|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ucimo da pisemo slova
1.3.2015 18:55:32   
mila83
Mi smo to stvarno spontano pocele, kazem,tek sam se porodila, pa onda kada je beba spavala,nas dve bi crtale.citale i pisale svasta i ona je prva pocela sa tim prepoznavanjem.
A sta kazete za ovo?

http://www.mojpedijatar.co.rs/cudo-od-deteta-cita-sa-dve-godine/

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ucimo da pisemo slova
1.3.2015 19:08:01   
veselicaa
Mi smo poceli negde sa tri godine ali to su bila slova A,M,T tako da je umela da napise mama,tata i jos neka druga slova.Sada isto voli da pise,prepoznaje sva slova ali joj je tesko da ostane u redu kada pise,obicno se kako pise tako penje sve vise user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.3.2015 13:44:31   
Sevcenko7
Probajte site slovarica.somee.com ucenje slova kroz igru

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 15:47:22   
vikiveki
Ćerka mi je pokazala interesovanje i želju da uči slova još u pripremnom predškolskoj grupi,dok sin nije imao želju ni interesovanje za slova ni u 1. razredu.Ne kažem,naučio je bez problema da čita i piše ,ali vidim da ga to uopšte ne zanima

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sevcenko7)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 16:15:36   
branki*
boza moj zna celu azbuku i abecedu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 20:05:44   
vikiveki
Branki user posted image za Božu,od kada je počeo da uči i je li on sam pokazao interesovanje?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 20:54:46   
branki*
pa,poceo je vokale u decembru kad je bio u beogradu,ali nista posebno.sad u maju kad smo otisli za bgd ponovo je savladao sve,maltene odjednom.doduse ,on jos ne ume pravilno da izgovara sva slova,ali to je touser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 21:19:08   
Sanjica26 RR
Bravo za Bozy.
Teodora uglavnom zna sva slova i zna da napise mama i tata.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 21:29:51   
amdn
drugari bravo za vas, mi znamo sva slova i cirilicu i latinicu, al nam pisanje ide slabo mrzi ga da povuce liniju i to ti je,
ne zna ni da napise sva slova al nesto ga ni ne forsiram user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 21:36:27   
vikiveki
amdn nemoj ni da ga forsiraš,neka uči onako kako on ima potrebu,polako naučiće sve

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 22:06:25   
bubulence
moja Ema zna skoro sva cirilicna slova (ne zna Dz, C i Z da napise), latinicna slabo. brojeve zna do 10... a uglavnom je sve naucila iz onih knjizica A- pa slika aviona, B- slika balona itd... tako je i brojeve naucila, na slici 3 leptira pa pored toga br 3...
ali ne zna da poveze i da procita nego sve mora slovo po slovo... ali nema veze, naucice kada bude trebalo

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ucimo da pisemo slova
7.7.2015 23:15:34   
bojana92
sa koliko su vasa deca pocela da pokazuju interesovanja za slova,brojeve,i uopste da hoce nesto da uce?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 0:39:19   
aleksandrici
Polako i strplivo sa pisanjem.Bitno je da ne forsirate dete ako nema jos interesovanja za to.Naucice,ima vremena,samo polako.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 10:44:32   
mila83

IZVORNA PORUKA: bojana92

sa koliko su vasa deca pocela da pokazuju interesovanja za slova,brojeve,i uopste da hoce nesto da uce?


Moja Mima je kroz igru pocela,tako sam i videla da je to interesuje..vrlo rano. Porodila sam se ,ona je imala 2 godine tada..kada bi beba spavala,puno smo crtale i pisale, i pocela ona da ponavlja ta slova koja sam joj pisala..i eto,sa 2god i 8 medseci naucila celu azbuku a godinu dana kasije i sva slova da napise. Ponavljam,bez ikakvog pritiska i forsiranja,sve kroz igru.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 10:46:58   
mila83
Treba samo pratiti interesovanja deteta,eto,sin je sa 4,5gof poceo da se interesuje za to,sto je po meni skroz ok..nista forsirati ,niti sam pokusavala njemu to ranije da namecem..

boza moj zna celu azbuku i abecedu. Branki,bravo za tebe i Bozu ! user posted image

< Poruku je uredio mila83 -- 8.7.2015 10:47:55 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 10:48:36   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: bubulence

moja Ema zna skoro sva cirilicna slova (ne zna Dz, C i Z da napise), latinicna slabo. brojeve zna do 10... a uglavnom je sve naucila iz onih knjizica A- pa slika aviona, B- slika balona itd... tako je i brojeve naucila, na slici 3 leptira pa pored toga br 3...
ali ne zna da poveze i da procita nego sve mora slovo po slovo... ali nema veze, naucice kada bude trebalo

Bravo za Emu,gledam tiker pa ona bas dosta zna za njen uzrast user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 10:50:41   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: branki RR

boza moj zna celu azbuku i abecedu.

