|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.6.2013 12:30:34   
Olga75
pa to prezime Urban na madjarskom se izgovara nekako Orban vise
a sad razmisljam Urban = gradjanin user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.6.2013 12:43:33   
Trcosava
Ma ja sam otvoreno govorila da mi je totalno blesavo da dam ime Urban, a mi na selu hahahahahahahah

Urbanizam mi je prvi pao na pamet.

Sad naleteh na ime Gialt Kagan, mislim sve lepo objašnjeno značenje svega, te je isto mešan brak u pitanju. Ali opet mi totalno out da bi tako dala detetu ime.

Mi koji smo iz mešanih brakova, katolici/pravoslavci, čini mi se da imamo veći izbor neutralnih imena. Teško je izabrati neutralno ime kada je u pitanju muslimanska vera, a gde su, recimo, Afrkianci... Šta mislite kako će oni naći neutralno ime? user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.6.2013 12:51:40   
Trcosava
Evo, nađoh spisak sa imenima ovde (ZVANIČNI) i koliko ih je bilo kada je pravljen spisak (1.1.2012.), a pojavljuju se prvi put posle 1990. Pred onoga da daju xy u imena, sve češće se dodaju dupla slova, kao i h na kraju - primer - HANNAH!

KLIK

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
14.7.2013 10:17:57   
buba m
Pre neki dan gledam RTS a intervju daje čovek čije je ime LOLITO! Prvo sam mislila da sam loše pročitala, ali kad me muž pogledao shvatila sam da smo pročitali isto. Lolito... user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2013 9:15:02   
Powerpuff Girl
Ja imam druga koji se zove Petronije. Neobicno ime. user posted image
A mislim da sad prave problem u opstinama ako neko zeli da upise ime detetu koje ima X ili Y, jer to ne postoji kod nas.
Prijateljica je rodila dete u inostranstvu, dali su joj ime KsenYa (muz je stranac), ali nisu joj dozvolili da tako upise u maticnu knjigu rodjenih kod nas, morala je da promeni u KsenIa.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2013 9:23:21   
Trcosava
PG to mi je veoma normalno - naša azbuka nema y, x, w, q... Nema ni slovenačka, ali ipak dozvoljavaju. Mah...

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2013 9:46:57   
Sanja90
Najcudnije ime koje sam ja cula je Vartolomej,decko je iz nemacke, pravoslavne vere,otac srbin,majka nemica,dobio ime po svetom Vartolomeju. Ja dok nisam mogla da ukapiram kako se zove govorila sam Vratolomejuser posted image mm mi govorio: ''pa nije decko lomio vrat da ga tako zoves"user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2013 12:21:57   
malik
Neki dan na hrvatskom primorju cujem zensko ime - Lahorka!

_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2013 13:15:09   
gagana83

IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: MERYEN

Skoro cujem od moje prijeteljice sa kojom se dugo druzim da je jedva ubedila muza da sinu ne da ime Gvozdenuser posted image ,mislim Gvozdenuser posted image ,(da se ne uvredi neki Gvozden) dvoumio se izmedju Janka i Gvozdena i mali se zove Janko!

Meni se svidja Gvozden ne toliko da bi dala svom detetu nego mi je nekako zvucno user posted image

Moj bivsi se zove Gvozden user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2013 13:16:12   
Ivanka 75
Ja obožavam ime Gvozden user posted image tako se zove brat mog dede.


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
22.7.2013 12:07:57   
Powerpuff Girl
Jeste, Trco, samo sam skrenula paznju onim roditeljima koji planiraju da dupliraju slova ili koriste "y, x..." da bi vise licila na strana... cini mi se da je neko pomenuo HANNAH.
Eto, ja ne bih mogla da se upisem u knjigu rodjenih kao poWerpuff user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
22.7.2013 18:57:12   
marince1

[Moj bivsi se zove Gvozden user posted image
[/quote]


Bas me zima koji mu je nadimak,kako si mu tepala user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
22.7.2013 19:26:50   
Dani.kv
Najcudnije ime Raduša. Inace je mlada zenica u pitanju. A sto se tice nas dovoljno je sto se prezivamo Marko pa da unese zabunu ovom nasem maticaru u centralnoj Srbiji

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
24.7.2013 2:07:14   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Powerpuff Girl
A mislim da sad prave problem u opstinama ako neko zeli da upise ime detetu koje ima X ili Y, jer to ne postoji kod nas.
Prijateljica je rodila dete u inostranstvu, dali su joj ime KsenYa (muz je stranac), ali nisu joj dozvolili da tako upise u maticnu knjigu rodjenih kod nas, morala je da promeni u KsenIa.

