|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.5.2019 21:08:09   
Filadendronka
Ako ti leze novac onda je ok, ne mogu isplate da idu bez zakonskog resenja. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.5.2019 23:29:01   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubulence, od1.jula prosle godine je stupio na snagu novi Zakon i dosta toga je drugacije. Nigde ne pise da li stizu ta dva resenja istovremeno ili to drugo resenje salju nakon tri meseca kad istekne porodiljsko.



Eno, Maraj ti je isto rekla da stize jedno. Moja jetrva danas kaze isto da joj je stiglo jedno, cekala ga je oko 4 meseca . 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.5.2019 23:34:07   
Filadendronka
Meni je stiglo jedno, ali ono se odnosi na prva tri meseca i bas jasno je to istaknuto. Tako da moram dobiti jos jedno za ostatak do pune godine odsustva sa posla. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.5.2019 23:37:18   
bubulence
Mozda ako nisu isti iznosi za prva 3 meseca i ostalih 9 meseci.... Tj ako imas manje od 18 meseci staza...

Jetrva kaze da je u jednom resenju ali u razlicitim clanovima. Ako sam je dobro razumela... Ali je njoj isti iznos svih 12 meseci pa mozda zato. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.5.2019 23:41:24   
Filadendronka
Imam dug staz,  nije do toga. Samo je rec da su mi jasno razdvojili ovo resenje o porodiljskom od onoga koje sledi kada je rec o nezi deteta. Nema ko mene drugog clana, samo stavka za prva tri meseca. Tako da sigurno mora da mi stigne jos jedno kad bolje razmislim, nema alt_ernative. Samo vrv kasnije. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.5.2019 0:17:31   
kamičak
Hoce, ne brini

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.5.2019 21:54:11   
Maraj
Meni porodiljsko istice za nekih mesec i po dana. Dal bese idem kod ginekologa da zakljucim porodiljsko ili ne user posted image ne secam se

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.5.2019 21:55:20   
vonavoj
Ne iides. Dobila si resenje do kad si.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.5.2019 22:03:06   
kamičak
Cini mi se da je Maraj pisala da joj jos nije stiglo drugo resenje. Najbolje pozvati firmu u tom slucaju i videti za datum povratka na posao. Svakako se ne zakljucuje porodiljsko kod ginekologa.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.5.2019 22:35:50   
vonavoj
Svejedno da li ima ili ne resenje. Ako je porodiljsko pocelo 2.5.2018. 2.5.2019 se vraca na posao..nije neka mudrolija.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.5.2019 22:58:37   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Buni me samo dobijamo li mi dva rešenja na adresu? Meni je stiglo samo rešenje o porodiljskom, ali nista se ne pominje rešenje o pravu na korišćenje odsustva radi nege deteta. 🧐

<span style=""color:" rgb(60,="" 64,="" 67);="" font-family:="" roboto,="" helveticaneue,="" arial,="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;"="">rešenje o pravu na korišćenje porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege novorođenog deteta </span>




Dva resenja se dobijaju. Jedno za koriscenje porodiljskog a drugo za odsustvo rasi nege deteta
Maraj, bolovanje se ne zakljucuje, samo se vratis na posao, bas onako kako ti je von napisala... Kad si ti otvorila bolovanje, nesto mi se cini da ti je malo ostalo a da su nam deca tu na neke dve nedelje razlike. Mm ima jos tri meseca, bas je brzo proletelo.

< Poruku je uredio milicicak -- 6.5.2019 23:02:20 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.5.2019 8:12:29   
Filadendronka
Hvala Milicicak, tako sam i pretpostavila. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.5.2019 11:28:53   
Maraj
Mili 1.7.sam otvorila porodiljsko.
Za nekih mesec i po treba da se vratim na posao. Al ne znam kako je sad po novom...dal treba da se zakljucuje kod ginekologa...
Kako si ti, kad si ptekinula porodiljsko, jesi lo isla da ga zakljucis?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.5.2019 17:55:32   
kamičak
Imate odgovore par postova iznad..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2019 9:02:09   
Pokahontas01
Moje poštovanje, drage dame....i tate   😁Imam jednu dilemu, pa ako neko može pomoći... Naime, zaposlena sam kod trenutnog poslodavca od decembra prošle godine, pre toga sam bila tehnološki višak na birou, a pre toga u firmi ne znam ni koliko tačno... Termin porođaja je 22.06. Nisam otvarala trudničko jer radim od kuće pa šta mi teško... Inače, primam minimalac.... Na birou sam tih 6 meseci primala čuvenih 14500, a u firmi iz koje smo svi otišli na biro sam primala na račun od 33000 pa naviše... Da li znate čemu se mogu nadati kada je plata u pitanju?  Da li se uzima u obzir ovo što sam primala na birou?  Inače, 3.dete je i da li za treće i dalje važi 2 godine bolovanja?Hvala unapred na odgovorima 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2019 12:00:07   
Sanidej
Nazalost primanja sa biroa ne ulaze u obracun porodiljskog jer nemaju karakter zarade. Sabere se ukupna zarada u poslednjih 18 meseci pre otvaranja porodiljskog i podeli sa 18-dobija se iznos koji se prima na porodiljskom.

(odgovor članu Pokahontas01)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2019 13:26:10   
Sanidej
Sada sam videla da je bilo i pitanje za duzinu porodiljskog za trece dete. Jos uvek je 2 godine, osim za trudnice preduzetnike (kod njih je 1 godina).

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2019 17:34:48   
Pokahontas01


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Sada sam videla da je bilo i pitanje za duzinu porodiljskog za trece dete. Jos uvek je 2 godine, osim za trudnice preduzetnike (kod njih je 1 godina).


Hvala puno na odgovorima...😁

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2019 19:15:32   
Sanidej
Nema na cemu

(odgovor članu Pokahontas01)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.5.2019 12:12:52   
Bijaaa
Da li je neko upucen sta se desava sa trudnickim bolovanjem kada kasni vise od dva meseca? Prvi dan trudnickog koji treba drzava da isplati je 28.februar. Knjigovodja mi obecava vec nedeljama uplatu,pa jos nista. Moje pitanje je da li da ocekujem samo uplatu za mart ili i mart i april lezu zajedno? 


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.5.2019 12:14:27   
Sanidej
Trebalo bi da dobijes sve zaostale uplate odjednom.

(odgovor članu Bijaaa)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.5.2019 12:15:53   
Bijaaa


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Trebalo bi da dobijes sve zaostale uplate odjednom.


Hvala,bilo bi lepo,ukanalise me sa bankom...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.5.2019 12:51:40   
Sanidej
Jesi li pod kreditom?

(odgovor članu Bijaaa)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.5.2019 13:00:36   
Bijaaa
I te kako. Evo sutra stize druga neplacena rata. Zato i pitam da li ce leci jedan ili oba meseca,jer ako je jedan,nece ni dinar ostati... Muke nase...


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.5.2019 13:04:33   
Sanidej
Strasno da u trudnoci moras da brines i o tome. Nadam se da ce ti kasnije biti redovne uplate trudnickog..

(odgovor članu Bijaaa)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here