|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
12.11.2012 13:28:41   
Ognjenka
Trazila sam temu i ne nadjoh, pa ako moderatori misle da treba temu prebaciti na nesto drugo, bilo bi ok.

Elem, jedna clanica na crticama danas je pomenula kvalitet zutog tela i onda ja poceh da guglam. Setila sam se da je moj doktor pomenuo jednom da imam jedno "hemoragicno" zuto telo, a posle spontanog kome niko nije nasao uzrok, sama istrazujem.
I nadjem na jednom drugom forumu ovaj thread
http://www1.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/141/16062544/neuspeh.html?25
Pominju se DHEA suplementi i Q10 (svega mi, mislila sam da se to nalazi samo u kremama) i kako blagotovornu uticu na kvalitet jajne celije.
Zna li neko nesto vise o ovome?

Nasla sam samo jos ovaj tekst na engleskom http://www.sciencedaily.com/releases/2010/07/100701145535.htm
i videcete da se u njemu nalazi spisak suplemenata koji se zovu Prastera, Prasterone, Fidelin i Fluasterone, ali ne znam kako se oni zovu, kod nas ako ih ima uopste.
Koliko vidim ovi su i u Americi "over the counter drugs".

Dakle, ako neko nesto zna nek pise, ako ne, hajde da udruzimo snage da ovo istrazimo.


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
12.11.2012 13:31:05   
Verolina
Cek cek, to dotice i mene...

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
12.11.2012 13:35:23   
Ognjenka
Pa ti si me i navela da istrazujem user posted image
Htedoh te pitati kako se popravlja zuto telo, kako si jutros navela na Crticama, ali rekoh sebi da prvo proguglam.
Da li je moguce da je samo u ovome resenje nasih problema?
Pored svog naseg znanja kako nismo za ovo cule?

< Poruku je uredio Ognjenka -- 12.11.2012 13:41:35 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
12.11.2012 13:48:44   
Verolina
Pazi, unutar zutog tela koje je kasnije lose, moze da bude izuzetna jajna celija. Nije to merilo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
12.11.2012 13:57:33   
Ognjenka
Znam to, ali zar onda to ne znaci da su vece sanse da dodje do spontanog?
Mislim, onda treba dodatni progesteron? Utrogestan?
A sta ako je su oba losa?
Mislim onda da ovi suplementi ne mogu da skode. Vidis da se neke zene kunu u to.

< Poruku je uredio Ognjenka -- 12.11.2012 13:58:38 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
12.11.2012 20:56:31   
plačljiva
Hej drage moje,i ja imam problema sa hemoragičnim žutim telima...I sada sam ga imala na zadnjoj kontroli kod doktorke...Nikada nisam ostajala trudna...user posted image
Sada se spremam za VTO i počela sam da pijem koenzim Q10 jer sam čula da su dobre za kvalitet jajnih ćelija...Vredi pokušati...A ovaj DHEA gde mogu naći?user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 12:25:42   
babby
ja sam pila dhea ipo preporuci dr. jako ga je tesko naci probaj u igor apoteci

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 12:42:25   
Verolina
Koliko to kosta? I sme li se piti tek tako?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 14:19:33   
Ognjenka
Verka, ja sam nasla u Madjarskoj, cena 29.99 evra, za 160 kapsula.
Sad cu da vidim kod nas, pa da uporedim da li vredi narucivati ili kupiti ovde.

Da li smemo same da pijemo bez konsultacija? Ja sad nemam i doktora od poverenja da pitam. Moj ne voli nista o cemu ne zna sve, pitaj to tvog dr. Zokija? Hoces?
Na drugim forumuma citam da zene same uzimaju...

Baby, i? Kako si se osecala? Da li je pomoglo? Zbog cega ti je dr. preporucio?

