|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.7.2020 15:31:17   
Mogica
Pozdrav, devojke!Ispale su mi oci od citanja foruma ovih dva-tri dana.😂Zanima me da li neko ima iskustva sa “neimanjem” simptoma?Trebalo bi da dobijem za dva dana, osecam onaj pritisak i igranje u stomaku kao kad treba da dobijem.Znaci, nisu klasicni grcevi, njih retko kad i imam.Osim toga, jedino neki umor i bezvoljnost osecam, ali to se desava i u PMS-u.Grudi ne bole nikad, pa ni sada.Bili smo vredni prosli mesec, cak sam prilicno sigurna da smo uboli i dan ovulacije( rastegljivi iscedak).Ako neko ima iskustva, ili zna nekoga ko nije imao simptome, molim da mi nesto napise.😊Zelimo bebu, radimo na njoj tek dva meseca, ali nije sad neka zurba.Ako ne dobijem do nedelje, radicu tada test.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.7.2020 15:47:10   
lesli


IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Idem sutra da radim betu, ali sam bas nestrpljiva .  Gledam u tabele vrednosti bete, a i citam  iskustva cini mi da mi je vrednost bete mala. 108 je bila juce, kasni mi 3 dana . Jel imao neko ovako nisku betu a da je trudnoca dobro zavrsila? 😳😳 inace dobijam na 29dana uglavnom, a krvarenj mi traje malo duze uglavnom 7 dana  .



Cestitam!Danas ti je 3. dan kako ti kasni?Znaci nekih 15-16 dana od ovulacije ti je beta bila 108?Meni se to cini da je ok.Moja beta 11. dana transfera embriona starog 5 dana je bila oko 120. To ti je taman 16 dana od “ovulacije”.Moja “beta” puni 2g uskoro 😉
Probaj da se opustis. Pretpostavljam da su ti radili trombofilije nakon 2. misseda. Ogtt? Stitna? 

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.7.2020 15:56:26   
Ivanica1
Juce sam radila betu bila je 108, to je nikih 17 dana od ovulacije. Radila sam, ali nisu mi jos rezultati gotovi tek za nekih 7 dana. :/ joj nadam se da je ok. Plasim se kada krene kilavo tako, ocekivala sam da ce mi beta biti malo veca. Ali sutra idem da je ponovim, nadam se da se uduplala :) pozz 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.7.2020 18:05:44   
lesli


IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Juce sam radila betu bila je 108, to je nikih 17 dana od ovulacije. Radila sam, ali nisu mi jos rezultati gotovi tek za nekih 7 dana. :/ joj nadam se da je ok. Plasim se kada krene kilavo tako, ocekivala sam da ce mi beta biti malo veca. Ali sutra idem da je ponovim, nadam se da se uduplala :) pozz 



Kada ti je poslednji ciklus poceo?Ako ti je danas 3. dan kasnjenja, meni jucerasnja beta deluje skroz ok.
Bilo bi bolje da si sacekala nalaze, ali sad sta je tu je. Drzim fige da bude ok! 🤗

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.7.2020 19:26:50   
Ivanica1
14.jun pocetak poslednjeg ciklusa. Juce mi je bio 3 dan kasnjenja i beta 108,40 . Danas je onda 4 dan. :)  stitna zlezda, secer, brisevi svi su okej. Samo jos trombofilije cekam . Sutra cu vam javiti da li se uduplala . Trebala bi biti bar oko 220 jel?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.7.2020 22:15:28   
lesli
Dan, gore-dole. Mislim da je to ok beta, pogotovo sto kazes da ti je ciklus na 29. Ajde da i te trombofilije budu ok i da bude ok ovog puta.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Znaci trudnoće III deo
18.7.2020 14:04:26   
Ivanica1
Beta posle 48h sa 108 skocila na 264. :) jel to okej?? :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Znaci trudnoće III deo
18.7.2020 14:08:32   
physio70
Bravo Ivanica1.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Znaci trudnoće III deo
18.7.2020 14:13:29   
mama Jo
Odlicno. Sve je dobro kad toliko skace, koliko ja znam. Kad ces kod dr?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Znaci trudnoće III deo
18.7.2020 14:13:48   
Ivanica1
Malo me samo plasi jer mi danas kasni 5 dana a ta je vrednost bete . :) 

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Znaci trudnoće III deo
18.7.2020 14:15:46   
physio70
Nemoj da se plasis zbog toga.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.7.2020 7:38:59   
flamingos
Ivanice,bitno je da skače beta,biće to sve ok.Čuvaj se,javi kad ideš kod dr.i ne brini.Svako dobro ti želim.♥️


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.7.2020 10:07:27   
lesli


IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Malo me samo plasi jer mi danas kasni 5 dana a ta je vrednost bete . :) 



Beta se i vise nego uduplala za 48h i to je ok. Za sada je u redu. A vrednosti bete su individualne, a mozda je i ovulacija bila neki dan kasnije nego sto ti mislis.
Sacekaj jos te trombofilije. Sta su ti sve dali iz tog panela?Faktor II, faktor V, Pai, Mthfr? Stecene - Lupus antikoagulans, Antikardiolipinska, Beta2 glikoprotein, Ana?

