|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.6.2015 9:09:58   
vonavoj
Ja sam joj i gluten uvela,sestrin klinac bio,spremali im zajedno klopu i ubacila malo hleba,i sve je dobro proslo. Posle sam joj sutradan dala breskvu i mrvicu plazma keksauser posted image
Kajsije je juce jela,nase domace,rodila 10kom,ali su slatke,juce sam joj davala sa palentom,a danas bi mogla sa prosom!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.6.2015 9:38:50   
daca77
Bravo, Von user posted image
Mi smo jutros bas lepo pojele proso sa kruskom i malo jabuke...definitivno krusku obozava...danas joj uvodim i pileci bujon, od domacih kokica-trkacica kako ih ja zovem, jer njihovo meso je neupotrebljivo...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.6.2015 10:21:18   
vonavoj
Joj,da,daco,to su samo misici,pa bude zilavouser posted image
Ja joj danas kuvam junetinu,pirinac i sargarepu,nemam neki izbor povrca u frizuuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.6.2015 12:53:24   
World
ma kako daco neupotrebljivo, pa to ti je najbolje meso koje mozes naci, ima puno zeljeza i svega vise nego tovni pilici.. samo uzmi i iskuvaj dobro u pretis loncu, ja kuvam i po 2 sata nekad, procijedi, supicu joj daj i to meso ocistis od koscica i lijepo joj das da jede..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.6.2015 14:59:24   
mila83
Mi uveli celo zumance,a danas drugi dan domaca kajsija,davala sa prosom i jabukom,juce sa bananom,sutra planiram sa palentom
Onda gluten
Danas za rucak pileci karabatak sa krompirom,mrkvom,cveklom i tikvicom i mrva karfiola.na kraju malo masl.ulja.

Super za gluten Von user posted image a i za malenu Dacinu izbiracicu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 9:25:52   
daca77
Word, znam, ali ja nedelju dana ne mogu da iscackam iz zuba to meso.
A imam pitanje za vas:moja N lepo pojede celu teglicu zitarica s vocem ili mlecne pahuljice i nju to drzi sitom samo 1h i nakon toga trazi da sisa. To isto se desava i nakon pirea od povrca, pa umesto dojenja na 2h, sada se dojimo na 3h+2 nocna podoja...Da li su i vase bebe ovakve?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 10:54:33   
mila83
I moja T uglavnom posle te male teglice, za sat ide obavezno mleko.Posto se ja izdajam,vidim koliko popije,ako prodje sat i po,zna i 170, 180 ml da popije.
Ja mislim da kad dodju do mere oko 200g kasice,tad tek mozes racunati da su zaista zamenili jedan podoj kasicom. i nije bitno sto kazes Daco,koja hrana je u pitanju,ima li mesa ili ne...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 11:09:29   
jeca87
U početku je isto brzo bio gladan, sve dok mu nisam počela da dajem da jede koliko hoće. Njemu je mala teglica bila malo. Opet zavisi sta jede, nešto više nešto manje, ali mu ne ograničavam, jede koliko hoće.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 11:14:01   
daca77
I moja jede koliko hoce, jer kad nece, ona mi gura ruku sa kasicicom i stisne usne.

