|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fiksna proteza
1.2.2019 16:34:20   
dunja RR
E pa super, ja sam mislila samo tokom trudnoce.Znaci do prvog rodjendana.I ja bi kamenac, poliranje, desni da ociste. Kvarova mislim da nema, bar ih nije bilo poslednjih godina. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Fiksna proteza
1.2.2019 22:32:08   
Таня
Драга Дуња, навијам за твоју фиксну кад год да дође на ред. Разумем те у потпуности. Ја сам тако моју сестру наговорила на фиксну, а потом сам ја више из здравствених разлога (да сачувам здрав зуб), него из естетских носила фиксну. С тим што су се мени поклопиле повољне околности у то време, па сам добила неку стипендију и одлучила да тако потрошим тај новац. Кћерка моје колегинице је носила и поприлично повољно су је платили. Повлачи десни када переш зубе горњу вилицу пери у смеру одозго ка доле, а доњу обрнуто (по принципу горња-киша пада, доња-трава расте). Када носиш фиксну наслушаш се различитих прича. Дешавало ми се да непознати људи приђу и отпочну разговор на ту тему. Моја зубарка (та професорка са Стоматолошког је сама себи ставила фиксну у педесет и некој години). Није хтела да уграђује имплант на место здравог зуба који јој је нажалост пукао дуж корена, тако да је морала да га вади. Одлучила се да фисном повеже преостале зубе у низу. Никада није касно. Боље је своје зубе сачувати, ако сте већ у могућности.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Fiksna proteza
2.2.2019 1:34:13   
dunja RR
Hvala Таня na podršci!

Ja danas bila u DZ kod ginekologa, i skontam da je stomatolog odmah pored, svratim i pitam, kažu može do prve godine deteta, baš kako je Isi rekla.
Tamo na odeljenju prazni hodnici, nikoga nema, a rekoše mi da se ne zakazuje, mogu da dođem kada želim.
Možda ipak bolje da odem nakon porođaja, ipak sutra ulazim u 9. mesec da ne rizikujem pritisak.
I sestre na odeljenju mi rekoše ito da povlačim desne, i da pravilno perem zube, radim to, trudim se, ali krvare mi desni stalno pri pranju zuba, evo i večeras.
Kažu i one, može biti paradentoza a može biti i hormonski.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.2.2019 1:39:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Fiksna proteza
4.2.2019 16:50:28   
Таня
Да, то сам и ја хтела да ти кажем. Врло је могуће да је хормонски, јер је мени ишла крв из носа у току трудноће и баш је било иритантно, јер би изненада шикнула.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:18:27   
milicicak
Imam pitanje za one koje su nosile fiksnu protezu. Koliko to boli? Mini buba sledece nedelje krece na sekvencionalno vadjenje mlecnih zuba pa cekamo stalne cetvorke da ih vadimo i onda proteza... Ona ne moze da saceka, jako se raduje a ja se malo brinem, blesava zena 😁

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:49:58   
dunja RR

Nakon porođaja stalo krvarenje, izgleda da je stvarno bilo hormonski. A 3 puna meseca krvarila tokom svakog pranja zuba. 
IZVORNA PORUKA: Таня

Да, то сам и ја хтела да ти кажем. Врло је могуће да је хормонски, јер је мени ишла крв из носа у току трудноће и баш је било иритантно, јер би изненада шикнула.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:51:51   
dunja RR

Mili, ako misliš na nošenje proteze, mislim da ne boli. Samo navikavanje prvih dana je malo nelagodno. Ja nisam n8sila, mada trebam, ali najbolja drugarica je nosila 3 godine. 
IZVORNA PORUKA: milicicak

Imam pitanje za one koje su nosile fiksnu protezu. Koliko to boli? Mini buba sledece nedelje krece na sekvencionalno vadjenje mlecnih zuba pa cekamo stalne cetvorke da ih vadimo i onda proteza... Ona ne moze da saceka, jako se raduje a ja se malo brinem, blesava zena 😁




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:52:02   
Ana RR
Mili, tako rano kreće sa protezom? Ja sam mislila da fiksna ide kasnije (ne znam zašto sam to mislila, neki trip).

Mojoj drugarici su vadili mlečne trojke pa izvlačili stalne koje joj nisu bile izrasle. Sećam se da je pričala da boli malo posle svakog zatezanja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:53:25   
nata11


IZVORNA PORUKA: milicicak

Imam pitanje za one koje su nosile fiksnu protezu. Koliko to boli? Mini buba sledece nedelje krece na sekvencionalno vadjenje mlecnih zuba pa cekamo stalne cetvorke da ih vadimo i onda proteza... Ona ne moze da saceka, jako se raduje a ja se malo brinem, blesava zena 😁



Ja sam bila 12 god kada mi je stavljena fiksna. Secam se da sam prve veceri plakala koliko su to zategli. Jedva sam otvarala usta da uzmem malo supe. Sutra je vec bilo bolje. 
E sada to je bilo poodavno. Verovatno sada drugacije rade 

_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:56:34   
Sanidej
Oseca se utrnuce u pocetku, par dana je dobro jesti kasastu hranu. Nezgodno je kada prstenovi na kutnjacima (metalni omotaci da tako kazem) nazuljaju desni..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 9:59:23   
milicicak
Ana, nece jos da nosi fiksnu, bar dok joj ne izadju stalne cetvorke, tako da ce to biti za godinu do dve po nekoj mojoj proceni. Uzimali su joj otisak pa radili neke proracune i definitivno nema mesta u vilici. Znaci, ipak boli... A ona sva odusevljena prica o gumicama u duginim bojama 😁

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 10:05:31   
Sanidej
Gumice su fasada :) Mora da boli, pa citava vilica se pomera. Pored svega, to je pametna odluka koja ce se itekako isplatiti u buducnosti.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 10:23:12   
nata11
Ja nisam imala problem da mi nazuljaju desni.
Ima super zanimljivih - providni metal+sarene gumice. 
I ne nisu gumice radi ukrasa, one imaju funkciju. 