E vidis ova informacija meni znaci jer mi jedno dete ima takvo ime... Nisam im jos uvek uzela nase pasose samo zato sto predugo traje i ne bi stigli dok smo u Sr, a ovde mi je cimanje da ih vodim do konzulata... Ali bas cu pitati da li ce traziti da promenimo pisanje...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
24.7.2013 8:27:33   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: Powerpuff Girl
A mislim da sad prave problem u opstinama ako neko zeli da upise ime detetu koje ima X ili Y, jer to ne postoji kod nas.
Prijateljica je rodila dete u inostranstvu, dali su joj ime KsenYa (muz je stranac), ali nisu joj dozvolili da tako upise u maticnu knjigu rodjenih kod nas, morala je da promeni u KsenIa.

E vidis ova informacija meni znaci jer mi jedno dete ima takvo ime... Nisam im jos uvek uzela nase pasose samo zato sto predugo traje i ne bi stigli dok smo u Sr, a ovde mi je cimanje da ih vodim do konzulata... Ali bas cu pitati da li ce traziti da promenimo pisanje...


Zašto predugo traje? Ja nisam stekla takav utisak, pored toga, ako si u Bg, mislim da možeš da odeš direktno u Ljermontovu i tamo tražiš pasoš po hitnom postupku - gotov je za 2 dana.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
24.7.2013 8:51:19   
Powerpuff Girl
Bebilina, ja sam sudski tumac i prijateljici sam prevodila izvod iz maticne knjige rodjenih sa engleskog.
Мedjutim, vratili su je iz opstine zato sto su insistirali da ceo prevod bude uradjen na cirilici i da promenimo Y u I u ovom slucaju ("ksenya" u "ксениа"). Morali smo i prezime da napisemo kako se izgovara, a ne kako se pise (takodje je bilo "y").

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
24.7.2013 9:02:43   
Anoniman
ako trazis pasos po hitnom postupku, treba ti neka potvrda, znam da sam ja ovde prevodila potvrdu koju su mi izdali na poslu. a i trazila sam da M izvod bude na latinici pa je upisano tako kako se pise. koliko znam na to imaju pravo, jer npr. u Vojvodini ima Madjara i sl. i imaju pravo da im se upise latinicom tako kako se pise.

< Poruku je uredio ksena -- 24.7.2013 9:04:30 >

(odgovor članu Powerpuff Girl)
  Direktna veza do poruke: 617
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
24.7.2013 9:06:07   
Trcosava
Potvrda može biti bilo šta - npr meni je bio topapirić sa privremenim boravištem gore - dobila sam pasoš za dva dana. A to nosim uvek u pasošu

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
4.9.2013 16:56:31   
dada951
smesno mi je ime Gedeon mada vidim da je to staro staro ime verovatno grckog porekla. A nadimak od toga ugl. Gedauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
4.9.2013 17:03:03   
Olga75
eto sad nesto razmisljam , kad sam se porodila , istovremeno u toj kukulele sobi je samnom bila zenica a posle i u porodiljskoj sobi koja je sinu dala ime Barnaba , znam da je ono Biblijsko al mi bilo cudno , eto i sad mi je nekako cudno , ja imam tolko godina i znam samo za tog jednog Barnabu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
5.9.2013 9:02:33   
nata11
Ja sam cula skoro za slicno zensko ime Barara user posted image Prvo sam mislila da nisam pogresno razumela da je Barbara.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
5.9.2013 9:34:43   
dada951
Ajd ako su deca iz mesovitog braka pa da im daju neobicno ime, ali kad su roditelji iste nacije, onda tako nekim imenom iz naftalina ubogalje dete. To mi je tako bezveze.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
16.5.2014 0:40:34   
Mariya
Nije najčudnije za koje sam čula (najčudnije mi je još uvek Tanagra), ali čudno mi je - Anteona.

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2014 14:49:21   
srculence25
moja komsinica prvoj cerki dali ime Naomi a pre neki dan cujem da se porodila.Opet devojcica a ime sam se smejala kao luda.Zove se Sahara user posted image Njihovo verovanje ime je dobila jer je dosla neocekivano kao pustinja Sahara

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Najčudnije ime za koje ste čuli
21.7.2014 16:03:39   
NadaR
Nije bas najcudnije ali mi se nikako ne dopada ime Lav . Cujem danas u marketu neka mama se dere - Laveeeeee , dodji idemo .
Bas bzvz zvuci. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Adriana ili Anja?
pisuljica



Anja (74%)

Adriana (26%)


Ukupan broj glasova: 178

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here