|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 15:00:24   
simke

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

sta jedu vasi klinci za dorucak?

Omlet(jedno domace jaje,slaninica ili susena curetina isecena na kockice,narendanog sira,pecem na malo maslaca)ili suseno curece meso/slanina+hleb+pavlaka/margarin+jogurt/kiselo mlekouser posted image


Sta jedu vasi klinci za veceru?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:03:32   
NadaR
Hvala vam na idejama!
Teti koja cuva Milosa moram reci sta da mu pripremi za dorucak!
Kad je kuci sa mnom onda jede svasta,tj improvizujem !
Sto se vecere tice,jede uglavnom sto i mi , mada mu pred kraj odvojim u njegovu serpicu pa tu nema nesto puno soli i jakih zacina koje inace volim!

U zadnje vrijeme za veceru voli palacinku sa pekmezom ili ustipke

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:10:57   
Anoniman
Za veceru mu nikako ne dajem suhomesnato, osim ponekad, kad bas insistira, kobasicu, posto nije jako slana. Uglavnom pravim nesto tipa pecenih krompirica, pecenog mesa, proje, kiflica, pecena jaja na milion nacina, pavlaka i hleb, keks i mleko...u sustini, treba mi desetak minuta da mu ispecem parcence piletine, ili par krompirica, koliko on pojede, tako da mi je to idealno. Da, i moce voli za veceru, sa jogurtom, mladog sira i hleba...luk mu ne dajem uvece jer se budi nocu ( a preko dana uzme mladi luk i jede ga samog, a stari zagrize kao jabukuuser posted image ) kao ni kiseli kupus, iako mi je veceras maznjavao iz tanjirauser posted image Mm jako cesto jede testo sa sirom, krompirom, pavlakom...sa bilo cim, pa cesto i Nesa to jede sa njim za veceru. U sustini, nista slano, nista jako masno, i to je glavno pravilo.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:15:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Za veceru mu nikako ne dajem suhomesnato, osim ponekad, kad bas insistira, kobasicu, posto nije jako slana. Uglavnom pravim nesto tipa pecenih krompirica, pecenog mesa, proje, kiflica, pecena jaja na milion nacina, pavlaka i hleb, keks i mleko...u sustini, treba mi desetak minuta da mu ispecem parcence piletine, ili par krompirica, koliko on pojede, tako da mi je to idealno. Da, i moce voli za veceru, sa jogurtom, mladog sira i hleba...luk mu ne dajem uvece jer se budi nocu ( a preko dana uzme mladi luk i jede ga samog, a stari zagrize kao jabukuuser posted image ) kao ni kiseli kupus, iako mi je veceras maznjavao iz tanjirauser posted image Mm jako cesto jede testo sa sirom, krompirom, pavlakom...sa bilo cim, pa cesto i Nesa to jede sa njim za veceru. U sustini, nista slano, nista jako masno, i to je glavno pravilo.


Nećeš mi zameriti, ali stvari koje sam zacrvenila, nikada ne bih dala detetu za večeru, ne bih ja jela za večeru (sem retko, tipa pljeska, giros...). Po meni je to ručak, i nije za pred spavanje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:21:05   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Za veceru mu nikako ne dajem suhomesnato, osim ponekad, kad bas insistira, kobasicu, posto nije jako slana. Uglavnom pravim nesto tipa pecenih krompirica, pecenog mesa, proje, kiflica, pecena jaja na milion nacina, pavlaka i hleb, keks i mleko...u sustini, treba mi desetak minuta da mu ispecem parcence piletine, ili par krompirica, koliko on pojede, tako da mi je to idealno. Da, i moce voli za veceru, sa jogurtom, mladog sira i hleba...luk mu ne dajem uvece jer se budi nocu ( a preko dana uzme mladi luk i jede ga samog, a stari zagrize kao jabukuuser posted image ) kao ni kiseli kupus, iako mi je veceras maznjavao iz tanjirauser posted image Mm jako cesto jede testo sa sirom, krompirom, pavlakom...sa bilo cim, pa cesto i Nesa to jede sa njim za veceru. U sustini, nista slano, nista jako masno, i to je glavno pravilo.


