|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 11:08:57   
Sanjica26 RR
Suzi, to joj je mm stavljao crtice da bi znala da ispred margine ne pise. I on je perfekcionista. Inace, sama je uzela knjigu i pocela da prepisuje. Nisam u fazonu da pre vremena pise. Ima 5 i po godina. Predskolac je.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 11:20:08   
Anck Su Nmaun
A to je prepisivalaaaa? Ja kontam sama napisala user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 11:22:33   
suzi kju
Samo mogu da pohvalim rukopis za taj uzrast, bravo!
A kad ona sama hoce neka je,neka piše.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 11:23:47   
Sanjica26 RR
Anck pise nesto sama kad se set_i nekih reci.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 26.6.2017 21:09:26 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 11:25:04   
Anck Su Nmaun
Ma odlicni su , samo nek se trude user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 11:58:38   
dijana1*
Sanjice fenomenalnouser posted image
Sta bi ja dala da V ovako piseuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 12:11:35   
IvanaSK RR
Sanjice, super user posted image
Dijana, otprilike u trećem razredu ces znati kako ce pisati user posted image Salim se, naravno.Ali sin je sada u fazonu da pise toliko sitno da jedva vidim sta pise, kaze da tako lepse pise :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 12:21:56   
dijana1*
Ivana samo ti i ja kukano na decu, neradnici nasi maliuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 12:27:44   
Sanjica26 RR
Cekajte, polako. Mozda cemo i mi da kukamo user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 13:03:50   
veselicaa
Sanjice bas je urednauser posted image Moja A je peti razred i rukopis joj je svrakopis a S.je prvak i bas lepo pise,jedino kada je umorna ili joj dosadno tada pise kao nogama.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 13:49:19   
Mala Elena
Moja sestricina ima bas lep rukopis za prvacica user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.12.2016 13:51:45   
Anck Su Nmaun
Moja T ne pise lose ali su joj slova ogromna user posted image stalno joj govorim manja.. manjaaa !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.1.2020 23:48:02   
Mirko Svirko
Moj sin ima 5 god. Pokuslaa sam da ga naucim ali nije zainteresovan. Tako da ga ne teram, kad dodje vreme radicemo. 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.1.2020 23:55:17   
Sanjica26 RR
Nema potrebe ni pokusavati sa pet godina. Rano je. Jedino ako dete izrazi zelju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ucimo da pisemo slova
28.1.2020 21:40:52   
Mirko Svirko
Hvala Sanjice.Znaci mi ovo. Jer me mm kritikuje kako on jedini zivi u svetu igracaka umesto da pise.. Ja sam pokusala ali ga trenutno to ne interesuje. Hoce on da boji i crta,ali slova jok. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ucimo da pisemo slova
28.1.2020 21:55:42   
Sanjica26 RR
Ma, nek uziva dok je dete. Kad krenu obaveze nece moci da ih se otarasi. I to je super sto boji i crta. Slova ce doci kad bude želeo. Mozda kad se budete najmanje nadali. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ucimo da pisemo slova
28.1.2020 22:20:35   
mama Jo
I moja J sa 4 godine jako zeli da nauci da pise,zanimaju je slova bas jako. Neka zna sama da napise,mozda 3-4 slova. Imamo one magnete za frizider slova i tu je uglavnom naucila da prepozna, igrajuci se.
Ja, isto, mislim da je rano jos.
Mislim da pripremni predskolski program sad radi slova.
Cak poneki strucnjaci kazu da je bolje i ako u skolu krene a da ne zna slova, nego tamo da nauci.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ucimo da pisemo slova
28.1.2020 22:39:43   
Misha i Ljisha
D naucila dosta slova sama. I sad muku mucimo danispravimo nepravilno pisanje. Tako da je bolje kad nista ne znaju


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ucimo da pisemo slova
28.1.2020 23:02:45   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

D naucila dosta slova sama. I sad muku mucimo danispravimo nepravilno pisanje. Tako da je bolje kad nista ne znaju





Definitivno je bolje. Ja imam decaka u grupi, 1 razred, i dalje pise stampana slova od 3 cm jer mu je mama tako rekla jos daaaaavno. Kod uciteljice isto. Nista pisana, nista sitna slova. Dal se inati, sta li... 
Bolje ih je samo nauciti da prepoznaju slova, pisanje ce doci samo od sebe. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ucimo da pisemo slova
28.1.2020 23:48:35   
Misha i Ljisha
Jao Ivanka bas. Sto je najgore od svega slovo D uzSno pise. Znaci svoje ime napise katastrofa. A sa 4 godine kaooo vauuu dete zna da se potpise. I ostadw na nivou cetvorogodisnjaka. Stalno je teram da d briseni lepo napise


