|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 11:38:33   
vikiveki
user posted image za devojčicu,sada samo da pazi i čuva stalne zubićeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 11:43:27   
LP mama
Da li se nekom desilo da stalni zubić nema mesta pa raste ne u nizu sa ostalima nego više unutra (al sam objasnilauser posted image )
Luki su narasle dve stalne jedinice dole, međutim dvojka stalna nema mesta između jedinice i trojke mlečne
možda da ga odvedem kod zubara?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:06:59   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: LP mama

Da li se nekom desilo da stalni zubić nema mesta pa raste ne u nizu sa ostalima nego više unutra (al sam objasnilauser posted image )
Luki su narasle dve stalne jedinice dole, međutim dvojka stalna nema mesta između jedinice i trojke mlečne
možda da ga odvedem kod zubara?

Obavezno,mada mislim da nije problem,ali pogledajte za svaki slucaj.

(odgovor članu LP mama)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:18:50   
LP mama
Čim se njegov stomatolog vrati sa godišnjeg idemo, savetovala sam ga da malo gura jezikom ali zubić je širi od prostora u kom treba da budeuser posted image
ne znam ni kako bi se moglo ispraviti osim da mu izvadi tu trojku, a mislim da se to ne savetuje
zbog rasporeda ostalih zuba, bar mi je tako objasnila kad mu je zalivala mlečnu četvorku, jer sam ja bila za vađenje.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:25:35   
veselicaa
Ako pravi problem,mlecni zub mora da se izvadi.Oni se cuvaju zbog rasporeda nicanja zubica ali ako stete tom rasporedu onda se vade.Mojoj S odavno pala donja cetvorka i jos uvek joj nije izrasla nova,verovatno i nece skoro i ne vidim da se poremetio raspored ostalih zubica.

(odgovor članu LP mama)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:26:29   
amdn
mi jos imamo i mlecne, al smo bas vodili racuna o higijeni zuba tako da ima bas lepe, zdrave i bele zube,
kad pocinju da se menjaju oko 5-6 god?

(odgovor članu LP mama)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:26:40   
jovana jojo
LP mama i moj devojčici je rastao jedan zub stalni a nije imao mesta,stomatolog mi savetovala da ne vadim mlečni zub do njega zato što bi onda taj stalni imao dosta mesta i rastao bi opet kako ne treba...mi sačekali i taj mlečni počeo sam da se ljulj i ispao,pa je na njegovom mestu počeo još jedan nov da raste

(odgovor članu LP mama)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:29:12   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: mila83

Dobro si me podset_ila na Aquafresh,ne znam,cini mi se da smo je samo jednom koristili.Bas cu probati sa batom,ja inace ne volim te sladunjave paste,kao da nisu ni oprali zube,volim da iz usta lepo i mirise na svezinu i cistocu. Volim bas ljute paste.



Mila aqua fresh je nešto između svega toga. malo slatka malo ljuta a i trobojna je moji je i zato vole.
Mi smo sada nama kupili Lacalut sa fluorom i sada i dečaci peru zube sa njom. Ja kad hoću da im stavim dečiju oni me opomenu user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 23.7.2015 12:30:43 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:32:53   
LP mama
I ja mislim da ne potenciraju vađenje mlečnih zuba, ali kako veselica kaže ako postoji problem bolje izvaditi,
otićemo čisto da ona to vidi, a i nismo bili od sistematskog. Amdn mislim da počinje oko 5-6 godine, sve zavisi od deteta do deteta.
Luka ima već 5 stalnih zuba i svih pet je dobio u roku od pola godine posle 6. rođendana

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:34:09   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: amdn

mi jos imamo i mlecne, al smo bas vodili racuna o higijeni zuba tako da ima bas lepe, zdrave i bele zube,
kad pocinju da se menjaju oko 5-6 god?

Mojoj S od pete godine ali obicno oko 6,7.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:35:58   
jovana jojo
mojoj devojčici su počeli mlečni da ispadaju još sa 4 godine

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:39:52   
amdn
pa da jos smo mi mali za menjanje al rekoh da pitam

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:44:10   
jovana jojo
amdn i niste mali,moja J je sa 4 godine počela da menja mlečne zubiće

