Rep! Sad nam je još ostalo slovo L

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
3.10.2012 20:02:53   
sanji
Svaka čast! user posted image One r još i ne pokušavaju! Nekad probaju par puta ali jako brzo odustanu.user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
3.10.2012 20:06:20   
Anoniman
Pa vidi ja pisala pre dva meseca i bila sam ubeđena da neće pokušati, a kamoli uspeti pre trećeg rođendana, a on me iznenadio user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
3.10.2012 20:08:08   
sanji
Sad da ja napišem da ne očekujem pre treće pa možda i one mene iznenade! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
4.10.2012 13:52:04   
nela79
Moja zaova je logoped.
Ako nekom trebaju usluge neka pise na pp. Ne znam da li negdje smijem da ostavim njene podatke da svima budu dostupni. Modovi ???user posted image user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2012 8:35:27   
Anoniman
Evo, slovo L je i dalje kritično, često kaže LJ umesto L, ali pokušava povremeno...
Nego sam ga htela pohvaliti kako baš naglašava,i to samoinicijativno, kad govori "ja biH" što mnogi odrasli ne rade user posted image Ljubi ga majka!user posted image

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2012 8:47:15   
cockic
ja koliko sam primetila petar mesto R kaze L a LJ ne zna kad zove prabaky kaze LILA a inace se zove LJILJANA-LJILJA JE ZOVY.
tako da koliko sam svatila yglavnom sva slova lepo kaze samo R jos ne zna ali ima vremena jos je mali R se inace kasnije i kaze koliko znam.

ja stalno my procam ono RIBA RIBI GRIZE REP,A  ON MENI KAZE LIBA LIBI GIZE LEP user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2012 8:58:33   
minna
Vlada jos nekako ne prica cisto, non stop nesto mlati, ne zatvara usta i sve je bolje ali nije uvek razumljivo, meni jeste, drugima ne uvek, ali dobro, bice. Bas sam nesto u poslednje vreme vidjala dosta starije dece koja ne pricaju cisto.
Ne ume da kaze V kad je na pocetku reci, uvek kaze da se zove Jada, ali zna da ga izgovori jer kaze Jidi oVo.
L i R nekako preskace ili ih zameni opet sa J.
I moje omiljeno, mama pusti mukizuuser posted image Ispravljam ga.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2012 9:36:51   
lesica
Ja ne ispravljam previše,samo sam izdala naredbu svima da sa Lenkom lepo i pravilno razgovaraju. R nam je još uvek L ili ga proguta,ostalo je ok,s tim da sam primetila da čistije priča kada je kući nego kada ide u vrtić,izgleda da kupi od drugara pa se i ona malo mazi.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2012 9:40:54   
Anoniman
E i mi imamo dve reči koje nikako ne menjamo : svektjo (svetlo) i daljiskin (daljinski) user posted image Mi uvek pravilno izgovorimo, ali valjda je njemu ovako lakše

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 11:15:25   
cockic
meni petar npr. kaze maski a hteo je maksi i kad ga ispravim on kaze ko sto treba.
ovo je pitanje za one koji sy isli kod logopeda jer sam y pravy sto ga ispravljam.ima dosta tako reci koje on lose kaze dok ga ja neispravim.

izadjem ja mislim da kaze vadjem i kad my ponovim izadjem on bas kaze da se razyme ta rec koja treba a ne vadjem to samo ja znam sta znaci i niko vise ili devojcica kaze docica ima jos nego ne mogy svih da se setim.a ima i dosta koje kaze pravilno.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 11:39:08   
minna
Ja kad sam gore napisala da ga ispravljam mislila sam na to da kad on kaze ja ponovim to ispravno, samo ponekad ga ispravljam da trazim da on ponovi opet pravilno, ali retko.
Nama je maksi idemo u makisu, samo sto ako ga ispravim on ponovi opet isto samo glasnijeuser posted image cak i kad ponovi ispravno sledeci put opet kaze po svom, mislim da ne treba forsirati to ispravljanje, pa ce vremenom nauciti, mada je to moje misljenje, nismo bili kod logopeda

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 11:42:55   
Anck Su Nmaun
Da i Tara izvrce .... Paka (Kapa), Kasita (kasika), seka Hana je Kana , al najgore sto i meni sad izledi Kana user posted image negde izostavi slovo abuka je Jabuka npr, š, č,ć super izgovara,

Uglavnom s njom pricam normalno, ne tepam joj, a nekad je ispravim nekad ne... a ona se nekad zabrblja da niko ne provali sta je rekla uopste , mm me redovno zove kao prevodioca user posted image , ili u celoj recenici skontamo dve reci.

A sto se tica slova R...nekaze ni tacno R ali ni L...nesto izmedju...uvek onako naculjim usi da cujem kako izgovori ali nemogu da provalim user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 11:59:36   
cockic
a inace Petar kad ga ja pitam kako se ti zoves on kaze Petal  user posted image R jos ne zna i mislim da nece skoro.

a za sestry zna da kaze cak kaze magdalena i ako se ona zove Lena nego je cyo da joj nekad kazemo leno leno magdaleno pa onda i on.

a pocela sam da my objasnjavam ko je ko da je moja mama ivana negova baba a on kad tako krenem da my objasnjavam smeje se nista my nije jasnouser posted image  

pre nekoliko dana je rekao da je moja mama mama od mm user posted image mama ne moze da my byde jer je starija od njega 7 godina user posted image

za dede jos nismo krenyli da se objasnjavamo i ovako se pogybio ...




(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here