|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
14.9.2014 0:09:32   
Torbica
Meni niko nije smeo rec da kaze inace bi leteli napolje, ali bukvalno. U startu sam rekla, ko me bude sekirao, nije pozeljan. I onda kad krenu neku pricu - Nemoj da me sekiras, inace, bice gadno... I nisu...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Postporodjajna depresija
15.9.2014 9:43:19   
Jole84

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Drage moje, nemojte misliti a sam mojim postom osudjivala bilo koga. Naprotiv-samo sam iznela svoje mišljenjeuser posted image
OK-imala sam i ja dane kada mi je budvalno dolazilo da udaram glavom o zid, ali to je trajalo najviše sat-dva.



Ej draga ne stigoh da odgovorim isti dan user posted image naravno da ne mislimo to,svi imamo pravo na svoje mišljenje,a ono što sam rekla da se vraća kao bumerang mislila sam prvenstveno na sebe jer ja sam ta koja je bila ljuta što žene imaju depresiju a ja ne mogu da imam bebu.
Opet kažem,kod mene verovatno nije bila ppd već umoooooor i hormoni zdrmali. Baš kao Branki,ako mi pomažu-što mi pomažu,ja sve najbolje znam,ako mi ne pomažu-eto sama sam,nigde nikog kad mi treba...baš me nekako tih nedelju,dve stislo. Hvala Bogu da je prošlo.
BM svaka ti čast,mogu da zamislim samo kako je bilo teško,ali pravi potez si napravila,na vreme,naravno zahvaljujući sestri.


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Postporodjajna depresija
15.9.2014 10:29:40   
Modessty
Meni je porođaj bio okidač da dobijem hipotireozu - bolest štitne žlezde. Pa dok smo provalili da je to u pitanju, pa dok je krenula terapija....
Nešto slično je bilo kao kod BM samo ne tako često. Imala sam napade gušenja, napade plača itd. Sve se to prevazišlo zahvaljujući mom mužu i mojoj mami.
Kod ppd porodica igra ključnu ulogu. Upoznala sam ženu koja se još uvek bori sa posledicama ppd, a dete joj ima 4 godine! Do tada sam mislila da je ppd filmska izmišljotina. Ona je bila baš psihički loše. Nije htela da uzme bebu u ruke, nije umela da mu se nasmeje, sve je nekako bila u svom svetu. Njen muž je prvi reagovao i odveo je psihijatru. Bila je dugo pod terapijom, čak i ležala u bolnici neko vreme. Sad je hvala bogu mnogo bolje, ali još uvek ima napade depresije i slično.

Žapkić veruj da je ppd zaista problem i jako je opasno ako porodica na vreme ne primeti i reaguje.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 17:05:35   
Ushtipak
Evo i mene da se javim.
Mala Elena, postujem tvoje misljenje, ali dozvoli mi da kazem da, zbog toga sto puno ljudi tako govori i misli o ppd, zene koje se sa njom bore cute i trpe, ili ih je sramota sto nisu "dovoljno dobre majke", jer dobra majka, mora biti srecna majka, zar ne?
Postporodjajna depresija nije neraspolozenje, nije tuga, u pitanju je bolest, izazvana hormonskim disbalansom koji utice na sve organe, pa i na mozak - za razliku od obicne depresije koju uzrokuju druge stvari. Ono sto otezava situaciju zenama sa ppd je sto, uz borbu sa simptomima depresije (umor, tuga, napadi placa, bezvoljnost, gubitak smisla, strahovi, gubitak apetita ili prejedanje, gubitak libida) one moraju da se bore i sa svim onim sto je prateci deo odgajanja bebe (nespavanje, strepnje, zvocanje okoline, iscrpljenost, problemi sa funkcionisanjem u kuci, na poslu, sa muzem itd).
Ja volim svoju decu. Dobra sam i pozrtvovana majka. Ne fali im ljubavi, paznje, brige. Dojim i mladje, evo vec skoro punih 6 meseci na zahtev, bez ikakvog dodavanja dohrane. Ne hvalim se uopste, naprotiv, samo kazem da sam, spolja gledano, kao i sve majke. Ali iznutra sam ranjena, povredjena, mracna, izgubljena. I samo ja znam kako mi je zbog toga. A reci da je to zato sto je meni vaznije kako izgledam ili sto ne izlazim, nego sto su mi vazna moja deca, to je bas povrsno. Cak bih volela da je to - to, pa da kazem, ja sam malo tuzna zato sto sam detinjasta, sebicna zenica kojoj je stalo do krpica, provoda i mazalica, a decu ko sisa. Ali nije tako, nazalost...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:02:56   
doktorkakristal
USTIPAK draga moja jesi li razmisljala da kad prestane dojenje ako ne bude bolje pocnes da pijes antidepresiv?

