|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 14:25:00   
Anoniman
Iz teme: Stomačni virus, jesen 2008:

IZVORNA PORUKA: lu

user posted image
TERAPIJSKE INDIKACIJE
1. Proliv i/ili povraćanje Rastvor Orosala 65 se koristi u lečenju od lakog i srednje teškog stepena dehidracije dece i odraslih sa prolivom i/ili povraćanjem. Daje se u malim porcijama (kašičicom ili na gutljaj iz flašice, odnosno šolje). Tokom prvih 6-12 meseci života prednost ima Orosal, ali se uspešno može dati Orosal 65. Povraćanje je često prva 1-2 sata po započinjanju rehidracije, ali ono nije prepreka za primenu Orosala 65 i obično prestaje tokom narednog perioda rehidracije. Prema stepenu dehidracije, odojče i malo dete uzima Orosal 65 u dozi od 50-100 ml/kg t.m. tokom 4-6 sati. U poslednja 2 sata rehidracije daje se voda, a odojčetu i majčino mleko u kolicini od 50 ml/kg t.m. Ukoliko stanje normalne hidracije nije uspostavljeno, postupak se ponavlja na 6 sati po istom principu. Pošto je korigovano stanje dehidracije, primena Orosala 65 se nastavlja u dozi održavanja koja iznosi 10 ml/kg t.m. za svaku prolivastu stolicu. Paralelno sa fazom održavanja stanja hidracije, počinje i realimentacija deteta. Odojčetu mlađem od 3 meseca faza održavanja stanja nakon rehidracije se ne sprovodi Orosalom 65, nego vodom, čajem i majčinim mlekom, odnosno odgovarajucom mlečnom formulom. Rehidracija i održavanje stanja normalne hidratisanosti veće dece i odraslih bazira se na sličnom principu i srazmerno većem unosu Orosala 65 koja se kreće od 1-3 l/24 časa, pa i više. Teški oblici dehidracije zahtevaju intravensku nadoknadu tečnosti.
2. Realimentacija deteta sa akutnim enterokolitisom-razblaženje mlečne formule Orosalom 65.
3. Prevencija i korekcija gubitka tečnosti kod opekotina.
4. Nadoknada potreba u vodi i elektrolitima sondom u bolesnika u komatoznom stanju u sklopu povrede CNS.
5. Gastrointestinalna "rehabilitacija
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 14:26:27   
Lilly*
Tasho, je li to taj prah koji si spominjala da nosiš na more? Baš sam te htela pitati kako se zove user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 14:30:47   
Anoniman
Da, mislim da se pravi u 1/2 ili 1 litar vode, i može da se koristi 24h. Toliko je slan i gadan, da ja nikada nisam uspela da popijem sve. user posted image

Kako ga uzimam ja?
Imam čašu sa vodom, imam čašu sa OROSAL-om. Svakih 10 min popijem 2 gutljaja OROSAL-a, i pola čaše vode.

Kako ga dajem Luki?
U flašicu sa sokom sipam malo orosala (recimo da 1/4 tečnosti bude OROSAL), ostatak budu sok i voda.

Ima da se kupi i HIPP-ov sokić od šargarepe (mislim da je HIPP-ov) sa OROSALOM. Da se razumemo - nema teorija da bih ga progutala. A ni Luka.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 15:08:45   
Lilly*
Sad nisam sigurna, jel ga pijete preventivno, ili po potrebi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 15:10:43   
Anoniman
user posted image  Po potrebi. To je ako dete ima proliv, pa da ne dehidrira.

A ako si ti mislila na ProbioKid Immuno, pogledaj u temi Probiotici.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 31.7.2009 15:11:10 >

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 15:13:57   
Lilly*
 Šta da ti kažem, prsti brži od pameti user posted image  Kada sam već poslala poruku, pročitala sam tvoju još jednom pažljivo i videla "na 10 min." znači da nikako ne može biti preventivno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 15:15:37   
Anoniman
Preventivno ležim u krevetu i pijem Orosal na svakih 10 min. To mi je omiljena zanimacija na moru. user posted image  user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
31.7.2009 15:30:07   
Lilly*
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
1.8.2009 8:28:04   
mamanp
Ja sam mojima davala Orosal, ali on ima groooooooozan ukus tako da sam presla na Humanin Elektrolit. Pitkiji je i moja ga deca radije piju nego Orosal.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
1.8.2009 9:56:36   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: mamanp

Ja sam mojima davala Orosal, ali on ima groooooooozan ukus tako da sam presla na Humanin Elektrolit. Pitkiji je i moja ga deca radije piju nego Orosal.


Ja ne znam sta je gore,orosal ili humana elektrolit-uzasno je i jedno i drugouser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
1.8.2009 11:35:34   
mamanp
U pravu si, ali moras priznati da ipak Elektrolit ima malo bolji ukus. Ima onaj obicni i sa ukusom banane.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
30.5.2011 14:36:49   
Shishica
Ako nemate Orosal, umesto njega spremite sami:

* 1.l vode
* 8. ravnih kasikica secera
* 1/2 kasikice soli

user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
26.12.2011 22:54:04   
madre
bogdan vec dva dana ima proliv... trebalo je danas da mu na 5 minuta dajem po kasicicu orosala! i tako 4 sata!
kako ste vi to radile? to je prosto nemoguca misijauser posted image otima se, sve iz usta vrati, nece da proguta, pljune...


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
26.12.2011 22:56:26   
Vika
Orosal je baš gadnog ukusa ali imaš Humana elektrolite, iste namene a mnogo ukusnije -ja sam sipala u mlaku vodu i davala iz flašice sa kljunom, često i po malo i super je pio

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
26.12.2011 23:00:09   
isidora88
ja sam mateji spricem davala,ivancic i sinovi proizvodi neki rehidra ili tako nesto,sa ukusom jagode,mateja je to uglavnom hteo da pije bez problema

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
27.12.2011 10:18:18   
Anoniman
Mešala sam Orosal u sok, u vodu, u kašice... u sve i tako ga je unosio. Ako mu ponudim čist, tera ga na povraćanje. 

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: OROSAL (prah za rehidrataciju)
27.12.2011 12:42:55   
New Mom

IZVORNA PORUKA: madre

bogdan vec dva dana ima proliv... trebalo je danas da mu na 5 minuta dajem po kasicicu orosala! i tako 4 sata!
kako ste vi to radile? to je prosto nemoguca misijauser posted image otima se, sve iz usta vrati, nece da proguta, pljune...


Mešala sam u ohlađen čaj i davala u flašicu (trening čašu).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here