|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 18:41:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Macaki
Као прво, у породици постоји јасна хијерархијска структура. Постоје одрасли, постоје старији браћа и сестре, постоје млађи. Дете има одређено место у овој хијерархији. Као друго, сви људи који га окружују код куће су блиски рођаци с којима је оно везано за читав живот. У дечјем вртићу уопште није тако. Дете се налази у колективу вршњака. Хијерархијске структуре скоро да нема. Постоји један васпитач на целу групу, зато се већи део свих конфликата у дететовом животу одвија приликом комуницирања с вршњацима. У колективу вршњака су сви једнаки, овде нема старијих и млађих. Ово је потпуно неприродна атмосфера. Неприродна је макар зато што Господ није дао жени способност да одједном роди по петнаесторо-двадесеторо дечице која би била равноправна у породици. Све васпитање у породици се гради на томе што се млађи навикавају на послушање старијима, а старији се навикавају да се брину о млађима.


Po njemu gospod ne voli nas sto radimo, mesto nam je za sporetom i da menjamo pelene ceo zivot. A tek nas koji smo daleko od sire porodice ili sto imamo samo jedno dete. Za njega smo totalna jeres...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 19:34:28   
jole82

IZVORNA PORUKA: Macaki
Дете се налази у колективу вршњака. Хијерархијске структуре скоро да нема. Постоји један васпитач на целу групу, зато се већи део свих конфликата у дететовом животу одвија приликом комуницирања с вршњацима.


A sta ce biti kad to isto dete koje ne ide u vrtic, krene u skolu....hoce i tad mama i cela familija da idu sa njim da bi bilo hijerarhije...i zato sto mama sve zna najbolje!?
Da! komunicira sa vrsnjacima! Pa i uskoli ce da bude sa vrsnjacima i u osnovnoj, srednjoj i na faksu?!! a ne sa mamom, babom i tecom! Pa kad bude banulo pravo sa mamine sise u skolu, nece jadno dete moci da se snadje u gunguli mos' misliti "vrsnjaka"...ko da su vrsnjaci vanzemaljci....A koliko znam bar osnovno obrazovanje je po zakonu obavezno...
Ako neko ne zeli da da svoje dete u vrtic, nek to i ne uradi. Uredu je naravno izneti svoje misljenje, ali ne odve i ubedjivati i traziti argumente kako je vtic nuzno ZLO i da je super da dete bude samo kod kuce sa porodicom, ko da u vrticu peku decu na raznju i posle vrtica dete ide u kontejner da spava a ne sa svojom porodicom u svom domu...
Uostalom ovo je tema "Zasto bas vrtic", a ne "Vrtic-nuzno zlo" user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 19:51:28   
Lu
Сва деца имају иста права и обавезе. Деца се уче да живе заједно без конфликата: да се не туку, да се не свађају. Ништа више! Све ово постоји и у породици. Али у дечјем вртићу нема духа послушања и бриге којим је прожета породична атмосфера. Ако бисмо припремали дете за то да никада неће стварати породицу, да ће целог живота живети у општежитијима никад неће заузимати шефовску дужност и никад неће бити потчињен, онда је васпитање у дечјем врту потпуно прихватљиво. Ако желимо да одгајимо будућег породичног човека дечји вртић је крајње штетан.
Ако желимо да одгајимо правог грађанина крајње је пожељно васпитање управо у породици.


Koje nelogičnosti, kao da je nešto loše učiti dijete ravnopravnosti, kao da se ne mogu pobrinuti jedni za druge iako su vršnjaci i na kraju kao da je vrtić taj koji odgaja dijete, e pa nije, odgoj polazi iz kuće kao što svi znamo i dijete ne provodi 24 sata u vrtiću nego 8 ili 4 u našem slučaju.