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:08:34   
big mum

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

USTIPAK draga moja jesi li razmisljala da kad prestane dojenje ako ne bude bolje pocnes da pijes antidepresiv?


Nadam se da joj neće trebati i da bi razgovor sa psihijatrom mogao pomoći.Ako ne naravno i AD ,pa nije to ništa strašno.

Ushtipak pročitaj moj post na predhodnoj stranici

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:20:21   
doktorkakristal
ma sve prema situaciji,nije ni AD strasan ,stavise vrati coveka u predjasnje stanje jako brzo,pricam iz nekog iskustva sa pacijentima dok sam radila,ako uspe bez toga jos bolje

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:22:43   
big mum

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

ma sve prema situaciji,nije ni AD strasan ,stavise vrati coveka u predjasnje stanje jako brzo,pricam iz nekog iskustva sa pacijentima dok sam radila,ako uspe bez toga jos bolje



Ma naravno da nije .lijek kao i svaki drugi.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:24:44   
doktorkakristal
bas tako,napisah jer nekim zenama napune glavu da je to nesto strasno kakvi da piju lekove itd,da me ne shvatis USTIPAK pogresno ne mislim ja da ti treba ali eto kazem da ima i ta opcija

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:25:21   
Jole84
Uštipak draga vratiće se sve na staro, verovatno ti se sve skupilo, baš kao što je i kod BM bilo...sakupi se čoveku pa porođaj bude okidač.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2014 22:33:00   
Mala Elena
Ustipak , sad videh post.
Ako sam dobro razumela (nemam vremena da citam ponovo ) , ti si depresivna ali ne zato sto ti nije stalo do deteta , niti zbog nezadovoljstva svojom linijom, nemogucnosti izlaska itd?
Kako se osecas , koliko to traje? user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Postporodjajna depresija
18.9.2014 20:34:48   
Ushtipak
Big mum, hvala ti sto si sa nama podelila svoje iskustvo, znam da nije lako pricati o tome.
Dr kristal, nemam predrasude u vezi sa antidepresivima, javicu se lekaru u svakom slucaju, pa cemo videti kako i sta dalje. Problem je i sto ne mogu odmah stici do lekara, deca su na prvom mestu, nema ko ni da ih cuva, a sada imam i taj problem sa kilom koji me dosta sputava.
Mala elena, cini mi se da sam prva dva meseca po porodjaju bila odlicno, raspolozena, puna energije, nista mi nije bilo tesko. Medjutim, kako je vreme odmicalo, tako sam bivala sve utucenija. Zahtevi okoline prema meni nisu prestali zato sto sam postala majka, niti ih mogu staviti na pauzu. Sto se izgleda tice, ja moram dobro da izgledam, jer me za to placaju, ali svesna sam da to polako dolazi na svoje i da ne moze preko noci. Ono sto me ubija je moje fizicko stanje, koje je katastrofa, kao da sam rodila dva jelena, a ne dve bebe. Rascep misica, kila, losa epiziotomija, stomak izbrazdan stotinama strija i nekim tamnim prugama pigmentacije koje zastrasujuce izgledaju. Hocu da kazem, ne izgledam kao prosecna zena posle porodjaja, nego mnogo gore, a trebalo bi da se dovedem u red, jer to posao zahteva. Ali mnogo toga moze da mi bude okidac. Porodila sam se sa drugim detetom u aprilu, a morala sam da dam 6 ispita na doktorskim studijama u junu! Pa vidi koliki je to mentalni napor za jednu porodilju i dojilju...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Postporodjajna depresija
18.9.2014 20:48:31   
serpica

