|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 7:25:31   
Sanjica26 RR
Degu ti si sve prosla sa cerkom tako da ta bolnica vam nije potrebna. Sve si izbacila, pa polako da se organizam ocisti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 9:05:25   
IvanaSK RR
Degu, zelim vam da svakim danom sve vise imate normalnih stolica.
Pokusaj da se ne nerviras, i zbog sebe i dece. Bice to sve u redu 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 9:20:21   
mali_mis
Degu, ako ne nahvatas Tash, lovi Torbicu, ona sigurno zna user posted image
A ja cu samo da te jako zagrlim user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 9:33:27   
Duškić
Bravo Degu user posted image samo glavu gore, trebas da dojis i da se boris kao i do sad za tvoju malu bebicu..

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 20:31:56   
milicicak

IZVORNA PORUKA: degu
Nadam se da cemo uspeti da izguramo ovo, zelim da ga dojim, ali se sve plasim da mu ne stetim, da mi se nesto ne provlaci.

E sad da te utesim da taj strah da mu ne nastetis nikad nece prestati i da ces za svaku losu stolicu kriviti sebe. Been there done that user posted image i opet cu da ti kazem da je to normalno. Normalno je, jer si ti pre svega dobra i pozrtvovana mama koja zeli sve najbolje za svoje dete i ne mozes da podneses da zbog tvojih postupaka on pati. Again, been there, done that. Ono sto uvek moras da imas na umu je sledece Ti radis sve sto je u najboljem interesu tvog deteta, na dijeti si, disciplinovana si i odgovorna i dojis ga. Ne odustaj i dozvoli da vreme radi i u tvoju i u njegovu korist. Veruj mi bice to sve u redu.
Ja ostadoh duzna Rositi odgovor kako smo mi. Pije jogurt bez reakcije, mleko podnosi u malim kolicinama u testu, od sira se jos uvek osipa. Tako da i kod nas prolazi.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 23:04:06   
Rosita
Dobro jeuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 23:16:38   
degu
Sta da vam kazem zene sem da volim RR, zajedno sa svima vama koje ste srce ovog portala. Milicice jako je stresno ovo, cimam se za svako njegovo nervoziranje, da nisam nesto pojela sto mu smeta, stvarno je strasno. T je bila starija i nekako je to odmah proslo, ona je imala jednom dvaput koncic krvi i to je to. Kod njega evo i posle nekih deset_ak dana po koja tackica. Nasla sam Tash, javila mi se, a nikako da zovnem da zakazem, ali moracu pre vakcine, ako uspem, bar na neke konsultacije.
Za sad i dalje mic po mic napredujemo, danas 4 zute stolice i jednon zelena sluzava sa tackicama krvi. To je super s obzirom da smo imali po 10 zelenih,sluzavih stolica. Jedva cekam dan bez sluzi i krvi.

