|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
28.3.2019 20:22:52   
vonavoj
Moj je poceo da pije od pre par dana..inace je znao da popije,zagrcne se i povrati..mrzela sam to. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Dohrana
30.3.2019 19:29:04   
vocicana
Moj D je odrastao na NAN formuli jer covek nije hteo da sisa, kao pucka je bio. Prva tri meseca NAN sensitive, posle regularno 1 pa 2, ukinuli sa godinu dana, odmah sam uvela kravicu, hvala nbogu nista lose se nije desilo I to I dan danas pije.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Dohrana
28.5.2019 11:44:00   
jance
Pitanje postavljam cisto zbog cestog nestajanja Babylove 1 formule u zadnje vreme....

Da li je neko pokusao da predje na Babylove 2 iliti dohranu za bebe uzrasta 6 plus meseci malo ranije pre punih 6 meseci? Znaci recimo 5 ipo? Da li su bebe imale problema sa stolicom?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Dohrana
28.5.2019 11:48:33   
vonavoj
Ne verujem jance,probaj. Nije to neka razlika..mislim da je cak 1ca i jaca.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Dohrana
28.5.2019 11:57:29   
jance
Pa i ja gledam danima, uporedjujem sastav, energetsku vrednost itd... sve to meni isto izgleda. A kad god je nestasica jedinice, dvojke uvek ima, barem u NS...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Dohrana
28.5.2019 12:14:33   
lesli
Jance, ja bih je prebacila na dvojku. 10tak dana gore dole. Bolje i 2 odmah, nego da je prebacujes sad na 1 drugog proizvodjaca, pa da je za 10 dana vracas na babylove.
Zar ne bi trebalo da je razlika izmedju 1 i 2 u nekom mineralnom sastavu? I mozda gustini?
Mi recimo jos koristimo aptamil comfort, nabavili nekoliko kutija iz inostranstva jer ga ovde nije bilo, pa je mleka ipak bilo skoro pa dovoljno tako da smo formulu minimalno koristili. Potrosicemo sada kad prestanem da se ispumpavam iako je comfort 0+ 

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Dohrana
30.6.2019 18:18:07   
nata11
Kod nas je kombinacija majicnog mleka na flasicu i dohrane. Detetu ne uspevam uspostaviti nikakav ritam. Iako je jos u bolnici bilo na 3 sata ona je od 1 dana gladna vec posle 2.
Koliko je bebi od 10 dana potrebno kolicinski? Po kutiji 90 ml joj je previse jer jede cesce. Opet ako pokusam produziti na 2.5 sata to je opsta histerija. Neki savet? Na koliko su vasa deca jela? 

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Dohrana
30.6.2019 18:40:49   
vonavoj
Nato ne gledaj kutiju,nikad njsam...moj je sa 7 dana pio 120,sa mesec 150...napravis vise i ponudis.pa bacis visak..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Dohrana
30.6.2019 19:00:52   
Maslacak15
nato tako mala dete, daj joj kad god trazi. i poslusaj von, zaboravi na ta uputstva sa kutije.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Dohrana
30.6.2019 20:45:50   
pari
Ako nekome treba Nan1, meni ne treba, poklanjam...neotvorena kutija

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Dohrana
30.6.2019 21:26:18   
Filadendronka
Na dva sata sisa tokom dana, a sad ce tri meseca. Uvece kad zaspi veze 4-5-6h i nakon toga sisa svalka 2 ili max 2.5h. Kod beba do sest meseci se preporucuje hranjenje na zahtev, jos su male za uobrocavanje. Ima izuzetaka, ali kad vidis da je dete gladno nemoj ignorisati.
IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas je kombinacija majicnog mleka na flasicu i dohrane. Detetu ne uspevam uspostaviti nikakav ritam. Iako je jos u bolnici bilo na 3 sata ona je od 1 dana gladna vec posle 2.
Koliko je bebi od 10 dana potrebno kolicinski? Po kutiji 90 ml joj je previse jer jede cesce. Opet ako pokusam produziti na 2.5 sata to je opsta histerija. Neki savet? Na koliko su vasa deca jela? 