Tek sad vidim ovo,pa bravo za malisu,tako mali a tako puno zna user posted image Svaka cast,Brankiuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 10:54:50   
mila83

IZVORNA PORUKA: bubulence

moja Ema zna skoro sva cirilicna slova (ne zna Dz, C i Z da napise), latinicna slabo. brojeve zna do 10... a uglavnom je sve naucila iz onih knjizica A- pa slika aviona, B- slika balona itd... tako je i brojeve naucila, na slici 3 leptira pa pored toga br 3...
ali ne zna da poveze i da procita nego sve mora slovo po slovo... ali nema veze, naucice kada bude trebalo


Bubi,da pohvalim i tvoje pametno devojce user posted image ne stizem sve postove da registrujem odmah !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 17:27:40   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: bojana92

sa koliko su vasa deca pocela da pokazuju interesovanja za slova,brojeve,i uopste da hoce nesto da uce?

Moja starija ćerka je počela da se interesuje za slova i pisanje negde u starijoj grupi vrtića ,znači sa 5 god,nisam je forsirala i kasnije je bez problema savladala sve u školi za kratko vreme,a brinula sam se,pošto je većina dece već znala da piše a neko i da čita pre polaska u školu.Ona je to brzo savladala i kasnije je bila najbolja
A srednji sin on je druga priča,slova,čitanje i pisamnje ga ne zanimaju skoro nimalo,ne kažem naučio je sve u 1 razredu ali ja vidim da to njega ne zanima puno

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ucimo da pisemo slova
8.7.2015 17:28:40   
vikiveki
Bubulenceuser posted image bravo za devojčicu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ucimo da pisemo slova
11.7.2015 8:35:14   
mila83
Naravno da ni ne moraju to da znaju pre 1.razreda,skola tome i sluzi.Bas sam bila nedavno na nekoj tribini u organizaciji drustva ucitelja pa su nam uciteljice pricale kako da se igramo sa decom i pripremimo ih za ucenje slova.
Najcesce su to igre tipa na slovo , na slovo,da pocinje rec,zatim da bude zadato srednje slovo u reci i na kraju,da bude poslednje zadato slovo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ucimo da pisemo slova
11.7.2015 9:38:23   
Buba Mira
Mi smo sa 4 ipo godine stigli do Nina, mama, tata, baba i Tanja, na ćirilici, kroz igru. To zna da napiše. Malo se muči sa Nj pa ponekad na N osim "stomaka" doda i crticu kao na B ćirilično, ali ok, polako. I da, Nina je Nain ponekad user posted image , ali skonta kad pogreši, pa se ispravlja.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ucimo da pisemo slova
11.7.2015 10:11:18   
vikiveki
Ja kod mojih nisam insistirala da uče slova,tako da je devojčica tek u predškolskom pokazala interesovanje za učenje slova,tada je i počela da ih uči,dok dečak nije pokazao interesovanje ni u 1. razredu ,naučio ih je on ali ne voli nešto puno da piše ičitauser posted image a ovaj najmlađi on će ja mislim za godinu dana već početi da ih uči.Tako da se svi razlikuju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ucimo da pisemo slova
11.7.2015 10:30:15   
Buba Mira
Nema forsiranja, mi se igramo. Kupila sam ogroman hamer papir, raširimo na pod i po tom papiru svašta crtamo, pišemo, znači nema stola, ozbiljnosti i pisanja po naredbi. Kad pita za slova i traži "ajde da pišemo kako se ja zovem", onda pišemo i slova. Zanima je i mnogo je srećna kad napiše nešto i voli da se hvali, "vidi kako sam naučila".


Edit: evo ovako to izgleda user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Buba Mira -- 11.7.2015 10:35:35 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ucimo da pisemo slova
11.7.2015 10:48:47   
mila83
Divno Buba Miro ! Potpuno se slazem sa tvojim nacinom,i mi smo slicno tako ! Pogotovo devojcice hoce i vole tako.

Preslatka je ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here