|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Defektolog
17.12.2015 18:57:10   
branki*
Ahaaa,jasnije mi je malo sad.moj sin ima privatno defektologa,ali ja ne znam koja je ona ta uza klasifikacija.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Defektolog
18.12.2015 13:53:28   
somatoped
Kako ste se odlucili da angazujete defektologa?Po licnom nahodjenju ili savetovani od pedijatra?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Defektolog
18.12.2015 20:07:19   
branki*
Moj sin ima razvojni problem,savetovan je logoped samo u drzavnoj ustanovi,ali ubrzo se uvidi da je ovakvoj deci defektoloski tretman obavezan,pa smo kod privatnog lekara dobili savet da moramo i logopeda i defektologa,a i mi sami smo shvatili znacaj defektoloskih tretmana,on radi sa njim svakog dana po sat vremena.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Defektolog
18.12.2015 20:52:57   
somatoped
Kako ste nasli defektologa?Po preporuci ili...?Planiram da se bavim privatnom praksom pa mi informacije vezane za ovo puno znace...i ako nisam previse indiskretna odakle ste?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Defektolog
18.12.2015 21:03:31   
branki*
Iz mog nekog iskustva,pokusajte sa privatnom praksom,jer drzavno jako puno dece ne moze da dobije tretmane,a i to sto dobije je nedovoljno skroz,sta znaci jednom u nedelju dana pola sata,nista,deci je potrebno svaki dan ili bar tri put nedeljno.verovatno da zavisi i od gradaa,evo npr u mom mestu,bor,ne postoji nijedan defektolog koji radi privatno.naseg defektologa,idto kao i logopeda smo nasli po preporuci prijatelja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Defektolog
18.12.2015 21:10:37   
somatoped
Slazem se sa vama ,tretman mora imati kontinuitet i odredjeno trajanje..nikakva povrsnost nema efekta ,a radom u drzavnoj sluzbi smatram da deca ne dobiju dovoljnob upravo iz razloga koje ste naveli..Ja sam iz Uzica,ovde takodje nema privatnih defektologa pa se upravo iz tih razloga usmeravam ka privatnom radu.Imam viziju i znam kako pravi rad treba da izgleda ali se iskreno plasim koliko bi to bilo isplativo...Uzice nije bas bogat grad...a s druge strane bojim se da su ljudi malo informisani o tome sta je defektolog i kako se deci moze pomoci ,ne samo deci s"a problemima" vec svakom detetu ...jer je pravilan razvoj nasa misija..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Defektolog
18.12.2015 21:16:39   
branki*
Sta znam.ja sad od kako sam u ovoj prici gledam drugacijim ocima.pravo da vam kazem,dok nismo skapirali da imamo problem,nisam ni ja nesto posebno ni xnala sta je defektolog i sta tacno radi,ali sad kako mi je to svakodnevnica,defektolog nam je preci nego iko.kad si u toj orici,vidis da ima jos ljudi za koje nisi ni mogao da pretpostavis da imaju decu sa nekim vidom problema ,disfazije i sl.mi smo i hteli u nasem gradu da angazujemo defektologa,ali em ih ima malo,par njih koji rade u specijalnoj skoli i to je to i oni ne rade orivatno ni na crno,u smisly da ti dodju u kucu i da rade sa detetom,a niko od njih nema privatnu praksu otvorenu.
Mozda mozes za pocetak da spustis cenu ili da das neki popust onima koji bi dolazili vise puta ili tako nesto,da udaris neku reklamu ili nesto.ono sto je sigurno,jeste da ako si dobar u svom poslu,nesumnjivo ce se cuti i imaces klijentelu,tj decu.za dobrog strucnjaka ljudi su spremni da plate.mi smo u beograd dosli privatno da zivimo da bi sina vodulu na casove .

