|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
5.7.2011 20:29:51   
Verus
Lilly, Heleni je trebalo jedno mesec dana da se i tamo oseti "kao kod kuce".  Da potpuno prihvati decu, ljude, navike...samo budi strpljiva jer, tesko je jbg...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
5.7.2011 21:35:08   
LillyT
Verus, ja bih najradije sada nju u jaslice, samo da ne moram više da se razvlačim sa njenim čuvanjem. Bila je tri nedelje kod mm-ovih na selu, jako lepo se igrala sa drugom decom, po ceo dan je visila "na ulici", ima onu šofersku boju (crne ruke do ramena). Kada je neko čuva ovde u BG-u nije baš moguće da toliko bude sa drugom decom. Što se tiče plakanja za nama, nisam još oguglala, ali mi taj odvratno osećaj nije stran... Samo mi je frka da to privikavanje potraje nešto duže, a ja da ne mogu da je vodim zbog posla. I da, kaže mi mm da ću morati da idem da vadim bris grla i nosa jer ću na početku boraviti i ja tamo sa njima. Tako su im danas rekli.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
5.7.2011 22:51:51   
gagana83
Nama je trebalo oko 2 nedelje da se privikne na vrtic, mada ona jos uvek ne ostaje tamo na dnevni boravak, vec samo na 3 sata. Za sad.

LillyT, moja Una je jako druzeljubivo dete, uvek vristri od srece  kada vidi dete(narocitio ako je decakuser posted image ), cak je i sama trazila da ide u vrtic (vrtic je odmah preko puta nase kuce i kad god bi izasli na ulicu ona bi isla pravo tamo). Prva 2 dana je bilo super, nije plakala, ma ne bi me ni pogledala kad je ostavim ali vec treceg dana se to promenilo. Valjda je shvatila da to postaje neka obaveza i da ne odlucuje ona kad se ide tamo. Narednih 10-ak dana je plakala kad god je ostavljamo, malo se smiri pa opet. Ja slusam sa terase kako place i doziva nasuser posted image
Ali proslo je i to, sad vec sa osmehom ide u vrtic a pocela je i lepo da jede sto nam je bio veliki problem.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
12.8.2011 14:30:49   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Berta

http: //www.pantic.rs/2011/08/roditeljski-linc/
http: //www.pantic.rs/2011/08/roditeljski-linc-ii-deo-i-nastavak-ne-cujem-ne-vidim-ne-pricam-sage/

Situacija iz naseg vrtica!
Borba je u toku! Ono sto ne pise na blogu je da nam je doticna gospodja odgovorila na pismo u kome je izrazila *duzno postovanje* prema nama roditeljima ali da nije u mogucnosti pre septembra da organizuje roditeljski sastanak i okupi svoj *strucni tim* da bi pokrenula postupak protiv med. sestre (ne vaspitaca) koja btw krajem septembra ide u penziju.
Iz toga je nama vrlo jasno da prologiraju stvar upravo da bi gospodja otisla u (ne)zasluzenu penziju bez ikakvog ukora a kamoli neke konkretne posledice!
Mi smo vrlo naostreni da stvar izvedemo do kraja, ne zbog gospodje sestre, koja ode svejedno, vec zbog drugih koji za njom ostanu. Da im posluzi kao primer sta NESMEJU da rade!



< Poruku je uredio Lilly RR -- 12.8.2011 14:31:13 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
31.8.2011 11:58:44   
aster
Juče sam išla u jaslice gde je moje dete primljeno i poludela sam. Ušla sam bez ikakvih problema,niko me ništa pitao nije, nikog nije ni bilo nekoliko minuta. Na kraju sam morala da kucam na neka vrata, naravno da nije pisalo čija je to kancelarija ili štali već. Bezbedno je do mojega user posted image Može da im upadne svaka budala. Nisam se svađala sa onom ženom koja je zadužena za upis, jako sam žurila, ali razmišljam da nekom nadležnom pošaljem mail. Oni stvarno nisu normalni!!!
Znam da im je izgovor taj da je sad upis i da stalno dolaze roditelji, pa je zbog toga sve otključana, ali opet...

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
31.8.2011 14:52:00   
Verus
Lilly, kako je u vrticu?  Jeste li krenuli?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.9.2011 10:43:51   
Anck Su Nmaun
Mame jeste li mozda obilazile taj vrtic pre nego su vam deca krenula....