< Poruku je uredio degu -- 23.2.2017 23:18:12 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 23:29:02   
mati
Degu zao mi je sto prolazis kroz sve to. Ali eto ti si disciplinovana, i polako se sve sredjuje.
To ostavlja traume, dok ne porastu ces im proveravati kaku.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 23:37:01   
degu
Traume bas, jos ih od T vucemo, zato sam i kopala po njegovoj peleni. Neko bi je mozda samo smotao i bacio a mi buljimo u svaku. Proci ce i ti, prerasce, nadam se sa godinu dana kao njegova seka.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2017 23:50:24   
mati
Bas zato ti i kazem. Znam po sebi. Nevezano za temu, ja od kako sam prokrvarila u 4.mesecu do dana danasnjeg gledam u papir kad se brisem.
To je nesto sto ostaje u podsvesti.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.3.2017 22:30:12   
milicicak
Degu, kako je Bogdan? Nadam se da je bolje user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.3.2017 23:04:50   
degu
Joj Mico ne znam sta bih rekla, danima je imao lepe,zute sadrzajne stolice, poneka sa malo sluzi, a danas opet sluzave sa kojom tackicom krvi. Sve sto mi je novo je kupovna mast, nemam vise domace. Ja i dalje nisam jaje uvodila,cak sam pocela i kafu u zrnu da kupujem, da se ne provuce koje zrno soje i opet se negde nesto provlaci,danas sam tacno 3 nedelje na dijeti. Sad me brine sto bi u sredu trebali vakcinu da primimo a jos nije stabilizovana ta stolics.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.3.2017 19:36:03   
milicicak
Degu user posted image ne znam sta drugo da ti kazem osim da je bitno sto ide na bolje. Drzi se.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.3.2017 19:46:16   
mati
Degu, dr ce da proceni za vakcinu. Nista nije strasno ako kasnite. Bitno da sredite stolicu.
Mi smo Matu redovno vakcinisali, a Mita bas kasni sa vakcinama...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.3.2017 20:51:41   
Sanjica26 RR
Za vakcinu nikad nije kasno. Bolje da se odlozi. Ali dr ce reci. Mada, bih ja na svoju ruku odlozila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 7:39:17   
degu
Odlozili smo vakcinu, u petak idemo kod alergologa. Stolice su bolje mnogo, tu i tamo uleti dan sa losim stolicama kad mu nesto zasmeta. Sve zapisujem sta jedem i trazim vezu jer mu smeta jos nesto sigurno. On je dobar, lepo napreduje, vesela je bebica. Nadam se da smo na pravom putu i da cemo uspeti sa dojenjem.
Divne ste zene,uvek ste velika podrska user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 7:41:21   
IvanaSK RR
Degu, bice to sve bolje i bolje. Ljubimo vas.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 7:47:30   
Sanjica26 RR
Super Degu. Navijala.sam da se odlozi vakcina. Meni je zao sto i kod vas ako jedno dete bude alergicno i sledece je. user posted image Tako je i kod moje sestre.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 11:33:39   
degu
Znam Sanjice, citala sam od pocetka, isto je prosla i Verus,Yula,Christobell, kod littleone se Andrea samo osipala malo na mlecno,dok je Aleks bila bas alergicna,tako ds je to izgleda vise pravilo nego izuzetak. Steta sto na vreme nisam procitala temu da znam, od pocetka bih pazila, mislila sam nema sanse, pa koja je verovatnoca. Ocigledno je ipak velika. Idemo damas u savetovaliste,da vidimo koliko je guza narasla.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 12:06:40   
Milena18
Degu, baš mi je drago da je bolje! Vremenom će se to skroz srediti.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 12:12:00   
Sanjica26 RR
Degu, sestrinoj maloj su izbacili mlecno. Jako joj smeta. Boli je stomak. Ovih dana su uradili test na heliko. I to ima. Sad joj je sesta godina.user posted image Mnogo mi ju je zao.Jednom prilikom kad je bila kod mene nisam znala za problem koji ima ponudim joj makarone sa sirom. Posle je imala gasove od toga.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.3.2017 15:48:56   
degu
Eto njoj je netolerancija ostala :( mislila sam da su prerasli. Moja T sad obozava kiselomlecne proizvode, ne smetaju joj, a mleko ni sad ne pije, imala je nagon za povracanje od njega. Sad kako citam mislim da je njoj smetala laktiza zbig grceva koje je imala, a da b smeta bas protein, jer odreaguje i na protein iz mesa,dzigerice, bar koliko sam pohvatala jer zapisujem, ako nije bila slucajnost.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.3.2017 7:44:02   
degu
Bili smo kod Tashine dr-ke. Ona je potpuno sigurna da krv nije iz creva vec sa analnog otvora,ja sam primetila pukotine, ali nisam sigurna. Probiotik nam je izbacila, kaze nema nikakvog smisla,nema on infekciju,a moguce je cak da ga ti Lactobacilusi iritiraju. Eozinofili su mu malo poviseni, ne ukazuju na neku strasnu alergiju, nema nikakve kozne manifestacije alergije, tako da je po njoj rec o netoleranciji koja ce se resiti kako creva sazrevaju. Nema potrebe za testiranjem jer bi test bio negativan a njeni saveti ostali isti, da izbacim mleko,jaja,ribu,mahunarke,orasaste plodove i citruse, sto sam ja vec uradila. Ona je zadovoljna kako sad izgleda stolica,samo da bude malo sadrzajnija i da se resimo sluzi. Dala nam je da pije smectu, pola kesice dnevno da se creva oporave i faktu mast za ragade na cmarcicu. Kaze da ce za 2 nedelje to biti potpuno druga prica i da sve radim kako treba. Beba je odlicna, napredna, stomacic bez gasova,mek. Isto je rekla da je majcino mleko najbolje i da mu ni jedna formula ne moze biti bolja.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.3.2017 7:51:14   
Rosita
To su odlicne vestiuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.3.2017 8:14:22   
IvanaSK RR
Degu, super, bas odlicne vesti user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here