|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
23.12.2010 21:48:43   
choopa choops
Matija ima bronhitis user posted image Nakon dvije sedmice natezanja sa kasljem i nosem koji curi, sinoc pocne da kaslje nekako promuklo. I to se nastavi jutros i ja na netu trazila simptome i uplasila se da nije magareci kasalj? user posted image Jer to zvuci grozno. Iako opste stanje mu je manje vise normalno, osim sto je malo nervozniji i stalno trpa nesto u usta (prste, sisu, daj sta das). Zovem nasu doktoricu, ona na odmoru, ne radi privatno. Na kraju ga odvedem kod druge privatno i dobio je
-Sirup Cedax
-Inhalacija Berodual 3kapi+2ml Nacl x2 puta dnevno
-Inhalacija Pulmicort 1ml+1ml Nacl x2 puta dnevno

user posted image user posted image user posted image Mnogo mi nekako...Kao da je on premali za ovako jaku terapiju. A jos mi nije ni rekla sta je cula, a ja zblanuta se nisam ni sjetila da je pitam jer je ona malo 'opasnija' doktorica...
-


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bronhitis
24.12.2010 11:04:46   
Anoniman
Nije puno, samo inhaliraj, i sve će biti dobro. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bronhitis
27.12.2010 16:42:06   
choopa choops
Zene koliko dugo ste djeci davali berodual(bez obzira na dozu)? Znam da je svaki slucaj prica za sebe, ali brine me sto mi se cini da nasa pedijatrica daje max 5 dana (i to kad je najlosije stanje), a ova mi je pšrepisala 7 dana? user posted image Pa se pitam postoji li neka granica ili sam ja to umislila? Isto pitanje vazi i za Pulmicort? U pakovanju ima 5 doza, znaci ja bi trebala jos da kupim pola pakovanja da bi ispunili normu od 7 dana?
Nista mi nije jasno...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bronhitis
3.1.2011 15:56:03   
Anoniman
Smeškica me je zamolila da vam javim... devojčice imaju težak oblik bronhitisa, zadržane su u bolnici na inhalacijama i infuziji.  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bronhitis
3.1.2011 15:57:59   
Anoniman
Nema granica!

Meni dečiji pulmolog reče "Davaćeš dokle god budeš čula da treba. Može se desiti da mu daješ još 2 nedelje", to mi je rekla 5ti dan inhalacija,

< Poruku je uredio Tash -- 3.1.2011 15:58:30 >

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bronhitis
3.1.2011 16:04:26   
Verus
A do vraga!!!  A koliko ih je puta vodila i uvek su rekli NISTA im nije!!! ONI stvarno nisu normalni!  Kako moze dete da kaslje kao one a da kazu nije nista??  Ja cu majke mi da premlatim sve tamo kad se vratim!
IZVORNA PORUKA: Tash

Smeškica me je zamolila da vam javim... devojčice imaju težak oblik bronhitisa, zadržane su u bolnici na inhalacijama i infuziji.  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bronhitis
4.1.2011 22:09:57   
Anoniman
Moje starije dete je imalo problema sa bronhitisom. Prvi put ga je dobio sa 9-10 meseci, i od tada je imao svakih mesec dana. Mi smo išli na inhalacije dva puta dnevno, primao je injekcije urbazona skoro svaki dan, ma užas jedan. To je trajalo do leta. Preko leta je bio zdrav, ali je s jeseni ponovo počeo da se razboljeva, naročito zato što je krenuo u jaslice pa je kupio svaku infekciju. Bronhitisi su učestali (svake 2-3 nedelje ih je imao) i kad je napunio dve godine je zaglavio 10 dana u bolnici jer je jako teško disao. Oni su mu postavili dijagnozu da je dobio asmatični napad. Ja sam bila van sebe, pa sam se raspitivala na sve moguće strane kako da mu pomognemo.
Onda sam čula za jednu lekarku koja živi i radi u Bečeju, tj. ima privatnu ordinaciju. Ona je pulmolog i to jako dobar. Njen otac je takođe bio pulmolog i napravio je neki sirup koji čisti pluća i leči od bronhitisa! Odvela sam dete na pregled čim je izašlo iz bolnice. Dobili smo terapiju koju treba da dajemo detetu mesec dana pa smo išli na kontrolu. Terapija je trajala još jedan mesec i detetu su bila čista pluća! Od te terapije je Lazar kašljao kao lud, tj.iskašljavao je i povraćao šlajm. U stolici je takođe bilo sluzi. To je sve trajalo 2 meseca. Utom je došlo leto i mi smo ga vodili na more,  šetali pored obale svako jutro i svako veče. Kad je došla zima ja sam bila zapanjena rezultatima, razboleo se svega 4 puta iako je sve vreme išao u zabavište.  I ni jednom nije imao bronhitis! Jeste kašljao i krkljao, ali mu je taj šlajm stajao u grlu a ne u plućima, i lako ga je iskašljavao.
Lazar će uskoro napunidti 5 godina, i više nije tako bolešljivo dete.
Ako neko hoće da mu pošaljem br. telefona od te doktorice neka mi pošelje pp, jer mom detetu je zaista pomogla.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bronhitis
4.1.2011 22:19:08   
JMPM

