|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
22.11.2010 14:35:59   
Podrum Š.
Choopa pojma nemam. Mi smo dobri da ne ureknem (pupu), mada ujutro ima slina u nosu, sipam bebisol, izvučem sline i sve ok.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bronhitis
22.11.2010 18:19:54   
choopa choops
M nema slina vise user posted image Samo to hroptanje user posted image kao bronhitis
Zvala sve apoteke, nema tog dr Theissa user posted image .



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bronhitis
23.11.2010 16:38:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Da li vrijedi ako mu inhaliram  sa aparatom samo fiziolosku? Ili je to beskorisno za kasalj-krkljanje?



Slobodno. 1,5ml fiziološkog.

Po novoj medicini sva ova terapija koju je Marko dobio (berodual i bisolvon) se ne daje, nego samo inhalacije fiziološkog. On razređuje šlajm te se lakše izbacuje.

Kod nas je počelo u sredu, bez slina se javio kašalj. Bili kod pedijatra, nema ništa, sve čisto.
Četvrtak, pojavljuju se i sline, bili kod pedijatra, nema ništa.
Petak, baš gadno krklja (na nos, na grlo, kašlje), bili kod pedijatra, nema ništa.

Kumina mala je počela da krklja u utorak, isto su išli pedijatru, nije bilo ništa do subote, ali je imala temp. U subotu joj utvrde bronhitis, ali dobija i antibiotik zbog temp.

Mare u subotu uveče počinje drugaačije da diše. Vidi se da diše, što se inače ne vidi golom okom.
U nedelju dr me zove da pita kako je, kažem, ona kaže da uvedem i berodual inhalacije na 8 sati i da dođem ujutru.

Ujutru smo bili, kaže dr da je pun šlajma, svuda, inhalacije daje na 6 sati berodual + fiziološki, a između samo fiziološki, i bisolvon 2x3 kapi, i da dođemo sutra (danas) na kontrolu.

Uveče me opet zove da pita kako je, kažem da nemam pojma dal je bolje ili ja samo želim to, kaže ona da ako ne bude bolje do danas da će nas slati pulmologu u dečiju bolnicu i da će beba morati ostai u bolnici.

Sva sreća on je danas bolje.

Kontrola sutra u podne.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bronhitis
23.11.2010 16:48:03   
Ana RR
Bitno da je bolje user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bronhitis
23.11.2010 17:18:21   
choopa choops
Uh Tash user posted image Bitno ja je miš mali bolje user posted image user posted image

Ja cu poceti nocas sa fizio. Sta mislie koliko puta dnevno i koju kolicinu bi trebala da stavim?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bronhitis
23.11.2010 17:55:01   
Anoniman
1,5ml, a počni sa 2 ili 3 puta na dan, bar bih ja tako.

Nisam shvatila, jel on i kašlje, ili samo krklja? Jer, za krkljanje kod beba kažu da je normalno.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bronhitis
23.11.2010 21:01:57   
choopa choops
Uh ja mu dala 4ml nocas user posted image

Kaslje tu i tamo, ali krklja bas, bas mnogo pa se bojim. Kao kad je L imala bronhitis, samo sto je ona znala da iskaslje, a njemu stoji u grlu non stop user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bronhitis
23.11.2010 21:05:56   
JMPM
Tasho,kako je Markic user posted image ?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bronhitis
24.11.2010 0:59:54   
Podrum Š.
Ništa gore nego taj zvuk hripanja iz detetovih pluća. Ja bukvalno dobijem sra..u kada čujem taj zvuk.
Tashke, nadam se da je Marko bolje.
Choopa, kakav je Matija?

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bronhitis
24.11.2010 1:05:18   
choopa choops
Bas maloprije kazem Tash...Ma isto i dalje. Ima taj slajm koji nikako da iskaslje user posted image Nocas sam mu stavljala samo fizio na inhalator, pa cu ponovit ovih dana, mozda se razrijedi pa ga uspje bar nekako izbacit.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bronhitis
24.11.2010 1:07:32   
Podrum Š.
Ma biće to ok, držite se.user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bronhitis
24.11.2010 8:35:22   
Anoniman
Raspitaj se dal postoje neke kapi koje podstiču izbacivanje šlajma kroz stolicu ili putem povraćanja.
Marku dajem Bisolvon, ali ne mogu ti reći da ga koristiš, kada u uputstvu piše da nije za decu ispod 2 godine. Meni ga je dala pedijatrica, i sa tim se složila dečiji pulmolog kog smo zvali telefonom (mamina prijateljica), i data mu je mala doza 2x3 kapi, a na uputstvu, to za decu od dve god piše valjda, ako piju onda 3x10 kapi, ili ako inhaliraju onda po 20 kapi (ili tako nešto), pa je ova Maretova doza zaista malena.
Njegova stolica izgleda... ne možeš da zamisliš kako user posted image od kada to pije.