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.7.2020 12:21:19   
Ivanica1
Da, cekam sredu da dobijem jos rezultate trombofilija. Evo sta sve: antitrombin, PS,PC, apc-rezistencija, homocistein,lupusni antikoagulans,Acl , IgM i antibeta2gp, igG, igM. I pise jos uraditi ispitivanja polimorfizma za FIIG20210A i FVleiden


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.7.2020 14:19:57   
lesli


IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Da, cekam sredu da dobijem jos rezultate trombofilija. Evo sta sve: antitrombin, PS,PC, apc-rezistencija, homocistein,lupusni antikoagulans,Acl , IgM i antibeta2gp, igG, igM. I pise jos uraditi ispitivanja polimorfizma za FIIG20210A i FVleiden




Da, to je to. Eventualno su mogli tu da dodaju i pai i mthfr.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.7.2020 18:26:31   
flamingos
Javi Ivanice kad uzneš rezultate.Divno,čuvaj se,pa da slaviš sa tvojim drugaRRkama.❤


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.7.2020 23:05:14   
Ivanica1
Samo da javim rezultate. Koliko sam uspela da protumacim sve mi je okej, sem stavke -protein s- 57,2 je rezultat a ref.ve od 60.1-113.1. ne znam da li je to nesto ozbiljno, jel nekome poznato?
Eto samo to, a od urodjenih sve je okej. :) 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Znaci trudnoće III deo
21.7.2020 11:22:37   
lesli
Snizena tu je aktivnost proteina S.Potrazi misljenje hematologa.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Znaci trudnoće III deo
21.7.2020 14:38:05   
lesli
Samo da podignem temu da Ivanica vidi odgovor.

Jesi li iz Bg-a? Mogu da ti posaljem preporuku na pp.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Znaci trudnoće III deo
21.7.2020 18:15:45   
Nanabn
Evo i mene opet... Cekanje me izludjuje, s kad stigne vestica tako mi tesko padne :( znam da nam je svima isto, i kad vidim da je nekim od vas uspelo bas se od srca radujem, jer i meni to daje nadu. Ja treba da dobijem za 2 dana, i osecam da hocu iako nemam sve one moje simptome pms. Uvek me boli glava npr. Nadala sam se svom snagom da ce biti nesto nakon hsg, ali Izgleda jos nemam srece. Malo pre kad sam bila u toaletu i kad sam se obrisala bilo je kao malo malo smedjkastog iscedka pomesanog sa belicas_tim sekretom ali jedva primetno. Mada to uglavnom znaci najava za vesticu ne mogu da ubijem nadu u sebi i samo se mucim. Morala sam da se izjadam ovde jer zelim koliko toliko da postedim mm, pada mu tesko kad vidi koliko patim :(

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Znaci trudnoće III deo
21.7.2020 18:33:36   
Ivanica1
Bila sam kod ginekologa rekao mi je da veoma malo snizeno i da nema potrebe da se uvodi terapija. 😳

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Znaci trudnoće III deo
21.7.2020 23:52:02   
lesli

IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Bila sam kod ginekologa rekao mi je da veoma malo snizeno i da nema potrebe da se uvodi terapija. 😳



Ivanice, obzirom da si imala dva pobacaja do sada i da vrednost jeste snizena, treba ti hematolog koji ce odluciti da li ti treba terapija ili ne. Moze se desiti da hematolog kaze da je to ok i da ne treba nista ili da kaze samo pracenje kks, crp, d-dimer na 2-4 nedelje i da se po potrebi uvede heparin. U tom slucaju si mirna, odradila si sta je do tebe.
Ginekolog nije taj koji je merodavan kada je ovo u pitanju. To ti je moj najdobronamerniji savet, krajnja odluka je tvoja.

< Poruku je uredio lesli -- 21.7.2020 23:53:31 >

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.7.2020 0:18:16   
lesli
Da ti pojasnim na sopstvenom primeru...
Od svih mutacija, ja imam samo pai homozigot 4g/4g i mthfr heterozigot. Blage mutacije. Tebi ih nisu ni radili.
Imala sam jedan missed, nisam ostajala trudna dugo i uradjena je vto. U trudnoci mi hematolog nalozi pracenje d-dimera i u nekoj 13./14. nedelji zavrsim na heparinu. D-dimer je u tom trenutku bio oko 650 (ref. 500-1000-1500 po trimestrima) i dr je bez razmisljanja zbog prethodne istorije uvela heparin. Pri kraju trudnoce sa sve terapijom za 2 nedelje ogroman skok d-dimera sa sve terapijom i sumnja na DVT.


< Poruku je uredio lesli -- 22.7.2020 0:20:45 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.7.2020 0:42:57   
Ivanica1
Lesli, slazem se da bi trebala se savetovati sa hematlogom. Ali posto doktor smatra da nema potrebe ne znam kako bih dosla do hematologa? 😳 
Da, meni to cak nisu ni radili. Ne znam iz kog razloga . 
Inace sam 5+2 pa mi je doktor rekao da dodjem za 7 na Uz. Da je jos rano. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.7.2020 0:49:31   
lesli
Privatno.
I da te ginekolog posalje kod hematologa, mislim da trenutno nije vreme iz vise razloga da se bakces papirologijom, cekanjima itd. da bi obavila taj pregled.
Ako si iz Bg mogu ti poslati preporuku hematologa.

Da, 5+2 jeste rano. Verovatno je mogao videti samo mesak i zumancanu kesu.

< Poruku je uredio lesli -- 22.7.2020 0:52:18 >

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here