|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 50 [51] 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 13:53:31   
smeško
Da, Maraj. I sada je naci jos i endokrinologa lutrija. Svi su na kovidu, a i bez njega ih nema puno.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 14:17:45   
princezicaaa
Meni je samo da to može da se sredi


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 14:29:57   
Maraj

IZVORNA PORUKA: princezicaaa

Meni je samo da to može da se sredi



Naravno da moze da se sredi. Al kao sto rekoh gubimo vreme sa lekarima koji nisu vodeci po pitanju lecenja steriliteta. Gledaj da nadjes dobrog endokrinologa, koji izmedju ostalog i radi na polju steriliteta. Guglaj...

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 15:00:01   
Maslacak15
janbih trazila terapiju. ako je do prolaktina, to se  resava ko carobnim stapicem. terapija je jako efikasna i uzima se samo do bete. ja sam se patila katastrofa tri godine dok au mi je prepisali jel nisu smatrali da je povecanje znacajno (prolaktin ume da oscilira). ali moj je bio uvek malo iznad gornje granice. pre leka pokusavala sam 30 meseci i nema sta nisam probala. na inhibitoru prolaktina imam 3 trudnoce iz cetiri pokusaja. iz cuga je funkcionisalo. iako sam prvo dete rodila u 34 oj a trece u 40. 
i danas cesto razmialjam sta bi bilo sa se toj dr nije upalila lampicq. slali su me na vto, vodilasam se kao idiopatski slucaj.
ko sto rekoh, dobro bi bilo da je prolaktin i kod tebe problem jel se jako lako resava. da se uskoro obradujes.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 15:04:30   
Maslacak15
sa 1800 ja bih insistirala na terapiji odmah bez razmisljanja.


bromokriptin ili cabergolin.
bice sve ok!!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 15:07:33   
princezicaaa
Hvala puno maslaca, obradovala si me sa svojim odgovorom. Ja sam sve nešto utripovala u glavi da je nešto što ne može da se reši i da je loše. Hvala ti puno, dala si mi nadu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 15:07:51   
Maslacak15
sas vidim i da je radjeno uvece. tim pre. nedaj da te zamlacuju, trazi tetapiju. i moj je popodne bio visok. prolaktin je inace najvisi ujutro pa.padne do podne.


izvinjavam se na multipnim postovima.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 15:09:10   
Maslacak15
da ne verujes kolkko je prosto. a preplakala sam suza.... ko vradzbine. par tabletica i ja trudna. od tad sam veliki ljubitelj prave hemije :):) srecno!!!


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 15:10:11   
princezicaaa
Sada si me nasmejala, hvala ti puno maslacak. Hvala svima, mnogo mi je lakše kada sa vama podelim muku. 😘♥️


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.11.2020 18:41:26   
smeško
Само полако, све се то решава. user posted image