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Dohrana
30.6.2019 22:25:30   
vonavoj
Devojke su sisale na zahtev,nekad i na 1.5h..nikad na 3h..a M je bio na dohrani,ali od starta uvek vise od tabela..i jeo je na 2.5-3h..i nocu je povezao duze od 3h tek sa 3meseca..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Dohrana
1.7.2019 13:51:11   
milicicak
Nato, sad sam pogledala sa koliko je Ines rodjena. Iz iskustva, teorije nema da tako sitna izdrzi 3 sata. Mini buba rodjena sa 2750, suncokret sa 2350. Ona dojena na zahtev na sat, sat ipo, dva maksimum do 3 meseca. On je pio moje mleko na flasicu na 2, 2,5 sata maks do 6 nedelja izmedju 50 i 80 ml


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Dohrana
1.7.2019 13:55:48   
milicicak
Sta u stvari htedoh reci, daj joj kad hoce, koliko hoce i zaboravi tabele sa kutija


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Dohrana
1.7.2019 14:05:43   
jance
To ti u mnogome zavisi od dohrane koju pije takodje. Nan je tecniji pa ga cesto popiju vise nego recimo Humane koja je gusca pa ih brze zasiti. Recimo sa O sam ja odredjivala koliko ce popiti jer jednostavno nije znao da stane, da sam mu pola litre dala, pola litre bi popio pa posle izbljuckao visak. K je pila uvek manje od navedenog i uvek ostavljala. Bebuska sad je kombinacija oba. Uglavnom to kad krene histerija da ne moze da izdrzi 3 sata izmedju obroka, to bude skok u razvoju i za nekih maksimum 10 dana se stabilizuje tako da ako napravim vise, ostavi u flasici jer je sita.... Moj savet ti je da pokusas da das vise i vidis da li ce stati. I kad ce stati. Jedan takav eksperiment nece napraviti problem dojenju a ti ces znati na cemu si. Ako vidis da moze odmah i duplo da popije onda imas problem kao i ja sto sam imala sa O, da nikad neces zati da li jeste ili nije gladan i moraces sama da joj odredjujes

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Dohrana
3.12.2019 9:11:27   
nata11
Da li neko ima iskustvasa Bebilac-om? Kako je uticao na stolicu bebe? Da li je istina da je on navodno najlosiji po pitanju pakovanja, obrade?


I opet odbija mleko. U stanju je bez mleka da izdrzi 4.5 sata, ceka kasicu gospodjica. Vec se nerviram. Pije po jedva 600 ml  a za njen uzrast bi trebalo 750-1200 ml.  Od jutros popila 40 ml. 

Humana ima zatvor, aptamil proliv, hipp pila 2 meseca i sada odbija. Ne znam da li probati sada Nan 1 ili Bebilac.
Dr naravno hvale ono za sta im se plati. Jedni pak kazu sve je to isto, propisano je Zakonom sta mora sadržati blq, bla... 

_____________________________





(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Dohrana
3.12.2019 9:24:24   
Filadendronka
Nato, mozda joj je to dovoljna kolicina koju popije tokom 24h. Bitno je da ne stagnira u kilazi, a svakako iz meseca u mesec dobijaju sve manje. Razumem te potpuno za nerviranje, moj bebac sa skoro 8 meseci pojede za rucak 35g kasice. Vise pojede neka macka. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Dohrana
3.12.2019 9:29:05   
emicaa
Nato moji su pili Beba,u stvari David.Dora je neko drugo...Ne znam koliko imate mjeseci,ako vec odbija mlijeko nek rucka kasice.A u principu svako djete drugacije.Dora ga je jedva pila,dok za davida mi je bilo isplatnije da sam kupila kravu i drzala je balkonu nego sto sam mu kupovala mlijeko



