|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:16:06   
liliana
Nosim je do besvesti... Odvali mi i ruke i ramena i kičmu, ima 10kg. Ali što ču- tako smo se navikli...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:18:01   
Dada81
Liliana,isto tako,samo imamo za sad manje kg,ali neće ništa drugačije biti i sa višeuser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:19:26   
liliana
Da, Dado. Tako su navikli... Ja sam mislila da če bit drugačije što je starija, ali ona je napunila godinicu i isto je...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:19:40   
NadaR
Jaooo , moja je kuma tako nosila svoju curicu do 2 godine , bas je bio problem kad je bila pred kraj druge trudnoce .
Sada djevojka u februaru puni 3 god . i bukvalno joj zatvori vrata ispred nosa , hoce sama da lijeze i pokriva seuser posted image

Kaze , sad bi sve dala da je malo pronosa user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:20:12   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: nensi27

Mi za sada nemamo problem sa uspavljivanjem,jos ga ni jednom nismo uspavljivali,on se sam uspava...Posle kupanja i sisanja je sa nama u dnevnoj sobi na garnituri,uvek sam zaspi i posle ga prebacim u krevetac i tu prespava celu noc...


Eeeeeeeeee,gde je sad ova beba???
Sad bez sise nema ni spavanja...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:25:18   
liliana
A moja zadnjih dana zeza-neče da spava po celu noč-zaspe tek ujutro oko 7h. Čitavu noč svira na neke klavijaure pto joj ujko kupio, ubi me  sa njenim "muziciranjem"!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:26:33   
Dada81
hahaha Nensi,znam da nije smešno,ali me nasmeja kako se nađe od pre šta si govorila.Ma totalno se menjaju.Kod nas ista situacija,pa navikla,nositi do besvestiuser posted image ,nekad više nekad MALO manje,ali isto user posted image
A,zamisli što Nada reče,još i zatrudneti,a dete veliko nosiš,ja se bojim toga kako sam osetljiva,mislim,moj organizam..

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:29:33   
Daca88

IZVORNA PORUKA: liliana

Nosim je do besvesti... Odvali mi i ruke i ramena i kičmu, ima 10kg. Ali što ču- tako smo se navikli...user posted image

Moj već sad sa 5 meseci ima 9 kg...a nonstop hoće na rukeuser posted image lele,nadam se da će se kad bude stariji uspeti sam uspavati bez nosanja

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 14:31:19   
liliana
Daco, i ja sam mislila... Međutim, sve je isto...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 18:11:00   
IVA 11
Ja mog andjela nisam navikla na ruke, nego nam u toku dana za uspavljivanje sluze kolica a nocu cucla, lagano ljuljanje krevetica, par uspavanki i to je to...Lako se uspava, nocu pogotovo, kupanje, hranjenje, spavanje...user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2010 18:15:46   
Dada81
Ovo je stvarno divno za čutiuser posted image mali dobri dečak

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 10:26:48   
Anoniman
eh, mi smo do 4 mjeseca sami spavali, stavim je u krevetic i ona zaspi.. Onda je dobila upalu uva pa grla i onda smo je morali nosati!!!
a sada to je vec druga prica, nece zaspati nema parauser posted image .. vristi, nosanje, ljuljanje, pjevanje nista ne pomazeuser posted image

(odgovor članu Dada81)
  Direktna veza do poruke: 287
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 11:21:48   
ivaj
I po danu i uvece samo na rukamauser posted image  I to joj treba dva sata uspavljivanja da bi spavala pet minuta.
Ne znam da li cu moci to da promenim kad bude veca i prodju grceviuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 11:40:26   
sneza24
Od samog početka se uspavljivao uz sisu,onda je bilo ljuljanje na rukama ili u kolicima,pa opet samo uz sisu.Nikad ga nisam nosala do besvesti da bi zaspao.A zadnjih jedno 6 meseci dam mu flašicu sa mlekom legnemo na krevet zajedno i posle nekih 10-15 min baci flašicu i okrene se na drugu stranu i spava ili zaspe sa flašicom u ustima tako i preko dana.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 11:55:10   
ivaj
blago tebi snezouser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 12:01:11   
sneza24
Ali to ljuljanje je trajalo nekad i po pola sata i više.Ali od kako smo uhvatili neki ritam ne treba mu mnogo vremena da zaspe.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 14:07:19   
aleksandraz
Moj malisa je osam i pol meseci ali sta da vam kazem zvecina prava.mnogo tesko se uspivamo samo so setanjem i to u ispraven polozaj i kada e mnogo umoran a ne moze da zaspi ripa,vika sta da vam kazem tih pola sata do deka da zaspi e isto kako jedo 30 puta da sam iskacila skali u zgradi do 4 sprata i nazad a to se isplati ako spava jedno dobri 2-3 sata ali ako se probudi posle 30 minuta jojjjjjjjjj sirota ja pa i kad tti se nasmesi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dodze mi da skocim sa terase.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 14:42:06   
minnica
Kad je bila mala (do 3. meseca, recimo) je spavala maltene posle svakog sisanja preko dana i celu noć sa jednim ili dva prekida za jelo. Dovoljno je bilo da je stavim na sisu i ona se umiri i na kraju zaspi. Sad isto uveče ne pravi probleme, brzo se uspava, ali preko dana je već teže. Nekad moram da je držim u rukama i ljuljam,  nekad zaspi sama od sebe, a nekad neće da spava uopšte preko dana pa je neraspoloženauser posted image . Nadam se da ćemo vremenom uhvatiti neki ritam dnevnog spavanja.