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bronhitis
24.11.2010 15:28:05   
Anoniman
Bili na kontroli. S leve strane nalaz danas gori nego juče. Grlo diskretno crveno. Mere ga, ima 5800 (300gr za 2 nedelje), i dr kaže da mora da nas šalje da radimo CRP i difer leukocite, i ako je CRP povišen, moramo u dečiju jer on nema 6kg i ne može da dobije antibiotike.
CRP mu jeste povišen, zvali smo dečijeg pulmologa iz dečije bolnice, nije bio u bolnici danas, poslušaće Marka u 18h kod kuće. Kaže da po nalazima to nije za antibiotike, posebno što nema temp.
Ja, s druge strane, kada ga slušam, on je mnooogo bolje nego pre dva dana... više uopšte ne pišti kad diše...
Živa nisam od brige! user posted image

Inače, extra je malokrvan, HGB 88.

Rekli su mi da mu ne mažem ekcem ničime, jer ima neka babska teorija "prljavo od spolja, čisto iznutra", mukica je sav crven, u krasticama od limfe koja curi iz ekcema koji ima svuda po glavi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bronhitis
24.11.2010 15:30:14   
Jeca*
mukica...user posted image
a kako je Luka?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bronhitis
24.11.2010 15:31:58   
Anoniman
A u peršun ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bronhitis
24.11.2010 15:32:20   
Ana RR
Jao bre.. user posted image mnogo mi je žao, baš se mučite..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bronhitis
24.11.2010 15:34:07   
Anoniman
Luka od jutros opet kašlje. Debil, bila danas u laboratoriji i toliko sam uplašena hospitalizacije Marka da sam zaboravila Luki da uzmem briseve. user posted image
A brat mi je u zadnja 2 meseca ispio 3 različita antibiotika, napokon prestao da kašlje, ali eno ga, temp 38, i ništa drugo mu nije. Danas su mu vadili krv, urin...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bronhitis
24.11.2010 16:26:50   
Podrum Š.
Joj draga što mi je žao što se toliko mučite. Posebno sa Markom jer je tako mali. E to su muke.
Pis izem mu miša.
Poljubi i Luku puuuuno.
Hajde držite se.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bronhitis
24.11.2010 17:00:26   
choopa choops
Sad vidjeh na FB user posted image

ja se nadam da ide na bolje user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bronhitis
25.11.2010 11:39:49   
Anoniman
Bili kod dečijeg pulmologa, kaže, ništa strašno, da nastavimo sa inhalacijama ali da ih proredimo na 8 sati, da ukinem Bisolvon, i da ga lupkam po leđima. Mnogo više ju je zanimao ekcem, koji je rekla da treba mazati kortikosteroidima, jer je u kritičnom stanju...

Inače, tu naravo, nije kraj priče. Mom bratu su danas izbile boginje, a mi juče bili kod njih. Luka je imao, sada čekamo 2-3 nedelje koliko je period inkubacije, da vidimo da li će Mare iz bronhitisa u boginje...

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bronhitis
25.11.2010 11:41:16   
*Alexx*
Tash, pa vi ste baš nadrljali user posted image Brzo ozdravite user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bronhitis
25.11.2010 11:41:23   
Olga75
ajoj , kod vas je bas "zabavno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bronhitis
25.11.2010 11:46:31   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tash

Bili kod dečijeg pulmologa, kaže, ništa strašno, da nastavimo sa inhalacijama ali da ih proredimo na 8 sati, da ukinem Bisolvon, i da ga lupkam po leđima. Mnogo više ju je zanimao ekcem, koji je rekla da treba mazati kortikosteroidima, jer je u kritičnom stanju...

Inače, tu naravo, nije kraj priče. Mom bratu su danas izbile boginje, a mi juče bili kod njih. Luka je imao, sada čekamo 2-3 nedelje koliko je period inkubacije, da vidimo da li će Mare iz bronhitisa u boginje...



znam da ti ne trebam da ti solim pamet, ali aman sedi sa tom "bolesnom" decom kod kuce, primirite se malo...user posted image  izvini ali bas mi krivo kad vidim da su tako maji u takvim mukicama...ovo je bio komentar ko sestri da sam rekla

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bronhitis
25.11.2010 11:48:49   
Anoniman
Ma, nisam ja ni htela juče kod mojih... krenula sam u ambulantu da poslušaju Marka, Luka tek ustao, reko aj trknemo, pa će dručkovati kad se vratimo, za 30min smo kod kuće. Ali nas poslali da vadimo krv, tamo sretnemo mamu i brata, bratu vade krv... aj kod njih da odmah ručamo jer je već podne, aj... tako smo dospeli kod nih! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bronhitis
25.11.2010 12:58:25   
Anoniman
Uh koliko muke kod vas user posted image Nadam se da ce biti bolje vec danas user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here