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Dohrana
3.12.2019 9:35:23   
bubulence
Nato moras da isprobavas dok ne naidjes na mleko koje njoj odgovara. Mojoj Emi je samo bebelac odgovarao, a probali smo nestle nan, novalac, humanu... Dok sada Urosu odgovara jedino DM. A njemu sam prvo uzela beblac jer je Emi odgovaralo. On od bebelaca nije kakio, onda hipp combiotik, njega je povracao u mlazevima. Novalac nije hteo. Od DM mleka ne povraca, kaki svaki dan i lepo ga je prihvatio. Mada on pije dohranu 2x dnevno, ostalo je sisanje


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Dohrana
3.12.2019 9:44:52   
Ana RR
Nato, mi smo koristili Nan. U porodilištu su im davali bebilac i odbijao je iako je bio užasno gladan. A ja nisam imala kapi mleka u grudima. Ne sećam se više ko nam je tada prporučio Nan ali mm je kupio odmah, čim smo došli iu porodilišta popio je sve što smo mu napravili i spavao narednih 5 sati. Nismo menjali, koristili smo posle i Nan Junior.

Ali u suštini ne znaš dok ne probaš. Ja u startu nisam bila za bebilac zbog raznih priča, a srećom Nan je prihvatio odmah tako da više nismo ni tražili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Dohrana
3.12.2019 11:05:30   
jess021
Nato, sva mleka sigurno podležu kontroli, naravno da ce se desiti da se pojavi da se neka serija povlači ali ni to nije za brigu jer uglavnom se samo radi dodatna kontrola. Slažem se sa prethodnim postovima da, iako su skoro istog sastava, ne odgovara svakom detetu isto. L je pila Novalac i samo njega, skroz joj je odgovarao.

Ako se ne varam tvoje dete ima skoro 5 meseci jel tako? Šta ste pili do sad? Vidim da ste menjali, a sad moze da predje na 2. Koliko dugo joj daješ neko mleko pre nego što predjes na neko drugo? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Dohrana
3.12.2019 11:06:53   
jess021
Koliko ima mokrih pelena, kakva joj je stolica? Njoj je i dalje mleko glavna ishrana. Imate jedan  čvrsti obrok jel da? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Dohrana
3.12.2019 11:54:19   
nata11
Hvala svima.

Jess to me zanimalo da postoji neka ustaljena kontrola i da se zna Zakonom sta mora sadrzati.

I ima 5,5 m. Nema nikakvih ona zdravstenih problema, nije mrsava, redovne stolice 1x dnevno, eventualno na 2 dana. Ali nikada i nije bila bucka. Jos u stomaku je kasnila po 5,6 dana. Mene brine sto mislim da poslednjih mesec dana nije dovoljno napredovala. Naravno nemamo vagu pa ne mogu znati dok ne odemo krajem nedelje kod dr.

Odbijanje mleka se javilo jos od pocetka i zato smo i dobilli preporuku za uvodjenje dohrane koju smo poceli sa 4,5.

Ima skoro 2 obroka.

Nocu- mleko
Rano ujutru - mleko
Jutro - mleko
prepodne - uvodjenje novih namirnica voca, povrca + dam joj jos 60-80 ml od kase koju je vec jela
mleko
glavni rucak - zitna kasa - Riza, griz, LINO
popodne -mleko
uvece - mleko

To su smernice koje sam dobila u savetovalistu. Imam brosuru prema kojoj se upravljam.

Sta mislite da izbacim ovo voce, povrce prepodne i ostavim samo kasu popodne. Ili da ne prekidam kada smo vec dosta toga uveli i dosli do mesa skoro. ( izvinite ne radi mi upitnik na pc)

Jel mozemo ako promenim preci vec na 2 ili da cekamo bas puna 6 meseca.


_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Dohrana
3.12.2019 12:02:14   
vonavoj
Nato,probaj babylove iz Dma.moj M je samo to pio..i predji na 2ku..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Dohrana
3.12.2019 12:49:25   
jess021
Nato, prema meni možeš preći na 2,a isto tako mislim da joj je puno 2 obroka. Ja bih joj davala oko 12h neki ran ručak.z



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here