IZVORNA PORUKA: Ushtipak

Big mum, hvala ti sto si sa nama podelila svoje iskustvo, znam da nije lako pricati o tome.
Dr kristal, nemam predrasude u vezi sa antidepresivima, javicu se lekaru u svakom slucaju, pa cemo videti kako i sta dalje. Problem je i sto ne mogu odmah stici do lekara, deca su na prvom mestu, nema ko ni da ih cuva, a sada imam i taj problem sa kilom koji me dosta sputava.
Mala elena, cini mi se da sam prva dva meseca po porodjaju bila odlicno, raspolozena, puna energije, nista mi nije bilo tesko. Medjutim, kako je vreme odmicalo, tako sam bivala sve utucenija. Zahtevi okoline prema meni nisu prestali zato sto sam postala majka, niti ih mogu staviti na pauzu. Sto se izgleda tice, ja moram dobro da izgledam, jer me za to placaju, ali svesna sam da to polako dolazi na svoje i da ne moze preko noci. Ono sto me ubija je moje fizicko stanje, koje je katastrofa, kao da sam rodila dva jelena, a ne dve bebe. Rascep misica, kila, losa epiziotomija, stomak izbrazdan stotinama strija i nekim tamnim prugama pigmentacije koje zastrasujuce izgledaju. Hocu da kazem, ne izgledam kao prosecna zena posle porodjaja, nego mnogo gore, a trebalo bi da se dovedem u red, jer to posao zahteva. Ali mnogo toga moze da mi bude okidac. Porodila sam se sa drugim detetom u aprilu, a morala sam da dam 6 ispita na doktorskim studijama u junu! Pa vidi koliki je to mentalni napor za jednu porodilju i dojilju...




Znam o cemu pricas,ali kad bi videla moj stomak nakon 3 CR,salo koje pada preko oziljka sa milion strija,veruj mi bilo bi ti lakse.Ali ja sam ponosna na svoj stomak,koliko god te placali za fizicki izgled,seti se,dva andjela koja imas nemaju cenu.Sredi se emotivno,a izgled je manje bitan u celoj prici,samo polako,proslo je tek 6 meseci,zena si a samim tim i jaka,zato glavu gore user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Postporodjajna depresija
18.9.2014 21:32:13   
doktorkakristal
kilograme ces izgubiti ,sto se strija tice uglavnom ostaju ali moja zaova je uspela da ih ublazi toliko da se jedva vide nekim serumom,ako te zanima mogu je pitati tacan naziv,ne znam cime se bavis ali razumem da ti je posao vazan,cim se ti malo dovedes u red bice tebi lakse,ja razumem koliko fizicki izgled ume da nervira,sve to stoji da ljubav prema deci nemerljiva ali je tesko da bas budes u fazona bas me briga,tesk je da prihvatis promene,opet kazem sredice se samo polako,tu smo da pomognemo koliko mozemo user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Postporodjajna depresija
18.9.2014 21:46:17   
Mala Elena
Naravno tu smo, da se izjadas i da ti pruzimo podrsku . Sto se strija tice , ne znam da li ti je to genetski ili nisi mazala kreme kao prevenciju...opet, mozes da ih ublazis , probaj Saljicev melem . Sacekaj dok prodje neko vreme , moci ces sebi vise da se posvetis , da radis vezbe i vratis se u kondiciju . I sto vise setaj . Zelim ti brz oporavak. ..user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Postporodjajna depresija
18.9.2014 21:55:17   
big mum

IZVORNA PORUKA: Ushtipak

Big mum, hvala ti sto si sa nama podelila svoje iskustvo, znam da nije lako pricati o tome.