< Poruku je uredio branki RR -- 18.12.2015 21:20:09 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Defektolog
18.12.2015 21:37:05   
somatoped
Slazem se ...moje sumnje su mozda neosnovane jer mojih kolega nema mnogo pa nemam nikakav parametar koliko posla privatno imaju.Mada,kolege i profesori iz BG i te kako lepo rade...Ja sam imala strucnu praksu u bolnici i sa koleginicom sam radila program rane stimulacije i pracenja razvoja beba ..jer deca rodjena pre termina,carskim rezom,produzenim porodjajom i sl.faktorima rizika mogu imati smetnje u psihomotorici.pa sam radila na tome da sve potrebne funkcije steknu na vreme tj.u zoni razvoja.Odlicni su rezultati.Ja imam dvoje dece i sa njima sam radila i uvek smo od pedijatra dobili pohvalu da idu korak napred u razvoju.I motoricki i govorno i emocionalno.Eto oni su bili moj mali "eksperiment"..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Defektolog
18.12.2015 21:53:25   
branki*
Ja ti zelim svu srecu u poslu i puno uspeha u radu sa decom!ovi po beogradu zaista imaju prilicno posla,ima puno dece.mislim da bi i po manjim gradovima to islo,pokusaj,nemas sta da izgubis,sem ako ti porezi ili kako vec ide kod pokretanja privatne prakse nisu bas jako visoki.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Defektolog
18.12.2015 22:33:30   
somatoped
Hvala puno na lepim zeljama...tvom sinu zelim sve najbolje,uz roditelje koji su svesni i predani apsolutno nema dileme da ce sve poteskoce prevazici..Samo hrabro napred!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Defektolog
19.12.2015 12:56:03   
somatoped
Molila bih za samo jos jednu informaciju...Opet sam indiskretna al mi znaci taj podatak...koliko placate defektologa?

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Defektolog
19.12.2015 13:00:55   
somatoped
Od skora sam na ovom forumu..verovatno ste vec pronasli resenje al nije na odmet da kazem..U Bg preporucujem profesora dr Stosljevica,somatoped je i specijalista opste defektologije a i lekar je.Smatram je idealnim za pitanje po kom se interesujete.

(odgovor članu awake)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Defektolog
19.12.2015 15:35:03   
branki*
Somatoped,nije tajna,1500 din je cas moji traje oko 50-55 minuta.
Za dr stosljevi
ca sam cula preko interneta,nisam imala licno iskustvo!
Ajde,bas se javi povremeno ako pocnes da radis privatno kakva je zainteresovanost,ima li posla!
Pozdrav u hvala na lepim zeljamauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Defektolog
19.12.2015 15:38:14   
somatoped
Hocu naravno...Pozdrav .Hvala na informaciji.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Defektolog
23.12.2015 4:58:25   
dunja RR
Somatoped, molim za savet, evo naše priče:


Moj dečak ima 1.5 godinu, i kažu da ima malo kašnjenje, ali niko ne govori da trebamo da brinemo. Naš problem je pre svega motorika, nosio je kaiševe za kukove, te još nije prohodao (hoda uz nameštaj već 4 meseca i brzo puzi). Kasnimo i u sitnoj motorici. Naloge ne izvršava, zna samo pokaži glavu, baci pet, ponekada hoće taši taši. Pa-paje ranije hteo, sada neće nikako. Kada ga pitamo gde je mama, pogleda u mene , gde je tata - okrene se ka tati i pogleda ga. Smislenu reč nema, mada u poslednje vreme često govori mama, mamama kada je blzu mene, i hoće sisu (još dojim, ali planiram već dugo da prestanemo, ne uspeva mi zbog njegove vezanosti i uspavljivanja na sisi), ali nekada mamama kaže i tati. Ali kažem mislim da nije smisleno još. Krenuli smo sa progovorilicom (Tanja Lukovac) u poslednjih mesec dana, uz gumene životinje i sada oko 15-20 životinja prepozna-kada ga pitam gde je krava npr on je pronađe i uzme, ali na slikovnici neće da pokaže. Nema pokazni gest, mada mu je pažnja svakim danom sve bolje kod slikovnica. Sa igračkama pažnja nikakva, kocke samo baca, rastavlja, ne zna tj. neće da spoji, lopticu neće da ubaci u kanticu kada mu pokažem, već samo izbacuje. Nema pincetni hvat, na tome sada radimo. Idemo na vežbice u Sokobanjsku za motoriku. Dečiji psihijatar u Palmotićevoj kaže da je zdrav, ali da treba da se radi sa njim. Konstatovala je i da lepo prihvata ljude, ostvaruje kontakt, veseo je, nasmejan. Inače, on se u kući odaziva na ime, ima lep konkatkt očima, ali napolju ponekada zna da bude odsutan što je baš danas primetila i jedna terapeutkinja pa me naplašila, u Sokobanjskoj. Kaže da joj ponekada izbegava kontakt očima, i da on to radi nekada, ali ja imam utisak da to radi kada mu nije zanimljivo to što mu ja pričam. Ne znam da li deca uvek moraju da gledaju u oči kada im se obraćamo, kada ih oblačimo? Psihijatrica je rekla da su Sokobanjska i rad kod kuće sasvim dovoljni, i da je mali za logopeda, defektologa. Rekla je i da krenemo u vrtić, mada smo od logopeda dobili savet vrtić nikako, jer ništa ne razume (taj savet dobismo pre mesec dana kada mu nivo razumevanja jeste bio manji). Kada ga pitam gde je kapa, beba, meda, kutija itd pogleda uvek u pravu stvar, tako da razume ono što ga naučim. Razume NE, mada neće uvek da posluša i često negoduje, ali razume. Ne zna naloge-daj, donesi. Ne zna sam da jede kašikom, generalno nije samostalan. Kada mu kažem daj on da ruku, jer smo ga greškom to prvo naučili, i nikako da ukapira da treba da da predmet. Voli skrivalice, pesmice, igre sa golicanjem, tu baš učestvuje. I dalje me kopka da li da angažujem defektologa, ali nisam sigurna koji tip defektologa nama treba, na osnovu navedenog o nama. Možete li nekog preporučiti, na pp, zanimaju me i cene i da li postoji mogućnost dolaska kući-jer mislim da on mnogo više uči u svom okruženju, senzornu sobu u kojoj vežba u Sokobanjskoj baš ne voli (čim vidi da se približavamo zgradi krene plač), iako su terapeutkinje tamo zaista divne. Ali imam utisak baš svog svega navedenog da bi rad kući bio bolji, a sa druge strane i ja bih htela da vidim gde grešim i kako trebam da radim sa njim (u Sokobanjskoj mi nismo prisutni za vreme vežbi, jer krene plač ako smo tu, i od učenja ništa). Molim vas za savet i vas i druge mame, koji tip defektologa je nama potreban, i ako može neka preporuka. Unapred hvala!

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.12.2015 5:07:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Defektolog
24.1.2016 21:54:21   
MARIJA NINA
potreban defektolog,reedukator ili radni terapeut za radni odnos na neodredjeno vreme...mesto prokuplje....za informacije i razgovor mozete se javiti na br.064 40 46 590

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Defektolog
4.9.2016 0:00:41   
Autor
Postovani,
sin moga brata je prevremeno rodjeno dete. Ima 5 godina i probleme u razvoju (razume govor ali sam ne ume da kaze vise od par reci, ima aktivne pokrete ruku i nogu ali nije jos prohodao...). Dete radi sa logopedom, povremeno ide na plivanje i jahanje. Trenira fizioterapeutske vezbe po metodi Medek Cuevas (cileanskog doktora), itd.
Moj brat ima i drugo dete i zbog obaveza, treba im pomoc defektologa u ulozi licnog pratioca za dete sa posebnim potrebama. Da li mozete nekoga da preporucite?
Zive na B.Brdu u Beogradu.
pozdrav

(odgovor članu MARIJA NINA)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Defektolog
31.1.2017 11:48:30   
yupii
Ja sm specijalni pedagog-defektolog. Za roditelje koji imaju dilemu kome odvesti dete i adolescenta koji ima probleme u socijalnom ponasanju prava adresa su Specijalni pedagozi.Imate ih u skoro svakom domu zdravlja i u po nekoj osnovnoj skoli.Specijalni pedagog radi tretman sa razmazenom ,vaspitno zapustenom i decom koja ispoljavaju neki vid devijantnog ponasanja :svi oblici zavisnosti od alkohola ,droga do zavisnosti od interneta,igrica itd..
Nadam se da sam malo razjasnila roditeljima koji imaju dete sa ovim i slicnim problemima.
Ja se bavim ovim peoblemima dfece vec 15 godina. Ako imate neko pitanje ili Vam zatrba tretman za vase dete mozete me kontaktirati jelena.defektolog@gmail.com

