|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Defektolog
11.12.2017 11:50:51   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: isidora88

I meni A gleda masu i medu na ruskom, ali A i dalje prica na bebecem jeziku, zna par reci, sve nas razume, mozemo da se sporazumevamo. Ukinula sam crtace na ruskom, a i na srpskom ih ne gleda puno, mozda 15 min.na dan.


Nama su crtani i na srpskom ukinuti. I kod nas je pocelo sa Masom i Medvedom, pa smo zavrsili na svim mogucim i nemogucim ruskim crtacima. Ukinut nam je tv, komp, mobilni telefoni do daljnjeg.
Meni i mami nije problem, navikle smo da budemo fasiste kad je potrebno, meni je veci problem kako mm objasniti da mu ne moze sa vrata, turiti mobilni u ruke, i kulirati ga citav vikend. Jer on ide na onu varijantu, da je on dobar roditelj, a ja vestica.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Defektolog
11.12.2017 12:47:59   
isidora88
Ja ne dozvoljavam tehniku deci, tj.dobije bebac crtace ako ja moram da se okupam, pristavim rucak i slicno, ostalo ima igracke pa se igra sa batom ili sa mnom, nekad i sam. Mm je isto u fazonu da im tutne telefone u ruke ili im pusti tv i ludim od toga, onda ga nateram da sedne na pod i da se ogra sa decom i sve pogasim od aparata.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Defektolog
12.12.2017 10:22:58   
Somato
Hvala koleginice, takodje! user posted image Slozila bih se sa Vama, sto pre to bolje. U praksi se pokazalo da deca koja krenu na ranu stimulaciju,dakle cim se otkrije poteskoca, imaju mnogo vise uspeha u savladavanju postojecih problema. Nazalost, sistem je los i roditelji (kojima se zaista divim) bivaju prenatrpani raznim papirima u kojima ne pise nista konkretno a da ne pricam o tome da im se dijagnoza deteta saopstava kao da je maciji kasalj ili im se cak nista i ne govori pa roditelji lutaju od ustanove do ustanove u potrazi za objasnjenjem. Stoga, roditelji samo hrabro, u ovoj prici ste vi i vase dete junaci. user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Defektolog
12.12.2017 12:59:40   
Peace*
Smatram da tehnika ne utiče negativno na razvoj govora kod dece kod koje se govor razvija normalnim tokom.
Ovo kažem apropo onog da ne treba da gledju crtaće na ruskom.
Ne vidim ništa loše u tome.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Somato)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Defektolog
12.12.2017 13:06:49   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Peace*

Smatram da tehnika ne utiče negativno na razvoj govora kod dece kod koje se govor razvija normalnim tokom.
Ovo kažem apropo onog da ne treba da gledju crtaće na ruskom.
Ne vidim ništa loše u tome.


Za boldovano se slazem.

Meni se srce cepa, kad moram da mu kazem da nema crtana uopste. Jos kad me tuzno pogleda.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Defektolog
12.12.2017 13:12:10   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Defektolog
12.12.2017 20:09:12   
mama Jo
Mi isto gledamo crtace, ne previse naravno, svakako gledam da to bude neko razumno vreme koje provede gledajuci, i primetila sam je kroz neke crtace naucila nove reci... na srpskom i na engleskom.
Ne mora da znaci da tv i crtaci imaju samo negativan uticaj, cini mi se da se malo preteruje sa tim...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Defektolog
26.12.2017 10:22:22   
mali_mis
Bili ponovo. Teta defektolog, zadovoljna kako napreduje.
Ja sam zadovoljna, vise je poceo da komunicira, sad odgovara na pitanja, kad ga nesto pitam, trazi vodu "daj mama vode" (ja se zezam sa mamom da me podseca na "daj baba glavu" user posted image ) .
Dala mu je slicice da mu poredja na veliku sliku, lenstini se nije svidela ideja, ali je zavrsio do kraja. Sledeci put, ce sam da sedi sa njom u prostoriji.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Defektolog
26.12.2017 16:11:09   
choopa choops
Bravo!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Defektolog
26.12.2017 16:17:04   
Sanjica26 RR
Super Misu. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Defektolog
26.1.2018 19:38:44   
mimica11
Moj striji sin, koji sada ima 12.godina rodjen je psiho-motorno usporen. Od 5 godina ide kod defektologa i logopeda preko servisnog centra u dr Milan Petrovic. Prezadovoljna sam koliko je napredovao. On sada bolje izgovara neka slova od dece sa normalnim razvojem. Cisto izgovara i R i L.Sto pre treba krenuti na ranu stimulaciju i dosta stvari se moze popraviti. Logopedski tretmani preko interresorne komisije su besplatni, a zahtev moze da podnese i sam roditelj. Nije toliko strasna papirologija.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Defektolog
26.1.2018 19:58:26   
MamaNecaVo
Znacajne informacije M.Obzirom da vecina roditelja decu vodi privatno na casove

(odgovor članu mimica11)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Defektolog
25.7.2018 23:22:51   
pipi_coco
dobro vce drage mame...treba mi pomoc.

Molim vas ako ima neko da je aktivan na forumu, a da je po zanimanju defektolog ili možda logoped da mi se javi. Molim i mame koje su svoju djecu vodile na tretmane kod defektologa i/ili logopeda da podjele svoje iskustvo kako su radile sa djecom kod kuce?

D ima 2 godine i 4 mjeseca i ne prica. U maju sam ga odvela kod logopeda koja je popricala vise samnom dok se on vrtio okolo, ali je zakljucila da ga treba ukljuciti u tretman rekla da ce nas pozvati kada se oslobodi termin ( jos cekamo), a da u medjuvermenu da obavimo procjenu psihologa. Psiholog nas je uputila defektologu, pa smo bili i kod defektologa. Elem, svi se slazu da se s njim trreba raditi i da kasni i zaostaje za vrsnjacima, ali niko od njih nije dao nikakvu konkretnu dijagnozu. Defektolog nas je isto uzela u rad i za 7 dana idemo ponovo kod nje.

Preporuceno je da se kod kuce radi s njim i to na nacin da razvija finu motoriku, predloženo da nizemo makarone na konac, da igramo one uklapalice ( oni oblici koji se uklapaju u kalupe), da uvlaci pertlu u rupicu i slicno.

Problem je sto ne mogu da ga zainteresujem za navedene igre, pokusa jednom ili dva puta i odustaje, ode dalje ili me pocne grliti i maziti se, pa ztim odeuser posted image Pricam, dozivam ga, ganjam ga po kuci, izvodim cirkus, imitiram glasove, a on se samo smije na te moje pokusaje.
Je li se neko susretao s ovim ili necim slicnim i ima li neki savjet? Kako mu privuci paznju, zaintresovati ga??

Razumijem da je jako bitan rad sa djetetom kod kuce, ali kakao raditi s njim kad on ne zeli da ucestvuje??

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Defektolog
2.8.2022 22:38:03   
Tmima
Poštovani,Trebao bi mi defektolog oligofrenolog ili apsolvent za privatan rad sa detetom.Ako dolazi kući, bilo bi super. Hvala

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Defektolog
11.10.2022 17:48:16   
MSc oligofrenolog
Postovana Tmima, obzirom da sam defektolog ologofrenolog po struci mogla bih da Vam preporucim nekog od mojih kolega ukoliko ste jos uvek u potrazi za defektologom. S postovanjem.

(odgovor članu Tmima)
Direktna veza do poruke: 65
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here