o se izgleda tice, ja moram dobro da izgledam, jer me za to placaju, ali svesna sam da to polako dolazi na svoje i da ne moze preko noci. Ono sto me ubija je moje fizicko stanje, koje je katastrofa, kao da sam rodila dva jelena, a ne dve bebe. Rascep misica, kila, losa epiziotomija, stomak izbrazdan stotinama strija i nekim tamnim prugama pigmentacije koje zastrasujuce izgledaju. Hocu da kazem, ne izgledam kao prosecna zena posle porodjaja, nego mnogo gore, a trebalo bi da se dovedem u red, jer to posao zahteva. Ali mnogo toga moze da mi bude okidac. Porodila sam se sa drugim detetom u aprilu, a morala sam da dam 6 ispita na doktorskim studijama u junu! Pa vidi koliki je to mentalni napor za jednu porodilju i dojilju...


Nema na čemu tu smo da pomognemo kad god treba.

Otkud ti znaš kako izgleda prosječna porodiljauser posted image jesi li im zavirivala ispod majice i između noguuser posted image
Draga moja tako izgleda 60 i više % žena.Pa šta nije smak svjeta.
Ovo što ti misliš to je upravo ono o čemu sam pisala.To su samo predrasude kako bi novopečena majka trebala da izgleda i kako da se osjeća.
To ti pričaju one žene koje nemaju hrabrosti ispričati pravu istinu jer bi one ispale labilne i ružne žene.

Nemoj se voditi lažnim osmjesima i tonom pudera.Prihvati sebe takva kakva jesi jer je to prvi korak u tvom izlječenju.Pomozi sama sebi.
Posao je manje bitan u toj priči jer ako oboliš nećeš nikome biti potrebna prvenstveno svojoj djeci a onda svom šefu.

Misli na sebe mila moja i želim ti svu sreću ovog svijetauser posted image


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Postporodjajna depresija
18.9.2014 22:05:54   
doktorkakristal
BIG MUM user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Postporodjajna depresija
19.9.2014 14:02:29   
Peace*
Draga moja tako izgleda 60 i više % žena.Pa šta nije smak svjeta.
Ovo što ti misliš to je upravo ono o čemu sam pisala.To su samo predrasude kako bi novopečena majka trebala da izgleda i kako da se osjeća.


user posted image

Meni je prijalo da uđem u stare farke, a uslov je bio da nosim steznik.
Nisam stizala da operem kosu često koliko sam želela - odsekla sam šiške i prala njih a ostatak pokupila.
Prilagodila sam se onome što me čini relativno zadovoljnom kad se pogledam u ogledalo.
Kad su rekli da Marko zbog ekcema treba da je u kontaktu samo sa 100% pamukom, po kući sam vukla obične pamučne majce, a kad idemo u šetnju, onda obučem nešto "lepo" da me mine želja, jer će biti u kolicima.


Ali iznutra sam ranjena, povredjena, mracna, izgubljena. I samo ja znam kako mi je zbog toga. A reci da je to zato sto je meni vaznije kako izgledam ili sto ne izlazim, nego sto su mi vazna moja deca, to je bas povrsno. Cak bih volela da je to - to, pa da kazem, ja sam malo tuzna zato sto sam detinjasta, sebicna zenica kojoj je stalo do krpica, provoda i mazalica, a decu ko sisa. Ali nije tako, nazalost...