(odgovor članu Autor)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Defektolog
21.6.2017 15:14:34   
radoznala Ivana
Tražimo defektologa (oligofrenologa) iz Novog Sada ili bliže okoline Novog Sada. Hteli bismo odvesti dete na pregled radi dijagnostike i konsultovanja. Molim nekog defektologa sa iskustvom da nam se javi.

(odgovor članu yupii)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Defektolog
24.7.2017 16:51:18   
somatoped
Pozdrav za sve...Jedno obavestenje za sve roditelje iz Uzica i citavog Zlatiborskog okruga.Od skoro je u Uzicu dostupan privatni defektolog rehabilitator somatoped.U javnoj drzavnoj sluzbi defektologa inace nema ,sem logopeda al domen rada i organizacione mogucnosti su male...Svi znate koliko sa decom MORA da se radi ako zelimo rezultate..Necu reklamirati al radi se novoj usluzi poznate poliklinike u Uzicu.

(odgovor članu jela90)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Defektolog
26.11.2017 20:43:36   
Somato
Dragi moji , ukoliko vam je potreban defektolog, stojim vam na raspolaganju. Zavrsila sam za master defektologa somatopeda.Staz odradila u Razvojnom savetovalistu u Beogradu a potom se zaposlila u Novom Sadu u skoli. Imam 4 godine iskustva. Trenutno radim i privatno tretmane sa jednim autisticnim decakom. Pozdrav svima user posted image

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Defektolog
27.11.2017 8:33:07   
somatoped
Koleginice pozdrav i puno uspeha u radu.Savet roditeljima :ako imate bilo kakvu dilemu oko razvoja deteta konsultujte defektologa,nikada nije rano za savet ili tretman,ne lutajte i ne gubite vreme..

(odgovor članu Somato)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Defektolog
27.11.2017 20:28:50   
mama Jo
Bravo, divno!
Da hnamo kome mozemo da se obratimo za pomoc user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu somatoped)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Defektolog
11.12.2017 11:40:13   
mali_mis
Mi smo danas bili kod logopeda i defektologa, u razvojnom savetovalistu. Utisak o doktoricama, zadovoljna sam.
Dakle, Ami je gledao crtace na ruskom, i savrseno prica isti, i sporazumevanje nam je ravno katastrofi. On mene sve razume, ja vecinom gledam u plafon, i pokusavam da provalim sta zeli da mi kaze. Prica nesto na srpskom, ali ja mislim da nije dovoljno, sto se i ispostavilo tacnim. Kontakt ocima ima, ali i na njemu treba da se radi. Prilazi deci, ljudima, smeje se, kad je neko namcor, ne prilazi uopste, sto je mozda i dobro za njega (ja sam glupa po tom pitanju). Cesto mi vuce ruku kad nesto hoce, i to mu zakidam. Kad hoce nesto da jede, da mi casu, i kaze sta hoce. Kad nesto nije po njegovom, e tu nastaje ogroman problem.
Paznja mu isto malo bezi, radi dokle se njemu radi, kad mu dosadi, onda nece vise. I na tome cemo da radimo.
Predlazu vrtic, makar poludnevni.
Dala mu je da pokaze zivotinje i pitala ga je kako koja kaze, znao je, mene je iznenadio, jer kad god ga pitam kako kokoska kaze, on me belo gleda, a teta defektologu, odmah rekao. Igrao se sa onim kockicama, sve radio kako mu se kaze.
Sledece nedelje opet idemo, pa ce ga posmatrati, da utvrde dijagnozu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Defektolog
11.12.2017 11:45:33   
isidora88
I meni A gleda masu i medu na ruskom, ali A i dalje prica na bebecem jeziku, zna par reci, sve nas razume, mozemo da se sporazumevamo. Ukinula sam crtace na ruskom, a i na srpskom ih ne gleda puno, mozda 15 min.na dan.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here