|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
6.2.2009 11:27:24   
Anoniman
Pa što bi pobegla iz vrtića? user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Idemo u vrtić!
6.2.2009 11:51:29   
sneza24
gagi opusti se nemoj da razmisljas o tome,sve ce biti u redu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   [Obrisana poruka]
6.2.2009 13:23:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 53
   [Obrisana poruka]
13.2.2009 9:12:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Idemo u vrtić!
13.2.2009 9:29:21   
Lu
E sad je super,sam kaže idi mama i dođi po mene kad ja ručam s djecomuser posted image
A što se tiče bolesti da kucnem u drvo ove zime je samo jednom imao kašalj i to bez temperature a nadam se da se neće razboliti u vrtiću jer oni ako primijete da je neko dijete bolesno odmah zovu roditelje,
a opet virozu može pokupiti svugdjeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 55
   [Obrisana poruka]
15.2.2009 21:07:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 56
   [Obrisana poruka]
16.2.2009 8:32:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Idemo u vrtić!
16.2.2009 8:54:52   
Lu
Uf gagi baš nezgodno,kako to da nema grijanja u vrtićuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Idemo u vrtić!
16.2.2009 9:12:39   
Jeca*
joj gagi, promaklo mi je da si dobila posao user posted image . Čestitaaam!
A ne sekiraj se, valjda će imati razumevanja, nadam se. Do kad nema grejanja u vrtiću, šta kažu?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 59
   [Obrisana poruka]
16.2.2009 10:33:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 13:29:02   
eugenija
Uaa vrtići ... user posted image
Ja sam inače pedagog, ali u toku studiranja prošli smo i praksu kroz vrtiće. Tu sam se nagledala svega i svačega.. Posle te prakse rekla sam, e moje neće ići, makar se nikad ne socijalizovalo! user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 17.2.2009 13:31:32 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 61
   [Obrisana poruka]
17.2.2009 13:30:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 13:31:15   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

eugenija... djeci do 5 godine je potrebna njega a ne socijalizacija... a razboljevanjem stalnim se ne postiže jacanje imuniteta


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 13:40:57   
guppy RR
Moji su svaki drugi mesec bolesni da moraju BAŠ da ostanu kod kuće. Ali kod dvoje skupi se brzo.

Ali NE BI DALA VRTIĆ sad za ništa drugo... Toliko su tamo već naučili da ih je divota gledati!!! Mali istraživači su to user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 13:45:11   
sani
i moja ide u vrtic i xna se desiti da svaki cas bolesna ali mislim da vrtic ima i dobrih strana. iskreno ne znam koji tas bi prevagnuo kad bi stavila + i - za vrtic