< Poruku je uredio Lu -- 12.7.2013 19:53:11 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 19:52:52   
isidora88
definitivno sam za vrtic od neke druge ili trece godine.
mateja ove jeseni krece, nadam se da ce lepo prihvatiti.
macaki ne mogu svi da priuste da ne rade.
ja recimo nemam neku potrebu da radim, ali zelim zbog sebe, jednostavno ne vidim sebe kao domacicu, i nije mi ceo zivot da sam 24h sa detetom, i meni treba nekad da izadjem na kafu, da odem u soping sama, da sredim kucu na miru a ne u letu.
smatram da za par sati koliko cde biti u vrticu nece propasti, mislim da moze da bude samo bolji covek.
inace mm mi radi takav posao da je mesecno samo par dana kod kuce, babe i dede ne mogu da ga cuvaju.
vrtic ce mi super doci da imam vremena i da ucim jer sam zapostavila faks.
jedva cekam da krene u vrtic i nadam se da ce voleti da ideuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 19:59:51   
isidora88
a misljenje ovog coveka mi se uopste ne svidja, ne slazem se ni sa cim.
moje dete ako ide u vric nece biti porodican covek, misliiiim koja glupost.user posted image
vrtic je potreban da deca upoznaju i druge, da nauce mnoge stvari.
koje babe i dede sede sa detetom ceo dan i uce ih nekim stvarima primerenim njihovom uzrastom,
i totalno mi je apsurdno da se deci bira drustvo, kao da ce u osnovnu skolu ici mama i tata i sedeti u zadnjoj klupi i traziti odgovarajuce drustvo za svoje dete, dete treba samo da nauci da ima svakave dece, da nisu svi isti...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 20:03:58   
lesica
Zašto baš vrtić?

Zato što : U vrtiću svakog dana sva su deca raspevana! user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 20:17:24   
adulence
Isidora,jole potpisujem sve....
Lesice a boga mi i mama je raspevana...hihihi

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 20:18:36   
Lu
Moj R. je sebi našao našao najboljeg prijatelja u vrtiću i ja i njegova mama smo se upoznale i posjećujemo se i izlazimo zajedno, baš sutra dolaze kod nasuser posted image
Više ne idu u vrtić ali će zajedno u školu, naravno i ostali prijatelji iz vrtića, mislim da je predivno to što će se nastaviti družiti i to je još jedan plus za vrtić, nešto što su oni izabrali za sebe bez ičijeg nametanjauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 21:39:53   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Macaki

hmmm nasla sam ovo.. sta ilija sugajev kaze o vrticu. zanimljivo!

Ако желимо да одгајимо правог грађанина крајње је пожељно васпитање управо у породици.



Inace ne komentarisem na veliki broj tema, ali ovo me je bas pogodilo... pre svega, ko je ovaj covek i po cemu je on autoritet da prica na koji je nacin bi trebalo odgajati pravog gradjinina?!! Po njemu bi trebalo da svi zivimo u rodovskim zajednicama a da zena, kao sto rece vukosava, po ceo dan stoji za sporetom i menja pelene!!! I sta je lose u tome da dete odrasta okruzeno vrsnjacima, tako najbolje i najvise uci, razvija socijalne odnose, uci se ravnopravnosti, toleranciji ali i da se izbori za sebe i svoja prava, uci da se svadja i da se miri zato sto ono tako hoce a ne zato sto je mama tako rekla... i nije tacno da u decijem kolektivu ne postoji hijerarhija, ali o tome neka pisu strucniji od mene...
A zasto bas vrtic? E, pa u mom slucaju (T krece u septembru iako ima ko da je cuva) prvo iz zdravstvenih razloga, treba stimulaisati imuni sistem. Drugo, vidim da je zainteresovana za decu, da hoce da se druzi, u parku sa svima deli loptu, auto, balon, keks. Trece, hocu da se igra sa svojim vrsnjacima a ne sa babama koje koliko god da je vole nisu dovoljno strucne da joj osmisle kreativno ispunjeno vreme prilagodjeno njenom uzrastu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Zasto bas vrtic?
12.7.2013 23:53:44   
Anoniman
sta ste bre zene napale da citirate, pa nisam ja pisala ovaj tekst, ja sam ga samo postavila. uostalom, ovde se govori o vrticu, pa mu je i mestu u ovoj temi, zasto da ne? ovo je misnjenje jednog ruskog pravoslavnog svestenika, ok je ako se ne slazete sa nekim stvarima..

ja sam rekla svoje misljenje o vrticu, ono je takvo kakvo je. ja sam u vrtic isla, znaci ne govorim napamet, nisam volela sto idem i nadam se da moje dete nece ici ako ne bude moralo. a ako ipak resimo da eksperimentisemo pa da je upisemo, nadam se da ce to ok prihvatiti..
ja ne planiram da ceo zivot provedem za sporetom, ali planiram da provedem sto vise vremena sa svojom decom, jer je to nenadoknadivo. moje dete ne cuvaju babe, cuvam je ja svakoga dana, one dodju kad zele da se poigraju sa njom ili je izvedu u park. ostatak vremena ja sam njoj sto posto posvecena. to ne znaci da ne planiram da pocnem da radim posao van kuce, samo znaci da zelim da sto duze vremena budem sa svojom decom, bar dok su mala, do njihove trece, cetvrte godine. meni je jako zao kada cujem da je neko bio primoran da da dete od 9 meseci u jaslice.. ne osecam se degradirano uopste sto sam trenutno kod kuce sa detetom (uskoro dace Bog stize i drugo), osecam se presrecno!