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:54:00   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: amdn

pa da jos smo mi mali za menjanje al rekoh da pitam


Jeste mali,retko se detetu menjaju zubicu sa 5 a kamoli sa 4 godine.Mojoj S se ranije menjaju jer su rano i izasli.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 12:57:57   
mila83
Mojoj Mimi evo I druga donja dvojka pocela da se klima, a gornja jedinica nikako da ispadne, duze vreme se vec klima.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 13:00:25   
veselicaa
S si sinoc pokazala da joj se klima gornja jedinica,jedna vec odavno ispala i vec izasao stalni zubic.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 21:41:42   
veselicaa
Malopre mojoj A ispao zubic,donja cetvorka,zagrizla sendvic a zaboravila da joj je rasklimatan user posted image Kako se samo obradovala user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Stalni zubi
23.7.2015 21:43:42   
jovana jojo
user posted image neka samo ispadaju... da brže izrastu noviuser posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Stalni zubi
24.7.2015 18:32:57   
Anarunika
Meni su kasno ispali mlečni zubi a još uvek imam mlečnu gornju trojku. Stalna je izrasla ukrivo i kada ovaj mlečni ispadne biću krezavauser posted image
Inače su kasno počeli da mi ispadaju zubi,već sam bila krenula u školu. Sećam se da su mi gornje jedinice ispale u drugom razredu tek.
A već sam napisala da je Akiju počela da se klima donja jedinica. samo što je napunio šest godina. A mom sestriću Ukiju koji je šest meseci stariji još ništa. Sve je to individualno.
Što kasnije ispadnu mlečni, to će stalni biti bolje očuvani user posted image

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Stalni zubi
28.9.2015 21:54:37   
Snelle
Evo mene ovde posle xy godina. Elem, moje dete ima 5 godina, u maju je napunila. Pre otprilike dva meseca ispala su joj dva mlečna zuba (donji kečevi). Rekoh: "Ok, rano je, ali prvi joj je izašao sa 5 i po meseci pa je valjda ok da tako rano i krenu da ispadaju". Izašle jedinice, taman završile rast, kad večeras pri pranju zubića primetim da joj se klima i donja dvojka user posted image Sad mi već nije svejedno....Toliko mlečnih zubića sa 5 godina da ispadne?! Kad su vašoj deci krenuli da ispadaju mlečni zubi? Ja se sećam slika iz prvog razreda i mog krezubog osmeha, pa sam očekivala da će tako i kod nje...

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Stalni zubi
28.9.2015 22:13:52   
dijana1*
Sneleuser posted image
I Vuku su rano ispale mlecne jedinice. Cak mi se cini i pre 5 -og rodjendana. Tj. prvo jedna i posle mesec-dva druga jedinica, tako nesto. Ali dugo mi je bio kreza skoro su izrasli novi zubici.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Stalni zubi
28.9.2015 23:19:30   
choopa choops
Snelle, ne znam, L su jako kasno ispali mliječni, prva donja jedinica sa recimo nekih 6g, pa smo drugu morali da vadimo kod zubara jer su nicali stalni iza. Pa onda sa 6,5 donje dvojke, i evo joj se sad sa 7g tek klima gornja jedinica. user posted image Većini njenih drugarica su davno pospadali mliječni. Ali opet njoj je prvi zub izašao tek sa 11 i po mjeseci, pa i to sigurno ima veze. user posted image

Ne znam, ja mislida je to OK, ali isto pitaj nekoga zubara ;-)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Stalni zubi
20.12.2015 23:14:11   
isidora88
Mateji se klima donja jedinica, bas sam nekako tuzna, nekako mi brzo odrasta, i racunala sam da ce tek za godinu, dve da nas sacekaju te mukeuser posted image
ima divne, zdrave zubice, i bas mi je zao sto ce uskoro biti krezubavuser posted image
koliko vremena treba da izraste stalan zub?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Stalni zubi
20.12.2015 23:44:22   
veselicaa
Mojoj S preksinoc ispala gornja dvojka levo.I desna joj se bas klima,pasce verovatno brzo.
Isidora sve zavisi,mojoj S pala cetvorka donja pre godinu dana i jos joj nije izrasla.Mada ta cetvorka je ispala bas pre vremena,mojoj A su se cetvorke promenile sa 9godina.Ako je zubic ispao kada mu je i vreme,novi izraste brzo,nekada za samo nedelju dana.

< Poruku je uredio veselica -- 20.12.2015 23:45:02 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Stalni zubi
21.12.2015 14:21:29   
choopa choops
Isidora sve zavisi. L su donje jedinice relativno brzo izasle, donje dvojke dosle do pola i ne mrdaju vec nwkoliko mjeseci, gornje jedinice isto jedva provirile ima vise od mjesec dana i jos ne mrdaju.
Bas me nerviraju ti zubi sto ne izlazeuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here