< Poruku je uredio Ognjenka -- 13.11.2012 14:20:17 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 14:51:01   
Maslacak15
Devojke,
DHEA je po sastavu Dehydroepiandrosterone znaci steroidni hormon ili androgen. Njega ima nomalno u telu u obicno dovoljnim kolicinama, konvertovan u sulfatnu formu DHEAS. Poslednju deceniju testira se kao deo terapije za lecenje infertiliteta kod odredjene grupe zena. Odnosi se pre svega na zene sa sindromom POF "Premature ovarian faliure" ranim otkazivanjem jajnika kao i zenama koje se blize menopauzi (Visok FSH , nizak broj antralnih folikula) i imaju los odgovor na stimulaciju. Kod njih su nadbubrezne zlezde cesto iscrpljennje i imaju deficit DHEA. U toj precizno definisanoj grupi pacijentkinja ima pozitivnih iskustava, da DHEA moze da poboljsa taj famozni "kvalitet" jajne celije i neki centri prijavljuju bolji uspeh IVFa. Dakle mislim da moze da pomogne ali nije za svakoga.
To je tip stvari koju ja licno nikad nebih probala bez konsultacije sa doktorom. A svakako ne bez proveravanja kolia je vrednost DHEAS u krvi. Ako imate normalne, tj visoke vrednosti DHEAS mozete izazvati samo hiperandrogeni efekat suplementacijom. Receno banalizovano- nije za zezanje.

Koenzim Q10 je vec daleko bezazleniji, i sa njim se moze eksperimentisati user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 20:26:40   
degu
Maslačak šta bi mi bez tebe user posted image
Čitala sam davno o ovome, nisam nailazila na neke stručne tekstove ali se pisalo po forumima. U tom periodu sam bila ubeđena da imam smanjenu ovarijalnu rezervu :) Stvarno je čudo kako na RR do sad nije pokrenuta ova tema. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 22:08:23   
Verus
Nisam nista stigla da procitam, ali zena se radja, tj. devojcica se radja sa svim jajnim celijama-tako da nisam sigurna kako bi "pomoglo kvalitetu" ali mozda pomaze na neki drugi nacin...kada stignem procitacu, jer me interesuje..

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
13.11.2012 22:33:03   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Ognjenka

Da li smemo same da pijemo bez konsultacija? Ja sad nemam i doktora od poverenja da pitam. Moj ne voli nista o cemu ne zna sve, pitaj to tvog dr. Zokija? Hoces?
Na drugim forumuma citam da zene same uzimaju...



Hocu pitacu ga.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
14.11.2012 0:26:37   
Verolina
Jaooooooooooooj, Boze, izucila sam medicinu. Citav dan citam ovu medicinsku studiju. Slabi protoci kod mene znace da mi corpus luteum nije dovoljno prokrvljen. Veliki broj stvari utice na to. Sa druge strane skontala sam da moram da proverim holesterol LDL i HDL je l'''' samo u normalnoj srazmeri ova dva zuto telo je podstaknuto da luci dovoljnu kolicinu progesterona. E sad ono sto je vrlo bitno, to je sledece, da bi zuto telo moglo da bude dovoljno prokrvljeno, mora da se oslobodi dovoljna kolicina progesterona. Ako se ne oslobodi dovoljna kolicina hormona, kapilari se zatvaraju. Koliko sam ja ovde shvatila, sto se vise progesterona sintetise uz pomoc LDL i HDL to se vise prokrvljuje zuto telo i veca je sansa za normalnu lutealnu fazu i samim tim i za trudnocu. Takodje su za samu ovulaciju bitni LH receptori, a za prokrvljenost zutog tela je bitan insulinski faktor rasta, prolaktin i oksitocin. Sto se tice problema sa insulinskim rastom, on je vezan za prostoglandin, koji sa porastom insulina onemogucava deljenje celija zutog tela, njegovo povecanje i primanje dovoljne kolicine krvi. Tada zuto telo pocinje da se raspada, sto je moj slucaj.
I dosta je meni molekularne biologije za danas.
Evo izvolte studiju, pa ko zeli neka cita. Ja sam saznala sto mi je potrebno i sa cime cu da ugusim svog dr Zokijauser posted image

http://physrev.physiology.org/content/80/1/1.full.pdf


< Poruku je uredio Verolina -- 14.11.2012 0:27:47 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
14.11.2012 7:44:19   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Devojke,
DHEA je po sastavu Dehydroepiandrosterone znaci steroidni hormon ili androgen. Njega ima nomalno u telu u obicno dovoljnim kolicinama, konvertovan u sulfatnu formu DHEAS. Poslednju deceniju testira se kao deo terapije za lecenje infertiliteta kod odredjene grupe zena. Odnosi se pre svega na zene sa sindromom POF "Premature ovarian faliure" ranim otkazivanjem jajnika kao i zenama koje se blize menopauzi (Visok FSH , nizak broj antralnih folikula) i imaju los odgovor na stimulaciju. Kod njih su nadbubrezne zlezde cesto iscrpljennje i imaju deficit DHEA.