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 15:16:23   
mila83
I moja jede koliko hoce,ne ogranicavam ja nju na tu meru od 120g koliko je ta teglica,uvek napravim vise.Jednom u 3-4 dana se desi da pojede vise , ali nikad vise od 170g po obroku otprilike..Gde cu joj braniti , i ovako je sitnija i kasni sa kilazom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 15:45:41   
vonavoj
Moja pojede 200ml voca ujutru,toliko i rucka,a Milupu za veceru,punu mericu od 4 kasike..izmedju ima podoje,alli sve manje,cisto da siska..samo ujutru,nocu i pred spavanje se nasisa!
Juce sam bila sa drugaricom,njena mala jedva malu teglicu pojede,a ima 10meseci,zato moja ljusti sve..ovo 200ml je otrpilike,kad pravim vidim u mericu gde blendiram,ali to je od oka!user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 16:54:27   
mila83
Mislim da to i zavisi od toga koliko je teska beba,krupnije bebe vise jedu ! A i od toga kako je beba prihvatila kasice, da li vise voli mleko...
Eto, ne moze da se poredi moj sin koji je sa 6 meseci imao 9 kg i jeo kao blesav sve sto mu ponudis a starija cerka mi je sa godinu dana imala 9,5 kg.I ona je super jela,i skolski napredovala, rodjena sitnija.
Teodora sada za koji dan puni 9 meseci a ima malo preko 7kg,pa mislim da za svoju tezinu i unosi dovoljno cvrste hrane. Odrede oni sebi koliko im treba, druga stvar kada im je zdravlje ugrozeno, e onda mora roditelj da vodi racuna sta,kako i koliko cega bebe jeduuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 17:10:02   
vonavoj
Bas tako Mila,dobro kazes,i moja ima preko 9kg,sa 8 meseci,imala sam srece da mi obe lepo prihvate cvrstu hranu,ali posle krece zezanje..Moja starija sad vec bira,ali lepo rucka,ono sto hoce,i prava je manekenkauser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 17:11:51   
Ana13
Zene,kako uvodite zumance? To nam je na redu user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 18:26:09   
mila83
Krenes od osmine kuvanog zumanceta,ubacis u mali deo kasice , da budes sigurna da je beba sve pojela,najbolje prepodne ili u ranim popodnevnim casovima, da ispratis reakciju.Onda tri dana pauza, pa opet osmina. I posle povecavas na jednu cetvrtinu, pa polovinu i na kraju celo zumance.Svaki put razmak od tri dana izmedju .i svaki put po dva puta(znaci u jednoj nedelji dva pita po osminu, pa dva puta cetvrtinu itd..) valjda sam ti objasnila da mozes da razumes user posted image

ja stavljam u rucak, sa kuvanim povrcem

< Poruku je uredio mila83 -- 18.6.2015 18:27:02 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 19:15:50   
daca77
Moja ne moze toliko da pojede...nikada nije pojela onako bas punu malu teglicu, uvek ostavi po nekoliko kasicica.
A danas sam joj uvela malo piletine od onih trkacica i neslavno prodje...stapnim mikserom to nije pretvoreno u bas homogenu masu i nije htela nikako da jede...probala, osetila koncice mesa i tu je bio kraj. A kakva je situacija sa mesom tovljenih pilica?user posted image
Da li se osecaju koncici ili se potpuno raspadne?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 19:44:34   
Mariya
Ja nisam uvodila žumance tako oprezno kao Milauser posted image Ja sam počela sa 1/16, pa posle 3-4 dana 1/8, pa opet 3-4 dana pa 1/4, sad je prošlo više od nedelju dana, moj glupavi mozak zaboravi da skuva jaje, evo sutra ću joj dati 1/2 žumanceta. Sa Lu nisam, a sa H sam čak i uvodila nove namirnice u ta 3-4 dana, kada sam videla da nema reakcije na žumance.
Moje dete je dosad jelo oko 120-150 g po obroku, a otkad joj je izašao 3 zub, jede oko 190-200g za doučak i ručak, a večeru oko 120-130g. Još sam joj i uvela jednu užinu popodne, i to sat ipo posle ručkauser posted image Ona pojede celu teglicu od 190g za ručak i sat ipo posle toga pojede celu bananu!!!! Joj, samo da je ne ureknem sad, volim što ovako jede!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 22:11:48   
Ana13
Razumela sam,hvala user posted image
Daco,ni Nina ne pojede nikad celu malu teglicu,a sama je izbacila podoj i ne trazi da sisa naredna 3-4h. Ima dorucak i rucak. Dr mi rece da joj uvedem i veceru,ali mislim da je mnogo rano za tri obroka,narocito sto ona izbaca podoje.A i jedino sto nije htela da jede su one milupine zitarice,pa nemam neki izbor za veceru.Inace mi lepo jede i slane i slatke kasice.Ne bira izmedju domace i hipove