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ucimo da pisemo slova
29.1.2020 1:36:52   
Ivanka 75
Ma kakav wow sa 3 ili 4 godine. Nek skace, nek se maze i prlja, juri, trci, istrazuje...
Zamislite dete koje sa 3 godine zna da napise svoje ime. I roditelji odusevljeni, imaju genija. 
E sad, zamislite to isto dete koje ne zna da skace napred nazad, sa stoji na jednoj nozi, da tapse rukama, da leti kao ptica...
Kako je naucilo da napise svoje ime tako bi naucilo i da se krece... Da mu je neko pokazao ili ga pustio da se krece. 
Ovako... Dete je na jednom mestu, sa olovkom u ruci i radi ono cemu ga uce, pise slova. 
I ne zna nista drugo, stoji u mestu dok muzika svira, nema osecaj za pokret. Ali zato vidi V na zidu, eno ga slovo V. Sto prepozna to i pokazuje. 
Deca polaze u skolu sa 6.5, 7 godina, ne sa 3, ne sa 4...
Sa 7.
Svestrana  deca su sasvim druga prica. 

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 29.1.2020 1:39:37 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ucimo da pisemo slova
29.1.2020 8:42:49   
emicaa
Dora zna neka slova pisati,neka ne.Ovde stalno naglasavaju to da djecu idu u skolu nauce citati i pisati i ja to postujem.Prije par dana Dorina drugarica mi kaze smije gledati tv jer nema zadacu,pitam je kakvu zadacu ti imas.Kaze ucim za skolu,mama mi daje zadatke.Malo sam ostala u cudu.

David prepoznje 80%slova,tako je i sa brojevima.Nikad ali nikad ga nisam ucila,pjevali smo cesmo ABC pjesmicu i pokazivala sam slova dok pjevam.Dal je zbog toga nemam pojma

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ucimo da pisemo slova
29.1.2020 11:30:05   
Mirko Svirko
Mi smo leti po ceo dan napolju. Zna da skace,ttci,imaju svoju bazu u jednom drvetu napravljenu od grana, gde donose kamencice prave logorsku vatru, pecaju kao ribu.. ma svasta nesto. Bude prljav i smoljav, ali mu je lepo i srecan je. E sada kazem kritikovali su me sto se meni dete igra a ne zna da napise ime. I zato sam najvise i pisala ovde. Jer po meni ne treba ni da zna sada. Sada je mali i sada se igra.Ali bolje da proverim, s'' obzirom na to koliko cesto cujem da njegovi drugari pisu, posumnjala sam da sam odlepila.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ucimo da pisemo slova
29.1.2020 16:20:39   
branki*
moja B ima 5 godina ,napunila pre dve nedelje.od slova zna A i B i jos par koja zna da napise,ali ne zna koja su.sad...mozda gesim,mozda sam nemarna,tako kaze moja mama,da bi trebalo puno vise da zna.ali,ne zna.ne zato sto ne moze ,sigurna sam,nego sto nismo radili sa njom uopste.i ovo je poku[ila usput .i neke brojeve isto dok je prepisivala sa kaendara.ali,ne zna koji su to brojevi.sin je u tom uzrastu vec znao celu azbuku,ali sa njim je mnogo radjeno.i on je u autisticnom spektru.tako da...i meni su se prioriteti promenili..jedino me je strah da ne gresim u smislu da joj nekako smanjujem razvoj inteligencije time sto ne radimo puno sa njom..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ucimo da pisemo slova
29.1.2020 18:17:20   
Ivanka 75
Ma jok Branki, ko je radio sa Teslom, Ajnstajnom, Njutnom?

Od slova je bitnije da razumeju sve ono sto im se kaze, da ktivno ucestvuju u razgovorima sa okolinom, da znaju da objasne cemu sta sluzi, da nauce da vide konkretan svet oko sebe i da ga razumeju.

Da ne deluje kao da su pali s marsa kad im kazete da se pomere 2 koraka a oni ne znaju sta to znaci ali znaju azbuku, abecedu, kineska slova i tako to.

Dpdaj, donesi, pomeri, pruzi, dodirni, okreni se, levo desno, gore dole, napred nazad, to treba da znaju, i razumeju.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 29.1.2020 18:28:16 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here