Nećeš mi zameriti, ali stvari koje sam zacrvenila, nikada ne bih dala detetu za večeru, ne bih ja jela za večeru (sem retko, tipa pljeska, giros...). Po meni je to ručak, i nije za pred spavanje.


Slazem se.To sve pravim za rucakuser posted image Jaje dobija za dorucak,jer je tesko varljivo da bih mu davala uvece(ionako ga muce gasovi)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:23:13   
Anoniman
Jaje dajem i za doručak i za večeru, jer je kod mene doručak = večera, jedino šunku ne dobija za večeru jer je slana, a meni se ne poji dete celu noć. user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:23:26   
NadaR
Kad je vama vecera?
Nama je to oko 17:30 , pa opet jabuka,banana ili tako nesto pa mlijeko u krevetu

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:24:22   
Anoniman
Oduvek, od kada jede čvrstu hranu, večera je bila između 19-20h. 

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:31:54   
simke
Isto u 19h,pa kupanje i mleko pred spavanjeuser posted image
Ma Tasho ne smem za veceru nista tesko da mu dajem, inace nema meni spavanja od njegovog prduckanjauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:37:08   
Anoniman
Vecera je oko 19h. Mozda sam trebala da napomenem da ja sve za njega i sebe pecem na teflonu, bez masnoce, a u krompirice stavim par kapi maslinovog ulja. Testo, kad jede, jede iskljucivo za veceru, i to kad vidi da tata jede. Naravno da ne zameram, zabogauser posted image Meni ce peceno meso uvek biti bolja varijanta od sendvica, i bilo sta kuvano ce mi biti bolje od bilo cega suvog. Pored toga uglavnom jede i salatu. Ja sam tako odrasla, cesto sam jela kuvano tri puta na dan, i zaista mi je to ucinilo samo dobro. Da, i nikada nije jeo meso i za rucak i za veceru. Tacnije, meso, samo, ili sa krompirom ne jede skoro nikad, osim za veceru. Za rucak uvek jede kuvano, osim jedne fazice koju smo imaliuser posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:39:13   
Anoniman
Ali meni je meso i krompirići kategorija "kuvano". user posted image

To ustvari znači da imate dva kuvana obroka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:42:40   
Anoniman
Nekad i tri, ako imam vremena, ja sam dokona studentkinja bez obaveza u zivotu, a mnogo volim da kuvamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:44:44   
Anoniman
Da, dobro, ali ja mislim da to nije dobro. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 22:48:02   
Anoniman
Drukcije gledamo na touser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.4.2010 0:35:59   
Leki 77
Do kada ste blendale ili gnjecile hranu?

Ja kada je izgnjecim (meso malo izblendam posto me mrzi da ga seckam ili sta su vec mame radile pre blendera) moje dete nece da jede, a ako mu dajem komadice (tipa 1/4 krompira i listic mesa i sl.) onda jede sat vremena i imam utisak da 2/3 zavrsi na podu.

Mi za dorucak jedemo neke pahuljice (Milupine ili Hipp uglavnom), za veceru isto neke pahuljice ili griz ili kacamak ili tako nesto. Uglavnom ja imam takav dorucak, a ne veceram, tako da mu obroke pripremam prema onome sto ja jedem. Naravno, posle Uskrsa smo nedelju dana doruckovali hleb , jaja i puter i jogurt, navukao se na to (ili su mu se jadnom smucile moje pahuljice user posted image ) Rucak je uglavnom kuvano jelo (osim kada nije teglica, a to izbegavam od kada smo se vratili sa puta jer se bas navukao na hipp teglice), a uzine su problematicne. Ponekad je to cela jabuka, ponekad ni mrva, ali rezonujem da kako ni ja svaki dan nemam isti apetit, nema ni on.