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.11.2020 22:57:42   
Honey94
Poštovane članice, registrovala sam se na forumu kako bih iznela svoje iskustvo jer, verujem da će značiti ženama da pročitaju, isto toliko koliko je meni značilo kada smo muž i ja počeli da pravimo bebu. Sve sam čitala i sve me je zanimalo. Elem, moja situacija je malo zamršena, ali neću ulaziti u detalje toga već ću ukratko napisati i pokušati da se zadržim na temi, a to su znaci trudnoće. Prvi mesec kada smo pokušali i sve uradili po ps-u, nije se ništa desilo. Sledećeg meseca smo stigli da pokušamo jednom ili dva puta, dok nismo putem rutinskog pregleda saznali da oboje imamo infekcijicu bakterijom koja je bezazlena, ali je treba rešiti. user posted image Tog momenta smo prestali sa pokušavanjem, a ja sam odradila sve moguće analize koje je trebalo raditi pre započinjanja procesa pravljenja, ali eto, tako se zadesilo. Sve je bilo u redu, hvala Bogu. Odradila ultrazvuk dojki i vaginalni ultrazvuk (redovna kontrola). Sve je bilo ok, osim te bakterijice koju smo krenuli da lečimo. E sad ide onaj zanimljiv deo. user posted image Inače dobijam na 28 ili 29 dana. Kreću da mi otiču grudi identično kao pred menstruaciju. Bolucka me stomak, opet identično kao da ću dobiti. Ne shvatam u prvom momentu da mi menstruacija kasni malo više nego inače. U glavi mi je ideja o tome da nema šanse jer sam bila na vaginalnom ultrazvuku i rečeno je da ne postoji trudnoća. Rekoh, lekovi su uticali na kašnjenje, ništa strašno. Treći dan kašnjenja već kreće da me nervira i usred dana, na poslu, kupim test sa idejom o tome kako ću, kada vidim negativan test, odmah dobiti. user posted image Imam šta da vidim. Dve crte user posted image , šok. Kako? Nemam pojma. U prvom momentu prilično šokirana, a kada se sve staložilo, kockice su se krenule sklapati i, vraćajući film unazad, shvatim da sam imala prilične simptome koji su bili izuzetno suptilni. Prvo, ustajala sam tri puta noću da piškim. I inače pijem dosta vode pa ustajanje noću nije strano za mene. Drugo, napravila sam sos od paradajza koji mi je bio gorak, a mužu je bio super. Pripišem to tome što sam stavila malo više origana. Drugi dan napravim jelo koje obožavam, probam i konstatujem da je grozno i da ga nisam napravila kako valja. Znači, nije mi bilo muka od njega, nije mi se gadilo, kao što sam očekivala da je u trudnoći, samo sam imala utisak da sam ga loše spremila. Sledeći dan napravim neki pirinač, koji inače ne volim nešto i ZALJUBIM se u njega. Sanjala sam taj pirinač koliko mi je bio lep. Mo'š misliti, pirinač. user posted image Onda, šetam sa drugaricom i shvatim da sam gladna. Naručim gurmansku pljeskavičetinu, pojedem je celu u slast. Bez ikakve težine u stomaku. Kao da sam pojela tanjir salate. Jedan dan sam spavala dva puta u toku istog popodneva. Što, opet, za mene nije strano jer baš volim da spavam popodne. Sve u svemu, kada sve saberem i oduzmem, osećala sam se sve vreme postpuno isto. S druge strane, bilo je pregršt znakova, ali su oni toliko suptilni da je u mom slučaju bilo nemoguće prepoznati ih. Dok, na primer, one klasične simptome poput vrtoglavice, mučnine, osetljivost na mirise itd. još uvek nisam osetila uopšte. Eto, izvinjavam se na podužem postu. Pokušala sam sve da napišem u što kraćim crtama. Nadam se da će ovo bar nekoj ženi značiti, makar i u cilju razonode dok čeka svoje user posted image . Puno vas pozdravljam sve i radujem se svim vašim duplim crticama,a onima kod kojih još nema, želim da se što pre pojave user posted image user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 17:09:57   
Nora332
Cao, registrovala sam se ovde jer sam citala neke postove i vidim da ima divnih clanica, a meni treba da porazgovaram sa nekim... Pokusavamo vec neko vreme, nista se ne desava. Poslednja dva meseca smo se bacili na detaljno planiranje... Cekam M koja moze doci i danas, i sutra, najkasnije prekosutra (dobijam na 27. ili 28.dan). Pojavile su mi se vene na grudima, sa strane. Vise desna dojka nego leva, po prvi put ikada. Nikada to nisam primetila do sada. Imam ih od prekjuce. Boli me cela ova situacija, utice mi na psihu. Znam da ima puno zena koje su bile u mojoj situaciji. Da li su vene na grudima moguc simptom ili mozda novi simptom pred dobijanje? Imam i stravicne bolove u grudima. Na njih sam navikla, ali na otekline i vene nisam. Plasim se da cu dobiti svakog momenta jer mi je muka od razocarenja. A cini mi se da se to meni nikad nece desiti, da je to nesto toliko lepo da se desava samo drugima, meni ne. Navikla sam na lose stvari u zivotu... mozda i ubedila sebe u to da nece doci do toga. Izvinite ako sam promasila temu. I hvala unapred onoj koja bude zelela da odgovori 😊