Kod nas ima dva vrtica (mi smo negde izmedju tacno), a isto su nam udaljeni od kuce..pa nemam pojma gde bih je pre. Bas sam mislila mozda da odem

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.9.2011 10:56:33   
Olga75
ja sam pre nego sto sam apilicirala ( prosle godine ) obisla sva cetiri vrtica koja su mi na deset minuta peske i naravno da je onaj sa Montesori programom bio najadekvatnije : prvo program , pa blizina ( oko pet minuta ) pa kapija : ajnfort sa visokom zakljucanom bravom , osoblje uredno i prijatno
aliii
iako je isla prosle godine pauza je uradila svoje i jutros je bilo katastrofa user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.9.2011 13:05:10   
cockic
ja sam zadovoljna jaslicama u koje ide moj sin,em sto je renovirano
em su vaspitacice super barem nase i nema dece puno u grupama
sto nije lose.

nama je danas bio prvi dan nije lose,plakanja je bilo ali naravno da sam
svesna da mora da prodje vreme da bi se navikao.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.9.2011 13:37:52   
pepeljuga
Mi smo bili jutros na sat vremena i ja sam vec razocarana sistemom privikavanja user posted image
Bilo je podosta dece (sve su nova deca, prakticno bebe), mi smo dosli, Vuka su nam bukvalno uzeli iz ruku i odneli ga u sobu, nas poslali napolje tj. da dodjemo po njega za sat vremena. Oni su svi urlali u glas a ja sam toliko bila izgubljena da se sad cudim samoj sebi sto nisam odreagovala (mada nije ni cudo, stvarno nisam bila pri sebi). Kao prvo mi je glupost da ih dovodimo u vreme dorucka, a prvi put se tu nalaze. I ja bih plakala na njegovom mestu, mikica, ko zna sta je pomislio user posted image Kad smo dosli, posle jedno 45 minuta, izneli su ga, on je plakao iz sveg glasa, dotrcao do mene i stegao me za majicu i jecao, plus se ukakio (dobro, to ne zameram momentalno, nadam se da bi ga presvukle nakon dorucka). Moram da napomenem da je on jako drustven i veseo, od rodjenja okruzen velikim brojem ljudi, nije neka kenjkava beba. Kad smo usli nasmejao se vaspitacici i mislim da bi sve bilo ok da su nas pustili da budemo jedno desetak minuta makar tu ispred sobice sa njim, da se malo oputi i oslobodi. Ne znam kakav im je ovo metod. Starija vaspitacica je rekla nesto u stilu sve je to normalno, svi placu, to tako mora. Ja znam da moje dete ne place tek tako. Kapiram da je guzva i prvi dan i da one imaju iskustva sa svim tim vise od mene, ali ovo mi je nekako malo pregrubo, ne znam da li gresim. Do sutra cu se pribrati i morati da malo popricam sa njima, bojim se da ce ovako navuci traumu bez potrebe.


