|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.3.2019 9:24:04   
Sanidej
Med i ranije u caj, u vrticu ga jedu sa puterom uglavnom.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.3.2019 9:24:56   
Rosita
Med sam dala sa 10+. Sočivo svi jedemo, ali nusam davno spremala. Baš hvala za ideju. Kao pasulj ga spremam. Jutros dala ajvar 😁



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.3.2019 12:17:47   
pari
Ja cu sad belance da krenem pa cu posle toga neke nove stvari...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.3.2019 14:20:28   
veselicaa
Ja med nisam davala ranije,za to sam bas po propisima.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.3.2019 16:44:36   
Sanidej
Meda ima i u plazmi, a to sam bas rano dala..

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 20:18:01   
Maraj
Ja nisam nikad ni nama spremala socivo. Med sam posle god dana. Te jake alergene nisam davala pre 1.god.
A da ga ima u plazmi...cisto sumnjam da je to pravi med u plazmi. Mozda secer, med nema sanse...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 20:48:39   
veselicaa
Maraj ni ja to nisam racunala kao med.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 21:06:04   
Sanidej
Med je naveden u deklaraciji..

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 21:07:53   
Rosita
Ne znam, ja sam eto rešila da oladim sa strogim režimom ovaj put. A vidim da su sad preporuke dacse skoro sve da do 1g. Zašto je med tako opasan? N ništa reagovao nije. Ali se pitam da li utiče na respiratornu priču. Inače, kad mi je stariji sin imao 3 meseca, dobio je od gastroen.neku test kašu. U nju je išao med! Pa, eto.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 21:09:08   
milicicak
U plazmi je pravi med. A med se ionako ne izbegava zato sto je alergen nego zbog spora Clostridiuma koje mogu haos da naprave kod beba...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 21:25:02   
Rosita
To sam negde pročitala. Ali ne bih dalje da hranim hipohondra u sebi raspitivanjem :)



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 21:55:05   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Rosita

Posle oraha nisam nista novo dala, zapusen je i slabo zvace, ne znam ni sta bih. Ono sto je jos bezbedno pio je sojino mleko, kupovno. Koristila sam ga za tortu i dala mu malo i da pije, svidelo mu se jer oni to malo zaslade, pa malo vanile... Domace bademovo- nije odusevljen.



Rosi, sto mu dade sojino?
Ja nemam pojma sta bih novo uvela, sa vocem smo slabi ali ne daju mi se kasice jer niceg nema sezonskog... Mlecno definitivno necu da uvodim dok mu ne proverim IgE i IgG na mleko...
Kako ste davale spanac?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
25.3.2019 23:01:19   
Sanidej
Kuvani smrznuti spanac (kao stanglice) sa malo pavlake ili ubacim u blender sa ostalim povrcem (krompir,sargarepa, tikvica, brokoli, karfiol).

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 8:14:31   
Rosita
Mili, malo sam mu dala jer je probao u torti i posnu plazmu. Ne znam, došlo mi tako, ne da bih nastavila nego da može pojesti kad naiđe na nešto sa tim. Misliš da sam pogrešila ?



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 8:21:01   
milicicak
Ne mislim da si pogresila, samo sam se zacudila. Meni je sojino mleko poslednja alt_ernativa, narocito za decake, pre bih dala pirincano obogacrno kalcijumom.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 8:44:00   
Rosita
Znam, znam, nemam nameru da mu dajem. Samo je probao iz tog tetrapaka ta tortu. Hvala ti :*


Žao mi je što i V ima neku oset_ljivost 🙁

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 16:39:43   
Maraj
Ja sam spanac davala smrznut. Onaj frikomov u briketima
Otkud znam...i taj spanac..

Ja jutros jela plazmu. S ne vristala, da joj dam. I dadoh joj. Sto rosi kaze...nisam bas striktna sa njom kao sto sam sa L bila. I jela je sunce joj njenouser posted image lepo je smazala. Mada sam se plašila da se ne zagrcne, al ok je proslo.
Jbg...evo i sad price oko 20 god od bombardovanja...ma sve je zagadjeno. Zemlja/vazduh.... zato joj i dadoh plazmu...nece joj nista biti...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 16:41:55   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: milicicak

U plazmi je pravi med. A med se ionako ne izbegava zato sto je alergen nego zbog spora Clostridiuma koje mogu haos da naprave kod beba...



Jeste pravi med i pravi lesnici... Moja kuma radi u Bambiju, pa zbog toga znam. 
Maraj, i ja koristim brikete spanaca (frikom) kad nemam svezi provereni. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 23:00:24   
mama Jo
Maraj, ni ja nisam nikada socivo cak ni nama, nisam i starijoj, ali sad vec toliko vrtim jedno te isto u raznim kombinacijama pa bih malo da promenim, i probacu bas socivo, mozda im se svidi.
Ako neces plazmu da joj dajes ima gomila recepata za te keksice koje deca vole da grickaju, a brzi su za pravljenje.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 23:07:45   
veselicaa
Ja to nisam racunala kao med,a Nini sam dala keks po nagovoru Ivane user posted image user posted image samo da znate kako me kritikovala sto ne dajem detetu keks,sva se obradovala kad joj mm kupio malo pakovanje user posted image
Sada Nina bas voli med,kupujemo domaci.S nije volela kao mala,videlo se da joj se ne svidja a sada ga bas nece.

< Poruku je uredio veselica RR -- 26.3.2019 23:12:16 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 23:10:33   
Sanjica26 RR
mama jo, ni mi nismo nikad jeli socivo. Mislim mm jeste u srednjoj. Bas planiram za neki dan da ga skuvam. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 23:12:57   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

mama jo, ni mi nismo nikad jeli socivo. Mislim mm jeste u srednjoj. Bas planiram za neki dan da ga skuvam. user posted image


Ahahahahaa, u srednjoj user posted image
Iskreno mislim da mm nece hteti ni da proba, ali necu mu reci sta je user posted image
Bitno mi je da se deci avidi.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 23:18:01   
Sanjica26 RR
Mama jo, on je bio u internatu u srednjoj, u drugom gradu. Njemu se to smucilo, jer je jeo bez mesa. Sad se slozio, pa cu probati da napravim. Mozda napravim bolje. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
26.3.2019 23:30:45   
Rosita
Ja danas kuvala sočivo. Samo ga spremite ko pasulj. Sa rebarcima :). Nekad sam i sa pirinčem kao neki mix pilav. Super je sočivo. Zdravo, nije skupo. Ja kuvam zeleno. Ima i narandžasto, njega nisam. N je jeo danas malo pošto slabo inače jede.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.3.2019 5:34:48   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Maraj

Jbg...evo i sad price oko 20 god od bombardovanja...ma sve je zagadjeno. Zemlja/vazduh.... zato joj i dadoh plazmu...nece joj nista biti...



Sve te price oko bombardovanja i osiromasenog uranijuma su takav spin i zamena teza da ja nemam reci... Nije ni zagadjenje toliko strasno koliko je strasna prekomerna i neadekvatna upotreba pesticida i herbicida. A da ne pominjem raznorazne konzervanse, emulgatore i pojacivace ukusa. Ali, nije tema.
Maraj, super za plazmu, ja se plasim da mu dam da gricka bilo sta a vidim da mu je korica hleba super.
Nego, jel zna neko gde ima da se kupi onaj kukuruzni smoki za bebe,ne secam se da li je Nestle ili Hipp?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here