(odgovor članu Honey94)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 17:22:54   
smeško
Nora, dobro dosla! Koliko dugo pokusavate? Znam da utice na psihu, ali toliko toga se da resiti, nemoj negativno da razmisljas. Bila sam u situaciji da se demoralisem i nije dugo trajalo, nije to resenje. Koliko godina imate? Sto se tice vena, ja sam ih imala u prvoj trudnoci, u drugoj se grudi nisu uopste menjale, pa mi je ginekolog izjavio da nesto nije u redu cim nisu nabrekle. Glupost. Sve bilo ok, hvala Bogu. Svakako ti niko od nas ne moze razdvojiti simptome pms-a od simptoma trudnoce, ali drzimo palceve da bude ovo drugo. Ako ti nesto znaci da ne gubis nadu, ja jesam imala pojacanu vensku saru u trudnoci, mimo nje nisam. Zelim ti te crtice ubrzo.


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 17:37:34   
emicaa
Nora da ti pozelim dobrodoslicu,i sto prije da ugledas dvije crtice 😊



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 18:06:12   
Nora332


IZVORNA PORUKA: smeško

Nora, dobro dosla! Koliko dugo pokusavate? Znam da utice na psihu, ali toliko toga se da resiti, nemoj negativno da razmisljas. Bila sam u situaciji da se demoralisem i nije dugo trajalo, nije to resenje. Koliko godina imate? Sto se tice vena, ja sam ih imala u prvoj trudnoci, u drugoj se grudi nisu uopste menjale, pa mi je ginekolog izjavio da nesto nije u redu cim nisu nabrekle. Glupost. Sve bilo ok, hvala Bogu. Svakako ti niko od nas ne moze razdvojiti simptome pms-a od simptoma trudnoce, ali drzimo palceve da bude ovo drugo. Ako ti nesto znaci da ne gubis nadu, ja jesam imala pojacanu vensku saru u trudnoci, mimo nje nisam. Zelim ti te crtice ubrzo.





32/33 imamo, pokusavamo aktivno tek 2-3 meseca, a godinu dana prethodnih smo "pokusavali", tipa po tu i tamo neki nezasticeni odnos u toku meseca, pa preskocili par meseci, tako da ne mogu reci da je to bilo neko ozbiljno pokusavanje npr od januara do maja mozda nismo ni radili na tome).
Sve upisujem u kalendar, ovulacije nikada nisam proveravala ali imam redovne cikluse. Pijem folnu neka dva meseca (po preporuci ginekologa), mg, cink, vitamin b, vitamin d. 
Poslednjih meseci zaista dajemo sve od sebe. Iskreno ne znam ko od nas dvoje vise zeli bebu, mislim da nam slama srce svaka moja menstruacija, s tim sto ja dozivljavam malo tragicnije, a on se trudi da ne panici da bi umirio mene. 
Jako sam zahvalna sto sam naisla na ovaj forum. Toliko dugo zelim nekome da se izjadam i nikako da nadjem pravo mesto. U poslednje vreme citam sve i svasta na netu i kada vidim sliku necijeg poz testa ili stomaka, obradujem se kao meni da se desilo. Nekako se hranim time, mozda cu zvucati ludo.  😊
Dobila sam temp pre 5 dana sto je sasvim normalno za mene (36.9-37.4, standard), eto to oko vena sto mi je skroz novo, pa me i uplasilo, i od juce bubuljice. To je meni uvek ok pred dobijanje, samo na celu nisam dugo imala. Znam da umisljam od prevelike zelje, ali vene nisam mogla da umislim, pa rekoh bolje je da pitam iskusnije 😊 
Hvala do neba na odgovorima obema clanicama i hvala na dobrodoslici 😊

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 18:22:39   
branki*
nora,bolne grudi i izrazene vene su uvek dobar znak,meni uvek jesu,zaista.mada,ne mor da znaci,naravno.navijam user posted image i nisi sama,znas koliko je zenica prolazilo kroz to...i ja sam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 18:29:54   
smeško
Pa vi niste bili ozbiljni. I mozda bi bilo bolje da ne racunate kada ti je ovulacija, ja sam svaki put zatrudnela mimo nje. Znaci, bacite se na posao sve vreme. 😊 Sto rece Branki, toliko nas je prolazilo kroz nesto slicno.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 18:33:28   
Nora332
Smesko, da - do pre par meseci nismo bili ozbiljbi, da kazem tako. Bilo je obostrane zelje ali ne i opterecivanja. Tek ovih par meseci smo se zaista ozbiljno bacili na posao, ali nista se ne desava jos uvek. Ja se plasim malo i zbog svojih godina,znam da se stvari menjaju nakon 30te. 


