|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.9.2020 12:08:25   
nata11


IZVORNA PORUKA: jess021

Nato, kako I reaguje na vrtic? 





Za sada ok. Igra se, prilazi deci pa onda dotrci do mene. Odvoji se ma drugi deo terase ali vidim krene da me trazi. Sutra ostaje sama. 

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.9.2020 13:23:42   
jess021
Na koliko ostaje sutra sama? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.9.2020 15:36:43   
nata11
Sat vremena



_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.9.2020 15:50:10   
jess021
Javi kako je proslo, jel onda cele nedelje po sat? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.9.2020 18:18:24   
nata11
Da cela nedelja. 👍



_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 8:46:14   
mama Jo
Dakle...
Krenule su obe, starija je predskolac te mora. Ona nije isla u vrtic i ovo joj je sad bas pocetak i ok se snasla, mada tek od danas ostaje do 2 skroz.

Mladja, 3,5 godine... Nikako. Dva dana je bila 2 sata, to je sama pristala da hocee, ostalo je kukanje, necu, necu i necu. Izdrami ispred i ja je vratim kuci.
Kako? Kako da je ostavim?
Ima li neki savet osim ,,morate preseci i ostaviti je i brzo ce se ona zaigrati'',... Nesto malo konkretnije, manje stresno, nesto... Iskreno, kad mi neko kaze to dodje mi da ga klepim.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 9:01:49   
Sanjica26 RR
Mama jo, nema tu vracanja. Mora da se navikne. Samo je predas vaspitacici i nema nazad. Kod nas su vaspitacice tako radile. Ides linijom manjeg otpora. Sad ce na to da igra, jer padas na njene suze. user posted image Velika je.
Možes da me klepisuser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 13.9.2021 9:03:18 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 9:05:52   
Milena18
Mama Jo, ja nemam drugi savet osim tog, a ne bih da me klepiš 😂 Zaista je tačno da se smire čim mi odemo, znam jer sam je više puta ostavljala uplakanu, da bih sačekala ispred vrata i čula kako plač prestaje kroz 15 sekundi. Druge mame su mi pričale da je kod njih isto. Doduše, bila je mlađa od tvoje ćerke i znala je, iako je bila mala, da ja moram na posao i da ne postoji opcija da je vratimo kući.
Teško je pričati sa detetom koje je preplavljeno emocijama, tj. nemoguće je tada postići bilo šta, tako da moraš nekako da je pripremiš unapred. Jesu li njih dve u istom vrtiću i vodiš ih zajedno? Možda u toku dana sa starijom malo više da pričate o tome kako je lepo u vrtiću i čega sve tamo ima, a da mala to čuje. Porazgovaraj i sa vaspitačima obavezno, mi smo imali jedan period kad je baš dosta plakala još i pre nego što stignemo u vrtić jer su zbog renoviranja bili sa straijom decom koja su im otimala igračke. Tada nam je jedna vaspitačica mnogo pomogla, uvek bi izašla u hodnik čim stignemo, bila je posebno nežna prema njoj i posvećivala joj dosta pažnje i nekako smo to prebrodili. 
Srećno i javljaj kako ide!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 9:07:32   
Sanjica26 RR
Ili prvo da odvedete stariju, da ona to vidi. Znaci ne ostaje samo ona u vrticu, nego i seka.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 10:02:30   
flamingos
Izbaci čim otkucam duži post.

user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 10:45:00   
ivaMark
Slazem se sa svim gore napisanim...razgovor o vrticu kod kuce, sto manje ubedjivanja kad je dete pod stresom i nema vracanja kuci kad stignete ispred vrtica, oni jesu mali ali znaju da iskoriste situaciju. 


Moj L je bio star 3 god kad je krenuo u vrtic, J malo starija, 4.5 zajedno su krenuli, ista grupa...Ostavim ih placu, cujem ih iz dvorista kako placu, placem i ja ali znam da mora tako. Jednom me je uciteljica zvala da dodjem po njoj, nisu se smirili. 
Najbitnija stvar je da se detetu nikako ne prica bas ovo sto je flamingos navela, da roditelji o vrticu pricaju kao nesto sto ce da ih smiri, i onda deca to dozive kao kaznu. 