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.9.2011 13:42:21   
*Alexx*
Pepeljugo, po mom misljenju, tu nista ne mozes. Nema sanse da roditelji budu unutra sa njima, tu bi bilo previse ljudi. A kako za vreme dorucka, nama su rekli tek posle dorucka (u 9)?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
1.9.2011 13:45:21   
pepeljuga
Znam, nisam ni mislila unutra, nego ispred sobice, bar pet-deset_ min., ovako mi tek usli, oni nam ga uzeli iz ruku i odvedose ga, ne zna dete ni sta ga je snaslo user posted image
I meni je cudno to u vreme dorucka, moja drugarica je vodila sina u Zemunu posle dorucka, ovo mi je totalna glupost, kakav crni dorucak, oni svi placu kao hor, ipak su to prakticno jos uvek bebe user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
7.9.2011 18:11:09   
svetleca tackica
Drage mame,   Konacno sam uspela da izdvojim malo vremena za ovaj mail koji vec mesecima planiram da napisem, ali jurnjava za klincem….a i sada pisem u gluvo doba noci,i izvinjavam se ako ne budem bas koncizna. Naime, zelela bih da Vam najtoplije preporucim vrtic Dvoristance na Banovom brdu u koje ide moje dete, jer smatram da vrtic ima ili moze da ima izuzetno vazan uticaj na formiranje nase dece, time i ceo njihov buduci zivot, a i zbog zahvalnosti prema onima koji taj vrtic vode. Takodje i da podelim moje iskustvo u cinjenju izbora vrtica i gresaka koje tom prilikom mozemo napraviti.  Kada sam pocela da razmisljam o tome u koji vrtic da upisem dete, napravila sam iscrpnu pretragu – inace sam taj tip – po vise kriterijuma, od onih za koje pedagozi i razvojni psiholozi kazu da su vazni, onda onih koji su meni licno vazni u odnosu na specificnosti mog deteta, utiska da ce on biti srecan tamo i rado provoditi vreme, procene vaspitacica, njihovog potencijala empaticnosti i edukacije pa do prakticnih kao sto su blizina, vreme rada…   Sa odlascima u nekoliko njih na razgovor, krug se suzio i ja sam izabrala jedno koje je izgledalo da zadovoljava sve uslove. E, ali, to je tako bilo samo u delu koji se odnosio na smestaj i hranu, ali ono sto je najvaznije, rad primarnih vaspitacica sa detetom- od njegove integracije u grupu, rada sa njim pa sve nadalje je izostao ( uz izuzetak spoljnih saradnica koje su korektno radile svoj posao). Necu vas sada gnjaviti sa detaljima kako je sve to teklo a zbog cega sam na kraju i  ispisala dete, ako nekoga bude zanimalo, napisacu u drugom postu, nikakva moja bolecivost ili pokusaj preterane zastite, ili perfekcionizma nije bio razlog tome. Naprotiv, na kraju su me meni bliski ljudi naterali na to zbog sve ociglednijeg loseg uticaja tog obdanista na dete. Da ne poveruje covek.  I tako se taj izbor ispostavio kao jedna VEEELIIKA GRESKA. Eto pouke broj jedan : Nije sve onako kako nam se cini.    Dvoristance mi tada uopste nije uslo cak ni u pocetni siri krug razmatranja, i tu je njegova slaba strana – marketing. Naime, i pored toga sto nam je ono bilo najblize, na web strani mi je izgledalo nekako previse skuceno a o svom programu nisu pisali nadugacko (a mogli su kao i drugi da prave citavu filozofiju od delova programa), tako da – ovo je moja greska- uopste nisam ni raspitala o njemu niti otisla da ga vidim. Izgledalo mi je poput drugih malih vrtica u kraju, a ja sam htela nesto vise za mog malisu. Ali, srecom, potpuno slucajno sam dobila preporuku od komsinice koju sam znala kao pametnu osobu i posvecenu majku a cija su deca tamo isla, i eto nas i dan danas tu, srecni i zadovoljni! Dakle, moj savet je da licno odete u svaki vrtic, cak i ono koje bi odbacili zato sto izgleda malo ili “obicno” jer reklama moze da pruzi laznu sliku, kao i da se dobro raspitate kod onih cija su deca isla/idu u vrtic koje vas zanima jer takodje mozda uopte nije tako dobro kakvo se vama ucini citajuci o njima. E da ne zaboravim, posle tog prvog a pre sadasnjeg vrtica imali smo kratko iskustvo sa jos jednim, za to malo vremena koliko smo tamo proveli mogu se pohvalno izraziti, u onim stvarima koje sam videla. Rec je o takodje privatnom vrticu Pitagora, koje se oslanja na Montessori principe. Licno mi se njena pedagoska teorija umnogome dopada, i stekla sam utisak da je u Pitagori ispravno primenjuju.. Takodje, vaspitaci (upotrebicu taj izraz iako je neadekvatan u Montesori sistemu) su bili obrazovani i veoma strpljivi, i odlicno su pratili dinamiku interesovanja dece. Odustali smo od Pitagore zato sto nam je od septembra bio promenjen termin vezbi od septembra na koje Kolja ide svakodnevno a i inace smo dosta udaljeni tako da nismo mogli da uklopimo vremenski boravak tamo – a tu su malo striktni, zbog programa, oko vremena dolaska…Dakle topla preporuka za Pitagoru u tim aspektima.   