|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grafomotorika
17.11.2013 10:28:46   
Tiziana
A inace ona je dosta dobra sto se tice motorike. vrlo je spretna. kako sad sve insistira da radi sama,pa tako i sama da jede, tako fino jede supu,sama, bez da joj curi i prosipa,lepo otvori usta i stavi sebi u usta. mora samo da joj se pripomogne pred kraj da se nagne malo tanjir da se pokupi sva supa/corba. a ima 25m. sin u tom uzrastu nije ni pomisljao da se lati kasike da sam jede supu. :-)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 13:38:43   
lesica
Moram da pitam da li još neko imao ovakvo iskustvo.

Naime, Lenka nije neka umetnica po pitanju crtanja, ali sve što crta crta naopako - prvo na dnu nacrta glave, pa na njih naviše nastavlja tela... na istom crtežu na dnu nacrta sunce, a na vrhu travu i cvetove.. I kada ona završi i kada se uzme taj crtež, i naravno okrene naopako on ima potpuno smisla...

Mislim pretpostavljam da je faza, ali zaboga svi dubimo na glavama user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 13:54:32   
Peace*
Podsetilo me na OVO.

Sigurna sam da je faza. Luka je jedno vreme pisao sa desna na levo, Čak je i neka slova skroz pisao naopako.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 13:59:41   
lesica
Ma da znam, to sam i ja čitala. Nego mi je smešno, jer bukvalno sve što crta crta tako.
Dok recimo onih par slova što zna da napiše piše potpuno pravilno...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 14:03:53   
Peace*
Kada je Luka pisao naopako (negde sam i sliku stavila) bila sam zabrinuta i raspitivala sam se o tome. rekli su mi da je to sasvim normalno i da ga ne ispravljam, nego da povremeno samo pokažem kako se piše (ne svaki put).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 14:05:15   
Peace*
Jel crtaš sa njom? Jel sediš preko puta nje? Možda je gledala kako ti crtaš naglavačke (njoj naglavačke), pa tako napravila sliku u glavi kako se crta? Ili pak, ako sediš preko puta nje pa crtaš tako da tebi bude naglavačke možda isto misli da tako treba? (lupetam)

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 14:10:12   
lesica
Kad crtamo zajedno sedim pored nje. E sad s' obzirom na to da je ona dosta dugo u vrtiću a da ih za stolom ima po 6 poređanih u krug... može tu da bude logike. user posted image

Na kraju kraja, svakako ima kroz dva meseca kompletan sistematski, pa ću videti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Grafomotorika
19.2.2014 14:12:57   
Didy
Lesice, mislim da stvrano nemaš razloga da se brineš. Uostalom, najveći geniji svet vide drugačije (možda i naopako) u odnosu na veliku većinu ljudi. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Grafomotorika
15.1.2015 12:59:20   
Modessty
evo nešto interesantno

Grafomotričke vežbe

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Grafomotorika
26.2.2015 18:12:26   
mila83

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

evo nešto interesantno

Grafomotričke vežbe



Odlicne,ja sam ih stampala svom Dimiju ! te su ga prve i zainteresovale da sedi za stolom i radi....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Grafomotorika
26.2.2015 18:37:46   
Azra_
Ja bih svima preporučila onu knjižicu ˝Kreativna razmišljanka˝. Ima je na kioscima. Izlazi na 2 meseca. Cena 150dinara. Moje dete je baš voli. Ima da se piše, crta, traže razlike...svašta...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Grafomotorika
6.3.2015 14:35:58   
mila83

IZVORNA PORUKA: Azra_

Ja bih svima preporučila onu knjižicu ˝Kreativna razmišljanka˝. Ima je na kioscima. Izlazi na 2 meseca. Cena 150dinara. Moje dete je baš voli. Ima da se piše, crta, traže razlike...svašta...


Azra,kupila sam juce Kreativnu razmisljanku.Svidja im se , a nije ni skupa user posted image Sin jako voli lavirinte i spajalice da resava.Bolje da im kupim to,nego one preskupe casopise sa minijaturnom igrackom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Grafomotorika
25.11.2016 22:13:42   
Ana RR
Moje dete piše naopako, kao u ogledalu. I piše sa desna na levo. Svoje ime napiše kako treba, mama, tata isto.. Večeras je brojeve od 1 do 10 sve napisao naopako. user posted image Faza ili da počnem da brinem (mm već brine)?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Grafomotorika
26.11.2016 9:07:50   
milicicak
Ana, koja mu je primarna ruka? Mm je tako pisao dok roditelji nisu skontali da je izrazito levoruk pa mu samo malo skrenuli paznju. Cak je i crtao kao u ogledalu. Ispravilo se jako brzo samo, to je samo faza.
Mini buba je ambidekster jos uvek i ponekad pise napoako i brojeve i slova. A i "cita" sa desna na levo ako joj ne skrenemo paznju.
Sve je to normalna faza, brzo prolazi uz malu vezbu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Grafomotorika
26.11.2016 11:57:24   
Ana RR
Milicicak, sve radi desnom, mada je kao mali više koristio levu ruku. I on "čita" sa desna na levo. Jutros sam bila u vrtiću na savetu roditelja pa smo se nekako dotakli i toga, rekoše mi da ga ne ispravljam. Ne znam, videćemo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Grafomotorika
6.3.2017 14:16:03   
Anck Su Nmaun
O boze kako moje dete voli grafomotirku, cim ne ode jedan dan u vrtic brine se, kako nije radila nista taj dan i radne sveske user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Grafomotorika
6.3.2017 15:57:47   
Sanjica26 RR
Mislim da to sva deca vole koja su od pocetka to radila kod kuce. Moja T mnogo voli zadatke. Stalno trazi. Pocela je i Sofija da trazi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Grafomotorika
6.3.2017 22:26:04   
Anck Su Nmaun
Pa da, u vrticu imaju radni list i svesku i kuci jednu svesku i mladja i starija..
Nekad im malo stampam ..ali bas vole da rade.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Grafomotorika
29.4.2017 18:54:59   
Sanjica26 RR
Ajde malo da podignem temu. Da li vasa deca sa tri godine rade neke zadatke grafomotorike?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Grafomotorika
29.4.2017 19:36:05   
choopa choops
Moji nisu

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Grafomotorika
29.4.2017 21:58:57   
Anck Su Nmaun
Sa tri tesko..mozda nesto slucajno user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Grafomotorika
27.7.2017 12:04:08   
Anck Su Nmaun
Koliko T voli da radi tako je H bas ne zainteresovana user posted image
Pitam je jutros da malo vezbamo ..ma ne.
Videcemo sad u predskolsko.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 147
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here