|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grafomotorika
1.11.2012 10:43:29   
Anoniman
I meni je bila frka, stajala sam sa strane sa vlažnim maramicama, ali nije se ulepila, za divno čudo. Ipak sam joj obukla ovu staru poluofarbanu majcu, za svaki slučaj, ako se ulepi. Posle smo lako oprali ruke. Ipak ti probaj sa kupovnim kolažom, nisi ti avanturista kao ja user posted image .

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 9:01:45   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 9:17:34   
sanji
Ja htela mojima da uzmem jednu od tih knjigica za vežbe ali našla sam samo neke koje su od 3 do 5 godina. Malo je veći raspon pa ima mnogo stvari koje mislim da su još uvek preteške za njih. Moraću da tražim dalje.user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 9:56:46   
Anoniman
Кад смо ми били мали, слова смо учили азбучним редом, зар не?
Сада деца уче другачије. Лука је до сада учио А, М, И, Т и О. Претпостављам да то има везе са писањем речи (повезивањем слова у речи).

Нисам вам рекла, Лука зна азбуку до М. user posted image Научио је сам са зида у вртићу где имају исписана велика слова скроз по њиховој собици.

< Poruku je uredio Tash -- 5.11.2012 9:57:46 >

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 10:06:51   
sanji
Tash mislim da ni po bukvaru nisu slova u azbučnom redu nego baš ovako kako oni uče! Ako se ne varam.user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 10:08:31   
Olga75
nismo ucili po azbucnom redu , bar moja generacija , bilo je mama , Sima ima sesir i tako ali sigurno nije po azbucnom redu
ja sam prvo ucila latinicu , doduse ja sam generacija oko Hrista

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 10:15:11   
Anoniman
Не знам како сада изгледају буквари, али зар у наше време нису били азбучним редом?

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 10:22:11   
Olga75
pa ne secam se ali znam da je bilo Masa i Sime i tako
nekako je to bio pocetak
a imali smo slovarice gde su slova bila na kartoncicima pa azbuka i abeceda

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 10:30:15   
sanji
Nisu koliko se ja sećam!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 10:36:27   
minna
Moj bukvar nije isao azbucnim redom.

Mi isto lepimo kolaz, ali iz novina seckamo pa pravimo slicice, ne smem jos da mu dam lepak da sam lepi.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:12:31   
boba 11
Koliko se secam nas Bukvar je bio isti samo je sad malo doteran drugacijim slikama.A slova uce tim redom ko sto rekoste da bi mogli da sastavljaju recenice i polako citaju one reci koja su slova vec ucili.Tash nemoj preterivati sa ucenjem ,nasa vaspitacica je insistirala da deca nauce sva slova pa mu je kao rezultat srpski najomrazeniji i najdosadniji predmet.Citamo knjige Bambi ,Maza i lunja,Deciju enciklopediju,samo da ne bi citao iz bukvara jer je to "dosadno"i sve vec zna.A uciteljica je takva da imaju umesto casa matematike dva casa srpskog jer eto "deca ne znaju da citaju posle mesec dana user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:15:20   
boba 11
I da posto smo isli na roditeljski na temu "Moje dete je djak prvak"koji su drzali pedagog ii psiholog tamo smo dobili "instrukcije" da im ne treba brisati jer je to kao njihovo kako god da oni urade.Naravno i to je po meni malo preterano meni je Aleksa ispisao celu stranu sa troduplim slovim i nacrtao na slovo s sir i pored napisao "PUJ"user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:34:13   
Anoniman
Ma, nisam Bobo forsirala, sve što radimo stavim ovde, dakle, poslednje pisanje bilo je 15.10., nakon toga je samo crtao na svoj zahtev. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:38:34   
boba 11
Ma samo ti onako kazem vidim da se zali da nece u vrtic tako je i moj pa smo evo muku mucili da prihvati skolu i ucenje sad je ostalo na tome da ide jednom u par nedelja kod pedagoga na razgovor jer ona hoce da ga prati.Objasnjenje je bilo sto je njemu sve interesantno ali jako kratko i da je gladan znanja i da ga ne treba sputavati vec tovariti informacijama.I naravno da mu treba puno ljubavi ,doslednosti i sigurnosti kod kuce

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:38:56   
Anoniman
Evo još jedne zanimljivosti.

Bili smo juče kod drugara iz vrtića, deca su crtala junake, isekli ih, i onda ih je drugareva mama lepila na štapiće za kinesku hranu.
Prethodno su rodietlji tog dečaka na hameru nactali kao "postavu za predtsavu", i iza platna je postavljena lampa, te su deca sa svojim likovima pravili predstavu senkama.

Morala sam da sečem sliku, pa se ne vidi najbolje, prosto ne mogu da stavim tuđu decu na RR, ali dobićete neku sliku o tome svemu:

user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 5.11.2012 13:41:28 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:40:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: boba 11

Ma samo ti onako kazem vidim da se zali da nece u vrtic tako je


Prestao je da odbija vrtić. user posted image

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Grafomotorika
5.11.2012 13:40:28   
boba 11
Bas je lepo i kreativno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Grafomotorika
6.9.2013 12:51:20   
Peace*
Danas sam pričala sa Lukinom vaspitačicom. Skrenula mi je pažnju da bih trebala da radim sa njim na grafomotorici. Kaže da je užasno spor, da svi već završe zadatak, a njega non stop treba opominjati, kao da mu ne drži pažnju. Za mene to nije bila novina, ali sam mislila da je tako samo kod kuće, da mu prosto ja nisam zanimljiva, a da je u vrtiću bolje. Međutim, kanda nije.


