|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.12.2014 11:42:43   
Peace*
a inace ne rece ti ja da se slazem sa tmuser posted image klik (video pokazuje upravo da ste i jedno i drugo u pravu)


user posted image

I opet nemam odgovor dal je tablica množenja sa 2 ustvari da se neki broj pojavljuje 2 puta u proizvodu ili da se beoj 2 pojavljuje određen broj puta u proizvodu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.12.2014 11:49:12   
Misha i Ljisha
evo ja bih rekla da je tablica sa dva znaci da se brojevi pojavljuju dva puta u SABIRANJU

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.12.2014 11:51:42   
choopa choops
Ja bih rekla da je
2x1
2x2
2x3
i td.

Jer
1x2
2x2
3x2...
je množenje svih brojeva sa 2.

A i sledeće će valjda bit tabica množenja sa 3, pa sa 4 ...Pa je meni logičnije da uči prvo taj broj koji treba, pa množi sa ostalima...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.12.2014 11:53:06   
Misha i Ljisha
da slazem se sa choopom

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.12.2014 12:33:02   
Peace*
TO je info koja mi je trebala. Hvala

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Matematika u osnovnoj školi
29.12.2014 10:10:11   
Peace*
Naučili smo tablicu sa 1,2,3,5 i 10.
Ne zna na prekok, ono "Koliko je 4x3", ali zna redom da ispriča ove tablice, i ja mislim da je to za sada dovoljno, Ponavljanjem će mu ostati u glavi, i znaće na preskok. Jel tako?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Matematika u osnovnoj školi
29.12.2014 10:58:31   
Misha i Ljisha
pa stalno treba da ga propitujes naravno prvo redom a onda i na preskok. Ma to mozes dok sklanjas sto ili dok peres sudove, stvarno ne zahteva posebno puno vremena. A polako krenes npr pitas ga redom do 3 puta 4 pa preskocis na 3 puta 6, neka bude skoncentrisan.

Lepo vam ide svaka cast.

Inace ja svojoj komsinici za rodjendan sad kupila puzle sa tablicom mnozenja (isto treba preko raspusta da nauci). Njena mama se odusevila a dete voli puzle eheheh valjda ce brze nauciti user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.1.2015 8:26:58   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Peace*

Naučili smo tablicu sa 1,2,3,5 i 10.
Ne zna na prekok, ono "Koliko je 4x3", ali zna redom da ispriča ove tablice, i ja mislim da je to za sada dovoljno, Ponavljanjem će mu ostati u glavi, i znaće na preskok. Jel tako?


Prvo ga redom kako njemu odgovara ispituj, a posle kad savlada, kreni na preskok, tablica mnozenja se ne zaboravlja. Mislim da bi jos bolje bilo da taj deo na preskok krenes kroz igranje, sigurno mu tako neces ogaditi matematiku od malih nogu user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.1.2015 11:26:20   
Misha i Ljisha
Peace jel deran naucio tablicu? Jel zadovoljna uciteljica? Jesi ga naucila da mnozi na prste?user posted image Ne javljas se pa rekoh ajd da priupitam

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.1.2015 11:48:01   
Peace*
user posted image Škola uveliko počela, učiteljica ne spominje tablicu! user posted image
Mi ponovimo vikendom, malo nam teže ide 6,7 i 9, a 8 nismo naučili.
I tako, sad uče vreme - sati, minuti i sl sr*nja.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.1.2015 11:50:00   
Misha i Ljisha
e ne mogu da verujem hahaah izes ti uciteljicu.

Sati minuti i sl da zna isto bre ko pesmicu da znas Da nema posle muke sa uglovima user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.1.2015 11:51:24   
Peace*
Ma... ide... za sad ga nervira kad su popodnevni sati, pa broji koliko je to, ali ja mislim da je to samo vežba. Što više puta prebroji, pre će naučiti. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.1.2015 11:53:49   
Misha i Ljisha
a jel zna da gleda na sat sa kazaljkama? kad smo vec kod satovauser posted image .

