|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
25.3.2013 12:04:51   
Suncoket
Maraj ti je vec odgovorila,zaista je svejedno ko ce ti odraditi Hsg,moj dr je Hadzovic ali mi je Hsg radio Stojanovic jer je moj dr bio dezuran.Najvise hvale profesora Vasiljevica i Anu Mitrovic ali je do njih i najteze doci.Srecno user posted image .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
25.3.2013 15:24:59   
Svinid
Cao svima,

ja sam nova na forumu i pridruzujem se ovoj temi. Molila bih viking RR da kad uradi HSG ili bar zakaze podeli sa nama proceduru, zato sto to i mene ceka. Naime, ja se dvoumim oko ultrazvucnog HSG i rengenskog HSG user posted image , sta izabrati. Inace imam neke srcan probleme (insuficijenciju mitralnih zalistaka), doktori me teraju da zatrudnim sto pre a ono nece pa nece...I tako...bice bolje user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
25.3.2013 20:36:24   
gale77
Danas sam dobila odgovor da NE MOGU na mi rade HSG u bolnici jer ne radi aparat, a za bor trebace mi novi uput, a moj dr ne radi do cetvrtka. Tako da ne verujem da cu ovaj mesec uspeti da odradim. Petkom ne rade HSG jer bi me drzali u bolnici do ponedeljka, ako budem krvarila. A ne bi me zacudilo da mi traze tamo i jos nesto od analiza i nalaza. Bas sam user posted image .

(odgovor članu Svinid)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.3.2013 12:35:32   
viking
Maraj, hvala puno, I tebi Suncokret, baš ste bile konkretne user posted image
Inače, i jeste mi svejedno ko će odraditi HSG, više sam pitala da znam ako treba da pomenem neko ime, da imam "keca u rukavu" user posted image
I još da pitam za urin, pretpostavljam da treba i urin i urinokultura? Razmišljam da to uradim sutra, da vidim ako imam nešto da izlečiim pre nego što odem, da me ne bi vraćali za još mesec dana.

Svinid, javljam sigurno, sutra ću otići da se raspitam, ali treba da dobijem tek oko 5-6. aprila tako da HSG neću raditi skoro. U svakom slučaju javljam čim nešto detaljnije saznam.

Gale, strašno! Mogu misliti koliko si se smorila...user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.3.2013 12:39:02   
Jole84
Viking čini mi se da se daje samo urin (jer urinokultura je ako urin pokaže bakterije,da se vidi u kom su broju i koji antibiotik odgovara) Držim palčeve za dobre rezultate user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.3.2013 16:02:30   
viking
Hvala Jole user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.3.2013 20:14:17   
Maraj
da da viking, ne treba urinokultura, samo urin, al tu su ti ovi silni brisevi, zamisli jos i to da trze...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.3.2013 12:41:28   
viking
Evo me sa kakvim-takvim informacijama. Bila sam malopre u N.F. da se raspitam za HSG, koja je procedura i tako to, i sestra mi je rekla da mogu da dođem svakog utorka i petka u 8 ujutru (bez zakazivanja, samo se pojavim), tada je doktor tu, da ponesem dokumentaciju, da vidi šta imam urađeno od analiza i onda će mi dr reći šta, kada i kako.
Planiram da odem sad u petak (prekosutra), pa ću nadam se imati više informacija da podelim s vama.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 16:18:46   
viking
Bila sam danas u Narodnog fronta i evo kako je to bilo:
Prvo dođete u Savetovalište za sterilitet (za HSG primaju utorkom i petkom od 8 ujutru) koje se nalazi u prizemlju sa leve strane, uđete, oni vam otvore karton pa s tim idete u Kartoteku da vas zavedu, vratite se u Savetovalište s tim kartonom i čekate da vas prozovu. Mene je primio dr Dragomir Jovanović koji je bio vrlo ljubazan i fin. Objasnila sam mu da idem na VTO privatno ali da bih HSG radila u bolnici, očekivala sam da će da se buni, ali nije. Dao mi je spisak potrebnih analiza i ja ću vam ga sad prekucati ovde od reči do reči. Kaže ovako:

Priprema za HSG podrazumeva:
1. Bris grlića materice na chlamidiu, mikroplazmu i ureaplazmu (rezultat mora biti sterilan, važi 3 meseca)
2. Cervikalni bris - bakt. pregled (sterilan, važi 1. mesec)
3. Nalaz kolposkopije i PA bris (važi 6 meseci)
4. Krvna grupa i RH faktor
5. Krvna slika, vreme krvavljenja i vreme koagulacije (važi 15 dana)
6. Urea, glikemija, proteini, SE, elektroliti, urin (važi 15 dana)
7. UZ nalaz
8. Pregled interniste (saglasnost za operaciju u opštoj anesteziji iz Doma zdravlja ili neke druge ustanove)
9. Spermogram i spermokultura
10. Uput za stacionarno lečenje
Intervencija se radi oko 10. dana menstrualnog ciklusa. Neophodno je da pacijentkinja nema odnose u ciklusu u kom se radi intervencija. Zakazivanje se vrši prvog, drugog dana ciklusa. Prijem u bolnicu će se obaviti na dan zakazane intervencije. potrebno je da se pacijentkinja sa svim navedenim nalazima javi u Savetovalište za sterilitet tog dana u 7.30.
 

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 16:29:20   
Verolina
Kad ces da radis?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 16:31:52   
viking



Odmah u aprilu, trebalo bi da dobijem oko 5. aprila, dakle oko 15.  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 16:34:03   
Verolina
Odlicno, to je brzouser posted image O onda VTO na leto ili jesen?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 18:47:23   
viking
Pa nadam se što pre, imamo sve tražene rezultate i analize osim tog pustog HSG-a, pa ajde još i to....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 19:29:36   
oljaa
Drage moje, blago vama.....vi mozete birati dal cete HSG raditi sa ili bez anestezije.....u mom gradu rede bez anestezije i jako se bojim......:((((((.....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 19:36:05   
viking
Nemoj da se bojiš, većina žena kaže da nije toliko strašno, da je više neprijatno nego što boli, a i ne traje dugo... Ako odeš s mišlju da će te tamo mučiti, biće ti još gore, bićeš stegnuta. Uostalom, i ovde, tamo gde se radi bez anestezije, daju se bensedin i tako neki lekovi da se malo opustiš. Ne birini, jer HSG moraš da uradiš, pa kud puklo, pa kad već ne možeš da izbegneš, stisni zube i furaj.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu oljaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2013 20:54:49   
Jole84
Viking brzo će april,da prebrineš i to user posted image
Olja i kod nas u Nišu praktikuju bez anestezije. Nije to toliko strašno user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.3.2013 0:06:04   
milenatea
Da nas u Nisu tretiraju kao zivotinje, a u BG-u lepo zene oslobode bilo kakve traumeuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.3.2013 13:11:10   
gale77
Evo i ja uspeh da odradim HSG. Uspela sam u cetvrtak da uzmem nov uput i u petak akcija. Otisla sam oko 7 sati, kao sto su mi i rekli pa do 9 cekala dr da vidim dal ce da me primi i primio me. Oko 10 dosla doktorka koja ce da mi radi sa setrom i dobila sam injekciju bensedina i novalgetola, a u 11 da radi snimanje.
Pokupimo se i odemo do rentgena kad tamo nemaju one kecelje i okovratnike za doktorku (sve im je po operacionim salama i traju operacije). Neki tamo doktori predlazu da pomerim za ponedeljak ili sledeci ciklus a ja sam user posted image (slabo je reci pukla). Vratili smo se na odelenje i srecom se neka operacija zavrsila i imali su sve sto treba, ali samo 15minuta za snimanje zbog njihovog rasporeda i sve brzinski. Najvise je bolelo dok su namestali one njihove instrumente, a samo snimanje je tako brzo proslo da ga nisam ni osetila.
Leva strana dobro propusta kntras, a desna slabo ( tek posle treceg uspricavanja kontrasta). Pa su me zadrzali da prenocim jer su kasno odradili. Sad stigoh tek kuci.
Imala sam slabo krvarenje, medjutim od nerviranja verovatno glava i zeludac su poceli da me razbijaju, cim je prestalo dejstvo injekcija.
Dali mi da pijem 5 dana hemomicin.
Ne znam dal u ovom ciklusu mozemo da muckamo, moracu da potrazim mog dr da ga pitam.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.3.2013 15:08:21   
branki*
gale,pitaj,meni su rekli da taj ciklus nakon hsg-a preskocimo,ver zboz zracenja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.3.2013 22:09:03   
Jole84
Gale super što si završila user posted image
Ja sam mućkala istog ciklusa,mada pitaj svakako. Mnoge su cure zatrudnele baš u tom ciklusu posle hsg user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.3.2013 22:21:06   
ako
Drage devojke,potpuno razumem kako se osecate,ja sam hsg odugovlacila zbog raznoraznih komentara na raznim forumima.Sve je individualno i svaka od nas to podnese drugacije.vec sam pisala o mom iskustvu,radila sam BEZ anestezije i nije bilo strasno,tako da savetujem devojkama koje moraju da rade bez anestezije da se ne plase previse,jako kratko traje,sto je najvaznije. Ja nisam ni krvarila.Popila sam nesto protiv bolova i to je sve.Bolelo je malo posle postupka kao kad imam menstruaciju,nista neizdrzivo.Najgore je dok dr postavlja instrument,taj deo je meni bio najneprijatniji.I ja sam htela sa anestezijom ali mi se smucilo kad sam u Frontu videla sta sve od analiza treba da se uradi,narocito sam poludela kad sam pitala sestru sta ce nam spermogram za hsg i kad je rekla-pa da znamo da imate razlog da radite hsg!!! Kao da nemamo sta pametnije da radimo nego iz besa idemo na ova maltretiranja! i tako je izbor pao na Visegreadsku bez anestezije,iz inatauser posted image . Sto se tice odnosa meni su rekli da ne smem imati odnose tog meseca pre procedure,a da je pozeljno par dana posle postupka raditi na bebi,kazu da nekim zenama to i pomogne i da u narednih par meseci posle hsg ostaju trudne.Meni se to ,naravno,nije desilouser posted image . Ja sam bas to posebno pitala izmedju ostalog i jer su mi dali antibiotik 5 dana,pa mi je dr objasnio da to nista ne moze da smeta.Naravno vi vidite sa svojim dr,ja samo kazem sta su meni rekli
SRECNO svima koje ovo ceka