Najveca muka mi je taj rucak jer je umislio da mora sam da ga jede.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.8.2010 16:08:52   
*Alexx*
Malo dižem temu user posted image

Andreju je raspored ovakav (juče napunio godinu dana):
7h AD mleko
10h voće
13h ručak - povrće sa mesom ili jajetom
16h pahuljice, tj. žitarice (Milupa)
19h AD mleko

U toku dana pojede i Plazma keks.

Pošto je meni kuhinja strani pojam, svesna sam da moram nešto promeniti jer ću mu početi uvoditi kravlje mleko, što ne može da ga zasiti kao AD mleko. Koliko vidim, vi uglavnom ni ne računate kravlje mleko kao obrok. Dakle, po toj nekoj teoriji, Andreju ću davati i dalje ujutru i uveče kravlje mleko, s tim što će imati tri glavna obroka i eventualno neku voćku između kao užinu. Što će reći (izvinjavam se što pišem ovako zbrda zdola, razmišljam "naglas" pa pišem kako mi misli teku) da će imati konkretan doručak, ručak i večeru.
Kakva je otprilike vaša satnica obroka, i šta dajete za doručak i večeru (ručak mi je jasan)? Šta dajete kao užinu?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.8.2010 16:11:13   
*Alexx*
I da ponovim ovo pitanje user posted image

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Do kada ste blendale ili gnjecile hranu?



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.8.2010 17:51:13   
Anoniman
Evo, Alexx, oglasicu se, malo za promenu, jauser posted image