_____________________________





(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Fiksna proteza
27.3.2019 13:02:52   
Olga75

IZVORNA PORUKA: milicicak

Imam pitanje za one koje su nosile fiksnu protezu. Koliko to boli? Mini buba sledece nedelje krece na sekvencionalno vadjenje mlecnih zuba pa cekamo stalne cetvorke da ih vadimo i onda proteza... Ona ne moze da saceka, jako se raduje a ja se malo brinem, blesava zena 😁

Zver nosi običnu protezu. Ortodontkinja nam reče da je ova bolja za "decu u rastu" - i ona je vadila mlečne petica a trojka joj još nije izašla i šestice su kasno krenule. Reče žena da je za fiksnu mala, ako se ovom socijalnom zubi ne srede onda ćemo videti.
Inače proteza je roza sa šljokicama user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Fiksna proteza
28.3.2019 8:22:07   
mirana1

IZVORNA PORUKA: Olga75


IZVORNA PORUKA: milicicak

Imam pitanje za one koje su nosile fiksnu protezu. Koliko to boli? Mini buba sledece nedelje krece na sekvencionalno vadjenje mlecnih zuba pa cekamo stalne cetvorke da ih vadimo i onda proteza... Ona ne moze da saceka, jako se raduje a ja se malo brinem, blesava zena 😁

Zver nosi običnu protezu. Ortodontkinja nam reče da je ova bolja za "decu u rastu" - i ona je vadila mlečne petica a trojka joj još nije izašla i šestice su kasno krenule. Reče žena da je za fiksnu mala, ako se ovom socijalnom zubi ne srede onda ćemo videti.
Inače proteza je roza sa šljokicama user posted image




Roza sa sljokicama, srce malo, kad vec mora da nosi neka je barem lepa proteza.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Fiksna proteza
9.4.2019 11:54:09   
Таня
Боли првих неколико дана док се не стекне осећај. Имате утисак да као да зуби нису ваши, а крајеви жице често боцкају и направе ранице. Због тога зубар даје неки восак који се стави на крајеве. Мало и бравице могу да направе ранице. Мора да се једе кашаста и мекана храна првих неколико дана. Једино што за време ношења фиксне нисам гризла јабуку, а остало сам све јела. Иако тада нисам била дете, уживала сам у мењању боја гумица. :-) После када се скине протеза, опет имате неки чудан осећај и прелазите преко зуба и не верујете колико је глатка површина. :-)

< Poruku je uredio Таня -- 9.4.2019 11:55:05 >

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 15:06:10   
Anck Su Nmaun
Evo novog kandidata za fiksnu protezu odnosno ja user posted image
zagrizaj mi je los od kad znam za sebe, al evo sad se javljaju i komplikacije. Donji zubi mi udaraju gore u nepca i prave problem. Sad trazim dobrog ortodonta. Briga me i da li boli ili ne , samo da resim ovo vec jednom.
Al sad kad se raspitujem raspon cena je za neverovati user posted image od 800 e do 2000e , i to mislim samo na klasicnu fiksnu, ne beli i sl.

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 15:34:17   
dunja RR
Da da Anck te su cene. I meni je orl pre neki dan kada mi se uvo zapusilo rekla da bi što pre trebala da stavim, jer mi se jako povećala devijacija u nosu, zbol lošeg zagrizaja, otežano je disanje i stvara se pritisak u ušima. A tek cekam zubara šta će reći zbog povremenog krvarenja desni, i predstanju paradentoze. A meni se nikako ne stavlja, kao i svih ovih godina. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 15:36:32   
dunja RR
Meni pre stavljanja proteze treba izvaditi minimum 4 zdrava zuba, mala mi vilica a veliki zubi, i svi zdravi. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 15:39:09   
dunja RR
A sva 4 umnjaka sam odavno izvadila, neke i na operaciji pre nego su skroz iznikli, da bih napravila mesta, ali i pored ta 4 umnjaka treba izvaditi bar još 4 zdrava zuba, užas. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 19:08:32   
flamingos
Anđela će sa deset_ godina da nosi protezu,tačnije-za sada joj prati,ali odudara joj girnja od donje vilice.Na svakih 6 meseci idemo na kontrolu i reče da,kad napuni 10 godina,poslaće je da snima i da joj odredi šta već i kako to ide i da je nosi.Neće dugo,godinu,do godinu ipo.Još dok je bila mala,kad su joj se prvo zubići menjali,rekao je njen stomatolog da će verovatno morati da nosi protezu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 19:32:51   
Tiziana
Sa 10 godina fiksna? jel promenila sve mlecne zube? 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 19:42:11   
flamingos
Da,jeste,jos pre nego da napuni 9 godina.Rano počeli da joj se menjaju.


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 19:50:10   
smeško
Flamingos, N ce sledece godine dobiti fiksnu iako je sa mesovitom denticijom. Radite li kod drzavnog ili privatnog?


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Fiksna proteza
25.11.2019 19:52:03   
flamingos
Kod državnog.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Najlepše ime
Aleksandra8

Koje ime je najlepše?

Magdalena (23%)

Anita (10%)

Sanja (11%)

Iskra (23%)

Neda (18%)

Maja (15%)


Ukupan broj glasova: 331

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here