|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.6.2017 9:49:13   
IvanaSK RR
Mi se i dalje uspavljujemo u narucju. Vidim ja da ce tako biti do skoleuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.7.2017 13:26:49   
Anck Su Nmaun
sad pokusavam bez mazenja, lupkanja po guzi da se uspavamo, samo legnem pored njega. Ipak ko ce ga lupkati u vrticu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.7.2017 13:37:53   
degu
B se sad uspavljuje ili uz siku ili sam sa dudom ili bez nje ako se dobro smori user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.7.2017 14:20:20   
veselicaa
N preko dana u kolicima,obicno je uspava mm a uvece ili je dojim ili joj dam dudu,e sad vec trece vece(pocelo dete da puzi,tj uci se)okrene se na stomak i seta po francuskom.Kao Emicin Daviduser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.7.2017 16:20:57   
emicaa
Vesi znaci pocela je vec user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.7.2017 18:27:03   
krin 40
Uveče posle kupanja se uspava dojenjem.Preko dana je već više i češće budan tako da se igramo.Počne da kmezi kada mu se spava.Spustim ga u krevetac i izadjem iz sobe.Uglavnom se buni još pet minuta i sam zaspi.Počela sam ovako da ga ostavljam pre par dana,naravno u početku nije išlo glatko ali istrajala sam😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.7.2017 19:01:06   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Vesi znaci pocela je vec user posted image

Odmah prvo vece setila sam se tvog srecka i onog snimkauser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 9:53:21   
Tatjana.87
Evo me ovde heh! Krin a koliko da cekam kada ga spustim u krevetac,mislim ni ovako ne mogu da izdrzim par minuta kada place da ga ne uzimam!
Evo sada sam ga spustila u krevetac budnog i prolazi treci minut hehe kako prica sa onom vrteskom iznad krevetica!
Ali mislim da ga nece jos dugo drzati!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 10:06:17   
krin 40
Na ovu temu su večite polemike i diskusije.Svaka mama ima svoj stav i način i ja to poštujem.Moj je da bebu ne treba uspavljivati.Već sam gore pisala o
tome.Prvo tvoj beban je starosti kao i moj.Preko dana moraš da skapiraš kada spava a kada ne jer oni sada imaju veće periode budnosti.Bar je tako kod
mene.Moj D je skoro celo posle podne budan.Ali zato noću spava.Pre podne voli da posle budjenja se poigra sat,sat ipo i onda opet odspava turu.Naravno
,obzirom da ga nisam "navikla na ruke" u periodu kada je budan leškari na krevetu,igramo se zvečkama,malo de zabavi u ljuljalici i sl.On sada kada mu se
spava počinje da pokazuje ljutnju i nervozu.Odnesem ga u krevetac i spustim.Izadjem.Vrcka se malo i zaspi.Spava na stomaku.Počela sam da ga učim sam da
spava kada je imao šest nedelja.Nije bilo mnogo plakanja.Kada bi se zaplakao podignem ga pomazim,smirim i vratim.To sam dosledno ponavljala nekoliko
dana.Ali istrajala sam u tome.Naravno sada je milina

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.9.2017 10:10:34 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 10:10:37   
Tatjana.87
I moj bebac nakon jutarnjeg budjenja provede nekih sat ipo budan i onda spava bar naredna dva sata sto trenutno nije slucaj,bio se lepo uspavao ali je promaja na drugom kraju kuce zalupila vrata i on se probudio i evo sada pokusavam sa tvojom metodom...malo se kenjka pa ga cujem ucuti pa zevne..jo nadam se da ce nesto biti od ovg vaspitog metoda!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 10:16:04   
krin 40
U svemu je potrebna doslednost.Preko dana u sobi kod bebe od rodjenja ili radi tv ili svira muzika.Tako je navikao na"buku".Ne bude ga zvukovi po kući.Možemo normalno da živimo bez šaputanja i hoda na prstima.Noću pisle kupanha totalna tišina,mrak u sobi.Svako veče ista
rutina.Sada zna šta je "noć" i da se tada spavauser posted image .Sisa na zahtev ali obzirom da su već "veliki" retko se desi da je gladan na sat preko dana.Tako da kada se buni ne guram mu sisu za svašta nego tačno sada znam kada pokazuje da želi san