Mislim da bi sada vec trebala da mu uvedes dorucak, rucak i veceru, sa dve uzine po potrebi, a mleko da mu dajes ujutru i uvece.
E sad, ne znam sta planiras da mu dajes - ali svakako vecera treba da bude laksa i manje slana od dorucka. Recimo, ako u jelovniku ima slaninu ili bilo sta suhomesnato, to mu daj za dorucak, a za veceru neki mlecni namaz, ja sam pisala gore sta sam ja sve davala, ali ja imam dosta specificno vidjenje ishrane, pa ti  ne mogu savetovati da mu dajes isto sto i ja. Dosta su zene pisale o tome sta daju za dorucak, a sta za veceru.
Ja kad sam uvela tri obroka, Nesa je skoro skroz izbacio te uzine, ponekad pojede keksic, vocku ili nesto slicno, ali sve se svodi na tri glavna obroka. I mlekce, i vocni jogurt, koji obozava, i domaci, i kupovni.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.8.2010 18:37:01   
Lu
A ja se opet sa svime što je Nedja napisala moram složitiuser posted image user posted image
Kod nas je identična situacija bila sa godinu i tako i danas, tri glavna obroke se NE PRESKAČU, užine se svode na monte, pingvin, voćni jogurt, slatkiše.
Doručak; jaje, slanina,sir, mlijeko (primjeri)
Ručak; kuhano obavezno, povrće i meso, ponekad tjestenin, riža, krompir...
Večera; kako kad,palačinke recimo, uštipci sa nečim, ali ako je jako gladan sam traži peke ili slanineuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.8.2010 19:56:26   
Anoniman
Ih, lu, koliko je samo puta tražio (i dobio) slaninicu za večeru, pa onda celu noć pio vode i sokauser posted image
Al sada se već navikao, sada jede i salamicu i vršle, pa imam veći izbor nego kad je imao godinu dana (to sam mu "uvela" pre par meseci)...sada je super, kaže kad je gladan, kaže i šta hoće da jede...i nikada mi nije u vreme ručka tražio nešto što se jede za doručak ili večeru, samo viče "kuva mama bećarac"user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 14:43:25   
cici78
Mi smo pre 2 nedelje napunili godinicu ali nista se drasticno nije promenilo u ishrani. Naime imali smo problema sa apetitom, o tome sam vec pisala u temi-deciji apetit, pa sam uvela jednu malu promenu, mozda je pogresno ali kod nas je upalilo. Uvela sam vocu uzinu i sat vremena pre rucka i jos jednu pre vecere, valjda od voca ogladni pa vise kolicinski pojede. To izgleda otprilike ovako:
07h- AD mleko 240ml, pa nazad u krevet do pola 11
11h- dorucak (na pr. popara)
*voce (mala vocna kasica 125 mg) pa spavanjac
15h- Rucak (povrce+meso ili jaje)
17h- voce (banana, ili jos jedna vocna kasica)
19h-20h- vecera (zitarice)
22h- AD mleko 200ml
Jel ok ovo, sta mislite?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 15:00:19   
Didy
Kod nas je doručak (uglavnom) mlečni, tipa: griz, cimet i banana, palenta sa kiselim melokm i jogurt, žitarice (one iz zdrave hrane-raž, ječam, ovas pšenica i pšenične klice u mleku+naseckano malo banane), sutlijaš, nekad popara i sl. Nekad se desi da moramo ujutro nešto obaviti, onda mu kad se probudi izblendiram manju bananu i 200ml mleka, dodam malo meda i to popije i drži ga dok ne obavimo to što imamo. Onda idemo na doručak u gradu, npr. pita sa sirom i jogurt, kifla i mleko ili nešto slično.
Večera nam je obično hleb i nešto (npr. pavlaka, jaja, sir, paradajz, krastavac, odnedavno salamica, a mm mu je pre neki dan dao sitno seckanu slaninicu+jogurt ili mleko).
Užina je uglavnom voće, čisto bez ikakvih dodataka ili nekad preliveno jogurtom i pšeničnim klicama, vrlo retko kupovni voćni jogurt, to kad negde idemo, pa mi je zgodno da ponesem.
Naravno, bude tu i kokica (to mi je najbezbolnija varijanta grickalica), ponekad suvi keks, a kad smo u društvu, ne možeš uvek uzbeći slatkiše i grickalice, mada ih ja vrlo retko dajem.
Paštetu i viršle mu ne dajem (jesam da proba), od salama samo stišnjenu šunku i to retko. Ni ja ih nisam jela, ni meni roditelji nisu davali.
Eto, to su neki predlozi.
Da, nedavno sam ukinula Stefanu flašicu, tako da su nam zbog toga jogurt i mleko toliko zastupljeni u "redovnim" obrocima.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 15:17:02   
cici78
Didy pametno ti je to sto ne dajes virsle. Ne znam, deca ih vole a meni je to toliko odvratno, ma fuj, nikad ih nisam volela. Jedan moj drug, koji je inace lekar, rekao mi je "nista gore od toga ne mozes da pojedes, to je djubre od hrane". Ali ja na pr. volim pastetu, u Ageti bih se udavila. Eto, bez obzira sto znam da je losa. Ne znam hocu li je dati detetuuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 15:28:47   
Lu
Cici ako ih ti ne jedeš neće ni tvoje dijeteuser posted image
Ma ja ću sada nešto reći pa ne mora se niko složiti samnomuser posted image
Mislim da se od godine dana kada dijete bukvalno jede što jedu i odrasli, stiču prehrambene navike, i tamo negdje do treće godine što navikne jesti, to je to.
Ja to gledam po svom sinu, on je navikao da jede domaće proizvode od mesa, kuhano za ručak, večera isto malo jača ali on je vani u dvorištu po cijelo popodne i normalno je da naveče izgladni.

On neće da jede hrenovke, salame ni paštete, zato što mu nisam davala prije...ako napravim kiflice sa hrenovkama  jedino tako pojede ali ovako same nema šanse, mislim nije da se žalimuser posted image
Hoću da kažem, mi to ne jedemo u kući i dijete nema priliku da to jede, jede ono što jedemo mi roditelji i mislim da je tako kod svakogauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.8.2010 16:28:19   
Didy
Da, zaboravila sam - paštetu isto ne dajem. Jednom sam uzela neku navodno od pilećeg belog mesa bez aditiva za decu i dala sam mu da proba, hteo je. Ne planiram da mu dajem...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here