Upravo sam vaspitačici iz vrtića poslala sms zahvalnicu što mi je na ovo skrenula pažnju u predškolskom i što je sa Lukom radila na problemu brzine (sporoće).
Juče na roditeljskom su se neke mame žalile učiteljici kako su im deca spora pa stalno imaju domaći (da dovrše započeto u školi) i pitale kako da ubrzaju decu.
U ovih 5 dana, Luka je samo jednom imao da dovrši jedan crtež, sve ostale dane je dolazio sa "Ja nemam domaći, sve sam završio u školi".
Zaista sam iskreno zahvalna vaspitačici što mi je pomogla oko toga.
Videćemo kako će stvari stajati kad krenu ozbiljnije da rade, ali za sada sam veoma zadovoljna.

< Poruku je uredio Peace* -- 6.9.2013 12:52:45 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Grafomotorika
5.11.2013 8:26:04   
vikiveki
ja neznam gde bih mogla da napišem moj problem,u kojoj temiuser posted image
Primetila sam da sin koji sada ide u predškolsko sve piše naopako pa kada gledate šta je napisao imate utisak da je pisao gledajući neki odraz slova i brojeva u ogledalu....kao da vidi ono što treba da piše naopakouser posted image Pomagajteuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Grafomotorika
5.11.2013 8:33:58   
Peace*
No sikiriki!!!! To se ne ispravlja! Svaki put ga pohvali što se trudi, što je uredan, a na nežan i suptilan način mu pokaži da je trebao obrnuto da napiše. I moj je pisao naopako. I dalje npr br 5 napiše naopako, pa onda gleda gleda i kaže "Ne taaakooooo". Uvek zapne kod ćiriličnog Č i pita na koju stranu. Pusti, nemoj previše ispravljati jer ćeš ubiti volju da piše.
I moj i kumin mali su prošle godine u predškolskoj pisali sa desna na levo i slova naopako:

user posted image

Lažem, to je april 2012, znači kraj školske godine pre predškolsko. Ali je recimo ćirilično U pisao naopako još i kada je u školu krenuo (ovde je U dobro napisao, ali posle kad je počeo da piše sa leva na desno, je U okrenuo).

< Poruku je uredio Peace* -- 5.11.2013 8:35:58 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Grafomotorika
5.11.2013 8:45:21   
vikiveki
Peace baš ti hvala....sada mi je malo lakšeuser posted image Sa ćerkom nisam imala nikakvih problema,ona je sada 3 razred,nikada ih nisam forsirala da uče da pišu niti su oni pokazivali želju za pisanjem dok nisu krenuli u predškolsko.Sada mi je malo lakše kad znam da moj sin nije jediniuser posted image pomislila sam da nije neki problem u razvoju user posted image možda je to tako kod dečaka

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Grafomotorika
5.11.2013 8:49:22   
Peace*
Ne sekiraj se, biće dobro.
Kada sam se srela sa tim, čitala sam dosta i svuda piše da se ne ispravlja. To mi baš nije pilo vodu, ali mi je bilo ok da nađem sredinu: da ga pohvalim pa kasnije ispravim. user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Grafomotorika
17.11.2013 8:01:33   
Anck Su Nmaun
Pre neku noc sam se Oduseeevilaaaa kad sam videla da je Tacka naucuila da napise Ta....
Inace crtali smo nesto i ona se potpisala na dnu crteza ( kao sto to radi vaspitacica) i kaze ovde pise Tara!
naravno napisala je TA i jos nesto nazvrljala user posted image ja sam se bas obradovala mislila sam da je jos rano, sad cemo da vezbamo svaki dan .

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Grafomotorika
17.11.2013 9:58:25   
Olga75
ASN , bravo za T user posted image
nego sto se tice vezbanja , reedukator mi je rekla da je za malu decu do nekih sest godina dovoljna i jedina vezba koja se tice fine motorike da slobodnom rukom vuku linije na sto vecem papiru , da zvrljaju , da vezbaju slobodne pokrete i da se radi na gruboj motorici : skakanje , penjanje , ljuljanje , voznja bicikla
jer ti sitni misici sake nisu spremni za "ozbiljno "pisanje
e , sad sta mi ona rekla ja samo prenela user posted image
koliko sam je shvatila sto sama uradi to je ok ali ne treba vezbati

< Poruku je uredio Olga RR -- 17.11.2013 9:59:25 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Grafomotorika
17.11.2013 10:24:58   
Tiziana
Anck moj sino je malo stariji od tvoje cerke,i crta neki dan i daje mi crteze i svi na dnu imaju kao neku zvrljotinu,ja pitam sta je to,on kaze moj potpis!user posted image On ne pise slova,daleko smo mi od toga,ali mi je simpaticno kako sva deca koja idu u vrtic rade iste stvari.
On besomucno sad crta po papiru krugove,kvadrate,pravougaonike i sece ih malim makazama..to rade u obdanistu pa hoce da se pokaze pred nama kako to ume,a mi se kao divimo..

A sto se tice krupne motorike kod nas se to svakodnevno vezba. I on,koji ima 4 i ona koja ima 2 skacu,pentraju se,provlace se i voze naizmenicno bicikl, onaj bez pedala i trotinet. sve ovo vezbaju i u kuci i napolju.akcija bez prestanka. i nepresusan su izvor novih ideja sta bi mogli jos da rade...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here