|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
15.10.2009 11:14:24   
Anoniman
Alexx, pod sobnom temp. se podrazumeva od 18 do 22 stepena, pa kako kome vise odgovara. Za kupanje definitivno treba da bude preko 25, a nama je za spavanje idealna oko 20. Preko dana nam je uvek 22-23 stepena u stanu jer tako greju (ne racunam letnjih 30user posted image )

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
15.10.2009 12:08:06   
*Alexx*
Hvala, Nedja! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
28.10.2009 12:16:02   
cici78
Ja se pitam svaki dan da mu nije hladno, da mu nije pretoplo... Kakve carapice obuci? Skroz one kratke? A ostane posle cela nogica gola?! Narocito se brinem zbog onih rupica gde se zakopcava zekica, pa tu ulazi hladan vazduh, kako tu da ostane nogica topla kad se stalno luftira?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
28.10.2009 15:47:27   
*Alexx*
Ja sam na kraju nasla i kupila stramplice vel. 62. Obucem mu bodic, te stramplice, pa preko ili plisana zeka ili pantalone i majica dugih rukava. I jos preko toga neke patofne i deblji duks (dodje mu kao jakna). A kad je ono bas bilo hladno, oblacila sam mu umesto tog debljeg duksa onu termo jaknu (dolazi u kompletu sa pantalonama).

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
28.10.2009 15:52:36   
Anoniman
To za napolje Alexx, jel? Ne za po stanu?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
28.10.2009 15:56:51   
*Alexx*
Da, za napolje. A temperatura stana nam je izmedju 24 i 26, tako da mu oblacim pantalonice, one tanke, sto imaju pokrivena stopala, i bodi ili majicu dugih rukava. Ili zeku. Svodi se na isto. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
28.10.2009 22:13:59   
Pansophia
Ja sam bebi pocela da oblacim hulahopke. Kupili smo hulahopke za decake, sto se tice dezena, a valjda su isto sivene i za devojcice. Kupili smo i patike za decake od teksasa.  Ovih dana nosi dzemper ili deblju trenerku, a ispod bodi sa dugim rukavima. I nosi pantalonice od somota.
Neko je spomenuo plisanog zeku. Ja mu oblacim plisanog zeku, ali sad cu izbegavati, jer mislim da se jednom prehladio posto se jako oznojio u tom zeki, pa smo izasli iz kola na hladan vazduh. Cini mi se da u se u drugim stvarima ne znoji toliko, pa cu izbegavati plisane stvari.


< Poruku je uredio Pansophia -- 28.10.2009 22:15:17 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
29.10.2009 10:22:45   
*Alexx*
Kad kazem stramplice, mislim na hulahopke. Sad sam videla da su stramplice isto sto i zeke (na nekom online shopu) user posted image

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
29.10.2009 19:27:14   
nina83
Kod nas u stanu je prilicno toplo preko dana, a nocu posto prestaju sa grejanjem oko 21h, bude hladnije, pa ja Mili oblacim bodi na kratak rukav, obicnu zeku, jer se u plisanoj znoji kad smo unutra i pokrivam je jorganom. Preko dana je pokrijem samo cebencetom.
Kad ide napolje, obucem joj bodi na dug rukav i preko nesto deblje, plisanog zeku ili pantalone i duks.. Pa je umotam u cebe i naravno jos i carape, kapa i patofne. Tako je bilo do pre par dana, ali sad je vec hladnije napolju, pa razmisljam da li treba vec da joj oblacim i neki tanji skafander i deblju kapu ili je jos rano?? 

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
29.10.2009 23:32:23   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

Kad ide napolje, obucem joj bodi na dug rukav i preko nesto deblje, plisanog zeku ili pantalone i duks.. Pa je umotam u cebe i naravno jos i carape, kapa i patofne. Tako je bilo do pre par dana, ali sad je vec hladnije napolju, pa razmisljam da li treba vec da joj oblacim i neki tanji skafander i deblju kapu ili je jos rano?? 

Mi smo danas bili u setnju i ja sam Unu bas ovako obukla,sigurno joj nije bilo hladno jer sam ja isla u bluzici i tankoj jakni i bilo mi je fino. Spavala je svo vreme.
A u kuci nam je prilicno toplo(23-24C) pa joj obucem samo bodi ili benkicu i pamucne pantalonice sa pokrivenim stopalima. nocu preko nje prebacim cebence onako srednje debljine.
Ujna od mm je pedijatar i kad smo izasli iz bolnice stalno je dolazila kod nas i uvek mi je gundjala kako je pretopljavam. Ja sam je poslusala i do sad nismo imali problema a skoro svaki dan je izvodim u setnju.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
30.10.2009 8:57:12   
nina83
Ja je nisam nekoliko dana izvela, bilo je vetrovito, pa sam se plasila da se ne prehladi jer vec ima malo slinav nosic.. A zao mi je, jer su bas lepi suncani dani. Danas mi deluje ok dan, mada opet ima malo vetrauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
30.10.2009 10:12:27   
gagana83
Ja je izvodim skoro svakog dana minimum sat vremena. Obavezno joj stavim kapicu a i nasa kolica su takva da je u njima skroz zaklonjena i nema sanse da joj vetar zasmeta.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
30.10.2009 15:47:39   
Pansophia
I ja bebu izvodim skoro svaki dan. Ovo "skoro" znaci da se retko desi da ne izadjemo u toku dana. Cesto ostajemo napolju po nekoliko sati. Danas sam pocela da mu oblacim zimsku jaknicu.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
31.10.2009 8:09:39   
nina83
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja je izvodim skoro svakog dana minimum sat vremena. Obavezno joj stavim kapicu a i nasa kolica su takva da je u njima skroz zaklonjena i nema sanse da joj vetar zasmeta.