Imam jednu novogodišnju sliku. MRZIM JE! Na slici smo Marko i ja pored grozne plastične jelke. To je bila ta godina kad se M rodio, kad je bio sav u krastama, Luka povučen iz vrtića da ne dovlači viruse, M ne sme napolje jer mu puca koža na hladnoću... zarobljena u stanu sa njima dvojicom, na kraju krajeva bez volje i želje da ih zabavljam - a oni su samo deca. Sećam se da sam kitila jelku, eto tako jer je red, i to u poslednji čas, a M je plakao, i plakao, i plakao, a ja više nisam imala snage. Do kraja sam ga digla i naterala baku da nas sliku uz jelku, on plače, a ja ljuuuuta.
Druga slika uz istu jelku, koji dan posle su deca, L koji nije hteo da se slika, i M u onoj ljulji sa rukavicama i poklonom preko njega.
Mnooogoooo sam bila tužna, sama, izgubljena u to vreme... ali nije bio ppd.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Postporodjajna depresija
12.3.2015 0:42:56   
majorka
Iskreno , bilo je dana kada sam htela da ujedam ali ne želim da se sećam toga. user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Postporodjajna depresija
19.8.2015 14:55:45   
Наташица
да ли је депресија или не, али ја се последњих дана осјећам лоше. беба ми плачљива, јако мало спава и тешко се успављује. сморена сам. не спавам више од 5 сати. мени као и са првим дјететом млијеко никако не надолази, остало на количини коју сам имала као и првог дана. посегнула сам за АД па са још горе не надолази. осјећам се други пут кривом што не успјевам дојити бебу, што ми још горе пада, јер сам овај пут мислила да ће бити боље. дани ми углавном пролазе у бебиној вриски, мом плачу и тјешењу моје трогодишње цурице како треба да престанем плакати и да ћу бити добро. њој се никако не могу како треба посветити и за то се осјећам кривом. иначе нисам таква особа, али ме изгледа хормони и даље пуцају. на све то, изгубила сам скоро па потпуно апетити, знам да ми и то утиче на количину млијека. натјерам се бар три пут дневно појести нешто.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu majorka)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Postporodjajna depresija
19.8.2015 15:23:16   
jess021
Natasice, meni za sad ne lici na depresiju vec na tvoju premorenost i osecaj krivice zbog dojenja, to nisu simptomi depresije, ali ne znaci da ta tvoja osecanja treba zanemariti.
Imas li pomoc od nekoga? Koliko beba ima meseci? Mozes li pricati sa nekim kako se osecas?
Ako bas ne mozes da dojis, pa nije kraj sveta, postoje alternative.
Pokusaj, ako imas uslove da ti neko pricuva decu, bar da se naspavas, sve ce biti bolje.
user posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Postporodjajna depresija
19.8.2015 20:28:45   
Sanjalicaaa
Natašice, nemoj se opterećivati dojenjem. Ako ide super, ako ne ide i ne mora. Pa nisi ti lošija majka od onih koje doje. Možda je beba gladna pa često plače. Znam kako to ume da padne teško. Ja sam se dugo mučila, nalivala svime i svačim, jela na silu, ali mleka nije bilo. Beba je plakala non stop jer je bila gladna. Uvela sam dohranu i beba se smirila.A ja odlučila da se više ne mučim.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Postporodjajna depresija
20.8.2015 12:52:35   
Наташица
беба има мјесец ипо, али као да сам је родила пре пола године и заглавила у овом времену. никако вријеме проћи, сваки дан исти. стално у кући с њима је права лудница. мама ми дође понекад припомоћи. од мужа имам велику помоћ, али тек ка дође с посла, а то је 5 сати. разговарам са мамом и са мужом о свему, али опет џаба од њихове утјехе, опет се осјећам лоше. кад се исплачем будем ми лакше, а онда опет нападну ме мисли и тако све у круг. све у свему, хвала вам. ваљда ћу се сабрати.

< Poruku je uredio Наташица -- 20.8.2015 12:53:44 >


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Postporodjajna depresija
20.8.2015 12:58:19   
Sanjalicaaa
Probaj da izdvojiš pola sata-sat da prošetaš svakog dana. jako puno znači da izađeš iz kuće.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Postporodjajna depresija
20.8.2015 13:06:19   
Наташица
мораћу пробати да изађем сама и слушалице у уши, јер кад изађем обично поведем старију са собом. макар да јој ту шетњу пружим. никад то не буде много, јер се овај мали дерекавац толико дере да муж нема начина да је умири па се вратим.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here