|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.7.2016 17:09:55   
Maraj
Meni L nece nikako. Evo danas sam mu stavila cuclu sa extra brzim protokom. Kako mu stavim u usta voda sama curi iz flasice. On uzme pa pljuje. Poludecu. A da sisa to se ne buni. Da l tako nadoknadi potrebu za vodom , ne znam , al bas me nervira sad sto ne pije vodu

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.7.2016 21:57:13   
bebilule
Maraj ja mislim da ti on nadoknadi tako. I ja sam ludila zbog vode, prvo nije htio nikako, pa onda nije htio koliko sam ja (u)mislila da treba. Cim su stigle vrucine poceo je sam da pije, cak trazi ako vidi flasicu u blizini. Znaci, poceo da pije kada je ozednio user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.7.2016 7:51:05   
suzi kju
Mame kad vam je bekama večera, koliko pre onog mleka za spavanje? Sat, dva?

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.7.2016 9:03:25   
bebilule
Suzi, ja cu od danas malo promijeniti termin vecere. Bila je oko 18, pa u 21 mlijeko i spavanje. Ali M definitivno izbacuje flasicu pred spavanje. Pio je maksimalno 120-150, a evo par veceri po 50. Prosto nece, okrece glavu. Tako da cu veceru pomjeriti bar za 19.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.7.2016 9:42:00   
wivern
Mamike samo da vam mahnem user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.7.2016 14:38:38   
Maraj
O wiv user posted image
meni L izgleda obozava poparu. Pu pu da ga ne ureknem pravim sa 2dl tecnosti (pola mleko , pola voda ) dobre 2 kriske hleba maslac i kasika pavlake. Spuca sve. user posted image bas sam srecna. To mu je za sad na meniju za dorucak user posted image
nego mm juce zapeo da probamo sa kupovnim sokicima. Ajd popustih pa kupismo Hipp sokic (208din). Dala sam mu razredjen sa vodom , popio je oko 40ml
Eto , bar je to popio. Valjda ce krenuti i vodu.
planiram za veceru da mu dam proju i jogurt. Inace i nama je problem mleko pred spavanje u poslednje vreme. Popije od 30-60ml i nece vise.
Citam mame pisu da im bebe imaju 3 obroka i 2 uzine. Ja ne znam kad toliko obroka da uglavim L u raspored. Kratak mu dan za toliko hrane. Nekad veceru preskočimo a nekad nemamo ni jednu uzinu. Valjda se on nasisa pa nece

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
21.7.2016 22:54:19   
Maraj
Jeste li davale deci lubenicu i dinju? U mojoj knjizi pise da idu od 12.meseca , al rekoh da l je neko davao sokic od lubenice naprimer? Hoxete li cekati godinu?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
21.7.2016 23:33:33   
amelia
maraj ja sam mu dala lubenicu jos sa 9 meseci. napravila sam je kao kasicu sa jabukom a nekad i kao sokic mu dajem. ne vidim svrhe zbog cega cekati godinu zbog lubenice? ti opet najbolje znas da li ces mu dati ili ne user posted image


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 13:07:21   
branki*
Ja sam davala lubenicu proslog avgusta boki,imala je tad 7 meseci,dala sam joj da glodje i sisa sok,htela je,nije bilo reakcije,mada sam primetila u stolici crvene koncice od lubenice posle,ali se to desavalo i od banane i sargarepe..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 13:14:03   
bebilule
M definitivno vise ne pije mlijeko uvece. Sad ima uzinu oko 18 i veceru oko 20. Ne znam da li je to dobro ili lose user posted image . Kako god, sam je poceo da odbija mlijeko.
Maraj, ja dajem dinju, a i lubenicu sam mu par puta dala. Nije imao nikakve reakcije.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 13:32:07   
Maraj
E hvala puno. Bas me zanimalo , ppsto u knjigama pise da se daje posle prve godine...nista onda ce i L pobati user posted image

Dala sam mu proju. Sa celim jajetom. Malo je jeo. Davi ga brasnjavist proje. Hice da povrati. Valjda mu ta tekstura ne prija. Inace udrobila sam je u jogurt al nije nesto odusevljen. Kako he dva dana poheo po par zalogaja , ja cu racunati da smo uveli celo jaje. Jeste li vi uvele celo? Cini mi se da adulence jeste

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 13:35:27   
bebilule
Jesam i ja, i to kroz drugu hranu. Tako te proje, pite i pitice user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 14:05:30   
suzi kju
Kad kažete celo jaje mislite i na belance?

