|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Propolis kapi
19.11.2009 11:38:52   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Pansophia

IZVORNA PORUKA: She Ra

Znam da je zdrav, ali je propolis, da bi bio u tecnom stanju, razredjen u odredjenoj kolicini alkohola.
Tata mi kaze da je ta kolicina minimalna i da mogu da pijem.

Inace, ja sam ga pila tako sto sipam odredjeni broj kapi u kasiku supenu, a onda iz case u tu istu kasiku dodam vode, te razredim malo i popojem (posle proteram vodom iz case). Jako je bitno da malo propolisa ostane zalepljeno za grlo, stvara zastitni sloj.. user posted image


Da li moze da se koristi metalna kasika za med?




Za med se koristi samo plasticna kasika (kasicica) jer u dodiru sa metalnom med stvara nekakve ubij me necu znati kako se to zove, ali je nesto opasno.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Propolis kapi
24.11.2009 23:14:23   
vaca
Da li neko zna da li mogu uz sirup Propolaid (propolis, ehinacea i jos nesto)  cerkici (ima 2.3 god) da dajem i propolis kapi? Da ne bude malo previse? I uopste moze li da bude propolis stetan? Inace ovaj sirup joj dajem po jednu kafenu kasicicu 2x dnevno, tako su mi rekli u apoteci. Da li jos neko koristi il je koristio ovaj sirup?
Cini mi se da nesto radim pogresno user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Propolis kapi
2.6.2010 12:35:01   
Mica breskvica

Zna li neko da li sme da se pije dok doji?? user posted image


_____________________________

Život je čudo, treba se smejati....

(odgovor članu vaca)
Direktna veza do poruke: 28
   LOVE MOON
7.9.2010 3:45:32   
Sladja69
LOVE MOON
Nije vezano za sadasnju temu ali su nekome potrebni ovi higijenski ulosci imam vezu iz inostranstva za prodaju ovde pa me kontaktirajte.
mail: b_a_xxx_t_e_r@yahoo.com

< Poruku je uredio Sladja69 -- 7.9.2010 3:46:14 >

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Propolis kapi
7.9.2010 7:55:02   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Sladja69

LOVE MOON
Nije vezano za sadasnju temu ali su nekome potrebni ovi higijenski ulosci imam vezu iz inostranstva za prodaju ovde pa me kontaktirajte.


MOLIM VAS DA NE MENJATE NAZIV TEME!!!!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sladja69)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Propolis kapi
17.10.2010 16:38:13   
Anoniman
posto sam pre neke 2-3 nedelje pocela da pijem propolis kapi, sad pricam sa mm i on me pita da li to sme u trudnoci, tj. sad dok radimo na bebi. meni se cini da nema razloga da ne sme. da li vi znate nesto vise o tome?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Propolis kapi
17.10.2010 19:45:35   
Anoniman
niko nista ne zna? ja evo trazim po netu, negde pise da nije dovoljno istrazeno na trudnicama, negde da su cak koristili u lecenju neplodnosti. na drugim stranicama pise da moze da se koristi u trudnoci, ali da je bolje da nije alkoholni rastvor, tj. da je onaj baby.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Propolis kapi
23.1.2011 23:38:27   
madre
a koliko kapi stavite na kockicu secera i koliko puta dvevno ih koristite?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Propolis kapi
23.1.2011 23:40:50   
Dada81
Znam da se samo ujutro koriste,nekih 5 kapi,zavisi,da li je domaća proizv.ili iz apoteke.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Propolis kapi
24.1.2011 8:28:45   
Anoniman
ja sam ih sipala u malo vode, pise u uputstvu koliko treba, mislim nekih 20ak kapi ako se koristi samo preventivno, a vise ako je za lecenje. i to moze do tri puta dnevno toliko.