Kako si ostajala trudna van ovulacije? 😊 Izvini sto pitam, zaista me zanimaju i tudja iskustva.
Branki, hvala puno na lepim recima. Znaci mi.  😊

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 19:09:38   
smeško
Ma, pusti ti moje objasnjenje dok kupam ovo moje sto bezi iz kade. 😊😂

Mislila sam da sam zatrudnela mimo racuna ovulacije. Da l'' je dosla ili prosla, nije imalo mnogo veze. 😊 Prvi put nam je dr racunao i uradio uz. I nismo stigli da radimo na tome tog meseca. Kazem mm, presisali smo momenat, ali ide prvi maj, hajde bar da uzivamo, pa radimo od sledeceg meseca. I sledeceg meseca ne bude potrebno.😂

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.11.2020 19:38:50   
Nora332
Haha, divno. 😊 Hvala ti na odgovoru. 😊 Nasmejala si me i oraspolozila. 😊

Sve najbolje tvom bebcu i tebi 💕Imas li predlog za neku drugu temu ovde kojoj bih mogla da se prikljucim? Evo iscitavam sve sto mi privuce paznju, a posto sam nova na forumu jos uvek mi je sve konfuzno. 😀

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.12.2020 13:24:36   
Nora332
Na moju zalost, M je dosla, nista od trudnoce ni ovaj mesec :( Jako mi je tesko palo ali sta je tu, novi mesec ide pa valjda i nova mogucnost...

Ovo je zaista iscrpljujuce i ja se divim svakoj zeni koja prolazi kroz ovo iznova i iznova. Apsolutno svaka je zasluzila da postane majka 💕 vise srece sledeceg meseca svima nama koji pokusavamo 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.12.2020 17:01:35   
branki*
zao mi je,norauser posted image ali,ovaj put nije uspelo,ali uspece.ja znam da ti je sad sve ovo tesko ,ali bice.inace,ja sam tri puta zatrudnela posle tridesete,a do tad nista.a propo godina.mozda jer je posle lakse,telo pamti trudnocu..volela bih jos jednom,ali...kako bude.a,ti hoces,,bices trudna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.12.2020 17:16:21   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Nora332

Na moju zalost, M je dosla, nista od trudnoce ni ovaj mesec :( Jako mi je tesko palo ali sta je tu, novi mesec ide pa valjda i nova mogucnost...

Ovo je zaista iscrpljujuce i ja se divim svakoj zeni koja prolazi kroz ovo iznova i iznova. Apsolutno svaka je zasluzila da postane majka 💕 vise srece sledeceg meseca svima nama koji pokusavamo 
Od srca ti želim da što pre zatrudniš.Žao mi je,drži se.Razumem te u potpunosti.Joj,kroz šta sam sve prošla...Neka se svi koje žele ostvare u ulogama roditelja.Pozdravljam te i podrška sam,pa da nam javiš lepe vesti.❤


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.12.2020 18:20:47   
emicaa
Nora bas mi je zao,ali novi mjesec je nova sansa.Nadam se da ti NG donijeti srecu.

Ja sam oba puta zatrudnila kao iz sale,ali nisam uopste pratila ni plodne dane ni temperaturu.Kad nam se "igralo" igrali se i cao 😅.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Znaci trudnoće III deo
1.12.2020 18:27:38   
emicaa
Jos da dodam,imamo jos mnogo tema gdje nam mozes pisati.Cekamo dve crtice,decembarski bar.Ukucaj u pretrazivac sta god ti padne na pamet



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 50 [51] 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 50 [51] 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here