|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 15:16:59   
cockic
ja mislim da lena sad nema vise od 10-11kg,nije mera od tad od tih 9 meseci tj.nekih 7 dana pre 9 meseca je imala 8500kg.

a pekisa mi je tacno sa godinu imao preko 10kg.sa godinu dana treba da utrostruce kg sa rodjenja.
oni su meni na toj granici,a meni vaspitacice u vrticu za sina kazu da jede dve porcije rucka user posted image a tako vitak ko bi reko.


(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 15:17:14   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Zaboravih visinu: na rodjenju 53, sada 71. Stvaaaarno nije debela XD. Glupa DR, ceo dan se nerviram ..

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Mi smo rodjeni sa 3300, danas - 8 dana do 7 meseci - 8700kg. Napici nas zena da je to 1700 vise nego sto treba!! o O




Moj ima 8.600 i 69cm. Tri doktora su ga gledala i niko nije rekao da je to previše. Čak su ga i pohvalili.
Inače, rođen je sa 3.800.
P.S. Prvi mesec je sisao + formula i od tada samo sisa uz jedan neuspešan pokušaj uvođenja čvrste hrane.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 15:17:25   
salle

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Eto ti jos bolji primer! i niko nikad verovatno nije rekao da su veliki za svoj uzrast! sto umeju ti doktori da istripuju to ne ume niko!

Kosta je za mes dana, u svom drugom mesecu dobio 2100g, skora pa sa koliko je i rodjen, pa nam je dr rekla da izbacimo jedan obrok, pa sam ja promenila dr(kod koje smo i danas), i ona je rekla da to nije nista strasno i da je prevremeno rodjen i da je to normalno, da cak neka deca koja su rodjena sa prosecnom kilazom mogu da dobiju na kilazi isto toliko...
obojica su bila na dohrani, ali moja majka je sestru samo dojima i prva ri mes je dobijala po 1900g!

ja mislim da treba samo da susamo nasu decu kako njima odgovara user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 15:20:14   
salle

IZVORNA PORUKA: cockic

ja mislim da lena sad nema vise od 10-11kg,nije mera od tad od tih 9 meseci tj.nekih 7 dana pre 9 meseca je imala 8500kg.

a pekisa mi je tacno sa godinu imao preko 10kg.sa godinu dana treba da utrostruce kg sa rodjenja.
oni su meni na toj granici,a meni vaspitacice u vrticu za sina kazu da jede dve porcije rucka user posted image a tako vitak ko bi reko.



da sa god treba da utrostruce tezinu, ali to vazi samo za bebe rodjene sa prosecnom kilazom(to je oko 3500g, ne znam tacno), deca sa rodjena sa manjom kilazom dobijaju vise, a deca rodjena sa vecom kilazom dobijaju manje
bar su meni tako rekliuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 15:47:04   
adulence

IZVORNA PORUKA: cockic

6600kg sa 6 meseci treba kao bekana da ima,ako je rodjena sa 3300kg.kao moje lena.meni je ona toliko i imala.nije vise.mi sa 9 meseci oko 8500kguser posted image koliko se secam


moja iva je rodjena sa 3360 sa tri meseca je imala 6250 u cetvrtak idemo na kontrolu....mislim po ovoj logici treba da se goji 500 g mesecno?user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 15:49:51   
Tiziana
Ma super su vam bebe! pustite,svaki doktor prica svoju pricu..Akos u bebe zadovoljne,smeju se,jedu,piske,kake,pavaju,sve je ok.
Meni se cini da oni dobijaju oko 1kg +/- do negde 8m...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 19:30:20   
cockic
ta logika nije moja,nego nekog strucnog lica user posted image

a kazem svaka beba je za sebe,samo sam rekla da se moja deca uklapaju u to.a ne da tako mora.

tako da nema pravila ni koliko dobijaju do prvog rodjendana,a i posle.ja koliko znam od 6 meseca se dobija u proseku do 500gr a moze i manje,kao naravno i vise.tako da je sve individualno od bebe do bebe user posted image

neke bekane sa godinu dana imaju 15 kg,kao sto moj sin ima sa tri godine i sve je to normalno.barem meni niko nije rekao,da mi je dete mrsavo ili neuhranjeno.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 19:38:24   
cockic
moj sin imao 3500,a cera 3300 i oboje su po tim merama dobijali.mozda je slucajnost,mozda i ne.ali ja mislim da je i do samog organizma deteta.ja koliko god da sam ih hranila nebi mogli da se ugoje.

meni lena lepo rucka,kao i sin imaju dosta obroka dnevno.kao i sva mala deca.ispade da jednu na svaka 3h.dorucak,uzina,rucak,uzina,vecera.a izmedju ima i jogurta,soka,i uvece mleka doduse nece puno,ali popije kako kad user posted image to cera sin ne voli mleko.ali zato pije jogurt.

malo omasih temu,izvinjavam se user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 19:46:52   
marince1
Mi sa 6 i po meseca imamo 7600 i 69 cm.
Dr kaze da bi mogla malo bolje da napreduje,a ona je skroz bucka user posted image
Nisu nasa deca kruske pa da moraju da bude svi isti da bi mogli da se poredjaju u gajbice