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 13:54:39   
eugenija
Bili smo na praksi, razbacalo nas po svim banjalučkim vrtićima.. Imali smo zadatak da pratimo rad vaspitačica, mada naravno to nismo otvoreno naglasile.. Posle tog praćenja, pravili smo neke analize na fakultetu..
Ono što nas je sve šokiralo jeste da te vaspitačice ne prezaju ni od čega, niti pred nama, a pitanja u glavi su bila tipa : "Bože šta onda rade kad nas nema tu"..
Bila sam svedok ovome: Dečak plače, gurnuo ga drugar, vaspitačica HISTERIŠE: "Šta plačeš, samo curice plaču!" Dete unezvereno još više zaplaka, jadničak se prepao, a ona pozelenila od muke, pa se opet idera: "PREEEEKINI!!!".. Dečak je ostao sav u suzama, tj. suze idu, ali tona nema, a ona kad je videla da on ne prestaje, uze ga za tregerice obema rukama i tresnu od zid koji je bio 2 metra dalje... "Samo da te vidim da si zaplakao! - zaurla... I mali osta tako ... Plav, crven.. zbunjen i šokiran...
E sad, nama su striktno naglasili da ne smemo da se mešamo, smemo samo da posmatramo i beležimo u nekim svojim papirima i upitnicima šta se dešava.. A ja sam uspela samo da se smaknem u wc i da se umijem.. Posle toga nisam danima dolazila sebi.. To mi je ostao nekako najupečatljiviji događaj..
Ono čime sam bila zgrožena jeste:
- Da deci cure sline, da ih brišu kako ko stigne, da sline jedni po drugima i imala sam baš priliku da vidim kako ide prenos virusa u živo!
- Da deca leže nisko skroz na krevetićima preko kojih ide promaja, da sede na betonu, na tepihu, na stepenicama, kako ko gde stigne i niko ih za to ne opominje!
- Da idu u wc kolektivno, tj vaspitačica ih postroji u ćihu ćihu vozić i svi idu u wc.. I NEMOJ DA NEKO NE PIŠKI! Piški sad, posle ne može! A znamo da svako od nas ima svoje sopstvene fiziološke potrebe i ne mogu svi piškiti stoga u isto vreme.. Ovo je verujte mi, velika tortura za decu, jer osećaju krivicu ako ne piške kad i svi...
- Kada se ide u dvorište, tu kontrole nema nikakve.. Skonatala sam zadnji dan boravka da grupa dečaka namerno u igri baca autiće preko ograde u kojoj su otkrili rupu, pa se provlače kroz istu da bi dohvatili bačeni autić (a tik do ograde je cesta, svaki put dete kroči nogom na nju)... Ja sam o ovome obavestila vaspitačice, koje su prvi put čule, a decu sam pitala od kada to rade, na šta sam dobila odgovor: Svaki dan se tako igramo...
- Za vreme ručka, pored toga što znaju da zapuše detetu nos da bi otvorilo usta (ako ovo neko smatra brižnim , neka smatra, ja ne smatram), neretko se upotrebljava ista kašika kojom nahrane 5-oro dece...
- Svake godine u vrtićima i školama ide akcija jedne naše nevladine organizacije "Jedan slatkiš - jedno dete".. Svako dete donese slatkiše u vrtić, a na kraju akcije, u vrtić dolaze devojke iz organizacije koje kupe prikupljene  slatkiše.. Evo šta tete rade: - Veće glomaznije slatkiše odvoje na stranu, tipa smokija i čipsa i napune jednu vreću, a ostalo podele među sobom i odnesu svojim kućama... I ovome sam bila živi svedok!
- U toku radnog vremena vaspitačice znaju da odu na sat vremena da plate struju, vodu, i ostale generalije, pa onda dve grupe dece čuva jedna dok se ova ne vrati.Pa kakvu ona kontrolu ima nad njih toliko? Ne znam kako je u Srbiji, ali ovde su vrtići ionako pretrpani, i u jednoj grupi bude i po 30 dece, a ono što sam čula nedavno, jedna mlada vaspitačica vodi grupu od njih 56!!!
To su samo neka od iskustava, mogla bih ovako danima.. Zaista sam od tada protiv vrtića, a pre mi to nije bilo upitno, jer sam smatrala da vaspitačice rade profesionalno svoj posao.. Prosto, imate poverenje u njih... S kojom god sam pričala, ne sviđa joj se njen posao, izgubila je i takt i živce radeći 30 godina po vrtićima, jedna je ček rekla: Radi tuđe dece, zapustila sam svoju, pa mi sad moja deca zamere, pa sad neću prstom da mrdnem za tuđu...
U školi sam testirala na stotine dece prilikom upisa u prvi razred, radila sam analize i došla sam do zaključka, da nema razlike između dece koja su pohađala vrtić, od onih koja nisu.. u intelektualnom, emocionalnom i razvojnom smislu.
Eto Gagi, napisah ja momački... user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 17.2.2009 14:00:46 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:00:28   
sani
hvala eugenia na informacijama a mislim da svaka majka to zna ali nece sama sebi da prizna user posted image vec  nastoji naci nesto pozitivno i onda se pitamo zasto nase djete nece u vrtic i u vecini slucajeva je zbog teta


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:00:39   
Anoniman
a ona kad je videla da on ne prestaje, uze ga za tregerice obema rukama i tresnu od zid koji je bio 2 metra dalje... "Samo da te vidim da si zaplakao! - zaurla... I mali osta tako ... Plav, crven.. zbunjen i šokiran...



ja bi je odležala 12 godina zenice majke mi moje

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:02:59   
guppy RR
Eugi, strašno user posted image
Ali ipak treba naglasiti da je tako bilo u vrtićima u kojima si ti bila...