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 14:09:08   
vonavoj
Suzi,sa godinu dana ide belance..ali sam sa J i ranije dalauser posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 14:10:26   
Maraj
Da da suzi. Sa belancetom
Mama pravila proju. Onu klasicnu , za nas. Tu sam mu dala. Ona je sa celim jajetom

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2016 22:16:54   
Maraj
Jao mame. Veceras smo mm i ja jeli pancerote. Moja mama pravila. L kad je cideo poceo da nam otuma. Nisam mu dala do momenta kada se bacio na pod i poceo da place. Otkinula sam sredinu tj onaj deo bez nadeva. Bas je slatko jeo. Inace to su przene pancerote u ulju. Sad je probao i przeno. Necu mu to naravno davati al eto dadoh mu jel se bas drao i trazio. Donekle sam i srecna kad ga vidim da jede posto obicno kukam da ne jede user posted image

nego mame , koje ste uvele kravicu , da li bebama dajete kravicu pred spavanje ili im dajete ad mleko? Da li ste uvodjenjem kravljeg mleka izbacile ad mleko ili ne? Meni L ima pred spavanje jedan obrok ad mleka

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2016 9:07:02   
bebilule
Ma neka si mu dala kad dijete voli user posted image .
Ja nisam izbacila ad mlijeko, kravicu koristim samo za spremanje druge hrane.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 16:12:16   
suzi kju
Od kad smeju domaći mlad (možda čak i onaj stariji) kajmak ???

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 16:19:59   
lesica
Suzi, ja bih to prolongirala još neko vreme (mislim na domaći kajmak). Naročito sad leti.
Prosto, velike su vrućine i bez obzira koliko se pazi ne možeš biti sigurna nikada da je potpuno sigurno, isto važi i za domaće sireve i sl.
Imaš industrijski pakovane i kajmake, meni bi to bio ipak prvi izbor.

Inače i kajmak može da se da po uvođenju drugih mlečnih proizvoda.


< Poruku je uredio lesica RR -- 28.7.2016 16:30:11 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 16:23:53   
Maraj
Suzi moja komsinica dala sa 8 meseci. Ja jos ne. Ni nemam domaci

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 16:26:10   
suzi kju
Ja imam baš domaći, i bukvalno ujutru bi tetka skinula i odmah mi donela a ja bi ga iskoristila u roku od dva dana. To se i skine mala količina.
Razmisliću još malo, hvalaaa user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 16:29:30   
lesica
Vidi, ako je takva situacija onda je još i ok.
Ja sam inače sve te tako neke "rizične" namirnice, pogotovo u letnjem periodu, uglavnom uzimala industrijske.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 16:38:23   
suzi kju
Pa najviše zato što sam sigurna da je ispravno bi im i dala, inače ne bih, strah je mene toga, pogotovo mlečnih proizvoda.
A pakovani iz market kajmakom može? Koji da uzmem?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
28.7.2016 22:53:39   
lesica
Suzi, ja dajem ala kajmak.
Ali ako uzimas od tetke, onda ne brigaj

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
29.7.2016 14:10:02   
adulence
Maraj jesmo kroz tako te pite ,proje itd ,przenice....inace meni R bas ne bira to dete od kada je probao "odraslu" hranu ne preferira bebecu....sve sto moze nase jede..Iva mu je sinoc dala na hlebu onu pasteticu argeta patkica odobrile mame,slatko su je pojeli.
Ja pitam Ivka pa sta radis to,kaze ona :" mama pusti ga on to voli"
IZVORNA PORUKA: Maraj

E hvala puno. Bas me zanimalo , ppsto u knjigama pise da se daje posle prve godine...nista onda ce i L pobati user posted image

Dala sam mu proju. Sa celim jajetom. Malo je jeo. Davi ga brasnjavist proje. Hice da povrati. Valjda mu ta tekstura ne prija. Inace udrobila sam je u jogurt al nije nesto odusevljen. Kako he dva dana poheo po par zalogaja , ja cu racunati da smo uveli celo jaje. Jeste li vi uvele celo? Cini mi se da adulence jeste



< Poruku je uredio adulence -- 29.7.2016 14:12:01 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here