|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Testovi za utvrđivanje alergije
29.1.2009 15:56:31   
guppy RR

Kada vaš dete pokazuje znake alergije (promene na koži, proliv, ...) pedijatar obično odredi testiranje.

Koliko sam do sada razumela, postoji testiranje preko krvi, znači uzme se krv i potraže se antitela na određene alergene, ili testiranje reakcije kože. To znači da se detetu nanosi alergen na kožu i malo se taj deo bocne da alergen prođe u krv i posle određenog vremena prati se reakcija.

Kažu da je najbolji način taj, da neko prati, šta dete jede (ako se radi o alergiji na hranu) i dolazi sam do zaključka šta detetu prija, a šta ne.

Znam još da postoji određivanje alergena nekih drugim metodama (bioresonancija) ali o tome ne znam ništa.

Ne znam puno o tome, a volela bi znati, ... pa pozivam sve roditelje koje znaju više o testiranju da se jave u uvoj temi.

Uz sve to..
Dete ne mogu testirati na alergije ako uzima antihistaminike (lekove protiv alergije), već treba neko vreme da bude bez dejstva hemije i na dijeti. Problem se javlja kod dece, koja non stop imaju reakcije na neki alergen, pa su stalno na lekovima ili bolesni... i čekanje na to testiranje dugo traje i para živce.

Eto, toliko od mene, a sada vi....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.1.2009 16:03:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR



ili testiranje reakcije kože. To znači da se detetu nanosi alergen na kožu i malo se taj deo bocne da alergen prođe u krv i posle određenog vremena prati se reakcija.



Ovo su meni radili. ne bocne se, samo se zagrebe koža. Ni ne oseti se.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.1.2009 16:06:08   
guppy RR
pa da.. to sam mislila...
i ja sam išla na to, pa znam kako izgleda ali možda se stvarno nisam dobro izrazila pa će neko misliti da je neka igla u pitanju.

Znači ne bocne se, nego se zagrebe koža.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.1.2009 9:38:27   
Lu
A od koliko starosti se djetetu može raditi alergo test,ili nije bitno?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
30.1.2009 9:40:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.7.2009 13:47:08   
mrvica
ja sam cerki radila sa godinu i po test preko koze i on je pokazaoda nije alergicna na nista,ali je ona i dalje bila osuta sva po telu.Rekli su mi da probam da izbacim cokoladu,ribu,kikiriki ali to nije dalo nikakvog efekta,i tako smo se mucili sledecih godinu i po dana do njene trece godine kada smo je odveli na test preko magneta gde se testira na 400 razlicitih stvari i tamo je ustanovljeno da je alergicna na glutamat(pojacivac arome jelima) i na duvanski dim a ni muz ni ja nismo pusaci

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.1.2011 22:14:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR



Dete ne mogu testirati na alergije ako uzima antihistaminike



Može iz krvi.

Danas smo Marku vadili krv (4 meseca) da se odrade specifični IgE na nutritivne alergene.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
15.1.2011 22:22:32   
Anoniman


Stigli rezultati specifičnih IgE na nutritivne alergene: nizak stepen na kazein! Kaže dr da se kod beba uglavnom ništa ne pokaže i da ako se očitala alergija na kazein da to znači da je prilično alergičan, iako piše da je nizak stepen.
Eto...
Ostalo im je dovoljno uzorka krvi da odrade i inhalatorne alergene, tako da sam tražila i to. Biće za koji dan.

Ja sam se vratila na dijetu bez mleka i mlečnih proizvoda, a on je prešao na Allernovu...




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
25.4.2011 16:03:31   
Tea2
Zna li neko gde se u Beogradu moze uraditi test iz krvi?Moze ni preko uputa ili se pkaca?Dala sam joj juce ponovo jaje i opet je 3 sata posle obroka-povracala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
25.4.2011 21:20:25   
Tea2
Zna li neko gde se u Beogradu moze uraditi test iz krvi?Moze ni preko uputa ili se pkaca?Dala sam joj juce ponovo jaje i opet je 3 sata posle obroka-povracala.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2011 9:18:41   
Vučko.ba.
Juče sam vodila curicu na alergotest, jer sam primjetila da jako kiše i kašlje u ovom periodu cvjetanja

potvrđena sumnja alergija na mačiju dlaku (3mm)  i na polen trave (8mm)