IZVORNA PORUKA: Tash

Smeškica me je zamolila da vam javim... devojčice imaju težak oblik bronhitisa, zadržane su u bolnici na inhalacijama i infuziji.  user posted image

user posted image jao kakvi su ti lekari majko mila!A toliko ih je vodala da vidi sta je...user posted image .Nadam se da ce sto pre da ozdrave user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bronhitis
4.1.2011 22:21:37   
Diabla
Uzasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Slucajno udjoh u ovu temu, ne znam ni sta me je navelo kad pojma nemam nista o bronhitisu! Smeski drzite se, mislim na vas 3user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bronhitis
4.1.2011 23:02:02   
choopa choops
Smeski user posted image Bice sve OK user posted image

Zille ako moze meni taj broj na pp.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bronhitis
5.1.2011 4:00:46   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

Jel neko davao u terapiji inhalacijom bisolvon i aloprol zajedno u inhalaciji....bukvalno zajedno...odjednom? Naravno sa fizioloshkim rastvorom...user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bronhitis
22.1.2011 18:26:42   
valeri
Molim Vas za kontakt doktorke iz Beceja.
Pozdrav!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bronhitis
22.1.2011 18:29:44   
valeri
IZVORNA PORUKA: Zille

Moje starije dete je imalo problema sa bronhitisom. Prvi put ga je dobio sa 9-10 meseci, i od tada je imao svakih mesec dana. Mi smo išli na inhalacije dva puta dnevno, primao je injekcije urbazona skoro svaki dan, ma užas jedan. To je trajalo do leta. Preko leta je bio zdrav, ali je s jeseni ponovo počeo da se razboljeva, naročito zato što je krenuo u jaslice pa je kupio svaku infekciju. Bronhitisi su učestali (svake 2-3 nedelje ih je imao) i kad je napunio dve godine je zaglavio 10 dana u bolnici jer je jako teško disao. Oni su mu postavili dijagnozu da je dobio asmatični napad. Ja sam bila van sebe, pa sam se raspitivala na sve moguće strane kako da mu pomognemo.
Onda sam čula za jednu lekarku koja živi i radi u Bečeju, tj. ima privatnu ordinaciju. Ona je pulmolog i to jako dobar. Njen otac je takođe bio pulmolog i napravio je neki sirup koji čisti pluća i leči od bronhitisa! Odvela sam dete na pregled čim je izašlo iz bolnice. Dobili smo terapiju koju treba da dajemo detetu mesec dana pa smo išli na kontrolu. Terapija je trajala još jedan mesec i detetu su bila čista pluća! Od te terapije je Lazar kašljao kao lud, tj.iskašljavao je i povraćao šlajm. U stolici je takođe bilo sluzi. To je sve trajalo 2 meseca. Utom je došlo leto i mi smo ga vodili na more,  šetali pored obale svako jutro i svako veče. Kad je došla zima ja sam bila zapanjena rezultatima, razboleo se svega 4 puta iako je sve vreme išao u zabavište.  I ni jednom nije imao bronhitis! Jeste kašljao i krkljao, ali mu je taj šlajm stajao u grlu a ne u plućima, i lako ga je iskašljavao.
Lazar će uskoro napunidti 5 godina, i više nije tako bolešljivo dete.
Ako neko hoće da mu pošaljem br. telefona od te doktorice neka mi pošelje pp, jer mom detetu je zaista pomogla.