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 14:52:18   
Didy
Srećom više nikako.user posted image Pročitamo knjižicu pre spavanja, obučemo džak, upalim mu mali projektor i izađem iz sobe. Kad se nekad zadržim pored kreveta da ga poljubim i pomazim, on kaže: "Mama, idi tamo u sobu i zatvori vrata."
Baš pre neki dan mi je bila drugarica i kad je došlo vreme za spavanje, ja ga samo odnela u njegov krevetac i ostavila ga, a ona u čudu: "Ti ćeš njega samo tako ostaviti i on neće plakati?"
A kad se samo setim perioda od pre godinu dana. Beskrajno sam zahvalna samoj sebi i mm što smo bili istrajni i uspeli da ga odviknemo od uspavljivanja pomoću one knjige "Naučite dete da spava".user posted image Postao je prava spavalica i mislim da je to mnogo zdravije i bolje za njega od onog neprestanog buđenja (da ne govorim koliko smo se nas dvoje preporodili). Zaista, kad smo skroz izbacili sve noćne rituale i obroke, tek onda je počeo da spava i po 12 sati noću bez buđenja. Kad se probudi, ponekad samo traži vode, popije je i nastavlja da spava, mada su te situacije vrlo, vrlo retke. A kad se probudi i plače, znam da je bolestan i da ga nešto muči.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 16:53:44   
Nensi*
Kakva je ta knjiga?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 18:15:54   
Didy
Od "Kreativnog centra". Nama je baš mnogo pomogla. Pregledaj temu, pisala sam više puta ranije. Čak i ako niste pristalica ovakvih metoda, vredi je pročitati, ima mnogo zanimljivih i korisnih stvari.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 18:24:17   
ivaj
Didy,kazi mi da li se vase dete zacenjivalo kad ga ostavite da place? Pitam zato sto se ova moja zaceni u roku od par sekundi i mogu da prilazim,da je mazim ali dok je ne uzmem nista.I jedva je posle smirim.Zato ne smem da pokusavam te metode.
Mozda kasnije,kada bude veca.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.12.2010 19:03:37   
Didy
On je tad imao već skoro godinu dana. Nije se zacenjivao, ali jeste glasno plakao u početku. Posle sve manje.
Tvoja beba je mala, ne bih ti savetovala da primenjuješ ovo još. Samo se trudi da je ne navikneš ni na kakav metod uspavljivanja. Stefan je imao jake grčeve i plakao je prva dva meseca neprestano, a ja ga nisam mogla takvog ostavljati da bude sam, već sam ga stalno nosila. Posle se nekako spontano počeo uspavljivati dok ga dojim i tako je ostalo do daljnjeg. Onda je počeo noću da traži na svakih sat vremena da ga dojim (sa 8-9 meseci), pa sam ja morala nešto da preduzmem. Od svega se jedino ovo pokazalo kao delotvorno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.12.2010 9:02:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Od "Kreativnog centra". Nama je baš mnogo pomogla. Pregledaj temu, pisala sam više puta ranije. Čak i ako niste pristalica ovakvih metoda, vredi je pročitati, ima mnogo zanimljivih i korisnih stvari.

Ovu knjigu cu dobiti danas,jedva cekamuser posted image vise ne mogu da izdrzim da ustajem u 4 ujutruuser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 299
   RE: Kako uspavljujete bebu?
16.1.2011 23:31:23   
Kvrkac
Jao zene  user posted image kakva su to bebeca stvorenja user posted image
Nikad je nisam nosala da spava....dovoljno je posle sisanja ako ne zaspe stavim je u krevetac i uspava se sama,ili zaspe dok jede...a sada...ne zaspe dok jede(ili veoma retko se desi) i onda bi da se igra a nikad to nje radila,veceras sam je pustila i do pola 11 mi je pravila haos po krevetu(cila i vesela) a da je stavim u krevetac haos,suza suzu stize  user posted image ...Jednom sam je na rukama uspavala,ma odvali i ruke i sve zivo......
Sta se to desava?Kako da uspavam ovo cudo od 8 meseci? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here