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 11:48:45   
mama Jo
Hvala vam puno na podeljenom iskustvu, stvarno mi znaci, da me malo umiri i skrene misli.
Salim se naravno za klepanje 😂 i sama sam svesna da drugacije osim -predas vaspitacici i odes- ne moze, deca su to, mi smo ti koji postavljaju granice.

Radimo tako, odvedemo zajedno stariju, cekamo da se preobuje, ona uleti u ucionicu i ne pozdravi se. A dok vodimo stariju seku prodjemo i pored njene sobe, i uvek provirimo pa vidimo da se deca zaigraju, vaspitacica ako nas vidi mase nam... Ali kad nas dve ostanemo same da se preobuje i udje tad krece histerija. Ja cak mislim da ona unutra, predvaspitacicom uopste ne bi plakala, ali zato predamnom 😳
Polako idemo, izgleda da cemo morati bas polako... Prosle nedelje je osla 2 dana. Prvi dan je htela i bilo je ok. Drugi i treci je histerisala onda u petak je pristala da ide sama bez problema. Odkud znam...
Njoj se skroz poremetio ritam dana. Ona je velika spavalaica i vec duze vreme ne spava preko dana, a bas se umori i ujutru se ne budi pre pola 9 nikada (a cesto i duze spava). Sad se budi sat vremena ranije nego sto je navikla. Verujem da je nekada nenaspavana pa razdrazljivija.
Probacemo prvo da uspostavimo novi ritam... Svakako cu je buditi pa makar da samo odvedemo stariju, cisto da uhvati ritam.
Evo jutros je jedva ustala u pola 8 i sad je eno zaspala za sekund bukvalno.
Nadam se da se necemo dugo ,,muciti''.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 12:02:18   
Filadendronka
Mama Jo, skroz te razumem, ja vucem i dalje traume oko vrtica. Moji su krenuli kao bebe, mozes misliti kad predas vaspitacici dete koje je modro od jecaja i suza. Kod nas je krenulo na bolje kad je mm krenuo da ih odvodi. Drugaciji su sa njim, valjda kod mene oset_e tugu. Moj iskren savet ti je da sto pre uspostavis isti rezim kao u vrticu, potpuno isto vreme obroka i spavanja. I da ide svaki dan, nema preskakanja i dozvoljavanja detetu da odluci. Zamisli da moras na posao i tako se ponasaj. Deluje okrutno, ali sto kazu stari Latini ponavljanje je majka ucenja. Na pocetku je skoro svima tesko, kasnije bude super. I jos nesto,vidi da se igra posle vrtica sa nekom drugaricom iz grupe. Da stekne neku blisku osobu, taman je uzrast za pocetak druzenja.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 12:57:43   
vonavoj
Mama jo,ti ne radis jos uvek?

Mislim da je srž problema bas to,jer i ona i ti znate da vrtic nije obavezan,i da ima alt_ernativu..Mislis da nas dusa ne boli kad ostavimo decu,a placu..evo moj M je sad poceo,place,baca se,jedva ga ubacim u sobu..promenio je vaspitacice,sobu.. ali ja nemam resenje,on mora,i to oboje znamo.. i posle bude super,smiri se za 5min,jede,igra se,spava.Uglavnom su roditelji ti koji prave gresku,i ja sam za to da sedi isto kao i ostala deca,ne da te ceka na vratima za 2h...zna da joj se moze..ona je kao moj M,3.5godine..znaju vrlo dobro da manipulisu. To ne znaci da sam nemajka ako ga ostavljam,oni pokusavaju na sve nacine da ne idu,a posle im bude super.Sve je i do vaspitacica,znam da se moja starija ljutila sto mora u vrtic,a ja kod kuce sa bebom..i njena vaspitacica joj je objasnila da svako ima svoj posao,njen je da ide u vrtic,igra se,uci,a mama brine o bebi..ili radi.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 14:09:07   
Bambino1
Da se ukljucim u diskusiju kao neko ko je sa druge strane vrata. Cesto se desava da dete place jer ima strah od nepoznatog, vaspitac, drustvo, aktivnosti, kao neka vrsta obaveze. Vide da roditelj reaguje na suze i to koriste. Kada roditelj ode dete se zaigra i vrlo brzo zaboravi sve. Cesto se desava da dete place, vristi, skace, svakakve scene da i meni bude zao, a vec treci dan vrtica dete ni ne pita za roditelje. 