A sada, da se konacno vratim na glavni razlog pisanja ovog romana, a to je pohvala naseg vrtica Dvoristanceta na Banovom brdu. Vrtic se nalazi na Banovom brdu, na novoj lokaciji, (ranije su nam bili na minut i po hoda,u Kraljice Katarine a sada su malo dalje), na korak od Kosutnjaka, u novoj lepoj, prostranoj i svetloj kuci. U kuci je sve potpuno novo, precisto,  sa vedrim bojama i lepim decjim namestajem. Dakle ceo ambijent je veoma lep, a takodje je i sam prostor odlicno rasporedjen u odvojene celine za igru, rucavanje, spavanje… Kosutnjak je, bukvalno, na par minuta hoda, sto deca maksimalno ‘zloupotrebljavaju’ kada god je lepo vreme a cemu se i roditelji raduju. Ja sam ranije Kolju svaki dan vodila u Kosutnjak a sada mozemo to vreme da iskoristimo za odlazak na sport, bazen, druzenje… Kuhinja je domaca i raznovrsna, sa supom svakoga dana, vocem, uzinama… Broj dece je veoma mali otprilike je cetvoro dece po vaspitacici, sto je izuzetan benefit za dete – rad sa detetom je gotovo individualan a opet imaju dinamiku grupe i zbog toga sto ih je malo osecaju se kao da su u nekoj svojoj porodici. Upravo to je onaj kvalitet koji je najvazniji za dete, a koji je najredji za neki vrtic. Ta posvecenost, beskrajna strpljivost i ljubav prema deci zbog koje se oni osecaju kao kod kuce, raduju se da idu tamo a sve mnogo bolje i lakse  prihvate i nauce. Secam se kako sam, kada sam prvi put otisla u Dvoristance i upoznala se sa vaspitacicama i decom, oset_ila neku posebnu harmoniju i mir, sto nisam oset_ila ni u jednom prethodnom vrticu. Ovde se oseca kako su deca zadovoljna i srecna, kako su voljena i kako ih razumeju. i da je I samo to kvalitet ovog vrtica, ja bih bila prezadovoljna i ne bih trazila drugi, a ovde dobijaju jos puno toga. U vrtic iako je na Banovom brdu dolaze deca sa razlicitih krajeva grada - Novog Beograda, Vidikovca, iz centra…i kasnije i njihove mladje bate/seke i ja ne znam da li je takva situacija I sa nekim drugim vrticem, ali to meni govori mnogo.  Sve ono sto se meni dopadalo kada sam citala programe vrtica koji su mi se ucinili kvalitetnim ( Zmaja, Juce otkrivalice…) ovde primenjuju, i to sa ogromnom ljubavi, strpljenjem i kreativnoscu, a deca na pravi nacin, sa entuzijazmom, lako i spontano usvajaju. Kolja svaki dan napravi nesto lepo, crtez ili kolaz, ili origami, stalno uci nesto novo i ja iz dana u dan primecujem veliki napredak na njemu, u svakom smislu, i prepoznajem uticaj vrtica. Mislim da ih u predskolskoj pripremi spreme odlicno za skolu, i moja prijateljica koja mi je preporucila Dvoristance i cije je dvoje dece tu islo rekla mi je da su bili najbolje pripremljeni u odeljenju. Ja sam malo dosadni tip mame, i svaki dan pitam kada dodjem po malisu kako je bilo i sta se desavalo ili zovem da vidim da li je rucao da bi znala kada da dodjem po njega, i svaki put budem iscrpno obavestena, ili  me cak i one pozovu ako je Kolja tog dana slabije jeo. Do njegove cetvrte godine ja sam mogla da ga sa punim poverenjem ostavim jedino sa mojom mamom,a i to ne predugo jer je bio hiperaktivan, i iako je bilo vise devojaka koje su ga povremeno cuvale, ja sam uvek bila tu. Prvi put sam kada je krenuo u Dvoristance mogla da ga ostavim sa nekim a da budem potpuno mirna i sigurna da je on bezbedan, i zadovoljan. Takodje, kada su isli u banju Vrdnik na nedelju dana, svi iz okoline su bili zgranuti jer se mi nikada nismo odvajali, i jos uvek spavamo zajedno – u toku su radovi na njegovoj sobi J - a ja sam bila potpuno sigurna da ce sve proteci odlicno sto se tice odvajanja od mene, jedino sam bila malo skepticna oko discipline, ali sve je bilo u savrsenom redu.Vratio se sav vazan, pun utisaka i srecan. On se oseca apsolutno prihvacenim ( sto je meni izuzetno vazno ) i obozava svoje drugare a  cesto spominje i vaspitacice  - Ljilja/Marija kaze  to se radi ovako ili onako, ili kada nesto objasnjava tako mi je Ljilja/Marija rekla, hoce i da ih vodi na more sa nama… Eto,toliko za sada, preterala sam sa duzinom, ali toliko bih lepog jos mogla da kazem. Ako ste u potrazi za vrticem ili nezadovoljni onim u koje vam klinci idu od sveg srca preporucujem Dvoristance, otidite da ga vidite, upoznajte se sa vaspitacicama i decom, idealno i sa roditeljima ( vecina dolazi po decu izmedju 4 i 5,30 ). Ne verujem da cete u nekom drugom naci sve ono sto on ima, a po meni, posle mojih iskustava i razgovora sa drugim mamama, najvaznije su osobe koje rade sa nasom decom. Da ne odradjuju svoj posao, da ne budu nervozne, da su obrazovane i kreativne, i najvaznije da budu empaticne, strpljive i da vole nasu decu. A toga u Dvoristancetu ima napretek.   Veliki pozdrav svima! Tamara

