|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 17:09:33   
Maryna1
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pomagajte...

shta da dam curama da zaustavimo prolil...sara svaki sat ima bar 1-2 proliva...i to sve sama voda i neke zute ljuspice... dajem im rehidran i probiotik...piju i bebelac fl...al nishta ne pomaze...i povracaju vetj danima...user posted image


Smeshkica, a sto kaze doktor?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 17:17:38   
Anoniman
Kaze virus...procice....

A ja ne mogu da chekam da prodje...chini mi se da i gube na kilazi...a nikom nishta...

(odgovor članu Maryna1)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 17:36:47   
Maryna1
Bas mene nerviraju ti lekari, ne znam ni sta da ti preporucim, ja isto ne bi mogla da cekam, ja bi vodila hitno u neku bolnicu, bas su mali bebice u pitanju, lako moze da dodje do dehidratacii!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 17:44:52   
Anoniman
Rehidrana bash puno piju...tako da dehidrirati nece...ali izmuchene su to se vidi...

U bolnicu ne mogu bez uputa...a uput nemamo od koga da dobijemo user posted image

(odgovor članu Maryna1)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 17:55:49   
Maryna1
Da li si ti sigurna za uput? kad moja mala je imala visoku temperaturu, i doktorka isto je rekla da to virus, ja sam nocu hitno vodila u bolnicu bez ikakvog uputa, oni moraju da prime bez uputa zato sto dom zdravlja ne rade, bar tako u Beogradu, u bolnici tada nam su uradili sve analize, i na kraju morali da ostanemo na odelenju!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 18:48:59   
Anoniman
Sigurna sam...kod nas imas dezurni dispanzer...ako on ne radi...radi hitna pomoc...i tamo se zavrshava pricha...ukoliko niste u smrtnoj opasnosti...oni su nas pregledali...i rekli da odemo u dispanzer...ukoliko nam ne bude bolje...a ovi u dospanzeru su "ladni"

Sad nam je apotekarka dala neki enterofuril ...sirup protiv proliva...pa videcemo

(odgovor članu Maryna1)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 18:57:39   
Maryna1
Smeskica iskreno zelim da prestane vam toj proliv, znam kako si ti osecas, jako mi je zao!!! pa sve ce biti dobro!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:04:33   
Trudnicica83
Joj, Smeshkice, drzi se sta da ti kazem..bas mi je zao, gde bas one da to zakace! A sa Domovima zdravlja i nasim bolnicama treba stvarno imati strpljenja..user posted image

Bice sve ok, samo treba da piju tecnosti, neki cajic i proci ce. Drzimo vam pesnice i mislimo na vas!user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:05:15   
maja19
Enterofuril je ekstra sirup i mom sinu je pomogao ali procitaj od kog uzrasta se daje za svaki slucaj..a mozes i da pozoves halobebu oni su jako ljubazni i mozda ti i daju neki bolji savet...

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:09:36   
Anoniman
Daje se od 1+ meseca... apotekarka je svekrova prijateljica...tako da verujem da nam nije dala to tek tako...

Inache...mi od 24-tog decembra visimo po hitnoj i dispanezima...i dobijamo iste odgovore...procice...KAD???user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:09:53   
Anoniman
Smeški , ja ću sad na napišem pa se ti još raspitaj - kad sam radila u CG imali smo kao pacijenta dečaka od 3 godine sa prolivom , naša dr mu je dala Streptomicin ali per os (da popije) , taj Streptomicin je u flakonima kao Penicilin , a protiv proliva se razmuti u vodi pa popije . E sad , zaista ne znam da li se takvo nešto sme davati kod beba , treba se doooobro raspitati , ali eto ja da ti napišem (meleckom je bilo bolje) , ako se setim još nečega pišem ti .