(odgovor članu Dada81)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Propolis kapi
21.3.2011 20:49:18   
Lu
IZVORNA PORUKA: jovicaa

nego kako se koristi propolis PROTIV umnjakauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Propolis kapi
23.3.2011 9:50:27   
vonavoj
da li sme da se pije obican propolis u trudnoci,znam da ima alkohola,ali cini mi se malo? ili moram da kupim deciji?
pocinje da me boli grlo!!!!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Propolis kapi
23.3.2011 10:41:15   
Anoniman
von, bolje da kupis decji.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Propolis kapi
23.3.2011 14:03:04   
vonavoj
tnx kseno!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Propolis kapi
23.3.2011 14:45:08   
majared
Ja picim sa alkoholnim, ispostavi li se da sam zatrudnela ovaj mesec rodicu pijano dete

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Propolis kapi
23.3.2011 15:55:05   
vonavoj
hahaha.a...ma ja mislim da su to male kolicine alkohola.ali ajde! pazicu!

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Propolis kapi
23.3.2011 16:28:57   
Anoniman
i ja pijem obicni, ali mi sad ne znamo kad cemo da zatrudnimo, a von vec zna da je trudna.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Propolis kapi
8.4.2011 20:05:42   
Verus
IZVORNA PORUKA: poseydon

zar narusavanje javnog zdravlja nije bas to sto rade vakcinacijama??? user posted image
imam toliko toga za napisati koliko sam roditelja edukovao i pomogao djeci ali mozda nekom drugom prilikom...
evo vam prost recept za vasu djecu a i vas starije:
za djecu :
polenov prah se stavi u vodu i ostavi preko noci a ujutru popije. mora da odstoji 8 sati u vodi jer tada puca vostani omotac i dolazi do oslobadjanja svih vitamina i minerala. izvrsno pomaze detoksikaciju organizma i hrani ga od kose na glavi do malog prsta na nozi. živa se iz organizma izuzetno tesko izbacuje ali polen veci dio toga uradi. to je ujedno najkvalitetnija hrana na svijetu za vase dijete a stari grci su ga nazivali hrana Bogova. veoma je bitno da polen kupujete kod provjerenih pcelara jer samim stajanjem gubi na kvalitetu. ako ste sigurni da ste nabavili polen kvalitetan i svjez ( star mozda mjesec eventualno dva ) drzite ga u zamrzivacu jer tu zadrzava dugo sva svoja svojstva. kupuje se susen u granulama. nemojte kupovati med sa polenom jer samo u vodi polen ima ljekovito svojstvo. problem je sto ga melju na el. mlin i ubacuju u med ali tu se oslobodi minimalan dio vitamina,zanemarljivo. nemojte ga davati djeci da jedu onako direktno jer ce u organizmu ostati vrlo kratko i nece doci do pucanja opne,zbog toga je bitno da se potopi u tecnost i odstoji. mozete ga davati u bilo kojoj tecnosti samo je bitno da je tecnost sobne temperature. za djecu do 10 god. mala kasicica kafena a za djecu preko 10 god 2 kasicice. za odrasle kasika supena. u polenu se nalazi sve sto treba za kompletan rad organizma.
zabiljezeno je da je covjek bez problema zivjeo citavu godinu dana samo na polenu i vodi i imao savrsen rad organizma,probao sam ali samo mjesec dana tako sto sam u tri litre vode sipao 4 supene kasike polena i sutradan mi je to bilo sve i tako citav mjesec. nepotrebno je reci kako sam se osjecao,izgubio 10 kg,radio sve normalno i nijednog momenta nisam osjetio bilo kakvu malaksalost.
recept za trudnice :
kasika supena polena ujutru a navece mala kasicica kafena pravog domaceg jabukovog sirceta sa casom vode i kasikom meda pomijesana. jabukovo sirce je eliksir i pomoci ce da koza ostane zategnuta sa sto manje pucanja i strija. sirce koristiti 15 dana pa pauzirati 15 dana i tako u krug. kod dojenja dvije kasike supene polena ujutru i nastaviti i dalje sa sicetom isto mala kasicica u vodi i medu. sirce je izvor kalijuma i pomoci ce pravilnom razvoju embriona kao i polen. svaka zena koja se pridrzava ove recepture rodice savrseno zdravo dijete jer unosi kompletan balast ( opet naglasavam ) svih vitamina i minerala za izgradnju tijela i organizma kao i imuniteta. nece imati potrebe ni za kakvim injekcijama zeljeza u trudnoci itd sto se sve prepisuje trudnicama.
propolis :
je smolasta materija otopljena u alkoholu i nalazi se u kocetraciji 30%,vise od toga nemoze.
morate samo obratiti paznju kada kupujete jer se prodaje propolis sa mozda 5 do 10 % aktivnih supstanci. 30 % propolis izgleda crn kao katran i bukvalno se kroz njega nemoze vidjeti svjetlost. kada se stavi kap na nokat on u roku 15do 20 sekundi se osusi i ostavlja crn trag koji se nemoze lako oprati vodom. ako ostavi blijed trag ili izgleda kao masnoca osusena onda to nemojte kupovati. opet je najbolje kod pcelara...
uzimati ga dnevno djeca 5 kapi u mlijeko,odrasli 15 kapi a kod tezih oboljena 3 puta dnevno po 15 kapi. najbolje ga je uzimati u mlijeku zbog alkohola. soljica mlijeka,malo promuckate i to je to. mogu ga koristiti i trudnice i bilo ko drugi bukvalno cijeli zivot kao i polen.
sada malo za dame :
redovna upotreba kantarionovog ulja ce vas sacuvati od bilo koje urinarne infekcije. pravite ga sami,nemojte kupovati. uzmite samo cvjetove koji su tek poceli da cvjetaju ali nemojte one kojima cvat vec prolazi,potopite u maslinovo ulje,ostavite 2 mjeseca da odstoji na osuncanom mjestu i to je to.
ovo je direktan odgovor verus-moderator da nije odlika higijene posjeta ginekologu nego samo odrzavanje svoje higijene. umalo zaboravih cjetovi se stave u teglu,ne nabijaju da stane sto vise nego samo blagim pritiskom napunite i sipate ulja pa koliko stane. bitno je da cvjetovi ne vire nego da je sve pod uljem. izuzetno preporucljivo prije odnosa da obadvoje koriste jer tada ulje stize skroz u unutrasnjost i ako ima neka ranica ili infekcija sanirat ce u kratkom roku. bitno je napomenuti da ulje ili caj od kantariona nesmiju koristiti trudnice niposto. ako planirate na prosirenju porodice prekinite ulje mjesec dana ranije koristiti.
u slucaju da djeca imaju upalu krajnika ili dodje do neke infekcije grla samo im ukapajte nekoliko kapi propolisa direktno na krajnike i vec sutradan ce biti primijecena razlika. ja iz iskustva znam ljude kojima je bilo bolje nakon 10-tak min.
ovo preporucujem svim ljudima i da se neboje nicega... ovo sve sto sam sada otkucao licno koristim vec dugi niz godina a nemam pcele niti sam ih ikada drzao...




