|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.5.2018 23:20:26   
vocicana
Da javim samo, tri noci za redom, pelene suve ujutru, spavao je nocas 8,5 sati, nista. Cim je ustao trazio je nosicu. Ostavicu ga jos dva tri dana tako, tj noci i skidam i nocnu.
Suzi Kju breeeeeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.5.2018 9:35:11   
BubaBubica
Voci, Milena bravo user posted image Svaka čast!
Milena svaka čast, ja ovu moju ne znam kad ću naučiti user posted image tako mi je teška za saradnju, niti priča i mislim da će kakenje biti teži slučaj. I sad beži kad želi da kaki i kad primetim da kaki ona krene da beži i negoduje kad je presvlačim user posted image Sa starijima nisam imala problema, sa njima sam pričala pričala ali sa D ne mogu jer ne sluša ništa....

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.5.2018 9:45:06   
Milena18
Bubice, samo strpljivo. Znaš i sama kako se kod njih sve preko noći promeni. Možda će i ona za koju nedelju ili mesec pokazati interesovanje za nošu. Mi smo insistirali na priči o gaćicama, te kako su lepe, pa ove su na tufne, one sa sovicama, pa je ona sama birala koje će ujutru obući. Gaćice su nam postale glavni odevni predmet. Ali mislim da je nama ipak bilo lakše jer ona ide u vrtić gde ih od početka stavljaju na noše.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Skidamo pelenu II deo
24.5.2018 22:31:56   
Anck Su Nmaun
Sigurno da je lakse kad u vrticu grupno sede na nosama user posted image
V kuci sedne al nece dugo. Pobegne.
Sad ga provalim kad mu se kaki i pitam ga jel kakas a on vikne Ne user posted image
Inace ne mora da zna da prica da bi odvikla dete od pelene. Bitno je da se razumete!!
Ni moja T nije znala da prica pa smo uspesno skinuli.
Sa V nikako da se nakanim da pocnemo.

Inace bubice iste su nam skoro zvezdice samo sto je moja prva 2010 user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.5.2018 22:33:27 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 7:53:25   
IvanaSK RR
Anck, ja moju pitam jel se ukakila, ona kaze NEEE, a ono puna pelena.
Mi cemo za koji dan da krenemo polako, samo da se stabilizuje vreme.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 12:12:08   
Anck Su Nmaun
Ma treba se naoruzati strpljenjem, po ceo dan presvlaciti i brisati govanca user posted image user posted image ja moram sad da iskoristim ovih mesec dana sto cu biti na moru i na godisnjem il cao.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 12:20:50   
emicaa
Bubice sve te razumijem.
Dora je bila puno laksa za saradnju,malo vise od godine je imala kad je pocela kakati u nosu,pelene skinuli sa 21 mjesec,kao od sale.
Srecko je potpuna suprotnost,on dodje i kaze fuj i onda bjezi da ga ne presvlacim.Definitivno necu prije rodjendana uopste pokusavati.Ne znam dal da pokusamo prije ili posle mora.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 12:23:23   
IvanaSK RR
Emice, ako mislis da ce ti na moru biti lakse bez pelena ti onda probaj pre mora user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 14:42:29   
jocajaca
Ja ne znam šta da radim sa ovim mojim sinom! Ima 23 mjeseca, od septembra redovno ide na tutu da kaki i sam traži tutu, već par mjeseci se budi suv i prije mjesec dana sam mu skinula skroz pelene ali on nikjako da uhafiza kada treba da traži tutu. Pratimo ga čitav dan i pošto ima tačno vrijeme kada pišžki (kad se probudi, pola sata poslije buđenja, prije spavanja oko 12, kad se probudi, oko 19 i dok se tušira user posted image ) i tako ga stavimo na tutu ako ga slučajno ne stavimo on piški i kaže Ja piki. Samo to kada je go u kadi tada kaže da mu se piški i traži tutu i lijepo stoji i piški. Sad više ne znam da li bi mi bilo pametno da mu još malo vratim pelenu ili da ustrajem u ovome, pa naučiće jednom-valjda user posted image . Sa curama mi je bilo lakše, privikavanje je trajalo 7-10 dana i to je to.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 21:33:23   
Milena18
Ja mu ne bih vraćala pelenu. Mislim da bi ga to zbunilo i da bi sledeći put bilo još teže. Ne znam, možda i grešim...I moja M se još uvek dešava da se upiški, ne baš svakog dana, ali dešava se. A ima već skoro mesec dana kako smo skinuli pelenu. Kod nje je problem što kad se zaigra jesnostavno ne želi da sedne na nošu, ne postoji način da je ubedimo.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 21:49:39   
Maslacak15
JA bih mu vratila pelenu. Bez problema. Prerano ste poceli, dete je ocigledno nespremno. Mislim " tacno znamo kad piski" pa ga stavimo na nosu nema ama bas nikakvog smisla. I ne mislim da je normalno da se upisavaju redovno. To i dalje znaci po meni da nisu naucili jel nisu spremni. Mojima se sve skupa nije desilo 5 puta da mi se upiske otkako su batalili pelene. Ali to ne zato sto su mnogo pametni i napredni bili nego sto ja nisam skidala pelenu niti se sa tim baktala dok dete nije trazilo samo da ide u WC. Tek kad dete zna da prepozna samo da mu se piski, da skonta koncept da se ne piski u gace i da trazi, onda je spremno i onda nema problema.
Samo se maltretirate i pravite u zivotu sebi probleme. Krajnje je nebitno da li je dete ostavilo pelene sa 23 meseca ili sa 27 meseci.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.5.2018 22:51:09   
Milena18
Pa ja sam shvatila da on sam traži nošu, makar tako piše na početku posta. Sad pročitah ponovo pa mi baš i nije najjasnije. Izgleda da traži kad mu se kaki, ali ne i kada treba da piški.
M traži nošu svaki put, samo ponekad bude kasno, tj. kasno stigne do nje. Ne mislim ni ja da je važno da se detetu skine pelena što ranije niti bih forsirala svoje dete, ali joj isto tako ne bih vraćala pelenu jer se jednom u 3-4 dana upiški jer nije htela da prekine igru.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.5.2018 15:22:27   
vocicana
Milena u pravu si, nekada se desi da osinu pa nista strasno, ali i Maslacak j u pravu, nekome treba malo vise nekome malo manje da ukapira, sazri... Nama je bilo lakse jer su pamucne pelene bile, sticao se osecaj za mokro, ja i ne znam nekoga iz nama bliskih geeracija iz doba pamucnih pelena da mu je trebalo ne znam koje vreme da se predje u gacice.
Nista ne forsirati.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.5.2018 21:10:04   
Milena18
Ma, i ja se slažem sa onim što je Maslačak napisala. Možda sam ja i požurila, učinilo mi se da je spremna, isti su mi rekle i vaspitačice. Moguće je da ipak nije bila spremna jer eto, i dalje se ponekad upiški. Ali vraćanje pelene za mene nije opcija. To bi mi bilo kao da nosim kišobran sa sobom kud god da krenem svakog dana zato što će jednom u nedelji pasti kiša i možda ću pokisnuti. A što se Jocejace tiče, verujem da će ona uspeti da proceni šta joj je činiti.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Skidamo pelenu II deo
27.5.2018 22:51:49   
vocicana
Upravo tako Milenice