< Poruku je uredio Ana RR -- 8.9.2011 8:15:10 >

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.9.2011 7:41:13   
NadaR
Draga Tamara , molim vas da ne mijenjate vise naziv teme.
user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.9.2011 15:52:37   
Lu
Ja jutros dolazim a teta kuharica vani u kotlu pravi pekmez od šljiva za kolače koje će praviti djeci, e rekla sam nema boljeg vrtića od našeguser posted image
Ove godine su malo izmjenili jelovnik, moraću ga kopirati sebi i nalijepiti u kuhinjiuser posted image
Baš sam sretna kad vidim da mi dijete i u vrtiću jede dobru hranuuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
8.9.2011 22:13:49   
svetleca tackica
Izvinjavam se za promenu teme u postu, ali ja sam prvi put na forumu i nisam znala da  u odeljku za temu svog posta ne smemo da napisemo o cemu se radi, logicno mi je bilo da je to kao i kada pisete standardni e-mail, a da neko vecina po inerciji ne promeni vec ostavi .Primljeno k znanju. Vidim da postoji dosta nedoumica oko prilagodjavanja na vrtic. Po mom iskustvu, najvaznija je priprema kod kuce - razgovori sa detetom da je to nesto lepo u cemu ce uzivati i rad vaspitacica na tome, od toga da na pravi , ili da pripreme drugu decu na vase dete ako ono kasnije dolazi, i da budu dovoljno senzibilne za potrebe vaseg deteta, sam temperament deteta je od manje vaznosti u smislu da ce se ono pre ili kasnije lepo uklopiti ako su prve dve stvari bile uradjene kako treba.

I samo strpljenja, sva deca pre vaseg su prosla kroz to, i, ako ste naravno izabrali dobar vrtic, uzivala kasnije u njemu. A sada idem da se pakujem, idemo konacno na mooooreuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
11.11.2011 8:31:31   
Jeca*
evo da dam jos jednu pohvalu za vrtic!
pre neki dan je bio fizijatar u vrticu i svima im pregledao stopala. Docekalo nas je oabvestenje sta, kako, telefon dr u domu zdravjla da se informisemo u slucaju da pise da su ravni tabani i sl
Ovih dana treba da "naidje" i stomatolog da im pogleda zube
jutros ja pitam vaspitacicu da li je bio, posto mi Luka prepricava da im je neki dr gledao usta, a ona kaze nije jos, ali bili su juce iz DZ i svima su im uzeli bris grla, celom vrticu, pa cemo vam javiti rezultate od ponedeljka kad stignu
odusevljena sam!!!! pogotovo zbog one price da mnoga deca idu bolesna i da su roditelji kul, da ih takve vode u vrtic...ovakve stvari sprecavaju da se to desi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu svetleca tackica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
4.4.2012 23:32:58   
Anoniman
novosadjanke, da ozivimo ovu temu - znam da vrabac jos nece krenuti, bicemo na cekanju ali me i dalje interesuje koji vrtici valjaju a koji ne. nije mi problem ni da ga vodim malo dalje ako je vrtic u redu.
cula sam za onaj u kamenici da je najbolji, kao i "novosadjance", ali da i "maslacak" i "razlicak" ne valjaju. ipak bi volela da cujem jos neka misljenja i o njima i o drugim vrticima (izela ih lista od 10 vrtica)