(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Propolis kapi
19.6.2012 13:24:57   
Shishica
"● Oprez: na našem tržištu mogu da se nađu propolis kapi na kojima piše da su - za decu. To je propolis rastvoren u propilen glikolu, rastvaraču koji je u mnogim zemljama zabranjen za upotrebu sa propolisom."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Propolis kapi
1.10.2015 8:45:32   
Vaanjaa
Jel to istina za Propolis ?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Propolis kapi
3.11.2017 9:35:27   
Anck Su Nmaun
Znate li koliko dugo propolis sme da se pije?
Mama ga koristi za heliko bakt, pa je interesuje koliko dugo sme da ga koristi?

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Propolis kapi
3.11.2017 11:25:44   
MamaNecaVo
Moja sveki ga koristi svaki drugi dan bez da joj je neko od doktora rekao da to tako ne sme.
Ista svrha namene.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Propolis kapi
3.11.2017 12:51:46   
Anck Su Nmaun
Znam da ne mora da se da na recept ali mislim da ne treba konstantno da se koristi...nisam sigurna user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Propolis kapi
3.11.2017 12:58:57   
Sanjica26 RR
Ja ne znam koliko sme da se koriste te kapi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Propolis kapi
3.11.2017 15:00:38   
MamaNecaVo
Ako mislimo na isti,domaci.
Tu nema ogranicenja,zvala sam malocas pedijatra pa usput pitala i za propolis.
Svakako je napomenula.da se ne preteruje i da nema potrebe svaki dan.
Po kap,dve na svaki drugi moze,eventualno na treci dan ako se uzima +4kapi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here