Naravno, uz sve to je bitan i pristup vaspitaca. Posle adaptacije kritican period je kada dete ostaje na spavanju, koji isto tako prodje za dva dana, dete udje u rutinu, svaki dan neka nova aktivnost, nova zanimacija, i nema problema. Jako bitna je doslednost roditelja, jer zbog te brige roditelja sta i kako i dete postane nesigurno. Da dodam, i vaspitac sam, i roditelj pa vam govorim iskustvo gledajuci sto objektivnije. 😁

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 14:18:06   
vonavoj
Bas tako bambino,lepo si rekla..

Deci je super u vrticu. Imaju svoje rutine,igre..ispunjen im je dan.I nisam za razvlacenje adaptacije,tek tad dete ne zna sta ga ceka,a ocekuje roditelje. 

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2021 14:52:46   
Bambino1
Da Von, u zavisnosti od izrasta ali adaptacija traje jednu ili 2 nedelje. Veci problem naprave roditelji jer deca gledaju u roditelje, a kako su nesigurni oni to prenesu i na dete, nesvesno.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
14.9.2021 9:34:28   
Bambino1
Mama jo, kako je bilo u vrticu danas? 


(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
14.9.2021 9:41:52   
Milena18
Naša adaptacija je trajala mesec dana, mučenje i za nju i za nas. Pritom se ona nije mnogo ni bunila, možda prvih dana, ali kao takva je procedura za bebe. E sa drugim vala neće moći tako 😂


(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
14.9.2021 10:21:13   
Bambino1
Za bebe je to prevelika promena i zato mora postepeno. Mada ja sam uvek za to kada su bebe u pitanju pratiti dete, jer neko dete se brze uklopi, neko sporije. Moje misljenje je da ako je dete spremno da ostane ceo dan posle 10 dana zasto odlagati jer knjige kazu da mora medec dana. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
14.9.2021 16:45:59   
Sanjica26 RR
mama jo, kako je danas bilo 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
14.9.2021 23:36:54   
flamingos
Mama Jo,kako je protekao dan u vrtiću?


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.9.2021 8:56:53   
Tiziana

Mama Jo, mislim da samo treba da budete dosledni. Deca vole rutinu. Ako je lomis dva dana ide, jedan ne ide pa jedan ide dva ne ide onda ce navikavanje ici teze.

Pricaj sa njom. Ispricaj joj sta ce sve raditi u vrticu, koliko ima drugara, nrka joj sestra prica sta rade, kako se igra sa drugaricama, lako jedva ceka da ides.

Kada dodjete, poljubis je, zagrlis je i predas vaspitacici. Nema oprastanja, ubedjivanja i sl..


Moji su jako rano krenuli u vrtic, sa 12m odnosno 11m. Oni su se brzo navikli, nije bilo nikakvih problema u tom smislu, ali meni je bilo tesko, grizla me je savest iako nisam imala drugu opciju.

Na krajuvim je vrtic bukvalno bio druga kuca. I dalje su ostali vezani i za tu decu, ali i vaspitace koje cesto obidju jer je vrtic prekoputa skole.

Moj sin sad ima 12 godina i cesto kaze kako deca koja nisu isla u vrtic nemaju pojma sta su sve propustila. 




(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.9.2021 9:37:31   
vonavoj
Moj jutros nije hteo da udje u sobu,bacao se..plakao..a bas mu je divna vaspitacica..ali odbija promenu sobe,vaspitacica...navicice se.


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.9.2021 9:45:22   
Bambino1
Von normalna reakcija na promenu. Mnoga deca bas burno reaguju na promenu, pogotovo u vrtickom uzrastu. U jaslenom uzrastu dete reaguje i na najmanje promene npr. vaspitacica promeni frizuru. Jednom prilikom koleginica ofarba kosu iz smedje u crnu, dete dva dana nije htelo da bude u grupi, i uplasilo se jer nije ne zna da je to ista osoba.



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here