|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 9:53:59   
MakiJ
Dunja super vi ste bas napredovali.
Mi vise tapkamo u mestu, nama nista nisu rekli za disfaziju pa se sada brinem. Uros ima 19,5 meseci i jos nije prohodao. Bili smo kod fizijatra i kaze prohodace sve je uredu ali kasnije je propuzao pa zato. Kaze kad prohoda krenuce i drugo.
Razume kad mu nesto govorim ali nece da donese, glavni problem nam je sto sve voli da baca pa nista nece da slaye da niza kolutove.
Igra se sa auticima uglavnom. Neume da oponasa zivotinje ali je poceo nas da imitira po malo.
Nadam se da ce mo do psihologa doci u cetvrtak konacno. Jedan psiholog u celoj Su koji radi sa ovako malom decom.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 9:59:42   
MakiJ
Nama defektolog posveti pola sata i to je to ali na nikakve vezbe neidemo user posted image user posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 10:22:33   
branki*
maki,a da uzmete privatno nekog defektologa?bas napisi sta kaze psiholog..jesi ga vodila u razvojno savetovaliste?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 11:20:16   
MakiJ
Idemo mi redovno u razvojno bili pre mesec dana ali tad psiholog bio na bolovanju pa idemo sada opet u cetvrtak. Pokusacu da nadjem privatnog ali tesko.
zabrinuita jesam, njega ako nesto neinteresuje onda nece i gotovo a sve sto nije za njega e to pamti.
npr ja skinula cep u kadi da ide voda on uzeo i vraca u rupu. mene dosta brine njegova inteligencija, pedijatar kaze da autizam nikako nije da to zaboravimo

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 13:00:55   
branki*
Misljenje pedijatra o ovom ne uzimaj kao puno relevantno,jer oni ne znaju puno o razvojnim kasnjenjima,pogotovo kad su manja deca.trazi uput za institut za mentalno zdravlje u palmoticevoj ili u zavod za patologiju govora u kralja milutina,tamo su dr koji se bave ovom problematikom,cuj sta ce oni da ti kazu i savetuju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 13:08:19   
vikiveki
Dete u mojoj grupi u vrtiću za koje su stručnjaci iz naše stručne službe konstatovali da ima autizam, a roditelji sve to zanamarili, uz naš trud i podršku vršnjaka u grupi je izuzetno napredovalo...pa sad ti isti stručnjaci tvrde da je ipak to samo razvojna disfazija.Čitala sam što sam mogla naći na netu o razvojnoj disfaziji i mislim da taj dečak ipak nema to već je bliži autističnom spektru,ali naravno mi tu nismo stručnjaci.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 13:33:14   
MakiJ
Neverujem da ce mi dati uput.
Nisam pametna sta vise da radim

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 13:41:13   
branki*
Maki,ko vam je dao taj termin kod defektokoga koji imate?
Kako bre,moraju da ti daju uput,nastupi odlucnno i sigurno i ne popustaj,u pitanju je tvoje dete!kazi im da da hoces da ga vodis u odgovarajucu referentnu ustanovu da dobije misljenje i savet ,vreme prolazi i ne vraca se,moraju da ti daju uput!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Razvojna disfazija
7.3.2016 14:00:29   
MakiJ
defektolog nam je zakazao, mada icicemo i kod drugog defektologa koji dolazi u gluvonemu skolu, 4 aprila idemo kod pedijatra u razvojno pa cu videti sa njim da da uput ili 29 sa svojim pedijatrom

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Razvojna disfazija
10.3.2016 11:35:06   
MakiJ
Bili u razvojnom psihololog nas za 5 minuta sredio nista da mi kaze ispituje mene kuca i to je to, Uros bio umoran pa nece da ga gnjavi e jest mi strucno lice.
defektolog je malo radila sa njim igrali su se, nikako to bacanje da izbaci, uros sve duye sam stoji tako da ima napretka, samo da vec prohoda.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Razvojna disfazija
15.3.2016 16:34:32   
dunja RR
Bili smo danas na kontroli kod dr Milice, u Palmotićevoj. Kaže da je super napredovao, nema više nijedan faktor rizika. Ona kaže da nije razvojna disfazija , već afazija, tj. nedostatak govora (kod disfazije dete ne razme govor i nepravilno izgovara reči), ona smatra da on lepo razume i da odlično čuje (mada mi zakazasmo beru za sledeću nedelju po preporuci dr iz sokobanjske i defektologa iz DZ) i kaže da krenemo sa logopedom, i po njenom mišljenju biće sve ok, jer je on u svemu drugom super (pred njom je izvršavao naloge, imitirao životinje), zna sve boje, pokazuje sve delove tela (uključujući koleno, čelo, vrat user posted image ). Kaže da uspostavlja odličnu komunikaciju, ima pokazni gest, govor sledi. Uz rad smatra da će sasvim biti ok.
Kontrola nam je za 2,5 meseca.