I mi smo juce izasli, ususkala sam je u cebe i stavila onaj muff za noge i navukla tendu. Danas je neka magla i nema sunca, pa ne verujem da cemo izaci..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
31.10.2009 21:28:40   
Pansophia
Danas smo izasli u setnju u zimskoj toploj jaknici. Bilo mu je pretoplo. Mozda ipak ta jakna nije za ovo vreme. Sad ne znam sta treba da mu oblacimo po ovom vremenu.user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
1.11.2009 9:29:52   
*Alexx*
Mi smo od juce u skafanderu.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
1.11.2009 10:09:20   
cici78
Moja jetrva, koja btw ima dve devojcice, kaze da mom bebanu ne smem da oblacim hulahopke, jer to kao deckici ne smeju da nose...valjda zbog pise, nemam pojma...ja budala nju slusam i detetu oblacim samo zekicu pa ga pokrijem...budalastina. Otvorile ste mi oci.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
1.11.2009 13:09:21   
Anoniman
cici, to sam i ja cula kad mi je dete bilo malecko, i ignorisala, mislim da sve sto ide preko pelene ne moze da skodi, ako ne steze jako

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
1.11.2009 14:23:49   
cici78
Pa da. Kako inace oblaciti deckice u toku zime, ne moze samo zekica a ispod gole nogice, zar ne? Nacicu mu nke komotnije hulahopkiceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
23.2.2010 9:37:23   
Nanica1
Kako da sada po ovom vremenu obucem dete za izlazak? Neckam se ne znam ni sama. Juce smi izasli, ja mu obukla deblju benkicu, zeku, skafander i pokrila ga debljom dekicom+ kolica imaju onu navlaku za noge! To mi se cinilo nekako previse a na drugoj strani kontam da on ipak lezi, dremka pa mozda zato mu glava bude dosta topla kada ga izvadim iz kolica. Inace, on se nije bunio, celo vreme je uzivao- ili spava ili razgleda kroz onaj prozorcic na kolicima!

Razmisljala sam i o opciji da ga zamotam u driker cebe ali to mi se cini premalo bez skafandera...user posted image Nemam pojma! Pomagajte!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
23.2.2010 9:44:31   
Dora
Jaknica, kapa preko ušiju i čela, hulakopke i preko farmerkice, debele čarapice (ili cipelice za bebe), umotaj u ćebence pa u kolica u navlaku za zimu. Ili sve to ali bez jakne, pa u skafander, bez zimske navlake za kolica. Naravno, ako nećeš bebu vaditi iz kolica onda sam ja za prvu varijantu

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
23.2.2010 9:47:38   
Markovicka
Mi smo juce bili u jaknici, kapica, bodic, zekica, pantofle, umotana u dzak pa sve to spakovano u zimsku navlaku. Bilo nam je supperrr

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
23.2.2010 11:24:32   
Nanica1
Onda smo mi juce u principu bili dobro obuceni! Nismo imali hulahopke ni carapice ali je njemu skafander veci pa ruke i noge uopste ne vire... Ja ga nisam umotala u cebe nego samo prekrila tako sto sam debelo driker cebe presavila na pola i onda jos zimska navlaka... Mislim da je to dovoljno. A sta su pantofle?

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
24.2.2010 0:54:44   
gagana83
Sad kad citam ove vase postove deluje mi ko da ne zivimo u istoj klimatskoj zoniuser posted image
Ja sam danas Unu izvela u kratku setnju a na sebi je imala bodi s dugim rukavima,malo deblji duks,unihop,pantalone,cipelice,kapu i jaknu pa onako ni tanku ni debelu.Doduse,danas je kod nas bilo oko 10 stepeniuser posted image Nosila sam je u kenguru a da je lezala u kolicima bila bi vise obucena.
Stalno mi u glavi odzvanjaju reci pedijatra da bebu ne treba utopljavati vec da je treba obuci isto kao i sebe.

< Poruku je uredio gagana83 -- 24.2.2010 0:59:07 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
24.2.2010 8:42:39   
*Alexx*
Ja sam A. obukla isto kao ti, Gagana. Bilo je 13 stepeni.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



Click Here