(odgovor članu milicicak)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Zasto bas vrtic?
13.7.2013 0:06:44   
World
user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Zasto bas vrtic?
13.7.2013 0:59:53   
Alexxa

IZVORNA PORUKA: Macaki

sta ste bre zene napale da citirate, pa nisam ja pisala ovaj tekst, ja sam ga samo postavila. uostalom, ovde se govori o vrticu, pa mu je i mestu u ovoj temi, zasto da ne? ovo je misnjenje jednog ruskog pravoslavnog svestenika, ok je ako se ne slazete sa nekim stvarima..

ja sam rekla svoje misljenje o vrticu, ono je takvo kakvo je. ja sam u vrtic isla, znaci ne govorim napamet, nisam volela sto idem i nadam se da moje dete nece ici ako ne bude moralo. a ako ipak resimo da eksperimentisemo pa da je upisemo, nadam se da ce to ok prihvatiti..
ja ne planiram da ceo zivot provedem za sporetom, ali planiram da provedem sto vise vremena sa svojom decom, jer je to nenadoknadivo. moje dete ne cuvaju babe, cuvam je ja svakoga dana, one dodju kad zele da se poigraju sa njom ili je izvedu u park. ostatak vremena ja sam njoj sto posto posvecena. to ne znaci da ne planiram da pocnem da radim posao van kuce, samo znaci da zelim da sto duze vremena budem sa svojom decom, bar dok su mala, do njihove trece, cetvrte godine. meni je jako zao kada cujem da je neko bio primoran da da dete od 9 meseci u jaslice.. ne osecam se degradirano uopste sto sam trenutno kod kuce sa detetom (uskoro dace Bog stize i drugo), osecam se presrecno!


user posted image user posted image user posted image
Potpuno se slažem, Macaki!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Zasto bas vrtic?
13.7.2013 1:20:17   
Azra_
Ja jesam za vrtić-bilo kakav kolektiv, bar na par sati dnevno, ali ne pre 2-3.godine, ko za to ima mogućnost. MM radi dva posla, ja sam sa detetom. Iskreno, koliko god meni bilo teško, smatram se privilegovano što imam toliko vremena za dete. Nikad više neće biti tako mali, toliko toga se desi u jednom satu, a kamo li tek za 5-6 sati koje provedu u vrtiću a mi to propustimo. Uvek će oni za nas biti mali, ali se moraju polako navikavati na nove stvari u životu. Dakle, jesam za vrtić, ako ga dete lepo prihvati. Da mi se ne dopada što jedna-dve tete motre na njih 20, ne sviđa mi se.

< Poruku je uredio Azra_ -- 13.7.2013 1:21:03 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Zasto bas vrtic?
13.7.2013 2:35:26   
vukosava
Neko je presrecan kad sedi kuci i gaji decu. Neko je presrecan kad dobije mesto u vrticu. Koliko ljudi toliko cudi. Ovde gde sam ja deca krecu u jaslice sa 6 ili 8 nedelja. Moje krece sa 2 i po godine. Zasto bas u vrtic? Pa za skolu jos nije zrela pa mora prvo malo u vrtic.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Zasto bas vrtic?
13.7.2013 8:08:28   
Lu
Ja sam mogla da budem sa djetetom 24 sata dnevno i sad evo i jesam do školeuser posted image
Mislim da je i njemu i meni prijalo 4 sata razdvojenosti, radeći nešto drugo sa nekim drugim, on sa svojim vršnjacima ja sa svojim, pa i nama mamama treba nešto pored djece, izlasci, druženja, mir, odmor šta god, i ne trebamo zbog toga osjećati krivicu ili da zapostavljamo svoju djecu.
Mislim da na ovaj način radimo dobro i za sebe i za njih.
Ja ne radim ali imam puno obaveza u koje često uključujem i njega, pored toga igramo se zajedno, zabavljamo, mazimo, izlazimo itd., ali on sam ponekad traži da se odvoji i mislim da je to potpuno zdravo za njegovo odrastanjeuser posted image
I da dodam, uvijek za za kvalitet a ne kvantitet.user posted image

< Poruku je uredio Lu -- 13.7.2013 8:09:38 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Zasto bas vrtic?
17.7.2013 11:18:37   
Peace*
mozda cemo je dati sa pune 4 godine ili 5, tada ce vec biti zrelija i verovtano manje podlozna uticajima dugih jer ce vec imati dobru osnovu od kuce.


user posted image Blesava si. Tek tada je podložna uticajima.