Molim vas za kontakt doktorke iz Beceja.
Pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bronhitis
31.1.2011 8:55:49   
Nensi*
Koliko obicno traje bronhitis otprilike? Vuka inhaliramo od cetvrtka,a jos mu skripi u grudima kad dise,ne uvek ali skripi...Sutra idemo na kontrolu...
Inace inhaliram ga 3 puta dnevno sa 1ml Pulmicorta,5 kapi Beroduala i 2ml fizioloskog ujutru i uvece a izmedju samo 5 kapi Beroduala i 2ml fizioloskog...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu valeri)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bronhitis
2.2.2011 8:39:37   
Nensi*
Juce smo bili na kontroli,bolje je dosta,ne skripi mu vise puno u grudima,mozda samo 2-3 puta dnevno,kad se nakaslje onda prodje...rekla nam je da nastavimo i dalje sa inhalacijama jos nekoliko dana,smanjila nam je na 2 puta dnevno...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bronhitis
11.2.2011 12:45:37   
bebać
I Sergej je juče završio na inhalaciji-PRED BRONHITISuser posted image ...jutros smo išli na drugu inhalaciju,večeras još jedna i onda pregled...uz to sve je dobio i SUMAMED da mu dajem 5 dana po 3ml...

E sad njemu je jutros totalno bolje..pa sigurno 70%...za nepovjerovati....i lijepo mi je jeo..sve....ja ne znam da li je od sumameda ili od inhalacija...

kako god....prezadovoljna sam,i da,promijenila sam pedijatricuuser posted image user posted image

naljutila sam se na staruuser posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bronhitis
16.2.2011 15:42:48   
Pretty78
a mi smo ooooooooooopppppppppet juce zaglavili u bolnici...vec dve nedelje kaslje i puuuuuuuuuuunnnnnnnn je slajma i dobili smo dijagnozu alergijski bronhitis user posted image user posted image user posted image

kaze dr. do puberteta ce se tako jadnik muciti sa kasljanjem.....
snimali su mu pluca i nema nista, cista a on se udavi kasljanjem user posted image user posted image user posted image

dobili smo :
normia kesice da pije 1 na dan 4 meseca, ko zna sta je to, jer u srbiji ne postoje
ekolostrum kapsule 1 dnevno 4 meseca
inhalacije 4 x dnevno sa 1ml fizioloskog 0.5ml efedrina i 11 kapi bisolvona
posle toga vadjenje slinaca usisivacem
i obavezno kapi za mos aqua maris
lupkanje , mast na grudi
rtanjski caj zasladjen medom od borovih iglica (koji smo dobili od rr user posted image )

i tako naredna 4 meseca....popizdecu...
inace on ima i po pbrazima neku alergiju  kaze mi dr. Gospodjo vi se rodili jedno veoma alergicno dete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

takav je bio i moj brat i imao je isto to do puberteta a tako ce izgleda i David user posted image user posted image

preporucila nam je da idemo na planine obavezno , tako da vec smisljamo gde cemona leto

i rekla mi je da sam trebala tu normiu piti u trudnoci i tokom dojenja i da bi se njemu smanjile sanse da dobije te alergije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pa fakat kako sam ja mogla znati da ce on to imati? moj brat ima 3 dece on je meni treci i kako sam znala user posted image user posted image user posted image user posted image

uzas

uglavnom , sad imam na papiru sve sta treba od lekova i kad i sad samo pratim....mnogo mi ga zao user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bronhitis
16.2.2011 16:26:10   
Podrum Š.
Pretty: to je bila i Darkova dijagnoza (s tim da je on imao nutritivne alergije) da bi mu sa 3 godine prepisali 2 vrste pumpice.user posted image
Ni dana ih nisam koristila, uradila sam mnogo drugih stvari za njega. Između ostalog 2x godišnje planina, 1x more, svaki vikend na Fruškoj gori.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bronhitis
16.2.2011 19:32:22   
Pretty78
da mi sad idemo na Zlatibor
gde ste vi isli


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bronhitis
16.2.2011 20:54:49   
Tea2
Jesi li cula za jazavicju mast?Ja je danas narucila,da probamo...Ima neki clanak u Glasu javnosti,pa sam nasla na 988 broj coveka...