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.6.2015 22:20:39   
mila83
Ja sam sa svo troje tako uvodila zumance,ali sam i davala nove namirnice izmedju(iako se ne preporucuje ) ali sam gledala da to budu namirnice koje nisu jaki alergeni.Tako sam sada uvela kajsiju,kelerabu,mlecne proizvode...znaci nisam htela gluten npr.dok to ne zavrsim.

i moji klinci su i kao bebe a i sada sve jeli,bez biranja i fino,nije bilo natezanja user posted image sa T je ispocetka bilo vrlo tesko,zbog postoperativnog oporavka i averzije prema hrani ali sada skoro da mogu da kazem da smo i to resili i da cu uskoro reci da jede kao i prvo dvoje.jos malo pa pola godine od operacije,super je ona. juce je recimo pojela oko 400g kase a danas 290g...kako kada.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 8:11:56   
daca77

IZVORNA PORUKA: Ana13

Daco,ni Nina ne pojede nikad celu malu teglicu,a sama je izbacila podoj i ne trazi da sisa naredna 3-4h

Ana, moju N ta mala teglica drzi oko 40~50min.i opet navali na sisanje, tako da i dalje imamo oko 8 podoja za 24h.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 8:28:18   
World

IZVORNA PORUKA: daca77

A danas sam joj uvela malo piletine od onih trkacica i neslavno prodje...stapnim mikserom to nije pretvoreno u bas homogenu masu i nije htela nikako da jede...probala, osetila koncice mesa i tu je bio kraj. A kakva je situacija sa mesom tovljenih pilica?user posted image
Da li se osecaju koncici ili se potpuno raspadne?


Ako si je dobro raskuvala, ne bi trebalo da bude problem. Nemoj uzimati bijelo meso, ono je previse suvo i ne moze se lijepo sazvakati, uzmi one mekane dijelove od batka i ostalih dijelova koke koji imaju drugaciju teksturu, oni nemaju koncice. Ja nisam npr. mogla fino da sameljem teletinu, uvijek mi je to tako ostajalo, pa sam onda uzela i sitno isjeckala i tako je fino pojeo. A u loncu ga raskuvas da se samo pocne raspadati, onda je super mekano, pojesce sigurno.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 21:55:59   
Mariya
World je u pravu, meso treba baš dobro skuvati, da se raskuva, pa ga onda možeš izblendati lepo.Ili ga isečeš na sitne komade pa blendaš.
Mame, kako pripremate ovsene pahuljice za bebce? Da li ih samo potopite u vodu ili ih i prokuvate pa izblendate?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 22:37:41   
QueenJ
Ja sam u multipraktiku prvo onako suve, cele, isitnila. U početku sam joj prokuvavala u vodi, da baš omekšaju, a kako ih je bolje prihvatala i naučila fino da jede, samo sam potapala u vodu, mleko, jogurt... Da ne bude zabune, ovde pišem o običnim, kupovnim ovsenim pahuljicama. Kasnije sam dodala i ječmene i pšenične.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 22:46:29   
milicicak
Devojke, ovdene pahuljice su mnogo zdravije i bolje se iskoristi njihov pun hranljivi potencijal kada se skuvaju. Idealno bi bilo da se ostave potopljene preko noci pa da se ta voda baci i onda se skuvaju. Kad ostanu tako potopljene, skuvaju se za par minuta i bas bude kasa. Mozete ih kuvati u mleku ili u vodi pa onda da dodate voce ili ad mleko.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 22:55:13   
World
Ja pahuljice ostavim preko noci natopljene pa ujutru skuvam. Ne bacam tu vodu u kojoj su bile, samo dodam jos. Milicicak, sto se baca voda?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here