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
31.3.2013 13:05:55   
margom
E pa devojke, nakon vanrednih dogadjaja koji su proslog meseca uticali da odlozim HSG, danas je stigla user posted image , te sutra planiram da zakazem HSG kod profesora Vasiljevica u Frontu ( rekli su mi da nece biti problema, taman ce mi uvaziti i briseve od proslog mesca, jedino moram da vidim sta sa Mikoplazmom, Ureaplazmomi Hlamidijom, istekli su mi proslog meseca, mozda mi progledaju kroz prste). Sto se tice anestezije, mislim da te u Frontu i ne pitaju hoces li ili neces, vec to spada pod obavezno, mada se koliko sam cula radi o kratkotrajnoj plitkoj anesteziji. Ja sam se cak razmisljala da odbijem istu, ali su me devojke ovde savetovale da ne odbijam "poklon" hehehheee.... Sto se tice spermograma, mi cemo ga u toku nedelje odraditi, mada mi to njihovo objasnjenje da im je potreban da bi procenili potrebu za HSG-om bas i ne pije vodu. Kakav god bio spermogram, HSG je obavezan pre bilo koje procedure potpomognute oplodnje svuda u svetu, samo sto se u normalnim zemljama radi onaj ultrazvucni, ovo kod na je vec zastarela metoda pregleda, iako je mnogi lekari vise cene.
Viking, zamalo da u isto vreme radimo pregled, al meni poranila user posted image ovog meseca par dana, tako da cu pre tebe, negde 8. ili 9. aprila, nema veze, zagrejacu ti mesto i instrumente heheheeeee.........
Veliki poljubac svi devojkama borcima.........user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.4.2013 23:44:07   
margom
Evo mene sa novim datumom....zakazana za sledeci utorak, 9.4. u 7:30.......do tada je ostalo da uradimo spermogram, pa da konacno i ja zavrsim sa tim, te da vidimo sta cemo dalje, IUI ili pravo na VTO.....
Jedna molba devojkama koje su radile HSG u Frontu, sa tom plitkom anestezijom......kakav je osecaj same anestezije, budjenje i nakon budjenja.....ja znam jako je posle totalne, operisala sam kao klinka krajnike pod totalnom, ali mi rekose da to nije isto...... Posto vidim da je puno devojaka radilo i u drzavnim i u privatnim klinikama uz tu plitku anesteziju, te odmah nakon toga odlazilo cak i na posao ili u kupovinu i to autobusom , cenim da kada sve prodje, nakon sat-dva moze relativno normalno da se funkcionise, normalno bez trcanja i preterivanja. Zato i planiram da u utorak odem sama kolima, parkiram ispred, ostanem do popodne i lepo se kolima vratim. Mislite da je to OK ? Izvinite na dosadjivanju, ali se trudim da ucim na vasim iskustvima.....Znaci sve sto mislite da bi mi koristilo od saveta, navalite.....za depilaciju (user posted image ) znam, za tablete za ciscenje znam mada ih do sada nisam koristila, ali valjda cu odraditi kako treba.....Imate li posebnih instrukcija sta poneti sa sobom ili nikako ne nositi itd........
Veliki poljubac za sve........user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.4.2013 1:07:28   
milica33
Drage moje,
Ja sam nova na forumu ali zelim da podelim svoje iskustvo sa vama.
Ja sam bila u Julu na pregledu jajovoda (ultrazvucno), privatno, kod dr. Papic, privatno o svom trosku. Tada sam bila prestravljena, ali sam isla sama da to sto pre zavrsim I da ne odustanem.
Citala sam mnogim forumima da to nista ili samo malo boli. To sam sebi ponavljala. Prilikom stavljanja one tanke sonde, ja sam oset_ila neizmernu bol. Celo telo mi se treslo dok se nisam prebacila na krevet da urade ultrazvuk. Tada su poceli da mi pustaju tu tecnost, I da mi cepaju stomak. Kao da me neko zivu operise.
Kada su zavrsili, nalaz: oba jajovoda neprohodna. VTO. I ustinili su mi grlic (zato me je od starta tako bolelo)