Luka je krenuo u jaslice sa 13m. Išao je kratko, mesec-dva, ako se dobro sećam. Posle se stalno razboljevao, pa sam ga ispisala, jer ja tada bolovanje nisam mogla da dobijem. Uglavnom, taj period je bio: mesec dana plakanja, a posle više nije hteo kući. Zatim je do 3će godine bio kod kuće sa dadiljom (stava sam da je dadilja bolja opcija nego babe). Sa 3 god je krenuo u državni vrtić. Vrištao je svako jutro skoro. Pune dve godine državnog vrtića je plakao svako jutro. Onda smo ga prebacili u privatni vrtić (gde se nešto zanimljivo i radi sa decom) i on neće kući. (a lepo je sa 2 god stao kod ograde tog vrtića i rekao da hoće tu... al ja nisam imala tada para...).
U avgustu kreće Marko. On već sada priča "To sam ja naučio u školi..." user posted image i raduje se polasku. Kako će biti kada stvarno krene... Pisaću vam.

Da ne bih mnogo odstupala od teme: stava sam da deca sa 3 god treba da krenu u kolektiv. Lično nisam pristalica jaslica ako postoji neka alternativa.
Mislim da deca treba da nauče da se bore za sebe bez maminog prisustva. Mislim da treba da nauče i lepe i ružne stvari od svojih vršnjaka. Mislim da treba da nauče da nisu sva deca mirna, tiha i vaspitana. Mislim da treba da nauče u vrtiću da budu nevaspitaniji nego što to mi želimo jer, u svima nama čuči to nevaspitano koje ispliva kada nas neko napada.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Zasto bas vrtic?
17.7.2013 11:27:03   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Lu

Ja sam mogla da budem sa djetetom 24 sata dnevno i sad evo i jesam do školeuser posted image
Mislim da je i njemu i meni prijalo 4 sata razdvojenosti, radeći nešto drugo sa nekim drugim, on sa svojim vršnjacima ja sa svojim, pa i nama mamama treba nešto pored djece, izlasci, druženja, mir, odmor šta god, i ne trebamo zbog toga osjećati krivicu ili da zapostavljamo svoju djecu.
Mislim da na ovaj način radimo dobro i za sebe i za njih.
Ja ne radim ali imam puno obaveza u koje često uključujem i njega, pored toga igramo se zajedno, zabavljamo, mazimo, izlazimo itd., ali on sam ponekad traži da se odvoji i mislim da je to potpuno zdravo za njegovo odrastanjeuser posted image
I da dodam, uvijek za za kvalitet a ne kvantitet.user posted image