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 10:21:28   
Tatjana.87
Eno bio je dobar nekih pola sata skoro...i sada svaki minut idem da mu dajem dudu i da mu kazem da sam tu! user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 10:24:33   
Duškić
Iskusna mama, Krin, ja moje nunam user posted image .
Tek kad se setim kad je cerkica bila beba, na svaki uzdah sam skakala..jooj.
Od pre nekoliko dana bebac trazi da ga stavim u krevetac, pa uzme cuclu igra se sa njom i zaspi. Valjda ce da potraje.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.9.2017 10:28:14   
krin 40
Duškić naravno da će da potraje.Tatjana ne moraš da ulaziš na svaki zvuk.Oni se malo bune pa zaspe.Ako neće da spava D se izdigne na ruke i zvera po
krevetcuuser posted image user posted image .Ja na sreću ni dudu ne koristim

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.9.2017 15:52:28   
Tatjana.87
Krin ja se ne usudjujem da ga stavim na stomak,po danu da ali nocu se ne usudjujem. user posted image
Jednu noc je spavao dva ipo sata na stomaku i to je bilo sve!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.9.2017 16:23:40   
krin 40
To je tvoj izbor.Moja decu su sva spavala na stomaku.Imamo temu "kako spavaju vasa deca" pa pročitaj iskustva mama

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.9.2017 12:15:53   
Tatjana.87
Ehej sinoć se moj bebac posle kupanja nasikio i zaspao i kada sam krenula da ga spustim u krevetac probudio se,ipak sam ga spustila i izašla iz sobe!! Stvarno je zaspaouser posted image zaspao je oko 22h i probudio se jutros u 5h
user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.9.2017 12:21:33   
krin 40
Extrauser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.9.2017 12:43:25   
Maslacak15
Ja nebih stavljala bebu na stomak dok ne ume samostalno da se okrene na isti. Stvarno nebih. Jasno mi je da su tu misljenja podeljena i da mnoge mame kazu da su im bebe stomacni spavaci ali u ovom slucaju mislim da su brojke previse ubedljive. Do nekog pocetka devedeset_ih svugde je i bila preporuka da bebe spavaju na stomaku da nebi dolazilo do deformacije glave (spljosten potiljak). Medjutim onda su povezali kokcice i skapirali da je fenomen spontane smrti beba (SIDS) vezan za rizik od spavanja na stomaku. Ne zna se bas tacno zasto ali se pretpostavlja da je rizik od gusenja veci kada ste potrbuske a dusnik je ispred jednjaka. I onda kad krenu da bljickaju uleti im u dusnik....
Nije ni bitno, tada je pocela na zapadu kampanja Back to sleep campaign 1994. rezultati su sledeci

http://iahp.org/wp-content/uploads/SIDSrate.png

znaci vise nego tri puta je smanjena ucestalost slucajeva i efekat je rastao kako su roditelji prihvatali striktne instrukcije. Naravno da mi je jasno da se radi o jako malom broju slucajeva ali i 1 dete na hiljadu je mnogo.
Ovde se daje stvarno striktna preporuka samo i iskljucivo ledja (ni na stranu! jel mogu da se preture), sve do momenta dok se beba samostalno ne okrece.

Ne osudjuem naravno nikoga, odluka je majci ali mislim i da je bitno da budete svesne svih aspekata i mogucih rizika,




< Poruku je uredio Maslacak15 -- 13.9.2017 12:44:16 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.9.2017 12:48:55   
Tatjana.87
Hvala Krin user posted image
A za okretanje na stomak jos se ne usudjujem osim po danu kada je budan!
Ima vremena za to za sada mislim da mi je ovo veliki uspeh!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.9.2017 12:51:25   
krin 40
Naravno..Svaka mama odlučuje kako ona misli da je najbolje za bebicu

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.9.2017 12:55:47   
Tatjana.87
Koliko se vrti po krevetiću vidim ja da će on uskoro sam da odluči kako će da spava, uveče ga ostavim uz levi kraj a ujutru ga zateknem u dnu krevetićauser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.9.2017 21:38:35   
Tatjana.87
Ne znam da li da se usudim da napisem! Upalilo je sada je stavrno upalilo! spustila sam ga u krevetac petnaest minutica je nesto malo pricao i zaspao jupiii
Muz i ja kao dva teletabisa sa papucama u rukama smo se isunjali iz sobe user posted image

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.9.2017 21:54:27   
krin 40
Eto...sve se možeuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.9.2017 21:58:03   
Tatjana.87
Hvala ti Krin do neba!! Nije se njario uopšte samo se na momente čulo kako cokće rukicu i par puta se promeškoljo i zaspao! Prosto sam ponosna na sebeuser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here