Ja po instrukcijama doktora odem u NF gde me nisu ni pogledali, nego rekli da ponovo radim pregled. Bez toga ne mogu na vto preko fonda.
Ja u startu odustala.

Otisla sam privatno, o svom trosku, na vto. Bezuspesno.

Vratila sam se nazad u NF I skupila hrabrost da ponovim pregled jajovoda ali sada rengenski, jer tako rade u narodnom frontu.i uradim u martu (8 meseci kasnije).
Pristala sam samo zato sto mi je obecana anestezija I da me nece boleti. Organizacija je zaista bila super. Sestrice Vesna I Mina van proseka (a narocito u drzavnim ustanovama). Tolik su bile diiivne, da ih svakako treba nagraditi. Uradjen mi je HSG. Odmah sam se probudila I doktor mi je jos na stolu pokazao snimak sa oba prohodna jajovoda!!!
Bila sam u soku. U svakom slucaju, mene je stomak bas jako boleo ali sam popila caj virak. Jos nisam bila na konsultacijama, videcu sta ce mi dalje reci.

Nadam se da ce nekom pomoci ovo iskustvo....

< Poruku je uredio milica33 -- 2.4.2013 1:11:16 >

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.4.2013 16:14:49   
gale77
Danas cu pokusati na nadjem mog dr da pitam za muckanje i da mu nosim snimke na tumacenje, jer uz otpustnu listu nisam dobila tumacenje snimaka, samo usmeno sto su mi rekli.

(odgovor članu milica33)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here