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Skidamo pelenu II deo
28.5.2018 9:26:00   
jocajaca
Hvala žene na savjetima. Evo za ova tri dana samo mu se jednom desilo da se malo upiškio i to zato što je sjeo u nekakkav autić koji mu se očito jako svidio pa mu se nije dalo tražiti. Inače sad n a vrijeme kaže Piški mi. I on je bio u pamučnim pelenama i znao je kada je mokar, kod njega je bio problem prepoznavanja osjećaja kada mu se piški i kada već počne da piški. Ali eto završismo izgleda i tu fazu :).

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Skidamo pelenu II deo
28.5.2018 14:26:01   
vocicana
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:15:19   
Anck Su Nmaun
Kod nas situaaacija! Nosu danima baca po celoj kuci divlja nece da sedne ziv. Kod babe za vikend nosu bacakao pola sata morali da je sakrijemo.
Ja ga obukla u gacice divlja skida nece i nosi pelenu da mu stavim user posted image user posted image
Bice ovo borba vidim ja user posted image

Inace dobila par postavljenih gacica, kad se upiski ne ide dalje iz gacica a oblozene su. Super stvar

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.5.2018 15:16:09 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:22:53   
vocicana
Anck, D je haos pravio ali brzo ga je proslo,samo polako.Svako dete druga prica

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:23:56   
IvanaSK RR
Ja jedva čekam da ih vise skinemo. Moram da vidim sa vaspitacicom da porazgovara sa ostalim roditeljima pa da krecemo u tu avanturu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:24:13   
Anck Su Nmaun
Sad sam se vratila u 2013 kad sam skidala Hani pelenu, dete je za 5 dana skinula pelenu rekoordnoooo!
A ja se toga ne secam. Seam se samo da sam krenula s njom ranije al nije islo dok sama nije odlucila.
T se secam kao juce da je bilo mesec dana piskanja svuda a mesec dana s kiksevima.
H moj genije kod nje je sve brzo islo.

V ce mi izgleda doci glave!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.5.2018 15:25:47 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:26:50   
Anck Su Nmaun
O danas po kuci u gacicama....pa kako nam bude. Moram bar probati

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:27:09   
vocicana
Samo razmisljajte otome da uskoro nema vise bacanja novca za peleneeeeeuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:46:12   
Anck Su Nmaun
O da razmisljam i tekako al kad ovaj tvrdoglavko ne razmislja user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.5.2018 15:46:17   
Duškić
I mi planiramo ovih dana.
On hoce, ujutru mu je suv pampers i trazi nosu. Sad kad bude jos vise vrucina skinuce sam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here