Da. Ovo sam i ja sinoc citala.
Ognjenka, ti i ja se znamo licno i znamo tvoj slucaj, a on nije ovakav. Imas odlicnu zalihu jajnih celija. Tako da tebi ovaj suplement nije potreban.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
14.11.2012 11:57:57   
babby
meni je dr. kod koga sam radila VTO preporucio dhea 3 puta po 25 mg medjutim meni je to bilo puno jako imala sam neke lude snove tako da mi ja smanjio na 2 puta po 25mg a inace sam radila analizu dhea i o.k je regulise hormone ali se rezultati vide tek posle 3 meseca

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
14.11.2012 16:20:05   
plačljiva
Ja pijem koenzim Q10 čitala sam negde i  nekada da je dobar za kvalitet jajnih ćelija...Sledećeg meseca radim VTO pa ćemo videti šta je učinio koenzim Q10...user posted image   Šta ću davljenik se i za slamku hvata...user posted image

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
15.11.2012 9:38:45   
babby
Placljiva a kako ga pijes planiram i ja od ovog meseca da pocnem

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
15.11.2012 9:45:12   
J@n@
Ognjenka,Verolina,Maslacakuser posted image !
Placljiva,i mene zanima kako ga pijes?

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
15.11.2012 13:58:00   
Ognjenka
Ognjenka, ti i ja se znamo licno i znamo tvoj slucaj, a on nije ovakav. Imas odlicnu zalihu jajnih celija. Tako da tebi ovaj suplement nije potreban.



Jeste Verka, Maslackica me uvek prosvetli :D
Uzecu samo Q10 od sledeceg meseca, ali necu se igrati sa DHEA.

Maslacak, hvala, sta bi mi bez tebe user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ognjenka -- 15.11.2012 13:59:10 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
15.11.2012 17:37:14   
plačljiva
Drage moje kupila sam u Liliju koenzimQ10 i počela da pijem po jednu kapsulu dnevno...user posted image  I videću da li je zaista za kvalitet jajnih ćelija dobar već sledećeg meseca kada odem na VTO user posted image  mada moj mm tvrdi da je placebo,ali ja ga pijem i nadam se uspehu...user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
25.11.2012 23:43:03   
Yula
I ja sam dosta citala o tome kako je mnogim parovima koenzim Q10 pomogao za ostvarivanje trudnoce, ima dosta slucajeva uspesne VTO posle 3meseca pijenja tog koenzima. Na netu sam malo istrazivala i koliko vidim on se ipak najvise preporucuje za poboljsanje spermograma i uopsteno je koristan za zdravlje, za sada nisu otkrili neke negativne posledice.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
17.5.2013 17:27:16   
Štetica
Dobila sam preporuku od dr da pocnem da pijem DHEA,nazalos spadam u onu grupu zena sa malim amh 0,2 i visokim fsh 11,6. Planirana je vto za kraj jula-pocetak avgusta(zavisi od ciklusa),pa da pokusam da koliko-toliko popravim "kvalitet" jajnih celija. Nasla sam ga u apoteci Igor i kosta 1150 din-30 tableta od 25mg.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
18.5.2013 20:13:52   
dunja RR

Štetite, jel ti radiš privatno? Jel se radi kod nas uopšte VTO u julu i avgustu? Pitam zato što i ja posle 2 ciklusa (mada ću ja možda sačekati 3) mogu probati sa zamrznutim. A to mi pada negde u avgustu. Mada mislim da će mi ipak raditi u septembru.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Q10 i DHEA-kvalitet jajne celije
19.5.2013 9:26:38   
Štetica
Dunja radicu u ZC Valjevo,moj dr je na odmoru 1-17jun pa drugi deo pocetkom septembra jos dve nedelje.Treba da mu se javim kada dodje sa odmora da se dogovorimo detalje,rekao mi da biram jul ili druga polovina septembra pocetak oktobra,on je tada tu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here