(odgovor članu Maryna1)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:16:06   
maja19
Smeskice da im nisi promenila mleko krenula sa jacom formulom, hoce i od toga...a za sirup ti opet kazem da je dobar i da deluje posle 2 dana..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:16:10   
Anoniman
I da , Flonivin BS i Loperamid se daju kod odraslih , a pojma nemam ima li ih u verziji za decu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:17:58   
maja19
Smecta ti je dobra za proliv i to cini mi se najbolja, daje se da ne dodje do dehidratacije...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:25:12   
Anoniman
Smekta nam nije pomogla...Nije od promene mleka jer smo ga promenili davno pre pojave proliva...dehidrirati nece poshto piju bas puno rehidrana, normalno pishke..nije uvuchena fontanela, i koza na stomaku ne ostaje smezurana na dodir...

Buba miro...ukoliko ne pomogne ovaj sirup...raspitatju se za lekove koje si ti spomenula...user posted image

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:30:44   
maja19
Smeskice stvarno mi je zao sto ne mogu vise da ti pomognem, i nadam se da ce uz ovaj sirup sve da prodje..ocigledno taj virus kod njih traje nesto duze, a razumem tvoj ocaj sto ne mozes da im pomognes.Drzim ti palceve..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:33:17   
Olga75
Smeshkice , pa sta je to sad user posted image .Mogu da ti preporucim enterofuril ili smectu , stolicu steze i banana , pirincana voda , sargarepa , cokolada ( za to su jos male ) ali moraju se rehidrirati i najbolje da ih odnesete u hitnu i da insistiras na uputu za bolnicu user posted image . Nemaju temperaturu?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:38:31   
Anoniman
Nemaju... a shto je nagore...bila sam u hitnoj...a one kao uz inat...kad odemo kod lekara...postanu vesele i prichljive user posted image i lekar zakljuchi da im nije nishta...user posted image

od 24-tog smo svaki dan ishli kod lekara...jedino juche i danas nismo...i niko nishta...ne vredi mi vishe da ih muchim..i chekam satima...kad znam shta tje mi retji...

A shto se tiche bolnice...nema shanse da nas hospitalizuju...jer ja sama sa njih dve ne mogu u bolnici...a muza mi sigurno nece pustiti samnom...tako da ako ima potrebe za bilo kakvom terapijom...platicemo nekog da nam dolazi kuci i dalje terapiju.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 19:54:35   
Anoniman
Smeškice , a Liobif ??? user posted image Evo olga je tu , ona će ti reći sme li Liobif kod bebana ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 20:08:29   
Olga75
Smeshkice , ne kazem ti zbog hospitalizacije nego koliko sam shvatila da one nemaju postavljenu dijagnozu user posted image
Mislim da liobif smeju deca


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 20:21:57   
Anoniman
Bacilas Infantis koriste od rodjenja pa i sad...

Nemaju dijagnozu...a da bi imale morali bi da nas hospitalizuju...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 20:24:43   
Olga75
dijagnoza je i rinitis , mislim , nije mi jasno sta dr misle da im je ? Zbog cega danima imaju problema prvo sa respiratonim a sad i sa digestivnim user posted image . To je preveliko mucenje za tako malu decu , to je skoro deset dana 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 20:30:01   
krixtina
Bas mi zao curica.mi za bozic imali taj virus,beba dobio da pije linex 3x1kapsulu u toku dana,i bacilac2x1izmedju linexa,i rehidromix,njemu to pomogao,cerka je teze podnela,njoj i uput dala dr za bolnicu da imamo za ne daj boze.mada mi isli privatno.jednom vec dospeli u bolnicu zbog nemarnosti dr iz dispanzera,pa bolje da platim nego opet da idemo na infuzije

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 22:23:20   
Anoniman
Sara je izgubila 345 grama za ovih nedelju dana a Petra 260 user posted image Pravo muchenje...user posted image

Odkad su u 18h popile sirup...bio je samo jedan proliv...to je napredak user posted image

(odgovor članu krixtina)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Proliv kod beba
2.1.2011 22:34:14   
choopa choops
Smeskice drzim fige da prodje cim prije i da se ne muce vise, a i ti zajedno s njima user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here