user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Zasto bas vrtic?
17.7.2013 12:08:13   
Torbica
Ja jesam za vrtic, evo i trece dete smo upisali, u jaslice.....
Generalno, ne valja ni jedna krajnost! Fakat je da su deca koja idu u vrtic samostalnija, sposobnija, ranije ovladaju nekim vestinama, i ipak sa njima rade pedagozi. Ja imam jako lepo iskustvo sa nasim vrticem, drzavni je ali nama je kao privatni. Takav tretman imamo. Znam to, jer mi je cerka isla od aprila-septembra prve godine, jer samu aprilu pocela da radim, imala je 11 meseci, pa smo je prebacili u drzavni. Neverovatnu srecu smo imali sa sestricama, kasnije vaspitacicama. Pa mi je i sin krenuo sa 16 meseci a ovaj decko ce sa 14 meseci. Da, opet kod istih sestrica treci put user posted image . Ja radim doktorat, hocu da iskoristim ovo porodiljsko sto imam za trece dete, jer kad se vratim na posao nema sanse da bih to izgurala. Ovako znam da hocu.... A od 8-14, smatram da nije strasno 6h dnevno. Ovo dvoje starijih su sjajni, verujem da ce i ovo pile biti. Jesmo u duhu pravoslavlja, trudimo se da gajimo vrline, ali teorija je jedno, a praksa sasvim nesto drugo. Moj glas ide za vrtic. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Zasto bas vrtic?
17.7.2013 12:27:30   
vonavoj
i ja sam za vrtic,moja je krenula sa 10 meseci,svasta je naucila,dosta je samostalnija od njenih vrsnjaka koji ne idu u vrticuser posted image ..jedino sto je sad usla u fazu da place u vrticu,iako ima 20 meseci...ne svidjaju joj se promene vaspitaca,sobe,jer je sad letnji rezim...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Zasto bas vrtic?
19.7.2013 12:00:38   
Trudnicica83
Čitam sve što ste pisale u ovoj temi i moram da dodam naše iskustvo. Meni je Lana krenula u vrtić sa pune 2 godine (do tada smo plaćali dadilju). Tada smo mogli finansijski, više ne možemo, ali sam više nego zadovoljna što je krenula u vrtić. Nama je period adaptacije trajao od prošlog septembra do pre dva meseca, jer je imala pauzu od 3 meseca zbog moje operacije. Od deteta koje je svako jutro plakalo i nije htelo da spava u vrtiću došli smo do toga da sasvim sama, jedno jutro kaže: Mama, požuri da ne zakasnimo u vrtić. Hoću sad da idem, odmah!" Već neko vreme svako jutro trči u vrtić, zamnom se ni ne okrene i kada je uzimam uvek je nađem u gomili dece kako se zajedno igraju. Imala je nažalost tu nesreću da se razboljevala na svakih 10 dana, pa se zbog tih čestih a dugih izostanaka stalno navikavala iz početka, ali sada kada je konačno prihvatila mislim da zaista uživa. Vidim kad je bolesna pa smo kući koliko joj je dosadno, htela bi drugare, da se igraju na način na koji ni jedan odrasli, ni roditelj to ne ume. Svaki dan recituje novu pesmicu i vaspitačice je hvale kako je dobra i kako priča i kako je društvena. Bila bi greota da je kući kada toliko voli decu i društvena je. U septembru prelazi u vrtić, videćemo kako će se navići na nove učiteljice, ali za sad sa prezadovoljna i smatram da nakon druge godine deca treba da idu u vrtić. Naravno, da smo imali mogućnosti ili da ja nisam radila, možda ona još ne bi krenula..ko zna.

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Zasto bas vrtic?
23.8.2013 8:42:46   
magde
bas se slazem sve sta si napisala trudnica83 tako je ssve bilo i kod nasuser posted image

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Zasto bas vrtic?
17.12.2013 17:42:32   
Ivana.
Ja sam uvek za to da dete provodi vreme sa svojim vrsnjacima i da se pre svega socijalizuje, a zatim i da nauci da se bori za sebe. Jer kad-tad cemo morati da ih pustimo u "beli" svet.


< Poruku je uredio Ivana. -- 17.12.2013 17:50:31 >

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Zasto bas vrtic?
18.12.2013 16:30:35   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Ivana.

Ja sam uvek za to da dete provodi vreme sa svojim vrsnjacima i da se pre svega socijalizuje, a zatim i da nauci da se bori za sebe. Jer kad-tad cemo morati da ih pustimo u "beli" svet.



Upravo to. Meni je broj jedan da naucim dete da se snalazi u zivotu i bez mene. I da bude sto nezavisnija. Vidim samo sta je sve naucila u zadnje pola godine i koliko je napredovala odkad ide. Ok su mama i tata, ali ne zivi dete sa njima ceo zivot. Osim naravno ako i kod nas ne zazivi veliki hit u Americi zvani "homeschooling" koji je veoma popularan u veoma religioznim porodicama. I sta ce ta deca kad vise ne budu imala roditelje?

Ja ako sam nesto zahvalna svojim roditeljima je to sto su me osposobili da zivim samostalno i da se staram o sebi od ranog doba.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Zasto bas vrtic?
26.2.2014 13:53:52   
Klarita
Jao, sad kad se raspucam ovde user posted image
Ko ce prvi da mi stane na zulj? user posted image
Salim se, naravno...ja sam veliki pobornik jaslica, vrtica, bilo kakvog kolektiva, ali isto tako postujem stav majki koje nisu. Samo, molim vas, bez argmenata naucno dokazano, ako zaista nemate taj naucni dokaz kao Maslacak, kojoj se klanjam za sve naucno izneseno na ovom forumu i Torbici i ostalima koji se bave naukom user posted image
A, najvise me nervira poredjenje musko zensko dete user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Zasto bas vrtic?
26.2.2014 14:02:53   
bea83
Ja bih posebno mušku decu što ranije počela da odvajam od mamica user posted image  da se preduprede dalekosežne posledice user posted image
Šalim se naravno, ali definitivno sam za osamostaljivanje dece i za okruženje koje im podstiče socijalne veštine, a to je definitivno vrtićuser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

RR mame
superm

Od svih RR clanova, cije misljenje najvise cenite?

sami navedite (89%)

sami navedite (11%)


Ukupan broj glasova: 54

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here