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 19:47:19   
Tiziana
meni su deca skroz razlicita,ona od rodjenja i sisa i kad je pocela d ajede supe rjede i sad jede super,ali nikad nismo uspleli da imamo 5 obroka kao sto treba,vec samo 4,jedna uzina joj je dovoljna..i fino je buckasta i visoka.sin nije hteo da sisa,mrljavio je i to se nastavilo i kasnije,do danas,tako da mi uopste nije janso odakle njemu tih 19kg.verovatno zbog visine.
a za dr koji tripuju zene oko prevelike ili premale kilaze.mojoj drugarici devojcica malo tapka u mestu sa kilazom,ima 15m i 8,3kg i tako je na toj kilazi vec neki mesec.dr joj je rekla da kupi u papoteci neku nutriciju koja se daje intravenozno!!!!! ja sam se sokirala.dete je jednostavno takvo sitno,ne jede puno,ai ipak jede.kavka intravenozna ishrana..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 19:50:46   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: marince RR

Mi sa 6 i po meseca imamo 7600 i 69 cm.
Dr kaze da bi mogla malo bolje da napreduje,a ona je skroz bucka user posted image
Nisu nasa deca kruske pa da moraju da bude svi isti da bi mogli da se poredjaju u gajbice

user posted image
a sa koliko se rodila?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 19:57:04   
Ivanka 75
Kuku Marince pa šta bi rekla na ovu moju, 100cm a 15.6kg! Ona bi onda trebalo da ima 25kg user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 20:00:05   
marince1
Rodjena je sa 4 kg.Ma daaaj molim te,nije po dijagramu.
Ali to je drugo dete,ne tripujes se nizasta.Da je Davic u pitanju,verovatno bi plakala 3 dana user posted image

Edit:IVanka ,David Ima 3 i po godine,98 cm i 12,6 kg user posted image

< Poruku je uredio marince RR -- 19.3.2013 20:01:26 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 20:06:21   
Moiraina
Moj stariji sin je bio prilično bucmasta beba, dr su me tada kritikovali kako previše dobija na težini, a jeo je sasvim normalno (i što je najvažnije, zdravo). A onda je od 1. do 2. rođendana dobio samo 500g! I sada sa 2,5 godine ima 14,5kg i visok je 93, sasvim normalno izgleda.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 21:17:09   
mica0
bili danas na kontroli, N, sa 2 meseca i 24 dana ima 5300 gr, na rodjenju 3600, na otpustu 3340 gr, uplasila sam se da je malo ali mi dr kaze da je to super, da je nasmejana i zdrava beba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 21:28:48   
jovicaa
joj ne znam, ja sam do juce na sva usta zagovarala iskljucivo dojenje do sest meseci.. a sad se nesto dvoumim, imam osecaj kao da treba da krenemo sa kasicama, jednostavno osecaj.
verovatno cemo ga voditi u petak na merenje da se posavetujem sa nasim pedijatrom i da vidimo kako napreduje..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 21:37:27   
mica0
meni je danas moja dr rekla da posle punih 4 meseca pocecemo sa zitaricama a sa 5 meseci sa kasicama.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 22:38:12   
adulence
ja prekosutra idem na kontrolu i jedva cekam da vidim sta ce mi reci za uvodjenje,sto kaze jovica ima osecaj,tako se i meni cini da cemo uvoditi kad napuni cetiri,cini mi se da mi cesce siki u toku daa,ali hvala bogu i dalje spava celu noc...

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo.
19.3.2013 22:50:05   
mica0
ja sigurno uvodim adulence i moja sisa na sat i po do dva danju

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
20.3.2013 20:57:37   
MarijaBg
Helena, rodjena 4250, 58 cm. na otpustu 4180.
Sa mesec dana 5550, 59 cm -uvek imaju manje cm u Dz, uopse im ne isprave lepo noge user posted image

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 10:28:24   
adulence
Iva rodjena sa 3360,na otpustu3190g i 52cm
1.mesec 4600g
2.mesec 5800g
3 mesec 6750g i 62 cm...samo sikimo i sad nemam dileme tako ce i ostati...mi smo vec udvostrucili i niko mi nije rekao da je debela ...
tako da zemunkice ne brini...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 10:39:45   
jance

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Helena, rodjena 4250, 58 cm. na otpustu 4180.
Sa mesec dana 5550, 59 cm -uvek imaju manje cm u Dz, uopse im ne isprave lepo noge user posted image


user posted image Ogi se jedno vreme po njihovim merama cak i poceo "smanjivati" dok nisu skontali sta pisu u karton

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 12:57:10   
MarijaBg
Zemunka, odakle im to??? Ma sta debela, tek sad vidim! Ja sam mislila da nema doktora koji bi mogao da kaze za dojenu bebu da je debela, kolika god da je?! Ti doktori su stvarno poceli da preteruju sa tim tabelama!
Natalija je sa 6 meseci imala nesto preko 9 kg (dotad je samo sisala) i niko mi nije rekao d aje debela! A sad sa 2 godine ima 13,5 kg i jako je visoka, oko 95 cm. Tako da, opusti se, koliko god da je sad buckasta, videces kad prohoda, bice mrsa-trsa user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 15:11:10   
jovicaa
adulence uvauuuuser posted image pa iva strava napreduje, vec sa tri meseca ima vise nego maksim, a on je imao vecu porodjajnu tezinu

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 15:19:00   
Sanja90
Ja nijednoj od mojih cerki nisam uvodila kasice pre 6 meseci iako su mi govorili da po novom treba. Obe su mi lepo napredovale dok su samo sikile. Cim mi kazu uvedi,samo sam ih osinula pogledom i odmah menjaju drugu pricu. Ma ja doktorima nista ne verujem,kao ni patronaznim sestrama. I ovo trece cu da dojim iskucivo do 6 meseci,nema te sile koja ce me naterati da uvedem kasice pre 6.meseca

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here