terapija od februara do oktobra singular 5mg (žvaće se svaku noć)
međutim ono što me odbija od tog lijeka jeste što između ostalog u nus pojavama piše samoubilački nagoni , da bi mi ljekarka rekla kao jedini protuargument pa gospođo daje se bebama od 2 mjeseca

neću joj davati, izbjegavaćemo koliko je moguće travu, i uključila sam joj kalcij sa c vitaminom prije 7 dana  

ne smije med jesti (a medom sam je baš šopala9 i čajeve piti tipa kamilica, nana i sl

ako neko zna neki prirodni način smanjenja alergije molim da mi napiše user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2011 9:22:36   
Ana RR
Samoubilački nagoni??? Gospode bože!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2011 9:23:18   
Anoniman
Znam samo za med i uopste za podizanje imuniteta.
Moj brat ima jaku alergiju na mace i njemu su rekli da pere kosu svako vece jer se tu dosta cestica zadrzava. Pa eto, mozes da probas da joj cesce peres kosicu.
Zao mi je sto nemam vise informacijauser posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2011 9:26:38   
Vučko.ba.
Hvala Verka u svakom slučaju

da rekli su mi znači ako smo vani, da se cipele obrišu, odjeća sva odma u mašinu, i naravno ne samo tuširanje nego i pranje kose

kosu joj inače obično perem svaki treći do četvrti dan, al sada ćemo svaku noć, jer svaki dan izlazimo

E med ne smijemo jbg

Da Ana, ja to djetetu neću davati pa makar ...nek ide na moju dušu sve

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 10.6.2011 9:27:06 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2011 9:32:26   
Ana RR
Ma naravno, Vule, ne bih ni ja davala. Ali sam se zaprepastila kad sam pročitala, pa majku mu šta ima u tom leku?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.6.2011 15:01:49   
aster

IZVORNA PORUKA: Tea2

Zna li neko gde se u Beogradu moze uraditi test iz krvi?Moze ni preko uputa ili se pkaca?Dala sam joj juce ponovo jaje i opet je 3 sata posle obroka-povracala.


I mene ovo zanima. Ja bih i privatno odradila ovo testiranje.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
15.8.2011 12:11:02   
Anoniman
Bila sam danas do Medlaba da Marku vade, pa sam usput pokupila papir sa njihovim alergo testovima iz krvi.
Evo tabele, valjda će se videti šta piše.

user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.11.2011 3:06:27   
aavramovski
Mrvice, interesuje me gde ste radili test ( test preko magneta gde se testira na 400 razlicitih stvari ). Hvala unapred!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 1:01:58   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: guppy RR



Dete ne mogu testirati na alergije ako uzima antihistaminike





Danas smo Marku vadili krv (4 meseca) da se odrade specifični IgE na nutritivne alergene.



Jeste li ovo radili privatno ili u nekoj drzavnoj ustanovi? Jel kod Vas u pitanju alergija ili intolerancija?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 13:21:36   
Anoniman
U pitanju je alergija na kazein, radili smo u Medlabu.

Da li neko zna da mi kaže, kada se radi PRIC (kožni) test, da li postoji kazein, ili se radi na mleko?

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 22:42:28   
MOCICA
Jel to alergija na proteine kravljeg mleka ili?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 22:44:15   
Anoniman
Da, specifični Ige iz krvi su mu sa 4meseca pokazali alergiju na kazein, duga priča, ne bih davila sa time.
Sada je vreme da se testovi ponove, i dr bi da radi PRIC.
IgE je bio pozitivan na kazein, ali negativan na mleko. Zato pitam.

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 22:58:39   
MOCICA
Pokusavam da utvrdim kakvi se testovi rade da bi se dokazala intolerancija? Nama su radili testove iz krvi i pokazali su da nismo alergicni sto znaci dasmo intolerantni, a ja pokusavam da ustanovim koje je vece zlo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 23:04:25   
Anoniman
E nemam pojma. O tome zaista ne znam ništa.

Hm, kada na Google kuckam "Test intolerancija", izbacuje sve za odrasle, ili ja nešto krivo shvatam, sve e vazeno za nagli skok kilaže i način mršavljenja. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.2.2012 23:54:12   
MOCICA
Pa da interesantno je kako se utvrdjuje da li je neko alergican/inolerantan na laktozu ili mlecne proteine.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here