IZVORNA PORUKA: dunja RR



Obeležiću promene za ova 2 meseca crvenim, uglavnom mnoooogo je bolje. Kontrola kod psihijatra nam je za 10 dana, videćemo šta će reći.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo mojih odgovora, dosta se razlikuju od degu, na neka pitanja nisam odgovorila sa da ili ne jer nisam imala u upitniku od dr, pa nisam sigurna kako da odgovorim.

1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? NE DA
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? NE DA
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? NE DA
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? NE DA
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? NE DA
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA OVDE JE POČEO DA ZABUŠAVA, TJ. NEĆE DA GLEDA U OČI KADA SE NEŠTO UČI, GLEDA U OČI SAMO KADA SE ZEZAMO, SMEJEMO I SL. ZATO MI JE PROBLEM DA GA UČIM GOVOR, JER NEĆE DA GLEDA U USTA. ALI NPR SLIKOVNICE GLEDA SA VELIKOM PAŽNJOM, SLUŠA I POKAZUJE.
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? NE, TJ. ON POKUŠAVA DA PROVALI ŠTA POKAZUJEM ALI NE ZNA DA ISPRATI PRST DO KRAJA, RECIMO DA DA, UZ MOJ TRUD I DUGO DRŽANJE PRSTA I PRIČANJE
16) Da li Vaše dijete hoda? NE DA
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? PONEKAD DA
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE DA
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? NE POSLALI SU NAS NA BERU, TREBAM DA ZAKAŽEM SLEDEĆE NEDELJE
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? NE ZNAM SADA DOSTA RAZUME
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? HM, DA, PONEKADA NAPOLJU, ILI KAD JE UMORAN, U KUĆI NE, UGLAVNOM VIŠE NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? PONEKAD UGLAVNOM






< Poruku je uredio dunja RR -- 16.3.2016 0:06:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Razvojna disfazija
15.3.2016 23:51:25   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Razvojna disfazija
15.3.2016 23:56:00   
vikiveki
Dunja user posted image za Savu,odličan je

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Razvojna disfazija
18.3.2016 11:58:14   
MakiJ
Uf mi slabo napredujemo, jeste ravnoteza bolja i seta uz nasu pomoc aktivnijei je. Razume on nas sve, delove tela samo neke, nije bas zainteresovan da uci.
valjda ce uskoro da prohoda

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Razvojna disfazija
19.3.2016 0:18:48   
vikiveki
Maki J važno je da napreduje, nama malo za njega je puno.Svako dete ima svoj ritam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 13:13:32   
dunja RR
Radili smo danas Bera test, sve je ok, sluh je odličan.
Inače, ne rade pod anestezijom. Radili smo na klinici za ORL u Svetog Save, kod dr. Branke Mikić, kažu da je ona najveći stručnjak za Beru.


Juče smo imali kontrolu u Sokobanjskoj, baš je dugo trajao pregled, dr. je pregledala u isto vreme Savu i još dve devojčice Savinog uzrasta. Kaže da je SAva super, da je motorika odlična, i da je već stigao vršnjake, koji su ranije prohodali. I stopala su dobra.


< Poruku je uredio dunja RR -- 23.3.2016 13:14:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 13:16:47   
IvanaSK RR
Dunja, drago mi je da je Sava odlican!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 13:31:16   
dunja RR
Hvala ti, sada nam sledi logoped, još da vidim gde da krenemo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 13:36:34   
eca89
Bravo za Savuuser posted image !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 14:08:28   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala ti, sada nam sledi logoped, još da vidim gde da krenemo.

Jel imate nekog preporučenog?


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 14:10:05   
Ana RR
Bravo Savo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 14:16:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala ti, sada nam sledi logoped, još da vidim gde da krenemo.

Jel imate nekog preporučenog?



Imamo dva preporučena, ali ja ipak hoću da razmislim detaljno, jer nama treba kombinacija logoped-somatoped :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 14:31:14   
IvanaSK RR
Onda zelim da se odlucite za najboljeg user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 14:40:20   
dunja RR

Hvala svima :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Razvojna disfazija
23.3.2016 14:56:38   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here