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
5.4.2012 20:41:29   
Anoniman
niko?!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
5.4.2012 23:52:45   
isidora88
ja sam isla u vrtic palcicu kao mala,poznajem dosta vaspitacica tamo,stvarno je divno ali je velika mana sto su ogromne grupe,bas sam danas bila kod moje vaspitacice,u grupi ih je 44 deceuser posted image meni je to previse,ne mogu ni da zamislim kako stignu svu decu da gledaju i pazeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
6.4.2012 0:03:41   
isidora88
e da i u marodicevoj ulici je super vrtic,tamo ide od drugarice sin,sad je preesao u stariju grupu,ima 3 godine. ona je prezadovoljna a i mali je tamo konacno progovoriouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
6.4.2012 9:33:50   
lanajelena
BB moja deca idu u Novosadjance vrtic je stvarno lep (nov),vaspitacice su sve ok,dvoriste je skart tako da nemaju napolju bas neki izbor,jako je tesko upisati dete u ovaj vrtic,sanse za to su minimalne,jer je velika potraznja

Ja sam isla u Maslacak,meni je tamo bilo prelepo,to je ekoloski vrtic

< Poruku je uredio lanajelena -- 6.4.2012 9:35:38 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
6.4.2012 10:17:10   
Anoniman
koliko cujem tesko je upisati dete bio gde. ma nista ne fali sa socijalnom politikom! sao dajte decu!
za maslacak sam cula da ne valja i to sa dve razlicite strane. naime, vaspitacice ne valjaju, jedni kazu da tuku decu i lece svoje frustracije na njima a kolega je hteo da ispise svoje dete posle dve nedelje. kaze kad ju je vodio na periode privikavanja, na vratima su ga docekivala deca u suzama, kace mu se o pantalone, mole da ih uzme ili zagrli ili da im cita. shvatam ja da ima mnogo dece, ali da vrapca neko tuce ili da vaspitacica ne ume da im organizuje vreme da se ne osete usamljeno - nece moci.
mislim da je bilo mnooogo drugacije kad smo mi bili mali. manje dece, ali recimo ja sam isla u bubicu. tv-a nije bilo, igracaka takodje. bile su neke lutke na policama koje nismo smeli da diramo. jedinu promenu su cinili osmi mart i oni silni komunisticki praznici, jer se za praznke pravile priredbe i to smo vezbali a za ove druge smo crtali. znas kako je igati zmurke u sobi od 20m2 gde mozes da se sakrijes jedino u dovratak? bljaks. dvorista je bilo, ali retko smo isli napolje jer je bilo malo naprava (2 ljulje, 1 penjalica i 2 polomljene klackalice) a nas 40-50. i da, bilo je i batina jer neces da jedes, spavas, naucis da vezes pertle ili se upiskis.
prosto se zaprepastim kad mi kuma kaze kako je njoj dooobro bilo - crtanje, pevanje, plastelin, priredbe, lutkarske i ljudske, citanje, setnje, muzeji ... ma ispunjen dan. ja se mojih vaspitacica najbolje secam za stolom, uz kafu i cigare.

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
6.4.2012 10:24:51   
Maya21
ja obozavam Makijev vrtic - DETELINA SA 4 LISTA NA DETELINARI - u koji se i Tale seli od septembra. Mali je ( samo 4 grupe ) a vaspitacice sve odlicne, svaka zna svako dete u vrticu iako nije u njenoj grupi. Servirke i spremacice su isto odlicne, neretko i one uskacu ako je neka guzva user posted image
Jedina mana mi je sto nema i jaslenu grupicu pa ne mogu deca od samog pocetka tu da budu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete...
6.4.2012 11:03:15   
Anoniman
juuu, sad sam se presekla da sam toliko smotana da nisam videla to na spisku iako sam ga presaltala uzduz i popreko!

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here