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.1.2015 13:05:00   
Peace*
Za raspust je počelo da ga zanima, pa je znao otprilike, s tim da ga nisam gnjavila da je 13.45, već je govorio 1.45.
Sada je skapirao da postoji i popodnevno vreme. To sada uče u školi, nacrtan sat sa kazaljkama, a oni da napišu vreme prepodne i popodne.
Ili, zadato vreme, a oni da nacrtaju.
Pa onda, zadatak npr: Sada je 13.40, a do bake mi treba 30min. U koliko sati ću stići kod bake?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 16:45:19   
choopa choops
Šta znači ovo za skupove? L kaže da možda trebaju da se docrtaju gore tri kruga-mladunčad, a dolje tri kvadrata-majke? I ja mislim tako, ali meni je ovo totalno gluo....Kakvi su ovo zadaci gdje treba da gatam šta je pisac time htio reći? user posted image
user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 28.1.2015 16:46:01 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 18:22:57   
lanajelena
Lepo ti dete kaze,pa se posle prebroji i znaci da svi imaju majku user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 18:32:31   
choopa choops
Ma tako smo i uradili, ali meni je ovo totalna glupost! user posted image Mislim, ne vidim poentu...nije mi jasno što ih fino ne uče sinus kosinus user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 21:32:55   
Misha i Ljisha
user posted image sve ima svoju poentu. KAsnije u skoli kad budu radili bijekciju ili da li je funkcija jedan na jedan ili na se vidi svrha. Znaci gore nacrtati mladunce dole mame i povezati i funkcija je jedan na jedan jer svako mladunce ima jednu mamuuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 21:43:54   
choopa choops
Ali meni nije jasno zašto nisu napisali npr: Prikaži skup mladunaca i skup mama geometrijskim oblicima. Da li svako mladunče ima mamu?

To mora da se napiše sve fino, nema zezanja user posted image . Šta će bit' kad dođu komplikovane stvari? Mada ja sam već zaključila da sam ja naopaka, meni je komlikovano ono što je nekome jednostavno, i obratno user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 21:46:21   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ali meni nije jasno zašto nisu napisali npr: Prikaži skup mladunaca i skup mama geometrijskim oblicima. Da li svako mladunče ima mamu?

To mora da se napiše sve fino, nema zezanja user posted image . Šta će bit' kad dođu komplikovane stvari? Mada ja sam već zaključila da sam ja naopaka, meni je komlikovano ono što je nekome jednostavno, i obratno user posted image

slazem se da je to malo nejasno ali kao sto vidis da je deci jasno.Mi odrasli se tu pitamo previse jer razmisljamo o mnogo stvari. Deci je to kristalno jasnouser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Matematika u osnovnoj školi
28.1.2015 21:52:55   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ali kao sto vidis da je deci jasno.Mi odrasli se tu pitamo previse jer razmisljamo o mnogo stvari. Deci je to kristalno jasnouser posted image


Istina! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Matematika u osnovnoj školi
20.2.2015 14:46:38   
Peace*
Bila ja kod učiteljice i pitam:
Šta je tablica množenja sa 3: da se br 3 pojavljuje nekoliko puta ili da se neki br pojavljuje 3 puta, pošto vidim obe varijante u knjizi.

Ona se nasmeje i kaže:
Imate množenje brojem 3 i množenje broja 3.

user posted image

Reko:
Doooobro, i vi dignete Luku i kažete "Da čujem tablicu sa 3, i šta vam on priča?

Ona opet kroz osmeh:
Ne dignem ga i ne tražim to od njega. Tablica množenja se više ne uči tako. Oni imaju svoje tablice koje mi bojimo, i oni vizuelno pamte tablice. Nemojte dirati dete, on to sve zna, i znaće još bolje. Tablica se više ne uči "da se peva u pola noći".

Ovu tablicu boje KLIK

Eto da znate...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Matematika u osnovnoj školi
16.5.2017 0:37:21   
choopa choops
Imala djeca kod nas testiranje...Dobili su zadatak:

"Збир година Иде и маме Ивоне је 31. Колики ће бити збир њихових година за 3 године?"

I moje dijete pmaetno nije ukapirala da je Ida ime, nego da je ide od glagola ići user posted image I naravmo pogriješila je jer joj nije bila jasna postavka zadatka user posted image

Nego, bas me interesuje....da li kod vas djeca u drugom razredu rade ovakve zadatke? user posted image Ja inace mislim da zadatk nije primjeren tom uzrastu (nevezano za glagol ići user posted image ).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Matematika u osnovnoj školi
16.5.2017 7:51:57   
IvanaSK RR
Choopo, sin je radio slicne zadatke u drugom razredu. I moje mišljenje je da je to previše za njih, ali ko nas pa pita user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Matematika u osnovnoj školi
16.5.2017 12:05:15   
choopa choops
Šta znam, nama to nije bilo po planu i programu, Uciteljice kkazu da to nije za njihov uzrast, a onda dobiju takav zadatak na testu koji im se upisuje u svjedočanstvo user posted image To je kao zavrsni test...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here