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bronhitis
10.6.2011 18:37:22   
Anoniman
Marko opet ima bronhitis.
Dobio je Ventolin i Flixotide pumpicu, kod kuce da inhaliramo fizioloski sa berodualom, sutra opet Flixotide.
Nadamo se da ce brzo proci.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bronhitis
10.6.2011 18:40:37   
Ana RR
E jbg.. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bronhitis
10.6.2011 18:40:42   
Anoniman
Tash, zar opet?user posted image
Želim vam da prodje što pre user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bronhitis
10.6.2011 18:42:54   
indy_25
e bas bezveze user posted image opet kad ce njega proci vise sve to user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bronhitis
17.9.2011 22:53:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dove

Mi muku mucimo sa bronhiolitisom.Ima samo 2,5 god a do sada je 7 puta bio hospitalizovan od toga jednom i na kiseoniku.Naime,kako su meni objasnili na pedijatriji.
Bronhiolitis je suzenje disajnih puteva u gornjem respiratornom traktu.I kad dodje do najmanje prehlade pre podne to bude kijavica a posle podne vec uveliko svira.I onda krece isprekidano disanje,kratki udasi i izdasi,visokotonski zvizduci...
Antibiotici nemaju nikakvo dejstvo na tu bolest,pogotovo ako ide bez temperature kao u nasem slucaju.Terapija je sledeca SVAKI PUT.
Injekcije LEMOD SOLU(nekada je bo urbazon)One ne smeju cesto da se daju jer ostavljaju posledice a moj beban je primio do sad oko dvadesetak.Prvu sa 2 meseca.
Inhalacija 3ml fizioloskog i 6 kapi Beroduala ili Aloprola.Krece na sest sati pa se pomera kako dolazi do boljitka.Ide na osam pa na dvanaest.Sve vreme se po potrebi daje Lemod ako lekar ustanovi da je neophodan.I na kraju kad se dodje do zrelog kaslja daju se kesice Fluimucila.To je mukolitik i mnogo je dobar.Tad krece urnebes jer slajm se povraca. E kad se sve to zavrsi onda se preventivno daje sirup Galitifen.Bronhodilatator-otvara disajne puteve.Ja sam to imala kao dete,i trajalo je do sedme godine.Lekari kazu da je to nasledio od mene i da lako moze da se desi da vuce to do puberteta.Mi svake godine idemo u Soko Banju na prirodnu inhalaciju Radonom.Bude mu bolje koliko da zimo pretera zdrav i cim pocnu promene vremena pogotovo od hladnog ka toplom,ne gine mu bolnica.Borimo se kako umemo i znamo.Od prirodnih lekova mu dajem sirup od svatovskog ruzmarina.Kazu da je dobro,i kad vec guta tolike lekove od ruzmarina nista nece da mu fali...
Eto to je nasa prica...


Dove.
Ima tema o bronhitisu (bronhiolitisu, kako ga neki lekari zovu).
Pisala sam i ja tamo, imao je Luka dva puta (što nije puno za 5 god), i imao je Marko dva puta (što baš i nije pohvalno za godinu dana). Sva sreća, nismo ni jednom hospitalizovani, sve je sređeno inhalacijama, nekada na standarni inhalator, nekada na baby haller. Nismo dobijali injekcije, mukolitike (nisam sigurna da bebe smeju Fluimucil; moja mama je pulmolog, i jaaaako je bila protiv kada sam htela Luki da dam dečiji Fluimucil, tada je on imao oko 2,5god), sirupe. Valjda to zavisi od ozbiljnosti bolesti.
Luka je dobijao, oba puta, na baby haller Ventolin, pa Flixotide.
Marko je prvi put na klasičan inhalator inhalirao fiziološki+berodual i pio bisolvon, a drugi put je dobio terapiju kao Lukinu.
Od te Lukine terapije je prošlo mnoooogo brže.

Drugaricin mali je prvi bronhitis dobio sa 6 meseci, i pošto je do godinu dana nagurao već i treći, dr ga je stavio godinu dana na lekove. MISLIM, nisam sigurna, da je uzimao Ventolin i/ili Berodual svako veče, na baby haller. Po isteku tih godinu dana, terapija je ukinuta, on sad ima 5 god, i ni jednom više nije dobio bronhitis. Dr je tada rekao "Bolje da preventivno sada uzima lekove nego da posle ceo život vuče bronhits". user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here