... ja sam bila stvarno dirnuta i oduševljena kada sam imala sastanak sa vaspitačicom pre mesec dana. Izvukla je papire o mojoj dečici i rekla mi je za svakog:
- koje reči koristi (SVE je nabrojala!!!!)
- koju hranu voli i ne voli, kako jede
- kakav ritual ima kad spava, šta mu treba, šta ne voli, šta voli, koliko spava
- kakav je u razvoju, da li može da dohvati sitne stvarčice, šta više voli
- čime voli da se igra...
- kakvi su po karakteru.. kako izražavaju svoje potrebe (verbalno, neverbalno) ... sve u DETALJE!

.. i za svako dete mi je rekla šta je njegova specifičnost... recimo moj maleni JAKO voli muziku i voli da pleše kad čuje pesmice, a malena obožava red i sve sprema po vrtiću tanjir u tanjir, čašu u čašu...

Ona ih je upoznala 100 % .. i tako mi je drago što se toliko posvete deci.
Uz sve gore napisano, slikaju ih u igri, .... jednom nedeljno okače slike pred vrata ili dečje crteže i napišu pored imena.. zaista divno!

Da se ovde dešava nešto što si ti napisala, već bi davno izgubile posao.
Tužno user posted image

Ja stvarno volim vrtić!

< Poruku je uredio guppy RR -- 17.2.2009 14:03:10 >

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:03:23   
eugenija
Htela sam da dodam i da velika većina roditelja nema drugu opciju, ali u takvim slučajevima, treba se raspitati malo o uslovima u vrtiću... Recimo, puno su bolji vrtići gde u sklopu njih rade i pedagozi i psiholozi, pa je tu kontrola veća...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:12:34   
sani
mislim da bi svi lenka ali pitanje je kako dokazati i masa drugih pitanja
ja sam imala nedavno sitaciju u vrticu da su tete za rucak dale kcerke ono sto ona ne jede, a ne njen obrok, kad sam reagovala i otisla u u upravu da porazgovaram i nakon toga rekla teti da sam bila u upravi i reagovala frka se podigla na mene i ja sam ispala kriva za sve a da ne pricam o odnosu prema djetetu poslije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:15:06   
sani
guppy kolke su grupe kod vas u vrticima? grupa u koju ide moja kcerka je 32 djece i mislis li da se teta moze njima posvetiti a njih dvije tete su na citav dan

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:19:29   
Anoniman
sani draga ne znam sta bih ti rekla ... mozda si vidjela ili procitala kakva je frka u sarajevu oko vrtica, samo zato sto jedna kobila sjedi na mjestu direktora ju djeca sarajeva... roditelji se bune a ona ne mrda, ja jednostavno nakon svega toga nemam volje a ni zelje slati djete u vrtic.
cerka je krenula u privatni i isla 7 dana i to je bio kraj... da mama ne zaglavi zatvora bolje je ispisati!!! ( u tih 10 dana upisano bilo 40 djece ispisano 30 za 10 dana)
to je moje misljenje ali ja nemam snage traziti vrtic u kojem je sve kako treba tako da ne ide nego i nju i brata cuva jedna krasna teta ... odu u parkic ima puno djece i drustva joj ne fali

(odgovor članu sani)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:28:46   
eugenija
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Eugi, strašno user posted image
Ali ipak treba naglasiti da je tako bilo u vrtićima u kojima si ti bila...




Naglašavam i naglasila.. Već u prvoj rečenici kažem "banjalučim vrtićima", a pred kraj kažem "ne znam  kako je kod vas.." i definitivno se ograđujem. To su događaji kojima sam ja svedočila kao student pedagogije na praksi.
Veoma mi je drago za kreativnost i pažnju koju si opisala u tvom slučaju, baš mi srce toplo kad čujem neki lep primer.. Živeli lepi primeri!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Idemo u vrtić!
17.2.2009 14:31:07   
guppy RR
A mene srce boli kad čitam vaše primere user posted image
Mislim da je u Slo normativ za grupu 14 dece... zato je teško dobiti vrtić, jer nema puno mesta... ali je bar kvalitet na mestu, ako me razumete!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here